Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aion: The Tower of Eternity - pierwsze wrażenia

49 postów w tym temacie

Myślę, że to nie jest temat na dyskusje na temat systemów płatności obowiązujących na danym kontynencie, tak jest było i wątpie, aby się zmieniło chyba, że UE zmieni to prawnie tak jak azjaci. Czemu wysnułem takie wnioski na temat klucza?

Pre-order pak Aion zawiera unikalny klucz pozwalający na dostęp do:

1. dostęp do wszystkich beta-weekendów gry Aion
2. dostęp do serwerów i stworzenia postaci przed oficjalną premierą
3. dostęp do gry przed oficjalną premierą.

Gra rzadko kiedy jest dostarczana przed premierą, więc jeżeli w kluczu pre-order-owym zawarta jest taka informacja to ja rozumiem, że bezpośrednio z niego można ruszać do gry i wtedy wyglądałoby to tak samo jak w Chinach gdzie bezpośrednio z konta zakładanego na open bete mogłeś grać w retaila. Inna sprawa, że tam zasady ustalał SNDA, a nie NCSoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy mmo obecnie oferował dostep do serwerów wcześniej. AoC, WAR itp.
Po jednak szybkim dostępnie trzeba było wklepać klucz aktywacyjny. Kropa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Selv-> No wszystko fajnie, też gram na razie na CN, choć na EU na pewno się przeniosę, bo na chińskich serwerach jednak lagi są dość częste i to dość spore. Mam nadzieję że na serwerach EU będzie choć trochę lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za kolorowo, za cukierkowo brrrrr teletubisiowe party jak dla mnie(jak każda skośno oka produkcja poza Silent Hillami), jak dla mnie WAR rulez a czekam na World of Darkness Online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pytanie skierowane do osób ktore grały juz w Aiona i maja o nim jakies pojecie np. z serwerów chinskim.
Czy gra jest warta płacenia abonamentu i kupowania tego pudelka za 200-300 zł ? Czy gra sprawia przyjemność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zakup samej gry, to na chwilę obecną najbardziej opłaca się chyba zakup gry w UK (o ile dobrze liczę, przyjdzie mi zapłacić koło 150 zł za grę wraz z dostawą). Problem w tym, że jako jedyny sklep "oficjalnie" działający w ramach programu pre-orderowego podane zostało GAME.co.uk... którego to przedstawiciele nie mają bladego pojęcia czym jest Aion, zaś na stronie produktu nie ma ani słowa o bonusach "przedzamówieniowych". Takowe info jest już na stronie Play.com czy Amazona, jednakże pierwszy sklep do Polski nie wysyła, drugi zaś ma znacznie wyższe za przesyłkę opłaty.

Co do samego Aiona - mimo całej mojej awersji do wszelkich mangowatości (tulące się wielkookie bobry z trailera czy wspomniany przez Myszastego design uzbrojenia), ta gra ma szansę stać się dla mnie bezpieczną trumną (hm) aż do czasu premiery GW2. Oby tylko Europa dostała grę już w wersji 1.3, względnie 1.2...

PS Myszasty, czy sprzęt na którym grałeś znacznie przewyższał wymagania zalecane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2009 o 13:44, MonkOfWar napisał:


PS Myszasty, czy sprzęt na którym grałeś znacznie przewyższał wymagania zalecane?


C2D E6300, 3 GB RAM (Win XP), GTX 260 896 VRAM. Wszystko jak fabryka dała, nie kręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w chińską betę.
Nic oryginalnego.
Odinstalowałem po 2 dniach gry (pełnych weekendowych dniach), bo czułem wtórność na każdym kroku, a do tego grind nieziemski.
Czas respownu mobów mógł zostać ustawiony tylko przez azjatów, i jest po prostu chory, bo po 2 mobie respownuje się ten za moimi plecami.
Gra nastawiona na grind i duże grupy.
Niby kilka nowinek (jak choćby skrzydła), ale to zdecydowanie za mało żeby nie czuć na każdym kroku, że to wszystko już było i jest serwowane po raz kolejny, tylko w innej formie graficznej z odrobinę inaczej napisana historią.
To już wszystko było, poproszę coś nowego, a za tą grę serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm widze autor sie tu zachwyca wieloma rzeczami... niech pogra w wowa tam ma wszsytko to samo i 10x wiecej z prawdziwa fabula rozbudowanym PVE oraz PVP w patchu 3,2 maja wprowdzic nowa otwarta strefe PVP do tego bardziej rozbudowane bo jak widze na screenach 40 lvl i 6-7 skili na pasku.... to mi sie smiach chce zero porownania gry typu walic glowa w klawiature i sie uda :P no i gra nie polega na grindowaniu tylko graniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fajna recenzje, jak widac pracownikom gram.pl Rodzice nie przeszkadzaja w grze ;P

Podpinam sie pod stwierdzenie, ze Aion to nie jest nic nowatorskiego, co nie zmienia faktu, ze po prawie dwoch miesiacach gry w chinski retail nadal czerpie z niej frajde. Jesli ktos sie waha, niech sobie chociaz wyprobuje, to jest naprawde niezly produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po grze w retail chinski moge powiedziec gra ma bardzo duzy potencjal - grafika ladna ale nie az tak wyczesana jak w conanie(aion to tylko DX9).

co do unikalnego systemu walki- to bardzo sympatyczny ale nie tak fajny i dynamiczny jak w conanie

ale za to crafting jest naprawde super rozbudowany, niestety gra troche cierpi na brak contentu i duzo sie w niej grinduje zeby wylewelowac postac, ale ma za to wiele innych ciekawych rozwiazan o ktorych narazie nie bede wspominal

wracajac do systemu walki jest to polaczenie systemu walki z WoWa i WARa - sa tzw. chain skille ktore sie odpalaja po uprzednio prawidlowo wykonanej sekwencji innych skill - takie mini kombosy( taki system mial WAR a przynajmniej Black ORK w WAR po premierze)

Co do latania to ciekawa opcja ale bez przesadyzmu z tym niesamowitym systemem latania - walki w powietrzu tez sa calkiem sympatyczne. Kolejna sprawą jest bardzo duże uzależnienie latwośći grania/levelowania od sprzetu jaki sie posiada, sprzet o 3 lev nizszy od twojego levelu juz sie praktycznie do niczego nie nadaje. Ale dzieki craftowi sie to wszystko balansuje- zeby wykraficic cos dobrego trzeba duzo kasy i czasu poswiecic ale crafcone itemy sa najlepszymi dostepnymi w grze - przynajmniej do lev 40(cap jest na 45 lub 50) nie wiem jak wygladaja itemy rajdowe w porownaniu do crafconych high endowych itemow. Niestety balans klas pozostawia sporo do zyczenia jesli chodzi o pvp bo na pve da sie grac kazda dosc dobrze.


Gra ma bardzo duzy potencjał nawet żeby odebrac spora ilość graczy WoW aczkolwiek ilość grindu jest naprawde meczaca, jesli dodadza duza ilosc questow nawet takich ktore daja malo XP ale roznia sie od siebie to bedzie sie gralo bardzo przyjemnie. Generalnie polecam jesli bedzie sie mialo sporo czasu na ger i dobra zorganizowana grupe bo inaczej duzo w tej grze sie nie osiagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany tym na tyle, że z chęcią to kupię :). Ale i tak przede wszystkim czekam na Blade &Soul.

Ale co tam, dobrych MMO nigdy za wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, po tej lekturce chyba wydam swoje 20 ziko na możliwość gry na beta serwerach(czy jakoś tak) .Strasznie napaliłem się na tą giere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 17:29, Brambor napisał:

Dzieci w pancerzach z kosmosu, ludzie świstaki... Bez kitu takie coś mogli wymyślić tylko
japońce.


Koledze polecam więcej lekcji geografii, Korea Południowa to nie jest Japonia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zagrałbym w tą grę tylko na laptopie by było ciężko... :/ Na pewno gra jest świetna tym bardziej jak komuś przypadł Lineage 2 to Aion też będzie w sam raz dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, grałem (już nie gram) w Aiona. Gra jest świetna przez pierwsze 3 godzinki, potem zwyczajnie sie nudzi, niby wszystko pięknie ladnie, grafika cud miód ale tej grze czegoś brakuje. Gra się w nią bezstresowo, łatwo, przyjemnie, nie widać grindu (przynajmniej do 20 lvla, potem jest z tym gorzej), robimy zadanka latamy po świecie (oj naprawdę trzeba się nalatać), odbieramy nagrodę oglądniemy cut-scenke, zabijemy moba polecimy do skille, weźmiemy zadanie, zbierzemy aether, polecimy, zabierzemy zadanie, pobiegniemy na drugi koniec mapy aby powiedziec do NPC jedno zdanie po czym wrócić do quest givera, itd...

Co do mojego wrażenia z Aiona jestem rozczarowany, zapowiadał się bardzo ciekawie ale po tym co zaserwował nam NCs wróże sukces podobny do Tabula Rasa. No może ciut mniejszy, Aion ma większa kampanie reklamową niż TR. Dla mnie Aion jest jak odgrzany kotlet - gro podobieństw do Lineage''a i Guild Wars, tylko w ''nowym opakowaniu''.

Jeśli ta gra ma się utrzymać na rynku wobec słabnącej pozycji Wow''a (coraz więcej ludzi od niego odchodzi gdyż już nie funduje wspaniałej wspólnej zabawy, tylko frustrujący wyścig o coraztobardziejpr0 przedmioty) to NC powinien dorzucić więcej smaczków do premiery EU i NA, bo jak do tej pory po trzech beta eventach jestem zawiedziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2009 o 20:32, Selv napisał:

Jak z 10 lat siedzę ponad w MMO to takiego cuda jeszcze nie widziałem. Poza Eve ale tam
na starcie też była opłta aktywacyjna (nadal jest - chociaż da się ją ominąć)
Nie ma po prostu szans :P
Rynek azjatycki azjatyckim - oczywiście ale ja jestem dokładnie tym samym targetem i
mam te same potrzeby co oni. Czy gdyby w jednym kraju dawali dajmy na to konsole darmo
a płaciłbyś za gry a w innym płacił za jedno i drugie - czułbyś się ok bo "tak mieli
zawsze"? Różnie się czymś od nich? Mam więcej rąk? Mój zegar ma 59h na tarczy i mogę
grać znacznie więcej? ;)



Ni masz paru rąk, paru głów etc... Ale za to masz inną kulturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować