Zaloguj się, aby obserwować  
Nephren-Ka

Might And Magic VII

251 postów w tym temacie

Cóż, niewidzialności nie używałem ale musiałem korzystać z błędów z blokowaniem się potworów w ciasnych pomieszczeniach i zakrętach. :) A w teście z Celeste są nawet miejsca gdzie można spać więc tam to tylko formalność :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej ludzie, bo jest taki yy Lol, że tka powie otóż postanowiłem iść pozwiedzać tą Czeluść i co walczę sobie z przeciwnikami w pewnym momencie zonk Kapłan Quagon Gin zostaje sparaliżowany nic to myślę walka się skończy wróci się do świątyni to się, to wyleczy , potem też w przedsionku znajduje jaką skrzynkę otwieram ja, ale obrywam wspomnimy kapłan niestety umiera myślę odpocznę 8h i wracam podleczyć się i wskrzeszę gostka i będzie ok, ale zgadnijcie co po wskrzeszeniu mój kapłan zrobił się zombi . Jak przywrócić go do normy. A jeszcze ma taki podobny problem jak SmoQ w poście 41, czyli dokładnie to" Wszedłem do przedsionka czeluści, ale jak już stoję przed drzwiami, pisze "wejdź do czeluści" klikam drzwi i nic się nie dzieje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 09:41, Y8U napisał:

hej ludzie, bo jest taki yy Lol, że tka powie otóż postanowiłem iść pozwiedzać tą Czeluść i co walczę sobie z przeciwnikami w pewnym momencie zonk Kapłan Quagon Gin zostaje sparaliżowany nic to myślę walka się skończy wróci się do świątyni to się, to wyleczy , potem też w przedsionku znajduje jaką skrzynkę otwieram ja, ale obrywam wspomnimy kapłan niestety umiera myślę odpocznę 8h i wracam podleczyć się i wskrzeszę gostka i będzie ok, ale zgadnijcie co po wskrzeszeniu mój kapłan zrobił się zombi.

Każda z Twoich postaci zostanie wskrzeszona jako zombie jeśli wskrzeszenie zlecisz którejkolwiek ze "złych" świątyń (w Deyi, w czeluści i w Nighon), jedynym rozwiązaniem którego jestem pewien jest wczytanie wcześniejszego sejwa i wskrzeszenie postaci w normalnej świątyni, jeśli chcesz możesz też spróbować zabić swojego kapłana (idąc do walki po zdjęciu z niego całego ekwipunku np.) i sprawdzić czy ponownie wskrzeszenie zmarłego zombie w normalnej świątyni uleczy jego "przypadłość", osobiście nie próbowałem jednak tego rozwiązania więc nie gwarantuję że zadziała.

Dnia 27.01.2012 o 09:41, Y8U napisał:

A jeszcze ma taki podobny problem jak SmoQ w poście 41, czyli dokładnie to" Wszedłem do przedsionka czeluści, ale jak już stoję przed drzwiami, pisze "wejdź do czeluści" klikam drzwi i nic się nie dzieje"

Wejście do Czeluści (tak samo jak portal do Celeste) jest zablokowane dopóki nie dokona się wyboru strony (niezależnie od podjętego wyboru obydwie lokacje staną się otwarte).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za info .Pokombinuje .edit udało mi się znaleźć zapis tuż prze wspomniana śmiercią wiec wiedz ze mogę nieprzeżyci wycofałem się myślałem że zrobiłem nadpis tego sejvu ale widać Moce czuwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 09:41, Y8U napisał:

hej ludzie, bo jest taki yy Lol, że tka powie otóż postanowiłem iść pozwiedzać tą Czeluść
i co walczę sobie z przeciwnikami w pewnym momencie zonk Kapłan Quagon Gin zostaje sparaliżowany
nic to myślę walka się skończy wróci się do świątyni to się, to wyleczy , potem też w
przedsionku znajduje jaką skrzynkę otwieram ja, ale obrywam wspomnimy kapłan niestety
umiera myślę odpocznę 8h i wracam podleczyć się i wskrzeszę gostka i będzie ok, ale zgadnijcie
co po wskrzeszeniu mój kapłan zrobił się zombi . Jak przywrócić go do normy. A jeszcze
ma taki podobny problem jak SmoQ w poście 41, czyli dokładnie to" Wszedłem do przedsionka
czeluści, ale jak już stoję przed drzwiami, pisze "wejdź do czeluści" klikam drzwi i
nic się nie dzieje"


Zombi można przywrócić do zycia w każdej "dobrej" świątyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co eksploatując las tureński ( raczej to był las nie Avlee ) te jaśnie, w której są wiwer ny troglodyci i elfy błądząc w niej najpierw trafiłem do zamku Navan, a potem się wycofałem z powrotem do jaskiń i przy okazji uwalniając człowieka Katarzyny . No teraz tak pomimo tego ze do zamku wszedłem z nałożoną niewidzialnością to gdy potem normalnie wchodziłem do zamku ( od strony miasta ) to jego straże się na mnie rzucają i atakują, żeby było śmieszniej ci w mieście są przyjaźni ach podczas rozmowy ten face co tam Rządzi kazał przynieś mi plany z fortu. Do przyniesienia, których wykorzystałem też czar niewidzialności udało mi się do komnaty wrócić w terminie a, mimo to dostałem na dzień dobry ( tuż po wejściu do jego sal tronowej ) Rok więzienia Za Popełnione przez nas przestępstwa . Jakie przestępstwa przecież chciał te plany dopiero po tym był normalny obrazek rozmowy w ten sposób jest rok 1171 październik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad uzupełnię udałem się tam gdzie według filmiku miał być bitwa i skrzynia z trąbką ale nie ma tam nic czy to znaczy że muszę cofać zapisy ?? bo gdzieś wyczytałem ze ta misja ma limit czasowy ale w dzienniku nie pisze iż ma odnaleźć ją w ciągu tam nie wiem tygodnia od dostania wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 17:19, Y8U napisał:

Jakie
przestępstwa przecież chciał te plany dopiero po tym był normalny obrazek rozmowy w ten
sposób jest rok 1171 październik.


Jeśli zabijasz wieśniaków (kilku jest w podziemiach Zamku Navan), to odwiedzająć którykolwiek zamek, dostajesz "w nagrodę" rok odsiadki.
Możesz tego uniknać, wchodząc do jednej z pieciu rad miasta (w Harmondale, Steadwicku, Pierponcie, Czeluści i Celeste) i płącąc grzywnę.

Misja z trąbką jest przed wybraniem sędziego - gdzieś z dwa-trzy miesiace po wykonaniu zadań z jeńcem i planami fortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok Dzięki cofałem się kilkanaście zapasów wstecz i odzyskałem trąbkę udało mi się też zdobyć plany i wyciągnic kolesia z lochów bez negatywnych konsekwencji w zamku . byłe też po drugiej stronie gór ale co ja tam będę relacjonował pytanie jest takie komu się bardziej opłaca oddać tą trąbkę Katarzynie czy temu Elfowi . A Wybrałem tego sędziego z Pustyni bo tam miałem wcześniejszy transport.jak się teleportuje do harmondejl dowiem się co to za droga . OK to dajcie propozycje komu te trąbkę dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 00:55, Y8U napisał:

pytanie jest takie komu się bardziej opłaca oddać tą trąbkę Katarzynie czy temu Elfowi .

Masz jeszcze trzecią opcję czyli oddać ją sędziemu w Harmondale, niezależnie od tego co wybierzesz nie będzie żadnych późniejszych następstw tej decyzji (niestety) więc zrób tak jak Ci się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 13:14, Y8U napisał:

O tej możliwości nie wiedziałem i z niej skorzystam w takim razie .

hej sorki ale nowy sędzia ma opcje tylko Wskazówka i Zgubiłem to czy to znaczy że miałeś na myśli starego sędziego czy może później będzie trzeba mu to dać albo już tyko jednemu z tych dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 13:56, Y8U napisał:

hej sorki ale nowy sędzia ma opcje tylko Wskazówka i Zgubiłem to czy to znaczy że miałeś na myśli starego sędziego czy może później będzie trzeba mu to dać albo już tyko jednemu z tych dwóch.

Nigdy nie próbowałem oddać trąbki nowemu sędziemu i najwidoczniej nie wchodzi on w grę. Jedyne co Ci pozostało to zdecydować którego władcę lubisz bardziej i sprawdzić czy oni wciąż są zainteresowani tym przedmiotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukując Księgi Boskie Interwencji w Czeluści nadkładem się na przedmiot skrzynkę Z Naczyniami Dusz Przedmiot związany z Misją czy mi się on do czegoś ( obecna ścieżka Światło ) . Czy gdy się wybiera ciemność ci co mnie tam teraz atakują będą nastawieni przyjaźnie czy to nie ma znaczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 16:28, Y8U napisał:

Poszukując Księgi Boskie Interwencji w Czeluści nadkładem się na przedmiot skrzynkę Z
Naczyniami Dusz Przedmiot związany z Misją czy mi się on do czegoś ( obecna ścieżka
Światło ) . Czy gdy się wybiera ciemność ci co mnie tam teraz atakują będą nastawieni
przyjaźnie czy to nie ma znaczenia .


Tak, przydadzą się później.
I tak, strażnicy Czeluści będą "zieloni", za to w Celeste i na Pustyni Bracada zrobią się "czerwoni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od pewnego czasu mecze sie z jednym zadaniem nie mam wrecz pojecia jak złamac szyfr w szkole czarów wiec jak ktos sie orientuje to naprawde prosze o pmoc :) czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 12:07, szyszka31 napisał:

Witam od pewnego czasu mecze sie z jednym zadaniem nie mam wrecz pojecia jak złamac szyfr w szkole czarów wiec jak ktos sie orientuje to naprawde prosze o pmoc :) czekam na odp

Zwój z instrukcją opisującą jak złamać szyfr znajduje się w Twoim zamku w Harmondale.
Jeśli chodzi o jego rozwiązanie to wydaje mi się że

Spoiler

przyciski należało uruchamiać w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara z centralnym na końcu

ale nic sobie za to uciąć nie dam bo choć quest wbił mi się w pamięć (też się z tym szyfrem naszarpałem) to jednak trochę czasu od niego minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 12:21, Karharot napisał:

> Witam od pewnego czasu mecze sie z jednym zadaniem nie mam wrecz pojecia jak złamac
szyfr w szkole czarów wiec jak ktos sie orientuje to naprawde prosze o pmoc :) czekam
na odp
Zwój z instrukcją opisującą jak złamać szyfr znajduje się w Twoim zamku w Harmondale.
Jeśli chodzi o jego rozwiązanie to wydaje mi się że

Spoiler

przyciski należało uruchamiać
w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara z centralnym na końcu

ale nic sobie
za to uciąć nie dam bo choć quest wbił mi się w pamięć (też się z tym szyfrem naszarpałem)
to jednak trochę czasu od niego minęło.

a mozesz mi powiedziec gdzie dokładnie sie znajduje przeszukałam zamek i nie moge go znalesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 13:44, szyszka31 napisał:

a mozesz mi powiedziec gdzie dokładnie sie znajduje przeszukałam zamek i nie moge go znalesc

Najprawdopodobniej w jednej z półek na regałach na piętrze (tam gdzie zwykle znajduje się jakiś magiczny zwój albo księgę). Dokładnego regału ani półki nie znam, po prostu "wyklikaj" wszystkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 14:39, Karharot napisał:

> a mozesz mi powiedziec gdzie dokładnie sie znajduje przeszukałam zamek i nie moge
go znalesc
Najprawdopodobniej w jednej z półek na regałach na piętrze (tam gdzie zwykle znajduje
się jakiś magiczny zwój albo księgę). Dokładnego regału ani półki nie znam, po prostu
"wyklikaj" wszystkie ;)

dziekuje Ci slicznie z twoja pomoca udało mi sie przejsc zadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować