Zaloguj się, aby obserwować  
Nephren-Ka

Might And Magic VII

251 postów w tym temacie

Czy wie ktoś, jak uruchomić gre Might and Magic VII pod Winows XP??? Nie wiem dlaczego, ale mi ona nie działa<występuje problem z plikiem .exe gry> i następuje jej zamknięcie zaraz przy starcie!!! W win98 było ok. Jak ktoś posiada wiedzę, jak uruchomić tę piękna gre na xp proszę o maila na [...] !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś wyłączać sprzętową akcelerację dźwięku i obrazu?
Ustaw na programową i powinno działać.

Tak w ogóle to chyba są na to patche, ale ja ich nigdy nie instalowałem. MM7 miałem już zaliczone grubo ponad 10 pod windows 98, a te dwa razy pod XP jakoś przebolałem bez łatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, sprubuje. PS - a w Might And Magic gram od części VII, przez VII<najlepsza> VIII i trochę IIX, ale ta był kiepska. A może to wina sterowników do karty?? - mam najnowsze omegi dla Nvidi, ale na starszych było to samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 17:51, caramondl napisał:

Czy wie ktoś, jak uruchomić gre Might and Magic VII pod Winows XP??? Nie wiem dlaczego, ale
mi ona nie działa<występuje problem z plikiem .exe gry> i następuje jej zamknięcie zaraz
przy starcie!!! W win98 było ok. Jak ktoś posiada wiedzę, jak uruchomić tę piękna gre na xp
proszę o maila na [...] !!!


Bez patcha ani rusz. Jest to właściwie jedyna z nowszych części MM (6-9), która nie da się uruchomić pod XP bez patcha (nieoficjalnego).
Poniżej masz link do niego, dziła on tylko z wersją MM7 CD Projektu:
http://strony.aster.pl/mokmtg/mm7_pl_xp.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a z wersją wydawnictwa Mirage? Nie ma mnie teraz w domu<od sąsiada piszę i nie moge dokładntego sprawdzić> ale jak to pójdzie, to dawaj stary adres, pod który mam wysłać tonę złota!!!!!! a path właśnie się zrzucił, jeszcze raz dzięki, nawet stary nie wiesz ile się go wczesniej naszukałem....albo dwie tony tego złota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 18:51, caramondl napisał:

a z wersją wydawnictwa Mirage?


A tu trzeba pokombinować, aby powyższy patch zadziałał.
Musisz mieć od kogoś, kto ma wersję CDP, plik [...] (jest w katalogu DATA) i go umieścić w swojej wersji. Wtedy patch zainstaluje się bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a duży ten plik??? bo jak nie to proszę o przesłanie go na mail [...] w mojej wiosce jestem jednym z nielicznych fanów rpg, i nawet nie liczę, że kogoś takiego znajdę. ....trzy tony złota:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 18:59, caramondl napisał:

a duży ten plik??? bo jak nie to proszę o przesłanie go na mail [...]


Plik mało zajmuje (nawet nie 1 MB), ale go nie mam, bo sam też mam wersję Mirage, tyle że akurat odinstalowaną. Może kto inny Ci prześle ten plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 18:45, Sheltem napisał:

Bez patcha ani rusz. Jest to właściwie jedyna z nowszych części MM (6-9), która nie da się
uruchomić pod XP bez patcha (nieoficjalnego).

Wszystko się zgadza, tylko ją się da spokojnie uruchomić bez patcha... grałem w nią pod XP i nic nie instalowałem dodatkowego

Mistic -> Próbowałeś odpalać w trybie zgodności? Wyłączyłeś akcelerację dźwięku i grafy? Może po instalacji patcha także te metody trzeba stosować... nie wiem bo nigdy tego patcha nie instalowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 19:52, Mistic napisał:

Mam wersje od CDp, zainstalowalem patcha i nadal mi gra sie wywala :/ Da sie cos tym pomoc?


Wyłączyłeś dźwięk 3D?
Spróbuj jeszcze tryb zgodności z win 95 lub 98.
Innych pomysłów nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa! Thx, zapomniałem o trybie zgodności :) Szukałem kiedyś sposobu na odpalenie m&m7 pod XP z kilka gdzin a tu przypadkiem niechcący wpadłem na rozwiązanie :D Jesteście boscy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 19:59, Monastor napisał:

Wszystko się zgadza, tylko ją się da spokojnie uruchomić bez patcha... grałem w nią pod XP
i nic nie instalowałem dodatkowego


A ja akurat mam MM6 i MM8 i działają bez patchy.
MM8 też jest z Mirage i nie mam z nią problemów, nawet w trybie grafiki 3D.

A zresztą, jednym gry dobrze działają na XP, innym nie - wina systemu i konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M&M8, odpalałem na swoim kompie to ni choroby nie działało, odpaliłem na laptopie ojca - gleba - posło bez problemów :/ M&M6 nie próbowałem, wywaliłem do śmieci zanim wogóle zacząłem na dysku miec zainstalowanego windowsa xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 17:51, caramondl napisał:

Czy wie ktoś, jak uruchomić gre Might and Magic VII pod Winows XP??? Nie wiem dlaczego, ale
mi ona nie działa<występuje problem z plikiem .exe gry> i następuje jej zamknięcie zaraz
przy starcie!!! W win98 było ok. Jak ktoś posiada wiedzę, jak uruchomić tę piękna gre na xp
proszę o maila na [...] !!!

ja musiałam zmienić kolory na 16 bit inaczej ,nie szła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Might and Magic z NXK dziala! w sumie o ilepamietam to normalnie ją zainstalowałem.. i działała ... 7 i 8 :)

wywalnie SP 2 z PC to zadziała :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli można jakoś jednak zagrać w M&M 7 w wersji od MIRAGE? bo próbowałem już wszystkich sposobów opisanych tutaj, ale żaden z nich nei działa. Czy mógłby ktoś mi przesłać tamten plik, dzięki któremu mógłym zagrać(ten z wersji CD Project)? Albo wrzucić na jakiś serwer albo chociaż podajcie nazwę tego pliku. Jak coś mój mail kemsi17@gmail.com gg: 3623823

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować