Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2012 o 18:00, Blackhand napisał:

Zdecydowanie jest to niemożliwe :).


Szkoda,chociaż i tak lubimy kompletnie inne gry :P

A czy można na tym PSP legalnie ściągać gry homebrew jak Lamecraft lub Geometry Wars bez przerabiania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 20:05, bobobo napisał:

...
A czy można na tym PSP legalnie ściągać gry homebrew jak Lamecraft lub Geometry Wars
bez przerabiania?


Nie wiem, ale raczej nie - z tego, co się orientuję, to na oficjalnym firmware od Sony żadne homebrew nie działa (o ile wiem, zablokowana jest możliwość uruchamiania czegokolwiek z karty pamięci, z wyjątkiem rzeczy kupionych/pobranych ze sklepiku Sony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 21:21, nightfaler napisał:

To nie DS. Posłuchasz. Filmy też pooglądasz.


Ale skoro można na E1004 oglądać filmy i słuchać muzyki,to dlaczego niby ma nie odtwarzać legalnego homebrew (gry)?

Chyba się nie dowiemy,póki jakiś posiadacz tego modelu osobiście tego nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
nie nie nie. Trochę Ci się to wszystko pogmatwało, po primo tutaj do rzeczy nic nie ma hardware, tylko software(pomijając fakt, że i tak wszystkie wersje psp, po za wizualnymi zmianami czy modułami dodatkowymi się nie różnią). I tak też żadna konsola w swoim sofcie nie ma wsparcia dla domorosłych programistów ani otwartej struktury dla wszystkich, to nie Android. Tak że z tego trendu nie wybija się sony i nie możesz z takiego oprogramowania korzystać. Może Blackhand wprowadził cię trochę w błąd pisząc

Dnia 20.02.2012 o 21:46, bobobo napisał:

jest możliwość uruchamiania czegokolwiek z karty pamięci, z wyjątkiem rzeczy kupionych/pobranych ze sklepiku ?

Bo bez problemu możesz ten sposób słuchać muzyki czy oglądać filmy. Jednak z homebrew tak samo z programami/emulatorami jak i darmowymi grami już tak łatwo nie ma(tzn nie pójdą w ogóle;]).
Jeśli chciałbyś je odpalić musisz przerobić konsole. Nie jestem w tym na bieżąco, ale w obecnej chwili można chyba nietrwale przerobić każdy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze,ale ja widziałem homebrew (Lamecraft) i jego twórca mówi,że działa na nieprzerobionej PSP,co jest pogwałceniem twojej wypowiedzi,że żeby grać w gry homebrew trzeba mieć przerobioną konsolkę.

A i te formy przerobienia: jedyne co mi podchodzi do łba,to Chicken i Pandora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 22:22, bobobo napisał:

No dobrze,ale ja widziałem homebrew (Lamecraft) i jego twórca mówi,że działa na nieprzerobionej
PSP


Nie znam szczegółów i szczerze mówiąc nie chce mi się szukac informacji o homebrew o ktorym piszesz, ale wątpię. Na nie przerobionej konsoli nie uruchomisz żadnej nieoficjalnej aplikacji. Choć jeśli w tym przypadku jest inaczej to nie powiem, byłoby to dość ciekawe.

Z przerabianiem też już nie jestem na bieżąco, nie mam potrzeby tego śledzić, ale swoją 3004 mogę normalnie wyłączać do woli nie tracąc nieoficjalnego softu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom, rzeczywiście - biało na czarnym :)

W takim razie to musi działać, zastanawia mnie jak to jest zrobione od strony "technicznej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 21:46, bobobo napisał:

...

Ale skoro można na E1004 oglądać filmy i słuchać muzyki,to dlaczego niby ma nie odtwarzać
legalnego homebrew (gry)?


Jedno nie ma absolutnie nic do drugiego. Filmy i muzykę odtwarzasz za pomocą playera "wbudowanego" w firmware, gry po prostu uruchamiasz na podobnej zasadzie, jak gry na komputerze (mówiąc bardziej skomplikowanie - pliki z filmami i muzyką nie zawierają kodu wykonywalnego, jedynie same dane, programy muszą go mieć). To trochę jak na PC, na którym masz możliwość korzystania jedynie z konta gościa - filmy możesz sobie oglądać, muzyki posłuchasz, to, co admin łaskawie zainstalował uruchomisz, sam nic nie zainstalujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przyjdzie mi jutro upragnione PSP model E1004. Mam pytanie - czy jest możliwość odtwarzania plików tekstowych na nim? Czy konieczne jest do tego bawienie się w homebrew?
Mam trochę tekstu do czytania np. blogi czy artykuły ale nie mogę jakoś czytać tego na kompie - podobnie jak filmy - i nie widzi mi się wywalanie kolejnych trzech baniek na e-readera czy tam czytnik e-booków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić jakiegoś jrpg/ grę udającą jrpg korzystając z obniżek cen gier na PSP.
Myślę o Valkyria Chronicles II i Phantasy Star Portable.

Dlaczego nie da się kupić nadal Final Fantasy Type-0?
Czy ta gra sprzedała się kiepsko czy zwyczajnie wszyscy zapomnieli już o PSP...

Interesuje mnie przede wszystkim interesujące założenia gry, świata itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 22:29, Boguslav4 napisał:

Dlaczego nie da się kupić nadal Final Fantasy Type-0?
Czy ta gra sprzedała się kiepsko czy zwyczajnie wszyscy zapomnieli już o PSP...

Gra jeszcze poza Japonią przecież nie wyszła. Możesz kupić na ebay''u albo playasia.

Dnia 12.03.2012 o 22:29, Boguslav4 napisał:

Interesuje mnie przede wszystkim interesujące założenia gry, świata itp.

Myślę, że o takich tytułach jak Persona, Disgea, FF Crisis Core czy MH wspominać nie trzeba;p. A poza tymi co ty wymieniłeś większą ochotę miałbym na jakiegoś Star Ocean''a. Muszę też kiedyś nadrobić zaległości z pierwszymi Finalami. Do tego wszystkiego warto dorzucić Jeanne D''arc którą ludzie chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2012 o 23:33, treek napisał:

Gra jeszcze poza Japonią przecież nie wyszła. Możesz kupić na ebay''u albo playasia.

Tylko dlaczego każą tyle czekać? Gdyby PSP było popularne to bym nawet się niezastanawiał nad tym, ale po premierze PSV to mogą "zapomnieć" o wydaniu w innych krajach. :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dorzucę jeszcze Tactics Ogre : Let''s cling us together oraz Key of Heaven (ten to taki jakby Jade Empire na PSP tylko bardziej rozbudowany).

Zastanowiłbym się jeszcze nad serią Ys z tym, że niedawno twórcy ogłosili wydanie swoich gier na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję sobie zakupić PSP, i teraz mam pytanie: da się znieść Fata? Czy mniejsza ilość Ramu poważnie utrudnia granie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 21:28, Dared00 napisał:

Planuję sobie zakupić PSP, i teraz mam pytanie: da się znieść Fata? Czy mniejsza ilość
Ramu poważnie utrudnia granie?


Nie rozumiem tylko po co ci Fat. Slim nowy kosztuje 500zł, używany około 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 00:18, Sigu napisał:

Nie rozumiem tylko po co ci Fat. Slim nowy kosztuje 500zł, używany około 200zł.

Kumpel jest mi w stanie sprzedać takiego za 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować