Zaloguj się, aby obserwować  
kuba9876543210

Facebook, czyli najwiekszy portal społecznościowy na świecie - co nim myslicie - dyskusje, uwagi, komentarze

761 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2013 o 22:34, Tyler_D napisał:

A mnie zawsze zastanawiało i w sumie nadal zastanawia co tam można robić dłużej niż 5
minut...

Nic. To nie jest portal na długie posiedzenia. Wchodzisz, przeglądasz wpisy na ścianie, ewentualnie coś komentujesz, wychodzisz. Chyba, że używasz Facebookowego komunikatora, to wtedy trzymasz to stale w tle.

Możesz też zalajkować na przykład profile stron growych/niusowych/innych i używać FB jako (nieco upośledzonego) czytnika RSS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 20:08, zerohunter napisał:

Da się ustawić żeby dana osoba nie widziała tego co wrzucam na tablicę?

Przy zablokowaniu jej nie widzi nic co wrzucasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 22:34, Tyler_D napisał:

A mnie zawsze zastanawiało i w sumie nadal zastanawia co tam można robić dłużej niż 5
minut ... Komentować kolejne obrazki/filmiki/duperele znajomych, znajomych znajomych,
znajomych znajomych znajomych z kwejka/9gaga/demotów czy innych pierdów? Pisać słit komencie
pod foteczkami profilowymi?

Nie ogarniam tej kuwety.

traktować jako komunikator (zrezygnowałem z gg i prawie tel):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 20:31, Tyler_D napisał:

Jedynie to wydaje się sensowne ...

... jako tako.

Właściwie ja robię tylko to na fb:P I systematycznie blokuje coraz to nowe aplikacje, których zaproszenia są mi wysyłane. Na zdjęcia znajomych też rzucę okiem, ale komentuje raz na ruski rok, a kult "clic-to-like!".. Hm, jeśli nic debilnego to czemu nie? Wszystko jest w miarę dobre, trzeba tylko umiejętnie to stosować.
A i zapomniałbym o forum klasy, bez którego wielu rzeczy się nie wie i nie organizuje;) Powiedziałbym, że wchodzę 5 minut na dzień, ale właściwie to jest jak komunikator i jestem online co siedzę przy komputerze:P
ps: blokując kogoś, czy blokowana osoba o tym nie wie? Bo trolli jest dużo, poblokowałbym sobie chłopstwo, ale obrazić też bym nie chciał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie wiedziala, ale nawet jesli to co z tego? Jak mozna sobie ulatwic zycie to nie nalezy sie zastanawiac :P
Ja wchodze raz na ok. 3 dni, jest to akurat tak czesto jak potrzebuje, aby byc na biezaco ze prawie ze wszystkim w czym uczestnicze w zyciu co sklada sie z ludzmi majacymi konta na fb (wiekszosc), IMO wygodniej jest przekazywac wszystkim jakies dane osobom w grupie niz mailowo. Ale jak cos pilniejszego jest i nie wchodzilem to i tak dostane tel. Troche irytujace sa tylko osoby co sie tam nudza i szukaja kogos do pogadania... o niczym (jak sie czesto zdarza to najlepiej ustawic, zeby te osoby nas nie widzialy online).
Do krotkich wiadomosci fb jako komunikator jest ok, do dlugich juz mniej, bo rozmowy potrafia sie czesto niepotrzebnie duzo przeciagac - ale chyba tacy sa juz ludzie, bo z innymi mialem niejednokrotnie podobne doswiadczenia (Skype tekstowo, jak polaczenie bywalo za slabe na komunikacje glosowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 19:08, zerohunter napisał:

Mi chodzi o to żeby nie widział, ale miałem go w znajomych, dziwne że fb przy tylu różnych
akcjach nie przewidział takiej opcji.

Jasne, że się da. Klikasz na Status i pod pustym polem na tekst pojawi się (obok Opublikuj) tabelka, w którą klikasz. Wybierasz w niej Ustawienia niestandardowe, a potem wybierasz osóbkę, która ma nie widzieć tego co wrzucasz. Done.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 19:08, zerohunter napisał:

Mi chodzi o to żeby nie widział, ale miałem go w znajomych, dziwne że fb przy tylu różnych
akcjach nie przewidział takiej opcji.

Jak chodzi o jeden post, to tak, jak 8bit pisał. Jak chodzi o wszystkie posty, to w prawym górnym rogu strony masz kłódeczkę, później wybierasz "Kto może widzieć, co wrzucam" czy coś w tym stylu, a potem już tak samo, jak przy pojedynczym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem ten temat o.O

Mam problem z dodawaniem postów przez moją stronę "fanpejdżową". Piłka Na Minusie dostała absolutny zakaz pisania jakichkolwiek komentarzy i moje prawdziwe konto także. Powodem było promowanie wpisów z mojego bloga na którym opisuje sytuacje z boisk piłkarskich, ale nie ważne. Konto jest zablokowane na jakiś czas i czy to oznacza, że czekają mnie jakieś problemy? w sensie, że usuną mi konto albo inne zagrożenia. Po prostu chce wiedzieć, jak temu zaradzić, a przecież nie będę pytał się ludzi z Onetu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco nietypowe pytanie. Da się jakoś zablokować inną osobę, żeby nie wyświetlało się jej, że jest się aktualnie dostępnym? Bo podejrzewam taką akcję u jednego znajomego, tylko nie mam pewności czy takie cuś jest możliwe:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 22:29, QuandorX napisał:

Mam nieco nietypowe pytanie. Da się jakoś zablokować inną osobę, żeby nie wyświetlało
się jej, że jest się aktualnie dostępnym? Bo podejrzewam taką akcję u jednego znajomego,
tylko nie mam pewności czy takie cuś jest możliwe:P.

Klikasz na daną osobę (na czacie), wybierasz Opcje z niebieskiego paska na górze okienka i klikasz Wyłącz czat dla użytkownika Pupa. Koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 22:40, 8bit napisał:

Klikasz na daną osobę (na czacie), wybierasz Opcje z niebieskiego paska na górze
okienka i klikasz Wyłącz czat dla użytkownika Pupa. Koniec.

No to chamsko. Trzeba będzie wyjaśnić sytuacje:). Dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wspaniałe "pykanie" przy powiadomieniach został ostatnio wzbogacony Facebook. - -
Tylko mnie to irytuje w opór, czy Zuckerberg znowu męczy politykę "ponarzekają, a potem się przyzwyczają"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 23:32, QuandorX napisał:

> Fejsbuk to zuo, tylko nk !
Jak masz z 50 lat to może i racja:P.

To ześ mnie teraz ładnie postarzał :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 23:45, Falcon napisał:

O wspaniałe "pykanie" przy powiadomieniach został ostatnio wzbogacony Facebook. - -
Tylko mnie to irytuje w opór, czy Zuckerberg znowu męczy politykę "ponarzekają, a potem
się przyzwyczają"?

Można wyłączyć, więc co za problem? Tylko trzeba umieć przeglądać opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[M - H], fejs się trochę zmienił ostatnio ( nie wszystkim, mi się włączyła nowa wersja z czatem po lewej etc ) i mam pytanko, da się tą operację cofnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować