Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo1989

Jak mam to wytłumaczyc matce ?

70 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2009 o 16:57, Lord-Tyrranoos napisał:


Bo się chodzi raczej po bankach niz po supermarketach, tak z mojego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 18:58, Murith napisał:

>
Bo się chodzi raczej po bankach niz po supermarketach, tak z mojego doświadczenia.


I co mam go obrabować :D (cicicic) poza tym i tak matka jak mi daje to ja jej odaje tydzień póżniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 21:02, Xanas napisał:

dziwne moi starzy też tak mówią , ale jak nie mam kasy "własnej" to nie zamawiam 8 towarów
na allegro ....


A ja zamiawiałem jedną grę nówkę, bo przynaj co lepsze

1.Piracenie
2.Kupno orginału (a u mnie w sklepach nie znalazłem)
3.Zanim kasę otrzymam, będzie po aukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 21:56, Pablo1989 napisał:

> dziwne moi starzy też tak mówią , ale jak nie mam kasy "własnej" to nie zamawiam
8 towarów
> na allegro ....

A ja zamiawiałem jedną grę nówkę, bo przynaj co lepsze

1.Piracenie
2.Kupno orginału (a u mnie w sklepach nie znalazłem)
3.Zanim kasę otrzymam, będzie po aukcji


No cóż, gratuluję zarobienia pełnej stówki. Na przyszłość - zawsze odkładaj sobie przed kupnem czegokolwiek na allegro. Nawet jeśli będzie super okazja, ale nie będziesz miał funduszy, nie kupuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę to już paru dni bez nowej gry nie można wytrzymać? Do pracy, a nie na starych żulić całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 17:52, Woko11 napisał:

Ja pierniczę to już paru dni bez nowej gry nie można wytrzymać? Do pracy, a nie na starych
żulić całe życie.


Ja to kupuje nowości rzadko i zazwyczaj w sklepie lub na gramie. W większości to gry pożyczam, bo po prostu mnie na mnie nie stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem uzbierana kase na nowe tytuły. :P A jak już te tytuły kupiłem to zbierałem na kolejne który jeszcze nie wyszły. :P (trochę pokręcone nie??? :D) Teraz już mam uzbierane na CoD: Modern Warfare 2. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 18:58, Murith napisał:

>
Bo się chodzi raczej po bankach niz po supermarketach, tak z mojego doświadczenia.


Zobaczymy, dzisiaj się wybieram. Jeżeli coś wskóram, to będzie więcej gotówki na przyjemności i gry nowe ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 11:58, Pablo1989 napisał:

Sorry za temat, ale jestem nie w humorze, proszę drugi raz aby mi pożyczyła stówę,

Bardzo inteligentne podejście - pierw zamawiasz towar, a potem się zastanawiasz jak zapłacić. Reguły są proste "jak nie mam kasy, to niczego nie kupuję" - proste, no nie. Matka ma rację, chce mieć na swoje drobne wydatki to sobie zarób. Pewnie się uczysz i masz teraz wakacje - więc nie widzę przeszkody żebyś sobie do września trochę zarobił. Matki nie będzie musiał prosić o kasę i zawsze będziesz miał parę groszy - chociażby na aukcje internetowe.
Następnym razem trochę pomyśl zanim coś zamówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 11:58, Pablo1989 napisał:

Sorry za temat, ale jestem nie w humorze, proszę drugi raz aby mi pożyczyła stówę, bo
mam na allegro zamówione towary, jak ich nie spłacę, dostanę negatywy i zawieszą mi konto,
a ona mówi ma tylko połowę, ok przejdzie, ale jak mówię że drugie 50zł pod koniec miesiąca
czy coś aby dorzuciła, to ona zaczyna się burzyć że bym miał pracę, miałbym pieniądze,
i to zaczyna mnie wkurzać, to moja była decyzja czy chcę pracować czy nie, i wraca do
tego starego wątku, do ojca po kasę już rano byłem, i zawsze to samo GADAJ Z MATKĄ.


Jednym słowem jesteś leniem i chcesz pieniądze za nic. Pomyśl, że rodzice wiecznie żyć nie będą... i kasiorki na "towary" z allegro nie dostaniesz ;] Lepiej się weź za siebie a nie pisz, że cię to wkurza bo ci nie chcą pożyczać. Ładna ironia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 lat i sępisz kasę na gierki - trochę słabe to. Możesz dostać dowolną pracę będąc pełnoletnim a 100 zł to nie problem zarobić legalnie, od biedy myjka w łapę i na skrzyżowanie w jeden dzień zarobisz więcej niż 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 lat i od rodziców wyłudzasz kasę. Ok, jeśli by ci mieli dołożyć na studia albo tym podobne...Ale na takie rzeczy powinieneś sobie sam zapracować. Zatrudnij się w jakimś sklepie na stażu, zawsze będzie ok.500zł z urzędu miesięcznie za staż. Jak ci nie pasuje sklep to poszukaj innych ofert, a jeśli to nie wypali to obdzwoń wujków itp. może ktoś ma znajomego w urzędzie i ci załatwi pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 lat :O

Może mi ktoś powiedzieć gdzie się podziały te czasy gdy już ludzie pracowali od 13-15 roku życia, a na własnym utrzymaniu byli od 17-20? Widzę coraz więcej piesków salonowych mamusie chowają. Do roboty raus(!), wstyd matkę swoją rodzicielkę i żywicielkę tak rabować. Zarobić, dopiero kupować. Gry to towar luksusowy który nie jest niezbędny do życia, mogłeś odczekać z miesiąc dwa dopóki nie zarobisz odpowiedniej sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 13:18, Pablo1989 napisał:

Przynajmniej Jest miła gdy daje mniejsze kwoty.


Od forumowych znajomych ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już porzysyskałem 20zł, 50zł, dziś może dostanę jak mnie rodzicę zabiorę do TESCO, bo im mogę pomuc w zakupach, jeszcze może przed wieczorem zdąrzę śćiąć kosiarką trawnik w ogrodzie, i może za to 20zł będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 14:36, Pablo1989 napisał:

jeszcze może przed wieczorem zdąrzę śćiąć kosiarką trawnik
w ogrodzie, i może za to 20zł będzie.


A mi babcia żałowała dyszki za skoszenie trawnika. Dodam że jej ogród do małych nie należy. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować