Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Resident Evil 5 najładniejszy na...

99 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2009 o 14:41, Wykosiciel napisał:

Chyba niepoważny jesteś ze sprzedawaniem rok później za ponad 50% pierwotnej wartości.

To się nazywa: wysoko rozwinięte umiejętności handlowe ;)
Sam piszesz, że na konsoli możesz zarobić, a na PC już nie? Podam Ci na przykładzie mojego złoma - kupowany rok temu we wrześniu, przy słabym dolarze, przed szałem świątecznym i przy czasie wielkiego hypu na GF z serii 9XXX zapłaciłem śmieszne pieniądze i myślę, że teraz bez problemu sprzedałbym go za około 1000zł.
Spójrz :
http://www.komputronik.pl/index.php/product/59756/Komputery-PC/Komputronik-Pro/Komputronik_Pro_GX-400_VB_%5BK049%5D.html
Mój komputer jest bardzo podobny do niego i co? 3,2k? A ja dałem 1,4k ;)?
Nie miałem tylko Visty i zestawu klawa + mysz, ram mam lepszy, bo Kingstony to buble, dysk też mam inny bo Seagety 500Gb padają strasznie szybko, procek też mam bardziej wydajniejszy.
Jakiś komentarz?
Gdybym nie mówił nikomu że używany i stanął z nim w Komputroniku to na bank jakaś średnio obeznana osoba dałaby za niego 2,5-3k ;)
Zrobisz na jakieś konsoli 100% przebitki? Powodzenia i napisz nam o wynikach ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

loczyn
Nawet średnio obeznana osoba pyta o gwarancję. Wtedy szczytem marzeń będzie sprzedać za 2,5k.
Sam potwierdziłeś, że kompa składałeś w okresie słabego dolara. Jak wtedy bym sprowadził X''a ze stanów z kilkoma grami, mógłbym 100% przebitki osiągnąć. Co prawda trzeba mieć nosa do tego, jaki podzespół kupić i przewidzieć, że się nie zestarzeje za szybko. Wtedy można nieźle na tym wyjść. To samo się tyczy jednak konsol, pamiętam, że mogłem swoją sztukę - rarytas, gdyż przerabialna i na falconie 175W z marca, co było niezwykłą rzadkością do czasu, aż nie wynaleziono sposobu na Lite-on - opchnąć za niesamowite pieniądze.
W ogólnym rozrachunku tylko jeśli Ty masz duże umiejętności handlowe i szczęście, a kupujący konsole nie ma pojęcia co jest grane w tym świecie, jest szansa, że w tym przypadku bardziej się opłaci PC. Jednak z tego co się orientuję, długo już nie będziemy mieli słabego dolara, ani euro. Wnioski pozostawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica w grafice jest bardzo znikoma między DX10 PC a X360,który tak swoją drogą obsluguje sporo efektów z DX10 tak więc nie można też tego nazwać DX9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@loczyn, @Wykosiciel: mówicie o przebitce, to posłuchajcie tego :> Miałem X360 z pierwszej serii, z napędem Samsunga :) Pech (?) chciał, że po wprowadzeniu konsol z Lite-Onem, mój X padł, 3 czerwone diody. Ponieważ od używanego, wolę nowy ;) sprzęt, postanowiłem opchnąć mojego zepsutego X360 z napędem Samsunga, wyjąć z niego tylko dysk, kupić Arcade z Lite-Onem i już. Wtedy Arcade był za 699 PLN (chyba). Nieważne :) W każdym bądź razie sprzedałem uszkodzonego X360 z napędem Samsunga za 1400 PLN :) Za te pieniądze kupiłem 2 sztuki X360 Arcade - jedną dla siebie, drugą dla żony (a co mi będzie zajmowała moją konsolę ;) ). Pięknie wtedy było :) Podpieliśmy sobie w domu te X360 w sieć i obecnie żona potrafi złoić mnie nieźle, choćby w CODa :) Straszny się z niej gracz zrobił, ale nie żałuję ;) Przynajmniej mam spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 15:18, Wykosiciel napisał:

Nawet średnio obeznana osoba pyta o gwarancję. Wtedy szczytem marzeń będzie sprzedać za 2,5k.

Tak tylko, że właśnie składając samemu, albo w tym sklepie mam dłuższą gwarancję. Np na kości ramu mam 99 miesięcy (chyba tak zapisali dożywotnia ;P), na grafikę i coś tam jeszcze 36 a takto min. 2 lata, więc z powodzeniem jeszcze ktoś pośmiga, a i zapomniałem... dostałem jeszcze ze sklepu kartę z 3 przeglądami, czyszczeniem i takimi pierdołami o łącznej wartości 150zł :)

Co do reszty i posta aope, zarobić się da na wszystkim, najważniejsza jest informacja. Bez względu czy to Xbox, PS3, NDS czy zwykły piecyk, da się jeśli się na tym człowiek zna i tyle. :) PC = konsole i tyle.

Btw. Ile dają gwary na Xboxa bo nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2009 o 10:19, arborek napisał:

Robisz co chcesz przez rok. Bo potem wychodzi nowa grafa nowy procek nowe gry i twój
komputer marzeń z przed roku nadaje się tylko do przeglądania naszej-klasy dla żonki.
A xem możesz męczyć najnowsze gierki i cieszyć się nimi w pełni przez wiele lat.


Skad ci wszyscy eksperci sie biora? Moj stary komp sluzyl mi jakies 4 lata i jedyne co do niego dokupilem to RAM za 70zl. I gralem we wszystkie najnowsze tytuly, ktore mnie interesowaly.

Ale widze, ze dzieciaczki maja zabawe ze starym i obalanym wiele razy argumentem "LOL PC 5 TYS ZL CO POL ROKU!!!1" i sprawia im to radoche, nie bede wiec tego przerywal. Kontynuujcie. Ignorancja jest blogoslawienstwem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 15:01, loczyn napisał:

To jest gówno, a nie komputer do grania. "Zintegrowana karta graficzna Intel GMA4500" I taka cena... właśnie dlatego, że w Polsce jest nadal masa ludzi niedouczonych, którzy zamiast poradzić się kogoś kto wie jak składać komputery do grania kupuje takie "okazje" za masę kasy a po chwili okazuje się, że nowa gra się tnie bo zamiast za sprzęt zapłacili za markę. W tym zestawie jest drogi procesor, droga płyta główna i to głównie wpływa na cenę (procesor około 850 zł, płyta główna drugie tyle) a dalej pozostaje masa bajerków - nie chce mi się sprawdzać ile kosztują peryferia z tego zestawu. Co prawda jak się dorzuci pięć stówek to już będzie można grać spokojnie ale to i tak jest za drogo. Za taką cenę można spokojnie złożyć znacznie wydajniejszy komputer do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 18:37, hallas napisał:

Za taką cenę można spokojnie złożyć znacznie wydajniejszy komputer do grania.

Znacznie wydajniejszy :O? Za te pieniądze złoże 3 zestawy dużo.. bardzo dużo wydajniejsze od tego szmelcu. Nie szukałem ofert w Sferisie, tam chyba jest jeszcze gorzej niż w Komputroniku. Później wcale się nie dziwię, że są posty typu "3k na komputer żeby dobrze pograć i tak co roku" :)

Btw. Chyba będę się ogłaszał na osiedlu z tym składaniem komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 22:11, Wykosiciel napisał:

Na dobry początek ja mam prośbę. Jaki byś sprzęt złożył najwydajniejszy z możliwych do
600zł :>

Do 600zł raczej nie, chociaż ostatnio kumpel sam złożył za 800 sprzęt który bez problemu dźwigał Crysisa.
Polecam ten temat: http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestawy-Komputerowe-Na-Lipiec-2009r-t247005.html
Dobre dla ludzi którzy się nie znają tak dobrze, a chcą coś bardzo wydajnego.
Jednak chodziło Ci chyba bardziej o to, że za 600zł kompa nie złożysz a Xboxa już masz, tak ;)?
Tylko, że przydał by się Xbox premium lub elite a nie standardowy więc te 800 zapłacisz. No i nie zapominaj o dodatkowych możliwościach pieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff tak się podniecali dx10 a ja praktycznie nie widzę różnicy...
Trochę poczytałem waszych postów i powiem wam, że pc czy konsola wychodzą w podobnej cenie. W pcie upgrade kosztuje ale są tańsze gry i to o ponad połowę no chyba, że ktoś będzie grał w 2tytuły;] No i na kompie pogra się we wszystko na soniaku czy xsie można zapomnieć o strzelankach ;o Sam grałem na psxie więc wiem jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 22:18, loczyn napisał:

Do 600zł raczej nie, chociaż ostatnio kumpel sam złożył za 800 sprzęt który bez problemu
dźwigał Crysisa.

A cena systemu? I powinno być "bez problemu" raczej, bo na "midzie" to pewnie ledwie zipie ;)

Dnia 18.07.2009 o 22:18, loczyn napisał:

Polecam ten temat: http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestawy-Komputerowe-Na-Lipiec-2009r-t247005.html
Dobre dla ludzi którzy się nie znają tak dobrze, a chcą coś bardzo wydajnego.

Fajne, fajne, ale ... sprzęty odpowiednie dla współczesnego gracza zaczynają się od 1600 zł (choć co do napędów SAMSUNGA i płyty ASRocka miałbym zastrzeżenia i w ogóle osobiście preferuję, platformę intela + nvidia a to podnosi koszty), do tego należało by jeszcze doliczyć rozsądną myszkę, klawiaturę i podkładkę czyli co najmniej +250 zł i jeszcze system Windows +350 zł. Nie powiedział bym, żeby był to interes znacznie tańszy niż granie na konsoli (po prostu nie ma szans), to raczej kwestia preferencji osobniczej.

Dnia 18.07.2009 o 22:18, loczyn napisał:

Jednak chodziło Ci chyba bardziej o to, że za 600zł kompa nie złożysz a Xboxa już masz,
tak ;)?
Tylko, że przydał by się Xbox premium lub elite a nie standardowy więc te 800 zapłacisz.

I nie zapominaj dodać 350 zł za system do kompa, bez którego jest bezużyteczny.

Dnia 18.07.2009 o 22:18, loczyn napisał:

No i nie zapominaj o dodatkowych możliwościach pieca.

Robot wielofunkcyjny ma wiele różnych funkcji, ale nie oznacza to, że miksuje lepiej niż mikser zaprojektowany specjalnie do tego zadania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie widziałem tak śmiesznych postów, jakie pisze jakiś Aope, naprawdę!
Za 2000 zł da się złożyć już taki komputer do grania, że wszystkie gry chodzą na maksimum.
Jakoś ja swój komputer mam 2 lata i wszystkie gry chodzą na maksymalnych detalach, prócz może paru źle zoptymalizowanych.

Teraz uważaj, bo cie załatwie...
Piszesz, że trzeba kupić system, antywirus itd. Ok. A my gadamy o sprzęcie do grania czy do wszystkiego. Bo jak liczysz koszt każdej popierdułki typu ten program, tamten program, ta mała część, ten wiatraczek, to w takim razie taki PC można użyć nie tylko do grania, ale i wszystkiego. A konsoli raczej do wszystkiego nie da się użyć. Oglądanie filmów, słuchanie muzyki, przeglądanie internetu - dalej wypisywać?

Skończ się ośmieszać, bo komputer do grania można tanio złożyć. Zresztą na dalsze twoje wypowiedzi i promowanie jakiejś tam hurtowni AB, o której nikt nie słyszał i której ceny zapewne są 3x wyższe niż na Allegro, nie będę odpowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popierdółki*.
Przepraszam za post pod postem.

Nie ma co się kłócić z Aope, bo to fanboj X360 - wystarczy wejść na jego GS albo poczytać posty.
Wiem, że pewnie on mnie nazwie fanbojem PC, mimo że nim nie jestem, a wolę go jedynie dlatego, że klawiatura i myszka jest wygodniejsza niż pad. Niestety musiałem zareagować na bzdury jakie wypisuje o modernizacji ciągłej, bo nie da się pograć na maksymalnych detalach. To jest śmieszne po prostu...

Aha i jeszcze jedno. RE V wygląda lepiej (trochę, ale jednak - zobaczcie oczy na drugim obrazku) na PC. Na moim super przestarzałym PC, który wg. Aope jest już do wymiany - mam średnio (benchmark) na maksymalnych detalach 54 klatek na sekundę. O ile pamiętam, płynna gra zaczyna się przy 30. Oj, chyba nie zagram, co nie? Aope? Pewnie pad wygodniejszy niż klawiatura i myszka do tej gry, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grinczar wyluzuj. Nie ważne jak bardzo niektórzy przebijają szacunki, ja już pokazałem, że w cyklu życia konsoli (6 lat) pod względem jakość/cena (również gry) konsola wyjdzie taniej. Po prostu, reszta to preferencje osobiste, jak obecność modów, myszki, sterowników i inne takie. Ta i do wszystkiego, z tym, że każdy tu piszący chyba z X''a nie pisze? Do samego przeglądania neta można sobie komp za 200zł złożyć i jeszcze Fear: Combat pociągnie. Na X''ie już można oglądać, słuchać muzy czy przeglądać fotki. Na PS3 dla odmiany z tego co słyszałem, można wszystko co na kompie (linux).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 09:57, Wykosiciel napisał:

Grinczar wyluzuj. Nie ważne jak bardzo niektórzy przebijają szacunki, ja już pokazałem,
że w cyklu życia konsoli (6 lat)

Gdzie... i ile gier rocznie policzyłeś? Chyba, że jak zwykle, gier nie liczyłeś bo są darmowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 01:19, Namaru napisał:

A cena systemu? I powinno być "bez problemu" raczej, bo na "midzie" to pewnie ledwie
zipie ;)

Cena systemu jest umowna. Namaru - gdybyśmy mieszkali w Stanach, Francji, Belgii czy jakimkolwiek innym kraju na zachód od nas doliczyłbym Ci te 350zł czy jaki tam chcesz (nie zapominaj o darmowych Linuksach!), ale w Polsce? W Polsce można powiedzieć, że czy Linuks czy Windows to są za darmo ;) Oczywiście trochę ironizuję ale sam wiesz o co chodzi.
Crysis chodził właśnie na midzie w rozdzielczości 1280 i był grywalny (bez AA).

Dnia 19.07.2009 o 01:19, Namaru napisał:

Fajne, fajne, ale ... sprzęty odpowiednie dla współczesnego gracza zaczynają się od 1600
zł (choć co do napędów SAMSUNGA i płyty ASRocka miałbym zastrzeżenia i w ogóle osobiście
preferuję, platformę intela + nvidia a to podnosi koszty), do tego należało by jeszcze
doliczyć rozsądną myszkę, klawiaturę i podkładkę czyli co najmniej +250 zł i jeszcze
system Windows +350 zł. Nie powiedział bym, żeby był to interes znacznie tańszy niż granie
na konsoli (po prostu nie ma szans), to raczej kwestia preferencji osobniczej.

nie od 1600 tylko od 1300 (chociaż nie sprawdzałem cen na ten miesiąc) co daje nam koszty zbliżone do PS3.
Co do klawy i myszki, to już osobiste upodobania. Ja posiadam Mintowską klawiaturkę za 12zł i myszkę Hama za 25zł co daje nam 37zł, ciężko za takie pieniądze kupić nawet podrobionego pada do Xboxa czy PS3. ;)
Ale zgodzę się, że w ogólnym rozrachunku wychodzi drożej (jeśli mówimy o samym graniu), jednak komputer jest prawie do wszystkiego. Z resztą wystarczy zobaczyć po tym temacie, czy ktoś napisał tutaj posta z Xboxa czy PS3? Hello? Nie ma nikogo!? Więc wiesz... :)
Dla każdego coś miłego, głownie tylko chodziło mi o to, że ten mit o bajońskich sumach na dobry komputer już stracił na aktualności. Ta bajka śmieszyłaby mnie może w 98 roku, no nawet 2001, ale nie teraz. :)

Dnia 19.07.2009 o 01:19, Namaru napisał:

I nie zapominaj dodać 350 zł za system do kompa, bez którego jest bezużyteczny.

Dobra dobra masz już te 350zł ;P

Dnia 19.07.2009 o 01:19, Namaru napisał:

Robot wielofunkcyjny ma wiele różnych funkcji, ale nie oznacza to, że miksuje lepiej
niż mikser zaprojektowany specjalnie do tego zadania. ;)

Ja bym tak nie porównywał. Ja rozdzielam komputer i konsole na podstawie typów gier. Na PC gram w FPP/TPP/MMO/RTS/cRPG, na konsolach jRPG/Wyścigowe(niektóre jak GRID jednak na kompie)/Bijatyki/Muzyczne(DDR,GH,Singstar) i gry akcji/zręcznościowe jak GoW czy DMC.

@hallas
No nie wiedziałeś, że są darmowe..!? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 13:08, loczyn napisał:

Crysis chodził właśnie na midzie w rozdzielczości 1280 i był grywalny (bez AA).

Hm to znaczy stałe 60 fpsów (a chociaż żeby min 30 było)?

Dnia 19.07.2009 o 13:08, loczyn napisał:

nie od 1600 tylko od 1300 (chociaż nie sprawdzałem cen na ten miesiąc) co daje nam koszty
zbliżone do PS3.

No bez systemu i manipulatorów ;)

Dnia 19.07.2009 o 13:08, loczyn napisał:

Co do klawy i myszki, to już osobiste upodobania. Ja posiadam Mintowską klawiaturkę za
12zł i myszkę Hama za 25zł co daje nam 37zł, ciężko za takie pieniądze kupić nawet podrobionego
pada do Xboxa czy PS3. ;)

No nie powiem, że masz sprzęt dobry ;) Ja mam death addera i ice mata bo inaczej "kipsko" mi się gra w fpsy.

Dnia 19.07.2009 o 13:08, loczyn napisał:

Dla każdego coś miłego, głownie tylko chodziło mi o to, że ten mit o bajońskich sumach
na dobry komputer już stracił na aktualności. Ta bajka śmieszyłaby mnie może w 98 roku,
no nawet 2001, ale nie teraz. :)

Nie no dobry komputer (szczególnie stabilny i ma markowych komponentach) nadal jest drogi, ja za swojego mida (z core 2 duo) zapłaciłem dwa i pół roku temu około 3 k. Faktem jest, ze ostatnimi laty wymagania gier rosną znacznie wolniej niż szybkość rozwoju sprzętu.

Dnia 19.07.2009 o 13:08, loczyn napisał:

> Robot wielofunkcyjny ma wiele różnych funkcji, ale nie oznacza to, że miksuje lepiej
> niż mikser zaprojektowany specjalnie do tego zadania. ;)
Ja bym tak nie porównywał. Ja rozdzielam komputer i konsole na podstawie typów gier.
Na PC gram w FPP/TPP/MMO/RTS/cRPG, na konsolach jRPG/Wyścigowe(niektóre jak GRID jednak
na kompie)/Bijatyki/Muzyczne(DDR,GH,Singstar) i gry akcji/zręcznościowe jak GoW czy DMC.

Z tym się zgadzam. Niech każdy wybiera platformę ze względu na gry jakie chce grać, anie cenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 22:41, Namaru napisał:

Hm to znaczy stałe 60 fpsów (a chociaż żeby min 30 było)?

Nie wiem ile było. Grał i to mi wystarczy, chyba fetyszysta nie jest żeby go podniecało granie na skaczących fpsach od 5 do 30 ;)?

Dnia 22.07.2009 o 22:41, Namaru napisał:

No bez systemu i manipulatorów ;)

Jakich manipulatorów :D?

Dnia 22.07.2009 o 22:41, Namaru napisał:

No nie powiem, że masz sprzęt dobry ;) Ja mam death addera i ice mata bo inaczej "kipsko"
mi się gra w fpsy.

Mi podkładki przeszkadzają. A myszka Hama pomimo, że nie jest jakaś specjalna nie ujmuje wcale moim umiejętnościom. Ba niejednokrotnie myszki od Logitecha, Razera i tym podobnych (znanych) firm męczyły mnie lub dawały pewien dyskomfort (mają strasznie dziwne żłobienia)

Dnia 22.07.2009 o 22:41, Namaru napisał:

Nie no dobry komputer (szczególnie stabilny i ma markowych komponentach) nadal jest drogi,
ja za swojego mida (z core 2 duo) zapłaciłem dwa i pół roku temu około 3 k. Faktem jest,
ze ostatnimi laty wymagania gier rosną znacznie wolniej niż szybkość rozwoju sprzętu.

Nie jest nadal drogi, z resztą co rozumiesz przez MARKOWE? Czyżby chińczycy sprzedawali na bazarkach GjeForce i Impel KoreDwaDuło ;]? Ostatnimi laty (przez konsole) wymagania tak przychamowały, że bez problemu można wymieniać kompa co dwa lata płacąc około 1500 i grać we wszystkie nowe gry na High.

Dnia 22.07.2009 o 22:41, Namaru napisał:

Z tym się zgadzam. Niech każdy wybiera platformę ze względu na gry jakie chce grać, anie
cenę ;)

True true. Ale jest wielu fanboyów co to będzie śpiewać, że ich sprzęt jest najlepszy. Gówno prawda, nie jest najlepszy i nie będzie, bo żaden nie jest i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować