Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Gry MMORPG :)

1501 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2008 o 14:21, Grasan napisał:

Gra ktoś z was w naprawdę dobrego darmowego mmorpg? ale nie w tibie(pikselki) MU(weźcie
mi to ;p) czy Silkroad(wbij na server - będziesz wielki)? Bo szukam szukam i znaleść
nie mogę. ;/


No ja bardzo goraco polecam Cabala, wciagnie cie na cale wakacje....albo i dluzej;) http://www.cabalonline.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 21:15, Grasan napisał:

> http://gry.onet.pl/1787241,,Przetestuj_klona_WoW,wiadomosc.html
>
> Jak widać , zapowiada się coś bardzo niezłego i to darmowego ;)

Na takie coś czekałem!! klon WoW''a darmowy, na pewno dużo ludzi będzie grać :D Dzięki
ja na to poczekam!



Też czekam , z niecierpliwością. Narazie beta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Chciałbym kupić jakieś MMO/MMORPG, darmowe (bez płacenia abonamentów), bardzo wciągające i grywalne. Aktualnie gram (już od 3 lat) w Lineage 2, ale czas spróbować czegoś nowego. Chciałem kupić Guild Wars, ale słyszałem, że tam to innych graczy tylko w mieście można spotkać, gdziekolwiek indziej cisza, a nie to co w Lineage 2, wszędzie gracze, zacięta walka pomiędzy nimi itd... Znajdzie się coś? Kupiłbym WoW''a, ale już płacę abonament za L2, więc kolejny... nie, musi być darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 20:11, Jaki Ganh1 napisał:

Witam. Mam pewien problem. Chciałbym kupić jakieś MMO/MMORPG, darmowe (bez płacenia abonamentów),


Polecam Guild Warsa (szczególnie teraz kiedy jest w platynce). Fakt poza miastem nikogo nie spotkasz o ile nie wyjdziesz z party, co wcale nie jest złym rozwiązaniem bo dużo łatwiej znaleźć ludzi do konkretnego questa czy misji.
O PvP to się w GW martwić na prawdę nie trzeba bo jest baaardzo rozbudowane. Chociaż fakt nie da się biec i wyzwać gracza do walki. Za to są walki gildii, 8-osobowe walki w Heros Ascent, zwykłe areny 4v4 lub o ile kupisz Factions masz Aliance Battles (12v12).
Plus to, że jest po polsku i jest masa graczy (polskie servery).
Ja osobiście grę polecam bo gram odkąd wyszła, na prawdę wciąga ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 20:50, Jaki Ganh1 napisał:

A jak to jest z serwerami, który polecasz? Bo chyba zaraz kliknę "Zamów" :) Jest jeden
międzynarodowy, czy dzielą się na kraje?


Jakie tam servery. Koleś głupoty gada :D. Każde miasto/osada , posiada swoje dystrykty. Polski , angileski , chiński tradycyjny itd. To są te same miasta , ale spotkamy tam graczy z danego kraju :) Można je w dowolnej chwili zmieniać. W GW nie ma w ogóle serwerów , bez problemu można się spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2008 o 21:50, Budep napisał:

Jakie tam servery. Koleś głupoty gada :D. Każde miasto/osada , posiada swoje dystrykty.
Polski , angileski , chiński tradycyjny itd. To są te same miasta , ale spotkamy tam
graczy z danego kraju :) Można je w dowolnej chwili zmieniać. W GW nie ma w ogóle serwerów
, bez problemu można się spotkać.


Khem khem wypraszam sobie. Dystrykty = serwery. Fakt, zapominam, że jest inaczej jak w WoWie gdzie wybiera się serwer. Jest to moje niedomówienie, a nie wygadywanie głupot. Gdyby nie było w ogóle serwerów to na czym stała by gra? Oo
Po prostu zakładasz konto i grasz. Wybierasz tylko dystrykt (który możesz w każdej chwili zmienić i skakać z ang. do pol) i tam spotykasz ludzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 20:21, Szubens napisał:

O PvP to się w GW martwić na prawdę nie trzeba bo jest baaardzo rozbudowane. Chociaż
fakt nie da się biec i wyzwać gracza do walki. Za to są walki gildii, 8-osobowe walki
w Heros Ascent, zwykłe areny 4v4 lub o ile kupisz Factions masz Aliance Battles (12v12).

Takie ustawiane mecze to jednak nie będzie nigdy zupełnie to samo co odpowiednio zorganizowana i przeprowadzona walka w otwartym świecie gry (i vice versa). Zupełnie dwie różne szkoły PvP, a jeśli się już ktoś naprawdę do którejś przekona to drugiej nie zrozumie. BO dla kogoś kto przyzwyczaił się do otwartego PvP wynaturzeniem jest zamykanie rozgrywki w ramach jakiejś tam dyscypliny sportowej, aren itp. Z drugiej strony pozbawienie kogoś w to zaangażowanego otoczki zasad i reguł oraz wprowadzenie pełnej dowolności form taktycznych i strategicznych jest niekompatybilne z trybem sportowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 00:25, Graffis napisał:

Takie ustawiane mecze to jednak nie będzie nigdy zupełnie to samo co odpowiednio zorganizowana
i przeprowadzona walka w otwartym świecie gry (i vice versa). Zupełnie dwie różne szkoły


Cóż masz rację, że na pewnie ciężko by kogoś było przekonać do innego rodzaju PvP. Moim zdaniem w GW jest to bardzo dobrze zrobione właśnie przez niski limit poziomów i 8 skilli w pasku. Wszystko opiera się na buildach, jak i tych indywidualnych jak i drużynowych. Taktyk i rodzai buildów w GW jest masa, a najlepsze drużyny mają swoje własne. Oczywiście w tych najlepszych i najtrudniejszych ''turniejach'' pvp. Szczerze mówiąc grając w WoW''a pvp średnio mi się podobało. Wychodziło się z miasta, a tam 20 par tłukło się i zazwyczaj wygrywa ten co ma lepsze przedmioty (oczywiście nie mówię, że tam nie ma buildów czy taktyki) ale jednak to nie to samo ;]
Otoczka sportkowa. Myślę, że to przesadzone stwierdzenie (oczywiście nie mówię o turniejach organizowanych z nagrodami itp) w większości ''mniejszych'' pvp otwartość taktyk i buildów jest otwarta, każdy idzie jak mu się podoba, chyba, że nie do końca zrozumiałem o co Ci dokładnie chodziło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 15:41, Szubens napisał:

Otoczka sportkowa. Myślę, że to przesadzone stwierdzenie (oczywiście nie mówię o turniejach
organizowanych z nagrodami itp) w większości ''mniejszych'' pvp otwartość taktyk i buildów
jest otwarta, każdy idzie jak mu się podoba, chyba, że nie do końca zrozumiałem o co
Ci dokładnie chodziło :P

Przez otoczkę sportową rozumiem pomysłu typu drabinki, zamknięcie PvP w jakiś arenach i zrobienie z tego sportu nie mającego żadnego realnego wpływu na świat gry. Jest to po prostu rozrywka i nie ma w sobie prawie nic z prawdziwych działań wojennych, więc mówienie o tym co jest w GW jako walkach to zdecydowana przesada - to po prostu mecze i nic ponad to. Ten rodzaj PvP jest ograniczony przez miejsce, czas, ilość uczestników etc. Wprowadza to niby równe zasady i daje domniemanie tego, że wszystko zależy od gracza. Owszem, wszystko co pozostało zależy od gracza, ale niewiele już tego. Nie ma problemów logistycznych i ekonomicznych (w skali utrzymywania operacji militarnej na dużą skalę na terytorium wroga), nie ma polityki, nie ma prób wykorzystania przewagi liczebnej, wywiadowczej, ekonomicznej, taktycznej ze względu na miejsce i/lub czas walki etc. To jest zupełnie inny poziom rozgrywki i nie chodzi o to że lepszy, ale inny. W GW walka PvP zaczyna się na wybraniu składu grupy i buildów. W grze o otwartym PvP dochodzi cały łańcuszek możliwości i graczy ze specjalistycznymi rolami - zwiad, wywiad, logistyka, dywersja i sabotaż, wsparcie produkcyjno-ekonomiczne, sztab i łańcuch dowodzenia etc. Jest to zwyczajnie kolejna lista różnic pomiędzy grą typu ''themepark'', a ''sandbox.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, potrzebuje pomocy.
Otóż szukam MMORPGa który spełnia te oto wymagania:
-Duuuuuuuuużo skilli (nie przepadam za sieczkami w których cały czas wciska się "1,1,1,2,1,1,2" i co jakiś czas jak brakuje hp : "0,0,0,0" lub takimi w których skilli używa się raz w roku-na święta...)
-fadna grafa (to chyba oczywiste czemu, ale dla mniej kumatych napisze że nie przepadam za oglądaniem grup pikseli które mają reprezentować postać...)
-dobry system pvp(najlepiej aby gra stawiała głównie na pvp, a nie pve, bo siekanie setek/tysięcy mobów i raz na jakiś czas bossa mnie nie kręci, a walka z innymi graczami to ciągłe wyzwania)
-dużo do roboty...(dużo questów, duży świat, dużo itemów itd. itp. A głównie chodzi o to żaby na max. lvl było dużo do roboty, a gra nie kończyła się na dobiciu do max. lvl...)
-jak najlepszy system walki (taaa, wiem że o to bardzo trudno w MMORPGach i że w większości z nich walka polega na wciskaniu 2/3 klawiszy, ale jeśli w ogóle istnieje coś takiego jak "system walki" w jakimś mmo to jestem za)
-bez bezsensownych rzeczy (jak np. sposób zdobywania skill point-ów w SilkRoad-ie)
-ładna walka(żeby postać nie machała mieczem w lewo i w prawo, tylko np. robiła piruety itp. Oczywiście ten warunek nie jest taki ważny, jest po prostu DODATKOWY)
-Najlepiej darmowa...
-... a już na pewno BEZ ABONAMENTU!

He, He dużo mi wyszło, ale to takie najważniejsze punkty ;)
Aha i trochę zależy mi na czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 16:22, Le Golas napisał:

Siema, potrzebuje pomocy.
Otóż szukam MMORPGa który spełnia te oto wymagania:
-Duuuuuuuuużo skilli (nie przepadam za sieczkami w których cały czas wciska się "1,1,1,2,1,1,2"
i co jakiś czas jak brakuje hp : "0,0,0,0" lub takimi w których skilli używa się raz
w roku-na święta...)
-fadna grafa (to chyba oczywiste czemu, ale dla mniej kumatych napisze że nie przepadam
za oglądaniem grup pikseli które mają reprezentować postać...)
-dobry system pvp(najlepiej aby gra stawiała głównie na pvp, a nie pve, bo siekanie setek/tysięcy
mobów i raz na jakiś czas bossa mnie nie kręci, a walka z innymi graczami to ciągłe wyzwania)
-dużo do roboty...(dużo questów, duży świat, dużo itemów itd. itp. A głównie chodzi o
to żaby na max. lvl było dużo do roboty, a gra nie kończyła się na dobiciu do max. lvl...)
-jak najlepszy system walki (taaa, wiem że o to bardzo trudno w MMORPGach i że w większości
z nich walka polega na wciskaniu 2/3 klawiszy, ale jeśli w ogóle istnieje coś takiego
jak "system walki" w jakimś mmo to jestem za)
-bez bezsensownych rzeczy (jak np. sposób zdobywania skill point-ów w SilkRoad-ie)
-ładna walka(żeby postać nie machała mieczem w lewo i w prawo, tylko np. robiła piruety
itp. Oczywiście ten warunek nie jest taki ważny, jest po prostu DODATKOWY)
-Najlepiej darmowa...
-... a już na pewno BEZ ABONAMENTU!



No to SilkRoad online spełnia te wymagania. ArchLord może też , ale mam dość mało skilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:37, hammerfall87 napisał:

Bez abonamentu możesz sobie podetrzeć tyłek wymagania się ma i jeszcze za darmo by się
chciało

Qft, niestety, ale jakość kosztuje i trzeba za nią zapłacić. Oczywiście, zdarzają się chlubne wyjątki, ale generalnie dobra gra F2P reprezentuje zupełnie inny poziom od tego co jest uznawane za dobre w P2P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować