Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Jeśli masz FireFox wciśnij 1, Jeśli masz Opere wciśnij 2, Jeśli masz Internet Explorator wciśnij Alt+F4

164 postów w tym temacie

to ja dopisze jeszcze że w ie ciągle jest krytyczna dziura znaleziona w 2003 roku (na którym to przykładzie doskonale widać że jak microsoft dba o swoich klientów). dla porównania dziury krytyczne w firefoxie/opeprze są łatane w ciągu paru dni (a zdaża się że i godzin) w przypadku microsoftu czas ten mieży sie w tygodniach/miesącach (albo jak już wspominałem wyżej latach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Opery, głównie dlatego, że przyspiesza internet (nieznacznie, ale zawsze...) oraz dlatego, że ma dobtrze rozwiązany system zakładek.
Owszem większość stron jest pisanych pod IE i niektóre ich elementy nie chodzą w FF czy Operze, ale to się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cztałem gdzieś, że najwięcej dzir znaleziono w IE, trchę mniej w FF, a najmniej w Operze. W wypadku Opery wszystkie zostały załatane, w przypadku FF - coś koło 98%, w IE - niecałe 80%.
Sam osobiście używam FF i nie mam zbyt wileu wirusów (tylko jakieś tam spyware''y, których się nie zauważa i które od czasu do czasu moja niekaktualizowana Panda zneutralizuje). Kiedu używałem IE wirusów miałem multum, często rzeba było robic formata (teraz muszę też zrobić ale nie przez wirusy tylko przez poprawkę Microsoftu do IE, która rozwaliła mi Windows, chyba dlatego, że instalowałem nie tą wersje językową co trzeba). Outlook Express jest najgorszym ze wszystkich klientów poczyty - otwiera wszystkie wirusy, jakie ktoś prześle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomiałem opowiedzieć wam ciekawą i porywającą historię, jak to lampak chciał dostać się na beta-testy CVity of Villains. Było to w dawnych czasach, kiedy to FF nie chciał mi chodzić. Używałem więc Opery. Wchodzę. Formularz do wypełnienia. Ale cóż to - przycisk Sign up zasłania mi sporą część formularza! Otwieram więc (z konieczności) IE. Wszystko pięknie, wyopełniam formularz. Następna podstrona - błędnie wyświetlona i bezużyteczna! Coż począć, musiałem skopiować adres tej strony do Opery i dopiero łącząc dwie przeglądarki udało mi zapisać się na beta-testy.
Jednak Firefox nie rozwiązuje problemu błędnie otwierających się stron - keiedyś na jakiejś sronie tekst miast czerwony stawał się niebieski i zlewał się z tłem. Innym razem tabelka w Wikipedi zasłoniła mi sporą i ważną część artykułu, dopiero w Oprze dało sie przeczytać stronę. Nic nie jest idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 17:47, sig. napisał:

krytyczna dziura znaleziona w 2003 roku

Przez tę przeklętą dziurę do dzisiaj przypalam wodę na herbatę ;-)

Zapewne okradzionemu (konto bankowe wyczyszczone do zera) z winy jednej jedynej ''krytycznej'' dziury ''lepszej'' przeglądarki napiszesz, że ma szczęście, bo gdyby korzystał z IE, złodzieje ukradliby mu trzy razy więcej. A może i cztery ;-)

Największą luką, największą dziurą, największym wrogiem jest sam użytkownik. Nie ma niczego gorszego od przeświadczenia o całkowitym bezpieczeństwie z powodu ''mania'' ''najbezpieczniejszej'' przeglądarki i bardzo często związana z tym bezgraniczna bezmyślność. Ani nazwa, ani wersja, ani nawet producent przeglądarki w żaden sposób nie wpływają na procesy myślowe użytkownika. A jeżeli już, to wręcz odwrotnie - tym bezpieczniej, im mniej bezpiecznie, bo bardziej się wtedy uważa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nigdy nie miałem problemów z IE, ale jakoś wygodniej, szybciej i przyjemniej korzysta mi się z FireFoxa i polecam ją każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu sie zgodze najsłabszym elementem systemu bezpieczeństwa jest człowiek, i dlatego firefox od wersji 1.5 aktualizuje sie samodzielnie (no chyba że na wskutek tej aktualizacji mogą przestać rozszeżenia/motywy, wtedy sie zapyta czy sie aktualizować czy poczkeąc wersje rozszerzeń dostosowaną do nowej wersji (co zresztą zwykle polega na zwiekszeniu numerka przy kompatybilnych z tym rozszerzeniem wersjach, ale strzeżonego itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego, że człowiek posiada wielką wiedzę, gdy musi stawać na głowie, aby nie złapać jakiegoś syfu, bo przeglądarka jest dziurawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:51, sig. napisał:

firefox od wersji 1.5 aktualizuje sie samodzielnie

Dziękuję, postoję, jeszcze do reszty nie zgłupiałem, żeby się dobrowolnie na instalowanie wirusów godzić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:58, kNOT napisał:

> firefox od wersji 1.5 aktualizuje sie samodzielnie
Dziękuję, postoję, jeszcze do reszty nie zgłupiałem, żeby się dobrowolnie na instalowanie wirusów
godzić ;-)

jak ci nie pasuje wyłącznik jak najbadziej jest. a korzystając z ie nie musisz sie godzić, przeglądarka zrobi to za ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firefoxa można sobie dodatkowo przyspieszyć :)
Wystarczy tylko trochę pogrzebać (czyt. dodać 1 klucz i w jednym zmienić wartość) w about:config

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:59, Latniak napisał:

Firefoxa można sobie dodatkowo przyspieszyć :)
Wystarczy tylko trochę pogrzebać (czyt. dodać 1 klucz i w jednym zmienić wartość) w about:config

po co ręcznie gdziebać, jest fasterfox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:59, sig. napisał:

przeglądarka zrobi to za ciebie ;)

Poważnie!? Nie wiedziałem, może dlatego musiałem do tej pory sam wszystko robić. Spróbuję bicia, jak IE nie zacznie samo się aktualizować, przejdę do gorszych rzeczy. A Ty, jak zmusiłeś IE do samodzielnego działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 21:03, kNOT napisał:

A Ty, jak zmusiłeś IE do samodzielnego działania?

Nie musiał wystarczy jeden exploit i IE działa sam i robi co chce wliczając ściąganie i wymiane danych. Nie wiem ale wole open sorce niż coś czego nie można przerobic obejżec jak się chce. nie wiem czemu trwasz przy IE wymień jej zalety bo przez ten krótki czas jaki z niego kożystałem miałem drobne problemy ze stroną onet.pl która (sic!) zawieszała IE!!. Poza tym wole coś co pyta się mnie czy chce coś zrobic/zainstalowac a nie robi to bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 21:14, L33T napisał:

wystarczy jeden exploit i IE działa sam i robi co chce

Sam twierdzisz, że IE sam nie potrafi.

Dnia 27.02.2006 o 21:14, L33T napisał:

robi to bez mojej wiedzy.

Sam twierdzisz, że Twój ulubiony potrafi...

Pozostanę więc przy mojej własnej decyzji. Wirusowe samo-automaty mnie nie interesują ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://secunia.com/product/11/

Ta strona mówi sama za siebie... lista błędów wykrytych w IE 6.x

Pozatym stwierdza się ostatnimi czasy: "...od roku 2004 można zaobserwować trend spadkowy na rzecz alternatywnych przeglądarek takich jak Firefox, Opera czy działające na systemie MacOS Safari."

Mimo to ok 80% użytkowników kożysta nadal z IE... nie to że nnie uważają że np. Opera jest lepsza... Oni poprostu nie wiedzą co to jest Opera... No może z nielicznymi wyjątkami krore znaja ją ale się jeszcze nie przeżuciły... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 21:23, explotion napisał:

znaja ją ale się jeszcze nie przeżuciły... :P

lub używją nakładek które mają te same funkcje co Opera lub FF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować