Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Jeśli masz FireFox wciśnij 1, Jeśli masz Opere wciśnij 2, Jeśli masz Internet Explorator wciśnij Alt+F4

164 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2006 o 21:49, KrzysztofMarek napisał:

> Mam wszystkie wydania. I żadnych trojanów. Być może dlatego, że nie wierzę ślepo w plotki
;-)
O przepraszam. Tam były dwa trojany. Wysłałem je do Symanteca i dostałem potwierdzenie,
że były naprawdę. Jeśli sobie życzysz, mogę Ci przesłać maile ;)


nazwa pliku: GCIITrainer.exe
komputer: DOM
wynik: Ten plik jest zainfekowany wirusem Trojan Horse

Uwagi projektantów:

GCIITrainer.exe is non-repairable threat. Please delete this file and replace it if necessary. Please follow the instruction at the end of this email message to install the latest rapidrelease definitions.


Aktualne certyfikowane definicje umozliwiaja wykrywanie tego wirusa:
zobacz okreslone zainfekowane pliki, aby uzyskac informacje na temat wymaganego dzialania. Zaktualizuj


nazwa pliku: Doom 3 v1.1 Trainer +5.exe
komputer: DOM
wynik: Ten plik jest zainfekowany wirusem Trojan Horse

Uwagi projektantów:

Doom 3 v1.1 Trainer +5.exe is non-repairable threat. Please delete this file and replace it if necessary. Please follow the instruction at the end of this email message to install the latest rapidrelease definitions.


Aktualne certyfikowane definicje umozliwiaja wykrywanie tego wirusa:


Nie przesłałem całych maili, tylko te fragmenty, dotyczące plików w których były trojany.
Jak będziesz mógł stwierdzić, nie pochodzą ze stron xxxx ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 22:04, kNOT napisał:

/.../. Klient byłby szczęśliwy, a mój program najlepszy ;-)

Tak, ale ja już mam nową Encyklopedię Gier 2006 i nowego antywirusa.
W nowej Encyklopedii 2006, nowy program nie wykrywa już trojanów. Ale nowy program w starej Encyklopedii 2005 wykrył te same trojany. Nie wiem jak Ty to wytłumaczysz, bo ja prosto: w Encyklopedii 2005 były dwa trojany (albo jeden trojan w dwóch miejscach). W nowym wydaniu zostały usunięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 22:13, KrzysztofMarek napisał:

jak Ty to wytłumaczysz

Do dzisiaj mam program z 1994 roku, do którego miętę czuje co drugi antywirus. Uruchamiałem go, wirusa nie załapałem ;-)

A z trainerów nie korzystam, bo nie potrzebuję, więc nie mam zdania na temat ''zawartych'' w nich trojanów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 22:22, kNOT napisał:

> /.../
A z trainerów nie korzystam, /.../

Te trainery były w Encyklopedii Gier 2005, więc albo nie instalowałeś całości Encyklopedii albo masz specyficznego antywirusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 21:29, kNOT napisał:

Mam wszystkie wydania. I żadnych trojanów. Być może dlatego, że nie wierzę ślepo w plotki ;-)



Knot ale to nie są plotki. Zostało udowodnione, że IE jest najpopularniej hakowaną przeglądarką w sieci i najłatwiej zarazić się używając właśnie IE.

Chociaż zgodzić się musze, że 95% zależy od użytkownika.


Wydaje mi sę, że na ten problem warto jednak spojrzeć trochę z innej strony. Funkcjonalność - nie uważasz, że chociażby taki bajer jak przeglądanie w zakładkach, menadżer haseł i menadżer pobierania, czy czytnik RSS - że nie wspomnę o setkach opcji, które dodają pluginy userów :).

Ja osobiście używam pakietu Mozzilla który ma wszystko, co jest mi potrzebne do szczęścia. (Przeglądarka, Kurier Poczty, Narzędzie do programowania stron, Wbudowany program do IRC itp + to co wymieniłem powyżej) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 22:34, Keroth napisał:

> Mam wszystkie wydania. I żadnych trojanów. Być może dlatego, że nie wierzę ślepo w plotki
;-)


Knot ale to nie są plotki. Zostało udowodnione, że IE jest najpopularniej hakowaną przeglądarką
w sieci i najłatwiej zarazić się używając właśnie IE.



Jakiś czas temu opisywano w Ameryce przypadek, że crackerzy wykorzystywaki dziury w oprogramowaniu IE po czym włamywali się do systemu użytkownika, kodowali mu jakiś niezbędny do działania systemu plik (lub szereg dokumentów), po czym wysyłali emaila z żądaniem pieniędzy w zamian za odkodowanie :].

I pierwsi, bezradni, userzy istotnie haracz płacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam Opery i bardzo mi sie podoba tylko czasami sie wiesza( przycina ):/ ale poza tym wszystko super no i slicznie wyglada:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 22:34, Keroth napisał:

przeglądanie w zakładkach

Nie korzystam i nie zamierzam.

Dnia 26.02.2006 o 22:34, Keroth napisał:

menadżer haseł

Nie korzystam i nie zamierzam, chyba że kiedyś zgłupieję ;-)

Dnia 26.02.2006 o 22:34, Keroth napisał:

menadżer pobierania

Kupiłem ReGeta i nie narzekam.

Dnia 26.02.2006 o 22:34, Keroth napisał:

czytnik RSS

Nie korzystam i nie zamierzam.

Co jeszcze masz ciekawego? Parzenie kawy? Deklamację wierszy? Kompilację programów? Obróbkę grafiki? IE jest przeglądarką. Podobnie jak pozostałe przeglądarki, tzn. większość ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od zawsze używam IE i nigdy jeszcze nie załapałem z jego powodu wirusa, ..no chyba, że na własne życzenie :)
Swoją drogą to IE ma do dupy interfejs dlatego też od lat używam nakładki Avant Browser i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 22:42, kNOT napisał:

Co jeszcze masz ciekawego? Parzenie kawy? Deklamację wierszy? Kompilację programów? Obróbkę
grafiki? IE jest przeglądarką. Podobnie jak pozostałe przeglądarki, tzn. większość ;-)


Nie, ale FF umie zrobić jajko na miękko/twardo/półtwardo :).

Może książke telefoniczną wkompilowaną w Mozille...

Polecam stronę: http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/baza_dodatkow - może się do któregoś rozszerzenia przekonasz :).

Ponadto odszukaj stronę Too Cool for IE - tam też sporo ciekawych rzeczy jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu opisywano w Ameryce przypadek, że crackerzy wykorzystywaki dziury w oprogramowaniu

Dnia 26.02.2006 o 22:38, Backside napisał:

IE po czym włamywali się do systemu użytkownika, kodowali mu jakiś niezbędny do działania systemu
plik (lub szereg dokumentów), po czym wysyłali emaila z żądaniem pieniędzy w zamian za odkodowanie
:].

I pierwsi, bezradni, userzy istotnie haracz płacili.


Niestety cały system Microsoftu jest podziurawiony niczym sitko... Może Vista będzie lepsza...
Ale to prawda z tymi haraczami, na linixie nigdy się z czymś takim nie spotkałem. A na Macu to już wogule... No ale ONI wiedzą że nikt się tak poprostu nie przesiądzie na lina albo maca... Dlatego lekceważą nas, użytkowników... Którzy placą po 500 ziko za ich system, kiedy mogli by mieć za darmo bezpłatną wesję dużo lepszego pod względem bezpieczeństwa i sabilności SuSe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 21:10, explotion napisał:

Temat o wyższości Innych przeglądarek nad produktem Microsoftu...


Troszke to brzmi jak wypracowanie z religii: "Kto jest twoim autorytetem i dlaczego papiez?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 22:42, kNOT napisał:

> przeglądanie w zakładkach
Nie korzystam i nie zamierzam.


A polecam sprobowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy się tu słonka wypowiadaćie o przeglądarkach....
To i ja się wypowiem. Defaultowo mam Foxika
a jak coś do czegoś to IE Opera i Netscape. Zauważyłem poprostu że część webmasterów preferuje określone wiewerki :) I gdybym potrafił pisać programy i miałbym dostep do źrudełka każdego z nich powstałby całkiem nowy wiewerek internetowy. Bo niemożecie zaprzeczyć że nawet tak dziurawe zwierze jak IE niema przydatnych funkcji.
Poprostu gdyby wziąść z każdej z tych przeglądarek co najlepsze pewnie by powstało cudo a tak mamy co mamy

Do zestawu tego dodaję Sygate Personal Firewall/eTrust ezAntiwirus (abonamentowy)
I komp ładnie chodzi......zero wirów jeno czasem alert że coś chce mi się łączyć z moim kompem ...to takiego delikwenta block i backtrace a nastepnie whois. I dla zabawy odsyłam mu pakiety śmieci.
Wredny jestem co nie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firefox. Poza tym że moim zdaniem jest wygodniejszy od IE to ma jedną zasadniczą zaletę, której nie mają inne przeglądarki - wtyczkę Adblock. Na żadnej innej przeglądarce nie można sobie tak dobrze skonfigurować co i jak chcę oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IE najszybciej łapie też adware! Moja ciocia w kółko tylko z niego no i musiała reinstal zrobić, bo każdy następny antyvir usuwał kolejne spyware, ale i tak nie znajdował wszystkich, bo reklamy jak były tak były!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam Firefox to połowa sukcesu, trzeba go jeszcze dobrze skonfigurować i "dopalić" rozszerzeniami. Sam mam kilka: Flashgot, PDF Download, NoScript i Forecastfox! lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 22:42, kNOT napisał:

> przeglądanie w zakładkach
Nie korzystam i nie zamierzam.


Właśnie tego jestem ciekaw: czy choć raz spróbowałeś :)
Nie walczę z IE (mam wrażenie, że niektórzy to robią tak dla zasady). Używam go i również od wielu lat nigdy nic nie złapalem. Teraz mam zainstalowanego FF ale szczerze powiem częściej używam IE (m.in. dlatego, że często jestem na tym forum, a dużo szybciej się strony wczytują na przeglądarce M$). Ale odkąd zainstalowałem betę IE7 i "popróbowałem" zakładek, bardzo się do tego rozwiązania przekonałem (szczególnie w sytuacji, gdy wcześniej miałem otworzonych 8 różnych stron www i Win XP wszystkie je zbijał na pasku w jeden przycisk - znaleźć tam coś było naprawdę trudno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 07:59, GeoT napisał:

> > przeglądanie w zakładkach
> Nie korzystam i nie zamierzam.
czy choć raz spróbowałeś :)

Nie zwykłem wypowiadać się o czymś, a czym nie mam bladego pojęcia.

Dnia 27.02.2006 o 07:59, GeoT napisał:

miałem otworzonych 8 różnych stron www

Książek też czytujesz zwyczajowo 8 jednocześnie, oglądasz na raz 8 filmów, jesz 8 dań, chadzasz z 8 dziewczynami, itd., itp. I co, imiona Ci się nie mylą? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować