Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 5870 X2 w listopadzie

23 postów w tym temacie

Wygląda jak hybryda dysku twardego, wiatraczków od procesora z pamięcią RAM. Niedługo trzeba będzie dokładać węgla do tych nowych kart, jak w piecu. Albo domontować chomika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pada tylko pytanie po co... Co z tego, że będzie się miało spory zapas mocy obliczeniowej na kilka lat, skoro w każdej chwili może wpaść jakaś nowość techniczna, która będzie wymagała nowszych kart graficznych, jak to było w przypadku Dx10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 19:13, Lamb3rt napisał:

Pada tylko pytanie po co... Co z tego, że będzie się miało spory zapas mocy obliczeniowej
na kilka lat, skoro w każdej chwili może wpaść jakaś nowość techniczna, która będzie
wymagała nowszych kart graficznych, jak to było w przypadku Dx10.



Po to , aby mieć maximum wydajności w grach itp. albo dla szpanu :p
Nowość techniczna zawsze przyjdzie jakaś, za techniką nie nadążysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszą tempo mocne narzucać bo Nvidia znowu szykuje rewolucje. ATI teraz skopało tyłek GTX-om ale to są karty o architekturze znanej jeszcze z 8800GTX czyli prawie 3 lata na rynku... Teraz ATI zrobiła kolejny krok HD2900->HD3800->HD4800->HD5800, a Nvidia GT300 zrobi skok i będzie dominacja jak wcześniej przy G80, ale to mam nadzieje tylko pogoni ATI z wprowadzeniem czegoś naprawdę nowego. Super że są nowe karty, ale ten skok wydajności naprawdę nie jest jakiś wybitny i cenowo mimo mniejszych kosztów produkcji widzę że ATI się też nie patyczkuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 20:12, Lamb3rt napisał:

Maksimum wydajności w grach to oferuje mi już lichy Radek 4850 ;)


ta? w Crysis i STALKER: Clear Sky tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 20:29, Angar0pl napisał:

STALKER: Clear Sky tez
Pentium DC 2.72 4 GBram i Rad 4850 1gb zero cięcia w stalkerze na dx 10 :P


To ciekawe,bo na moim sprzęcie / w podpisie / Czyste Niebo ze wszystkimi opcjami pod directx 10,to był pokaz slajdów,przynajmniej podczas walki - może teraz byłoby lepiej,nowe sterowniki i service pack 2 do visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy tworzące karty graficzne muszą na czyms zarabiac jakby wypuściły w przypadku nvidii np zaraz po 7800 8800 to nie zarobiły by zbyt wiele ponieważ ludzie najpierw napalili sie na nowosc czyli 8400 puzniej 8600 a dopiero na koncu na 8800 która była najdroższa ale nie oszukujmy sie jest to podkrecona wersja 8600 w nowym opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może przesadziłem ale w 1680x1050 nigdy nie miałem właściwie mniej niż 23 na sekunde( większa bitwa z 3 razy ). Liczyłem z Frapsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 20:40, Angar0pl napisał:

Może przesadziłem ale w 1680x1050 nigdy nie miałem właściwie mniej niż 23 na sekunde(
większa bitwa z 3 razy ). Liczyłem z Frapsem.


U mnie się cięło na 1280x1024,szczególnie podczas walki - najprawdopodobniej,procesor jest za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu przestaniecie pisać pierdy typu "4850 starcza do stalkera na max w DX10" ... ta gra jest tak kijowo zoptymalizowana, że w full detalach, 1280x1024 i DX10 ledwo da się pograć na gtx 285 czy tam na kijowych ati 4890... bez takich bzdur tutaj.
Chyba, że wg ciebie granie to nieruchome wpatrywanie się w niebo... bo wtedy to i ze 120 fpsów będzie.
Co do karty - pewnie ponad 2 patyki...poza tym to ati... nie jara mnie instalowanie śmiesznych hotfixów do każdej nowej gry i czekanie pół roku aż zrobią działające sterowniki... tylko GF300 - miazgun ;] ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować