Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dwieście lat po Oblivionie

45 postów w tym temacie

3,5 roku minęło, a ja wciąż nie zagrałem w Obliviona, mimo że jestem fanem Morrowinda^^ jak kupię odpowiedni sprzęt to od razu zagram i w Obliviona i w tą w/w część:) saga nie może się zakończyć, niech twórcy biorą pupy w troki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolejna część jest tworzona od dawna z tego co wiem. "jeśli oczekujesz RPG, to zapomnij o Oblivionie. Jeśli oczekujesz H''n''S, to kupuj..." Bzdura, mi się grało świetnie w Obliviona i nie jako H&S tylko jako RPG. Innego typu niż np Mass Effect ale jednak RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, kiedyś kochałem Gothica... i kupiłem Morrowinda, też go pokochałem. A potem Oblivion, hm, no cóż, Morrowind o wiele bardziej rozbudowany, co jest i zaletą i wadą, długo się gra, ale nie zawsze jest ciekawie. Zaś w Oblivionie ciągle była jakaś akcja, mniam. Jestem ciekawy co z następnymi częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Morrowinda, jednak Oblivion jest również super. Liczę jednak, że tym razem twórcy stworzą ciekawszy, zróżnicowany świat, niewypchany na siłę masą pustych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - niech się nie spieszą. Żeby świat był jeszcze bardziej zróżnicowany, plany dnia NPC-ów, jak wyżej, a i całość była większa, no i główną fabułę niech zrobią na miarę porządnych (action) cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny TES? Kurna, i znów sie zacznie Bethesda zacznie robić pranie mózgów graczy, którzy koniec końców okrzykna ich gre rewolucyjnym RPG roku... Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najlepszych RPG ostatnich lat- nie ma go wprawdzie co porównywać do Morrowinda czy pierwszych dwóch Gothiców, ale jednak to on wyznaczył jakość na długie lata- dodam jakość do dziś nie pobitą. Ani G3, ani ME, ani Fable, Risen czy nawet Wieśmin nie zdołały go przeskoczyć i to świadczy o jego wielkości. Nawet czteroletnia prawie grafika pozostaje najlepszą jak dotąd w grach rpg (no może ME ma lepszą ale to nie te klimaty) a podatność i łatwość modowania bije konkurencję na głowę. Fajnie by było zagrac w następną część. Ale najfajniej byłoby jakby wydali remake Morrowinda z grafą pasującą do naszych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby to miało jakieś znaczenie, w ostatniej produkcji owego studia mieliśmy okazję przekonać się, że nie mają zielonego pojęcia na temat tego jak upływ czasu wpływa na cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym usatysfakcjonwany gdyby wreszcie sprawili, że walka w kolejnym TES będzie na prawdę ekscytująca i nie napadnie mnie w pewnym momencie monotonia siekania mieczem/spamowania najsilniejszych zaklęć. Mam też nadzieję, że jakoś lepiej zostanie zbalansowany stosunek jakość/ilość licznych dungeonów (podziwiam ludzi, którzy wytrzymali bez żadnego psychicznego uszczerbku na zdrowiu eksplorację wszystkich jaskiń, kopalni, ruin i wrót w Oblivion).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z większością co do jakości Morrowinda i "jakości" Obliviona... kupiłem parę dni temu Obliviona w PG, bo uznałem, że jako eRPeGowiec trzeba go wreszcie spróbować... i się bardzo zawiodłem. Jedna z niewielu gier, które odstraszyły mnie permanentnie, dobrze, że to tylko 60 zeta. Niepojętym jest dla mnie, jak można wykonać taki krok w tył wobec poprzednika... ale cóż, w końcu to B. Dlatego będę wyczekiwał TES V, bo saga ma nadal mnóstwo potencjału.

@jac22
To prawda, domeny są i powiedziane było. Ale Elder Scrolls MMO wcale nie musi równać się Elder Scrolls V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 23:00, JON666 napisał:

Jeden z najlepszych RPG ostatnich lat- nie ma go wprawdzie co porównywać do Morrowinda czy pierwszych dwóch Gothiców, ale jednak to on wyznaczył jakość na długie lata- dodam jakość do dziś nie pobitą.

Jakość w czym? Grafice? Złożoności i różnorodności zadań? W Fabule? Ciekawych i nieprzeciętnych NPCach? Rozmiarze świata? Możliwościach rozwoju bohatera? Ilości i jakości złomu do znalezienia? Dialogach? W walce i eksploracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem swoją kopię Obliviona to mnie trochę poniosło.
Jak już zacząłem grać to dopiero się spostrzegłem, że to nie jest to.
Cóż. . Kolejnej części nie kupię, chyba, że zdarzy się cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować