Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Porównanie jakości grafiki w konsolowych wersjach Borderlands

40 postów w tym temacie

Ludzie, przestańcie mówić, że na PS3 albo X360 jest lepsza grafika, bo jeśli popatrzylibyście na obie wersje w ostępie powiedzmy 5 min (nie wiedząc na jaką wersję patrzycie), na pewno nie zgadlibyście, na jakiej konsoli gra została uruchomiona. Różnice są tak minimalne, że można je (z trudem) wychwycić właśnie na takich dokładnych porównaniach. W normalnej grze żaden normalny człowiek nie zauważy tekstury o w rozdzielczości o 5 pikseli większej.
Wybierając wersję gry (X360 czy PS3) kierujcie się tym, na jakim kontrolerze gra się wam lepiej w FPS-y i jaką wersję wybierają wasi znajomi, a nie jakością grafiki, której różnic i tak nie dostrzeżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najelpiej w FPSy to się gra na myszce i klawiaturze kolego :D i na niczym innym. Nigdy nie widziałem turnieju na konsolach bo to by było zwyczajnie nudne i niewygodne :)

Powinni umieścić na dole zrzut z PC jak tylko wyjdzie, gwarantuję, że położyłby obie konsole na łopatki przy dobrej konwersji ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 pixeli się nie da :P Bok tekstury musi być wielokrotnością 2 ;) A ewidentne różnice w jakości to z reguły wina trybu filtrowania (a w tym wypadku skrin jest tendencyjny XD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest na Unreal Engine i jak na tym silniku bywa textury streamuja sie ciutke inaczej zaczynajac od najgorszej mipmapy :] . Sprytny screenik :] .

Big_Boss nie wiem jak wypada wersja ps3 ,ba nawet nie wiem jak ta klockowa bo nie kupilem zadnej jeszcze ,no ale od czasu do czasu i ps3 moze miec dobrze zrobionego multiplatformera nie ?? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 21:47, cin222 napisał:

Najelpiej w FPSy to się gra na myszce i klawiaturze kolego :D i na niczym innym. Nigdy
nie widziałem turnieju na konsolach bo to by było zwyczajnie nudne i niewygodne :)



A ja widzę co parę miesięcy organizowane są przez MS np. niedawno był turniej Halo 3 ODST w Warszawie i chyba Wrocławiu. O tym, że w FPSy gra się niewygodnie na padzie się nie zgodzę, ale kłócił się nie będę, bo PCtowcy zawsze rzucają się na to jak na mięso.

Co do tematu to przecież to doczytujące tekstury to samo jest np. przy GTA IV przy dużej prędkości lub wielu innych grach. Porównanie jest głupie w takim przypadku i wersje oprócz tego, że tu zrobione jest w doczytującej się teksturze nie różnią się niczym, zresztą nawet jakby różniły to nikt z lupą przy monitorze nie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam dylematu nie mam, bo wszystkie gry na UE3 śmigają na moim piecyku na full w 1280x1024, czyli max dla mojego monitora. :P Zechcę to podepnę pod TV w pokoju obok i pogram na HD ready i też będzie pięknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam obie konsole i powiem szczerze że w takie newsy nie ma co wierzyć, bo często tak było że niby gra wygląda lepiej na jedna lub druga konsole, co jest totalną bzdurą, bo ktoś bawił sie programem graficznym.\

Bardzo chciałbym kupić grę na ps 3 ale nie kupie z dwóch bardzo ważnych powodów :

1. brak lokalizacji choćby kinowej na konsole

2. przez to że ad 1 oferta kupna na PC, biorąc pod uwagę również fakt niższej ceny wydaje się dużo ciekawsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

buhehehe dobra prowokacja zamieszali kijem w mrowisku tym screenem nie ma to jak flame war, proponuje obejrzec caly filmik poza tym ze tekstury sie wolniej wczytują (pewnie przez to ze gra na ps3 jest zainstalowna a na klocku idzie z plyty :P) nie ma różnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez oglądania gry na żywo widzę, że to fake.
Rozmazanie obejmuje tylko fragment betonowy, nie obejmuje "trawnika". A patrząc na dalsze tło, X360 ma lekką przewagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 20:57, Spychi napisał:

Sw3ar nie broń x360. Posiadam PS3 a kumpel Xboxa360 i tak się składa, że obydwaj mamy
Borderlands, co prawda kumpel zpiracił ale to inna historia. Lubimy porównywać gry na
X360 oraz na PS3. I niech mi ktoś powie, że jakość grafiki na X360 jest lepsza to go
wyśmieję, bo jeszcze w żadnej grze nie widziałem aby tekstury gorzej wyglądały na PS3
niż na X360. Gra wygląda lepiej na PS3 ale nie aż tak jak na tym screenie. Oczywiście
jakość i tak będzie najlepsza na Piecu, więc dziwi mnie fakt, że nie dali screenów z
PC''towej wersji.

To zagraj sobie w Lost Planet to zobaczysz że na PS3 potrafią skopać grafikę i zresztą nie tylko ta gra bo Bayonetta wygląda paskudnie na PS3 i dużo jest takich gier.

Dnia 26.10.2009 o 20:57, Spychi napisał:

Obydwie konsole mają swoje wady i zalety.
X360 jest starszą konsolą od PS3.
PS3 ma lepszą moc obliczeniową niż X360, którą oczywiście trzeba umieć wykorzystać tak
jak w paru tytułach jest to zrobione.

Tylko co po tej mocy jak większość gier wyglądają słabiej niż na PS3. Uncharted 2 wygląda bardzo łądnie i Killzone 2 też chociaż niektóre tekstury ma tragiczne i sterowanie podobnież nie najlepsze.

Dnia 26.10.2009 o 20:57, Spychi napisał:

X360 ma więcej exclusiv''ów i dużo fajnych tytułów.

PS3 też ma parę exclusiv''ów i dużo fajnych tytułów.

Dnia 26.10.2009 o 20:57, Spychi napisał:

Natal dla X360 może podkupić tych co nie wiedzą co mają kupić.

PS3 za to będzie miało różdżkę.

Dnia 26.10.2009 o 20:57, Spychi napisał:

Ja osobiście wybrałem PS3 ze względu na parę tytułów, takich jak God of War 3, Killzone,
Uncharted 2, Warhammer: Space Marine, Dante''s Inferno i się zobaczy co tam ciekawego
jeszcze.

O tak. God of War 3, Uncharted 2 i Gran Turismo 5 dla których warto mieć PS3 ale na X360 zawsze jest Fable 2, Gears of War 2, Halo 3, Forza Motorsport 3 i to też fajne tytuły. A te tytuły które wymieniłeś (Space Marine, Dante''s Inferno) to wyjdą na X360 i PS3 więc niema co tak bronić PS3 :)
Co do tematu i gry Borderlands to niema jak dać dupny screen i już fanboye jedne się cieszą że już gra ma lepsza grafikę bo X360 nie poradzi sobie a PS3 ma bardzo dużo mocy i umie wyświetlić wspaniałą grafikę a nawet filmiku nie obejrzeli. Nie widzę w sumie różnicy jakiejś większej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 21:47, cin222 napisał:

Najelpiej w FPSy to się gra na myszce i klawiaturze kolego :D i na niczym innym. Nigdy
nie widziałem turnieju na konsolach bo to by było zwyczajnie nudne i niewygodne :)


Najlepiej gra się na nich tobie.

<sarkazm> To znaczy co, widzenie turnieju na konsolach byłoby nudne i niewygodne? Przecież oglądanie PeCetowych jest tak samo nudne, też tylko patrzy się, zamiast grać, i stoi, zamiast gdzieś wygodnie usiąść. </sarkazm>

Turniejów na konsolach nie widziałeś, bo na żadnym nie byłeś. Za granicą jest ich pod dostatkiem, a nawet w Polsce w tym roku było kilka. "Nudne i niewygodne", buahaha, trzymajcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za tak tendencyjne screeny powinno się mocno autorowi dostać po łapach... a co do tego na czym lepiej wygląda gra... słowo klucz OPTYMALIZACJA, na każdej z tych konsol wyciągniesz takie same wodotryski, i gra może wyglądać tak samo i na PC, PS3 czy X360. Zależy czy studio się przyłoży czy nie, technologie w przypadku obu konsol są bardzo podobne, jeśli chodzi o możliwości generowania grafiki, reszta zależy od tego czy programiści wytną te zbędne kilobajty kodu czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj odczepcie się od Harpen''a. Po prostu gra mu się nie podoba i chciał jak najszybciej napisać tego newsa, to nie oglądał całego filmiku tylko pierwsze 3 sekundy, gdzie od razu rzuciła mu się rozmazana (niedoczytana) tekstura na x360, a na ps3 była normalna. Widząc to strzelił screena i wyłączył filmik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pierwszy raz jest naprawdę duża różnica pomiędzy PS3 i Xboxem. Szczególnie jak się spojrzy na chodnik to poprostu niebo i ziemia. Ale i tak w tą grę nie zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, weźcie obejrzyjcie podlinkowany filmik, a nie kierujecie się jednym z d**y dobranym screenem. Wersje niczym praktycznie się nie różnią, na siłę można wychwycić małe różnice w cieniowaniu na niekorzyść x360, ale tak ładnie zamaskowane, że praktycznie tego nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle - jeden news jest pretekstem do rozpoczęcia wojny PS3 vs X360, albo "PC jest lepsze od konsol i ma najlepszą grafikę"... Ludzie nie tego ten news dotyczy, hę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować