Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

na polsacie leci anime pt. B-Damen,
czy możecie mi powiedzieć o co tam chodzi,
jak widziałem końcówkę to mówili coś o jakiś "beda-graczach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu oglądałem serię TV Neon Genesis Evangelion. Do 24-ego odcinka było całkiem ciekawie, ale 25 i 26 były bardzo trudne do strawienia (może i ciekawsze, ale bardzo trudne...). Przez ten niedosyt spowodowany zakończeniem serii mam zamiar obejrzeć filmy Death & Rebirth oraz The End of Evangelion, tylko nie wiem czy najpierw enda czy death. słyszałem ze Death & Rebirth było wydane pierwsze i ze jest nie warte oglądania, ale sam nie wiem wiec chcę się poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z anime i mangą zaczęła się stosunkowo niedawno. Jestem w tej chwili na drugim roku studiów. Mniej więcej w połowie liceum zacząłem oglądać i czytać różne serie. Najpierw był Inuyasha (około 140 odcinka zrobił się strasznie nudny), a potem kolejne: Full Metal Panic, Full Metal Alchemist, Naruto, RahXephon, Scrapped Princess, Love Hina, Gundam SEED, Final Approach....Więcej anime nie pamiętam, za wszystkie bardzo dziękuję i proszę o kontynuacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 17:49, Maker3 napisał:

na polsacie leci anime pt. B-Damen,
czy możecie mi powiedzieć o co tam chodzi,
jak widziałem końcówkę to mówili coś o jakiś "beda-graczach"

Nie jestem pewien ale jest to kolejna kreskówka w stylu "Złap/Zdobądź/Skop je wszystkie" czyli kolejne anime dla małych, liczone na zysk i wogóle. Ciekawi mnie kiedy pojawią się zabawki na tym sie opierające. No cóż jest to po prostu kolejna kreskówka o prostym przesłaniu "Przyjaźń jest najważniejsza a świat niech sie kopnie w tyłek z półobrotu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2006 o 00:58, Vaxinar napisał:


P.S. Nie wiem, ale w kwestii Rycerzy Zodiaku mogłem się mylić bo nie pamiętam czy od Feancuzów
kupione to było. :/

NIe mylisz się. Rycerze Zodiaku z tego co pamiętam też od żabojadów zakupiona i też straszliwie ocenzurowane. Dla przykładu odcinek w którym bodaj Shiryu (Rycerz Smoka) walczy z jednymz Rycerzy Posejdona, była tak brutalna że po cenzurze z dwóch odcinków zostało materiału tylko na jeden. Cóż jak dla mnie "Cenzura SUXX" bo jeśli już mają coś pokazywać to niech to pokazują w całości (jakakolwiek cenzura wypacza i niszczy sens pzekazu), albo niech go nie pokazują wcale. Nooo może ostatecznie mógłbym się zgodzić na puszczanie cenzurowanych anime, ale paskudnie bym na to ślepiami łypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z państwa miał przyjemność obejrzeć Ichigo100% bądź Green Green? Jeżeli nie to zachęcam gorąco (anime utrzymane w klimatach Love Hina czyli zabawne komedie romantyczne) Są to serie nielicencjonowane więc można je sobie w pełni legalnie ściągnąć;)

BTW: ma ktoś namiar jakiegoś sklepu internetowego gdzie można kupić Hellsing''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 01:09, shinian napisał:

BTW: ma ktoś namiar jakiegoś sklepu internetowego gdzie można kupić Hellsing''a?


Z tym jest problem, parenaście postów wcześniej też o to pytałem i właśnie nie ma za bardzo gdzie.
Proponuję poszukać w jakimś salonie prasowym o ile takowy jest u Ciebie w mieście.
Sklepy internetowe raczej odpadają, niestety, a sam bym chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 22:09, Pitkit napisał:

Parę dni temu oglądałem serię TV Neon Genesis Evangelion. Do 24-ego odcinka było całkiem ciekawie,
ale 25 i 26 były bardzo trudne do strawienia (może i ciekawsze, ale bardzo trudne...). Przez
ten niedosyt spowodowany zakończeniem serii mam zamiar obejrzeć filmy Death & Rebirth oraz
The End of Evangelion, tylko nie wiem czy najpierw enda czy death. słyszałem ze Death & Rebirth
było wydane pierwsze i ze jest nie warte oglądania, ale sam nie wiem wiec chcę się poradzić.

Death powstało ze zmontowania scen z serialu - powstało coś co ma przedstawić historię postaci z Eva: Shinjiego, Asuki, Rei i Kaworu. W zasadzie nic nowego, ale obejrzeć można.
Natomiast Rebirth to w zasadzie początek Air (czyli pierwszej części End of Evangelion) do momentu w którym nad Asuką krążą seryjne Evangeliony. Rebirth można sobie odpuścić.

End of Eva kontynuuje główny wątek który "urwał się" po 24 epizodzie serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 00:55, Vaxinar napisał:

No właśnie.
Jednak teraz to ja bym chciał nawet te full ocernzurowane zobaczyć niż nic. :/
Bo jak narazie na TVN siedem bieda.

Ano tu właśnie tkwi ból :-(. Jedyny kanał, który nadaje jakieś porządne anime to Hyper, ale to niestety tylko jeden odcinek (i powtórke) jednego anime dziennie. Ja jednak jestem im strasznie wdzięczny za "GTO" oraz "Evangeliona", w przypadku tego pierwszego nielicho się uśmiałem i zamyśliłem, a w przypadku drugiego po prostu zamyśliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję obejrzeć ostatnio całkiem niezłe anime, a mianowicie 舞-HiME (mai-hime) jak to zazwyczaj bywa mamy tu standardowy motyw ratowania świata (który to już raz...) przez (który to już raz...) "zwykłą" uczennicę, w przeciwieństwie do wielu tego typu podobnych animacji w tej znalazłem doprawdy zaskakujące momenty w fabule które pozytywnie wpłyneły na obraz całości, doskonały obraz dopełnia doskonała muzyka którą swoją drogą słucham do teraz... gdyby ktoś kiedyś miał okazję to obejrzeć to polecam. (nie pisałem tu specjalnie o fabule by nie psuć potencjalnemu widzowi przyjemności z oglądania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 11:08, spec_naz_ist napisał:

w przeciwieństwie do wielu tego typu podobnych animacji
w tej znalazłem doprawdy zaskakujące momenty w fabule które pozytywnie wpłyneły na obraz całości


Mówisz że anime to odbiega trochę od utartych schematów? No, no to może być interesujące, będę musiał się z tym zapoznać, bo szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tym tytule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 11:42, Budo napisał:

http://www.hellsing-anime.de/galerien/wallpapers_seite4.php

Dla wszystkich fanów Hellsinga niezła stronka i fajne tapetki :)
szkoda że niemecka :/


Swoją drogą 10 lutego wyszedł pierszy episode nowej serii OVA (opartej na mandze). Wygląda to całkiem inaczej niż wyrób studia gonzo (od Hellsinga 13 odcinkowego). Może się podobać (mi isę podoba nawet bardzo), szkoda tylko że OST jest trochę cienki ale moze się poprawi.

Co do stron o Hellsingu to polecam polską:
http://www.hellsing.altervista.org/

A jeżeli naprawdę chcecie znać nowości na scenie Hellsingowej to:
http://www.evalve.org/boxed/index.php?mforum=hellsingproject
oraz
www.bloodknight.net/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oglądał moze ktoś "Jin-Roh"? Ostatnio obejrzałem ponownie ten film i wciąż mi się podoba. :-)
No a wczoraj oczywiście był seans z "Akirą". Coś pięknego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 13:01, HumanGhost napisał:

A oglądał moze ktoś "Jin-Roh"? Ostatnio obejrzałem ponownie ten film i wciąż mi się podoba.
:-)
No a wczoraj oczywiście był seans z "Akirą". Coś pięknego.


Ja oglądałem Jin-Roh. Dosyć cieżki film, trudno mi go było strawić 3 lata temu i do teraz go drugi raz nie oglądłem.
Muszę jednak przyznać ze fabyła filmu jest piękna, żadko coś takiego się spotyka.
Akiry jeszcze nigdy nie oglądałem. Może kiedyś to nadrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 15:30, Pitkit napisał:

Akiry jeszcze nigdy nie oglądałem. Może kiedyś to nadrobię.


To polecam obejrzeć, bo naprawdę warto. Przesłanie filmu jest świetne, choć możliwe, że nie każdy skapuje o co w ogóle chodziło w tym filmie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tu cosik dla wszystkich lubiących się pośmiać
Dragon Half episode 1-2 http://www.youtube.com/results?search=Dragon+Half+episode&search_type=search_videos&search=Search
Slayers episode 1
http://www.youtube.com/watch?v=JO7JCoajOd4&search=slayers
A tu mały teledysk mieszanka z masy różnych anime głównie Slayers, Dragon Half i kilka których nazw nie kojarze niestety
Dude who looks like a lady
http://www.youtube.com/watch?v=DzlOl8lzwrU&search=DragonHalf

Jeśli przypadkiem to co zamieszczam jest sprzeczne z regulaminem to przepraszam i prosze o usunięcie tego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 22:24, Hubi Koshi napisał:


Oj dziękuję, dziękuję. Kocham slayersów :) Oglądałem chyba wszystkie odcinki jakie leciały na RTL 7 jeszcze chyba. Potem obejrzałem chyba 2 filmy pełnometrażowe. Szkoda tylko że nie puszczają tego teraz... trzeba chyba se jakoś to skołować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Dragon Half widziałem i jest to dosyć dziwna komedia, nie przypadła mi ona do gustu, ale itak się przy niej trochę usmiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się