Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Ja ostatnio oglądam serię "Death Note". Mroczny klimat, ze śmiechu raczej nie padniecie. A o co tu biega ? Już wyjaśniam... Otóż, pewnego dnia, jeden z bogów śmierci imieniem Ryuk stwierdził, że strasznie się nudzi i należałoby coś z tym zrobić. Upuścił tytułowy "death note" na naszą planetę. Czym jest ten przedmiot i co robi ? Jest to zwykły, niewinnie wyglądający zeszyt. Kiedy ktoś na kartach owego zeszytu wpiszę imię i nazwisko innej osoby, ta umiera w podany przez "użytkownika" sposób.
Chłopak, który stał się posiadaczem owego artefaktu nazywa się Light (ironia losu, hm ?). Szybko odkrył, jak potężne narzędzie trzyma w łapach. Zapragnął oczyścić świat z kryminalistów i szybko wziął się do roboty. Rząd niestety nie poparł takich metod ;) Zaczyna się polowanko...gra pozorów, wodzenie za nos.

Graficznie nie jest źle. Na pewno są ładniejsze animce, ale ten wciąga czymś innym. Napięcie, oczekiwanie na kolejne ruchy obu stron, nieoczekiwane zwroty akcji. No i sama główna postać...na zewnątrz podziwiany, wzorowo uczący się nastolatek, w środku pewny siebie, przebiegły demon, który zapragnął zostać "bogiem" nowego, lepszego, "czystego" świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 22:31, MisticGohan_MODED napisał:

Bleach to tasiemiec... ale z chęcią obejrzę żeby się przekonać dlaczego ludzi tak fascynuje
to Anime :]

Mnie fascynują postacie, są bardzo barwne. A walki mają swój urok, większy niż np. w Naruto. I fabuła z początku jest wciągająca, a później się lekko rozjeżdża, ale ogólnie najlepsze tasiemcowe anime, jak dla mnie. One Piece jeszcze daje radę. Do Shippuudena kredyt zaufania się wyczerpał u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 07:49, Xarodon napisał:

Ja ostatnio oglądam serię "Death Note". Mroczny klimat, ze śmiechu raczej nie padniecie.


No nie wiem. Do którego epa obejrzałeś? Bo z mrocznym klimatem się zgadzam, ale w anime jest też często się śmiałem z moich ulubieńców - L i Ryuka. Teraz czekam na drugi tomik mangi w Polsce, w końcu mmuszę się też wziąć za filmy. Osobiście również polecam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MIałem zabierac się za oglądanie Witch Hunter Robin , ale usłyszałem o oanime Fate / Stay Night. Zarys fabuły dość mi się spodobał. Mozna to polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecę zarówno Witch Hunter''a jak i Fate Stay Nighth. Oba anime b. dobre, choć to pierwsze zdecydowanie bardziej poważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 15:33, tykus napisał:

> Ja ostatnio oglądam serię "Death Note". Mroczny klimat, ze śmiechu raczej nie padniecie.

No nie wiem. Do którego epa obejrzałeś? Bo z mrocznym klimatem się zgadzam, ale w anime jest
też często się śmiałem z moich ulubieńców - L i Ryuka. Teraz czekam na drugi tomik mangi w
Polsce, w końcu mmuszę się też wziąć za filmy. Osobiście również polecam ;]


Filmy kinowe trochę dziwne są i odbiegają od Anime i Mangi...
Ale z tych filmów to 2 część jest zdecydowanie lepsza :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 15:43, MisticGohan_MODED napisał:

Filmy kinowe trochę dziwne są i odbiegają od Anime i Mangi...
Ale z tych filmów to 2 część jest zdecydowanie lepsza :]


Wiem, że odbiegają. Ale czy to źle? W sumie ile razy mam wałkować tą samą historię? Manga i anime wystarczą, a w filmie można zobaczyć alternatywną historię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio dosyć dziwną mangę... Już sam tytuł wydał mi sie szczerze mówiąc lekko "strange", ale co tam... "Highschool of the death" się nazywa i muszę przyznać, że nawet nawet, chociaż nie rozumiem dlaczego główne bohaterki biegają w bikini...(chyba taki zabieg, że jak ktoś nie lubi horrorów to chociaż na laski się złapie) Co prawda nie jest to poziom "Hellsinga" czy "Gantza", ale czyta się fajnie i kreska też ujdzie. Jak ktoś lubi wspomniane dwa tytuły to też powinno sie spodobać, ale nie liczcie na głęboką fabułę - to cos bardziej jak filmy Resident Evil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem najnowszy czapter OP.... omfg... i tyle. Nie mam żadnych pomysłów... zero... nie mam pojęcia jak oni się z tego wykaraskają. Jeno Luffy może jeszcze cokolwiek zrobić... pełne gear3 może zaszkodzi Ozowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 22:35, Latniak napisał:

Właśnie przeczytałem najnowszy czapter OP.... omfg... i tyle. Nie mam żadnych pomysłów... zero...
nie mam pojęcia jak oni się z tego wykaraskają. Jeno Luffy może jeszcze cokolwiek zrobić...
pełne gear3 może zaszkodzi Ozowi...

Czy ja wiem czy tak katastrofalnie
1. Luffy natłucze i zmusi Morię do współpracy
2. Oz JEDNAK wyrwie się spod kontroli i wesprze Mugiwarsów (ostatecznie dusza i ciało Cindry się buntowały gdy Chopper je trochę połechtał), cień Luffiego to jednak twardy zawodnik, a i Oz pewnie nie był kimś kto dałby sobą za życia pomiatać
3. Robin wpadnie na pomysł jak go pokonać (wydaje się znać legendę o nim, a w legendach można znaleźdź wskazówki jak komuś skopać rzyć :-))
4. No i ostatecznie pełny Gear 3... ale wtedy to nie za wiele zostanie z statku Morri, walka dwóch gigantów... ech to by było coś.
5. Luffy wycwani się na coś Jeszcze innego.
Ogólnie jak to mawia jeden mój znajomy, ta manga jest absolutnie nieprzewidywalna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 02:12, MisticGohan_MODED napisał:

Hmmmm... chyba się skusze na tego Ergo Proxy :]
Mam nadzieję ,że mnie nie zawiedzie :]

Jak oglądałem pierwsze odcinki [1-5] to żałowałem straconego czasu. Ale jak już co nieco byłowiadomo to było już tylko lepiej :). Polecam ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 02:53, Pizduszek napisał:

Lubie Dragon Ball. Mam nawet cały komiks wydany w Polsce. Jakie są podobne bajki i komiksy?


Ja tam bym jeszcze zaproponował Fullmetal Alchemist''a ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się