Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2008 o 00:20, Hubi Koshi napisał:

> Zaserwował byś może linka o pani Kruszewskiej (Kruszewski?) bo nie chce mi się teraz

> przeglądać tych wszystkich wikipedii etc.
Wiele tego nie ma bo się jeszcze nie pokazała. Cały jej opis brzmi tak
"Monica Kruszewski[13] (モニカ・クルシェフス
2461;ー, Monika Kurushefusukī?) is the Knight of Twelve; she is a gentle-looking
woman with blonde hair whose appearance masks just how dangerous she can be."
A poczytać ogólnie można w spisie postaci
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Code_Geass_characters#The_Knights_of_R ounds


Niektóre postacie z KoR podobno występowały w grze na PSP więc może i nasza Polka też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zarzucam braku realizmu tylko nadmiar szczescia Zero.
Ja nieznam historii Code Geass?

Historia jest podana i jawna,trzeba tylko poszukac

1.Powstanie w Ameryce zostaje stłumione a czesc innych koloni zostaje utrzyma
2.Anglicy przegrwyaja bitwe pod Trafalgarem
3.w Anglii wybycha bunt
4.Cała arystokracja ucieka do Ameryki,królowa zostaje pojmana
5.Ogłoszone zostaje imperium brytysjke wraz z nowym kalendarzem liczonym od koronowania pierwszego władcy wszystkich brytów (54 r. pne. - inwazja Juliusza Cezara)
6.Wybucha pierwsza wojna,Brytania popiera Niemcy politycznia a sama zajmuje sie podbojem ameryki południowe.Jest nawet scena jak C.C. wskakuje do niemeickiego okopu i dostaje kukle z Mausera.
7.Niemiecka arystokracja na zaproszenie Brytanii emigruje do ich nowego imperium.
8.II wojna nie wybucha
9.Europa dzięki koloniom rządzo afryką

No i wazna sprawa o ktorej nie wszyscy niewiedza do daty z CG dodajemu 54 lata aby przeliczyc to na nasza.

Pani Kruszewski to zdrajczyni narodu a polskie to ma tylko nazwisko hehe
Prawdziwa Polska jest w Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm czyli pierwsza wojna jednak miała miejsce. A podrzuciłbyś źródło z którego masz te informacje :-> ?? Z przyjemnością też bym sobie coś więcej o Code Geass poczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dyskutują o Code Geass, a Soul Eatera nikt nie ogląda?

Wyszedł 15 ep, a w nim początek walki Kida z Chroną. Z tego co widziałem jest tez rozszerzona w porównaniu do mangi retrospekcja sióstr Thompson. A już za 2 tygodnie - początek Asura Arc, czyli Christmas Eve - Fighting to Death!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh dzisiaj o 4 rano skończyłem oglądać całego Texhnolyze ;p
No muszę powiedzieć ,że jak dotąd nie spotkałem się z takim przypadkiem w Anime ,gdzie cały Świat i samo życie jest traktowane powiewnie ;p Dotąd o takim Świecie czytało się tylko w książkach i w Biblii ;/

No anime trafia do ludzi i zmusza do refleksji ;p
Marność istnienia i zrypy psychiki są nawet większe niż po obejrzeniu NGE ;p
Koniec serii w zasadzie nie tyle uzasadnia co potwierdza ten fakt ;p

O samym anime można powiedzieć tyle ,że w dosyć ciekawy sposób zostało ono zrealizowane :]
Kreska jest ciekawa i efekty oddają w pełni realia przedstawionego Świata :] Zwłaszcza Świat na powierzchni najlepiej to pokazuje :]

Seria liczy co prawda 22 epy ,ale oglądając ma się wrażenie że te ostatnie były robione na siłę ;/
Jak dla mnie seria mogłaby się skończyć już w połowie ,a efekt końcowy by tylko w niewielkim stopniu się zmienił ;p

----
No ,ale dość już tej posępności xD
Czas się wziąć za coś pogodniejszego jak Trigun czy FMA xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 16:39, MisticGohan_MODED napisał:

No ,ale dość już tej posępności xD
Czas się wziąć za coś pogodniejszego jak Trigun czy FMA xD


Ta ... bo druga połowa Triguna jest pogodna jak cholera :) A Texz to najlepsze z powazniejszych anime jakie widziałem :) zreszta wielokrotnie o tym pisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 16:39, MisticGohan_MODED napisał:

No ,ale dość już tej posępności xD
Czas się wziąć za coś pogodniejszego jak Trigun czy FMA xD

Tak jak mówi Taikun, podobno Trigun nie jest później taki wesoły jak na początku. Nie jestem tego pewien na 100% bo jeszcze nie oglądałem (wiem, wiem, genialne i w ogóle ale wciąż nie mogę się zabrać).
Co do FMA to też potrafi nieźle dać po łbie posępnym klimatem. Zobaczysz, to nie jest taki zwykły, radosny shonen. Zresztą w FMA jest jeden z najbardziej wstrząsających motywów jakie widziałem. Ci co oglądali pewno wiedzą o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 18:08, Kosmitus napisał:

Tak jak mówi Taikun, podobno Trigun nie jest później taki wesoły jak na początku. Nie
jestem tego pewien na 100% bo jeszcze nie oglądałem (wiem, wiem, genialne i w ogóle ale
wciąż nie mogę się zabrać).

Faktycznie anime jest świetne (oglądałem ^^) I faktycznie później robi się coraz bardziej Ponuro, ale nie jest jakoś ekstremalnie źle. Szczerze polecam ^^ Oczywiście nie zmuszam ani nic jak niektórzy ;-)

Dnia 16.07.2008 o 18:08, Kosmitus napisał:

Ci co oglądali pewno wiedzą o co chodzi.

Oglądać nie oglądałem, ale czytałem i moje pytanie brzmi. Który ?? Bo tam było co najmniej kilka wstrząsających motywów Ishbalan, Ten Ojciec-Alchemik na początku, Kamienie Filozoficzne, Plan Ojca, los tamtego Starożytnego kraju. Sporo tego było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FMA robi wrażenie jak się ogląda na początki "przygody" z anime, kiedyś zrobiło na mnie spore wrażenie ... teraz bym pewnie nie wytrzymał do połowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 18:22, Hubi Koshi napisał:

> Tak jak mówi Taikun, podobno Trigun nie jest później taki wesoły jak na początku.
Nie
> jestem tego pewien na 100% bo jeszcze nie oglądałem (wiem, wiem, genialne i w ogóle
ale
> wciąż nie mogę się zabrać).
Faktycznie anime jest świetne (oglądałem ^^) I faktycznie później robi się coraz bardziej
Ponuro, ale nie jest jakoś ekstremalnie źle. Szczerze polecam ^^ Oczywiście nie zmuszam
ani nic jak niektórzy ;-)

Już 2 razy miałem się zabrać za oglądanie, mam już nawet parę odcinków na dysku ale byłem ostatnio zajęty Puzzle Questem a wcześniej pierwszym KotORem. A teraz zacząłem grać w dwójkę (btw genialna gra, wiedziałem że warto nadrobić wreszcie zaległości).



Fullmetal Alchemist MEGA SPOILERY

Dnia 16.07.2008 o 18:22, Hubi Koshi napisał:

Oglądać nie oglądałem, ale czytałem i moje pytanie brzmi. Który ?? Bo tam było co najmniej
kilka wstrząsających motywów Ishbalan, Ten Ojciec-Alchemik na początku, Kamienie Filozoficzne,
Plan Ojca, los tamtego Starożytnego kraju. Sporo tego było.

Chodziło mi głównie o ten pierwszy ten Niną, naprawdę nieźle mnie to zszokowało. Ale inne też były mocne. Śmierć Hughesa, sprawa Ishbal, zamienienie całego miasta z żołnierzami w Kamień, motyw z Homunculusami, wykorzystywanie przez wojsko więźniów do eksperymentów, los pewnej wioski której wszyscy mieszkańcy zostali zabici przez chorobę wywołaną przez homunculusy... masa tego była, tak jak mówisz. A co do Ojca (o ile się nie mylę to był w mandze główny mąciciel czy tak?) to w anime go nie było. Była za to niejaka Dante i to ona była główną przyczyną tych wszystkich nieszczęść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko czy ktoś z obeznanych w temacie mógłby polecić jakieś dobre Anime?
Oglądałem już Naruto,Bleach,Code Geass,Code Geass R2, i Death Note.
Gatunek nieważny.Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się swego czasu naprawdę podobało "History Strongest Disciple Kenichi" czy jakoś tak. Opowiada o życiu chuderlawego nastolatka który zaczyna hardcore''owo trenować bodajże 5 sztuk walk na raz w pewnym dojo. Bardzo dużo nawiązań do mitologii nordyckiej, całe anime naprawdę pogodne, walki świetne. Jedyny minus to to że anime średnio ambitne pod względem psychologicznym, żadnych przemyśleń "jaki zepsuty ten świat'''' po nim mieć nie będziesz :)
Oczywiście klasycznie polecę też One Piece, również nic mrocznego-psychodelicznego ale jak ktoś lubi piratów to MUUUUUSI!
Black Lagoon ---> przemytnicy z morza południowochińskiego (poprawcie mnie jakby co), o urzędników który dołączył do współczesnych ''piratów''.
Możesz musnąć Hellsinga, choć moim zdaniem anime przy mandze to miernota, ultimate nie oglądałem.
Claymore? Zeszłoroczne, świetne.
Więcej nie chce mi się pisać ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 19:34, pawciooo23 napisał:

Siemanko czy ktoś z obeznanych w temacie mógłby polecić jakieś dobre Anime?
Oglądałem już Naruto,Bleach,Code Geass,Code Geass R2, i Death Note.
Gatunek nieważny.Z góry dzięki.


Heh skopiuje część jednego swojego posta bo mi się od nowa nie chce pisać ;-p

Kolega Karharot dał linka do jednego mojego posta więc nie będę się powtarzał, ale do tamtej listy trzeba by jeszcze dodać:

The Melancholy of Haruhi Suzumiya-boska komedia, mnie naprawdę przypadła do gustu. Bardzo wciągająca, tajemnicza, zakręcona i niegłupia fabuła, super postacie i miażdżący (jak dla mnie) humor. I ostrzeżenie: Nie Wyłączać Po Pierwszym Odcinku. A i jeszcze jedno: Nie zdziw się kiedy odcinki będą ułożone niechronologicznie, bo tak ułożyli je twórcy ;) Niektórym się to nie podoba ale jak dla mnie to tylko dodaje klimatu i jeszcze bardziej przykuwa nas do oglądania. Nie wiem jak mogłem o tym anime zapomnieć na tamtej liście :)
I na koniec AMV: http://pl.youtube.com/watch?v=TIjsPFYdkZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To prawdopodobnie mój pierwszy post w tym temacie, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz.
Chciałbym napisać, że jedne anime, które do dziś pamiętam (a dużo tego się w dzieciństwie oglądało) to Ranma 1/2. Może jako 7 latek zbyt dużo nie rozumiałem i pochłaniałem tylko Dragon Ball''a, ale to anime ugrzęzło w mojej pamięci już chyba do końca mojego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się