Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2011 o 00:09, Hydro2 napisał:

Ostatnio zacząłem oglądać Cromartie High School- tak randomowego, pogiętego humoru jeszcze
nie widziałem -

Spoiler

Freddie, Mechazawa czy motyw z nuceniem piosenki, której tytułu nikt
nie zna potrafi naprawdę rozbawić

. Drugą częścią zabawy jest czytanie komentarzy
ludzi (jak znajdę) do danych odcinków

Jedna z lepszych absurdalnych komedii IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z pytaniem do tych co czytali wszystkie GitSy. Po skończeniu jedynki, lepiej zabrać się za 2 czy za 1,5? Bo ta pierwsza wyszła chronologicznie szybciej, ale dzieje się później i nie wiem, czy coś czegoś nie spoileruje;) Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to nie zrobi Ci większej różnicy. Ja obejrzałem OVĘ po obydwu seriach ale byłem święcie przekonany że chronologicznie powinna się ona znajdować pomiędzy nimi i dopiero później zostałem wyprowadzony z błędu w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hellsing Ultimate 8
Wypala czachę. W ruchu i z udźwiękowieniem to wszystko nabiera jeszcze większej epickości niż w mandze.
Zgaduję, że o 9 epku na razie nic nie wiadomo?

Pablo_Querte -> Ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 20:49, Kosmitus napisał:

Hellsing Ultimate 8
Wypala czachę. W ruchu i z udźwiękowieniem to wszystko nabiera jeszcze większej epickości
niż w mandze.
Zgaduję, że o 9 epku na razie nic nie wiadomo?

Jest teaser dziewiątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 21:29, Pablo_Querte napisał:

Jest teaser dziewiątki.

Mhm, już go kiedyś widziałem. Marzyłaby mi się jakaś zbliżona data premiery, ale przypuszczam że na to nie ma na razie co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saint Seiya: Lost Canvas #14-15

Spoiler

No tak... Kto inny pasowałby do "lasu śmierci" jak nie ten co włada Maską Śmierci ?
Manigoldo , Złoty Rycerz Raka , wkracza do akcji :]



Ktoś ogląda drugą serię ? Szkoda ,że nikt się nie zainteresował subowaniem jej nawet ;/
Tsuki zsubowało te dwa odcinki ,ale chyba na tym skończy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Air Gear

Spoiler

Czy mi się wydaje, że Air Gear zakończy się w ciągu 30-40 chapterów? I to będzie zakończenie w stylu combo Ikki/Ringo vs Sora/Rika? Bo teraz Ikki ma w swoim ręku 3 regalia, może Nue da jeszcze swojego thundera, w myśl zasady 8 regalia gathered into one hand to let the sky king descend. Że też autor musiał wybrać Ringo na partnerke Ikkiego, o wiele lepsza była Kururu, albo chociaż Simca :<. Zastanawia mnie też jedno - jakie możliwości ma sky regalia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym się nie spodziewał, że zamieszczę kiedykolwiek post w tym temacie ale... Kolega "zmusił" mnie do obejrzenia "Vexille". Z niejakim zdziwieniem doszedłem do wniosku, że podobało mi się. Może żaden Oscar, ale fajna historia, no i, przede wszystkim, świetna animacja. Znacie może jakieś inne tytuły w podobnym stylu? Piszę "w podobnym stylu" bo do tej pory manga czy anime (sorry, nie bardzo rozróżniam te pojęcia) kojarzyły mi się ze zmutowanymi anatomicznie panienkami, a takiego stylu raczej nie strawię. Dziękuję za uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 13:16, Anjinsan napisał:

W życiu bym się nie spodziewał, że zamieszczę kiedykolwiek post w tym temacie ale...
Kolega "zmusił" mnie do obejrzenia "Vexille". Z niejakim zdziwieniem doszedłem do wniosku,
że podobało mi się. Może żaden Oscar, ale fajna historia, no i, przede wszystkim, świetna
animacja. Znacie może jakieś inne tytuły w podobnym stylu? Piszę "w podobnym stylu" bo
do tej pory manga czy anime (sorry, nie bardzo rozróżniam te pojęcia) kojarzyły mi się
ze zmutowanymi anatomicznie panienkami, a takiego stylu raczej nie strawię. Dziękuję
za uwagę :)

Może cię zainteresować Appleseed, a z bardziej tradycyjnych jeśli chodzi o animację masz Ghost in the Shell, 3 Filmy i dwie serie anime (anime to filmy/seriale animowane, podczas gdy manga to komiksy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W podobnym stylu polecam przede wszystkim filmy Ghost in the Shell (jeśli uda Ci się znaleźć to obejrzyj remake Ghost in the Shell 2.0 który ma tą samą treść ale poprawioną grafikę) i Ghost in the Shell 2: Innocence oraz Appleseed (2004) i Appleseed Saga Ex Machina, wszystko to są filmy sci-fi z dobrą animacją i w przypadku GitSa doskonałą fabułą. Jeśli będziesz potem szukał czegoś z innego gatunku to też się coś znajdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 13:16, Anjinsan napisał:

W życiu bym się nie spodziewał, że zamieszczę kiedykolwiek post w tym temacie ale...
Kolega "zmusił" mnie do obejrzenia "Vexille". Z niejakim zdziwieniem doszedłem do wniosku,
że podobało mi się. Może żaden Oscar, ale fajna historia, no i, przede wszystkim, świetna
animacja. Znacie może jakieś inne tytuły w podobnym stylu? Piszę "w podobnym stylu" bo
do tej pory manga czy anime (sorry, nie bardzo rozróżniam te pojęcia) kojarzyły mi się
ze zmutowanymi anatomicznie panienkami, a takiego stylu raczej nie strawię. Dziękuję
za uwagę :)


Nie no, Anime są tworzone i dla 10-latków ale są też takie dozwolone od lat 18 i to wcale nie z powodu erotyki a po prostu dojrzałości...

Zainteresowałbym się następującymi seriami (wszystkie są ukończone chyba że napisałem inaczej):
Steins;Gate, Darker than Black, Shiki, Ergo Proxy (dostępna w Polsce, chyba 40 zł za wszystkie odcinki), Bokurano (po tej serii można popaść w całonocną depresję ^^)

Z pełnometrażówek (bo nie każdemu chce się oglądać po 20 odcinków, nawet tak dobrych serii) to świetne są Neon Genesis Evangellion (1.11 i 2.22), O Dziewczynie skaczącej przez czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 13:03, Buhahahahaha napisał:

Air Gear

Spoiler

Czy mi się wydaje, że Air Gear zakończy się w ciągu 30-40 chapterów? I to będzie zakończenie
w stylu combo Ikki/Ringo vs Sora/Rika? Bo teraz Ikki ma w swoim ręku 3 regalia, może
Nue da jeszcze swojego thundera, w myśl zasady 8 regalia gathered into one hand to let
the sky king descend. Że też autor musiał wybrać Ringo na partnerke Ikkiego, o wiele
lepsza była Kururu, albo chociaż Simca :<. Zastanawia mnie też jedno - jakie możliwości
ma sky regalia?



Zgadzam się w całej rozciągłości. Niestety autor widocznie faworyzuje Ringo ;< Prawdopodobnie po stworzeniu Regalii i epickiej bitwie oraz krótkim parę miesięcy później... Manga zostanie zakończona. Szkoda, świetny pomysł jak i kreska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 13:16, Anjinsan napisał:

W życiu bym się nie spodziewał, że zamieszczę kiedykolwiek post w tym temacie ale...
Kolega "zmusił" mnie do obejrzenia "Vexille". Z niejakim zdziwieniem doszedłem do wniosku,
że podobało mi się. Może żaden Oscar, ale fajna historia, no i, przede wszystkim, świetna
animacja. Znacie może jakieś inne tytuły w podobnym stylu? Piszę "w podobnym stylu" bo
do tej pory manga czy anime (sorry, nie bardzo rozróżniam te pojęcia) kojarzyły mi się
ze zmutowanymi anatomicznie panienkami, a takiego stylu raczej nie strawię. Dziękuję
za uwagę :)

Ghost in the Shell wszystko co z tym związane, pierw proponuję Ci obejrzeć Ghost in the Shell (jak lubisz wstawki 3D to załatw sobie wersję 2.0) wtedy drugą część Ghost in the Shell 2 Innocence, następnie serial, który nie jest aż tak ciężkim tematem jak 2 wcześniejsze filmy, serial ma 2 sezony i film kończący anime Ghost in the Shell Solid State Society (SSS).
Prócz GitSa mogę Ci jeszcze polecić Cowboy Bebop, Darker than Black, Ergo Proxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hanasaku Iroha ep26 END

No cóż... skończyło się... nie ma. FUUUUUUUUUUU! Seria bardzo przyjemna, może nie niezwykła i fenomenalna, ale pozytywna aż do bólu. Przez te pół roku zapewniła mi spore pokłady śmiechu jak i wzruszeń. Szkoda, że po już koniec... a może by tak "Kissuiso - 10 lat później"? Byłoby ciekawie.

Zasłużone 8/10. Lets fest it up!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na zakończenie emisji Nichijou, żadna niedziela nie ma już sensu :( Powinno wychodzić więcej luckystarowo-azumangadaiohowych anime! Z innych tego sezonu: Usagi Drop 10/10, Steins;Gate nie ogarniałem, może kiedyś do niego wrócę, NEET detective słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc pozostaje mi upolować "Ghost in the Shell", zdecydowana większość respondentów go poleca. Następnie Appleseed, a jeżeli faktycznie połknę bakcyla to rozejrzę się za pozostałymi tytułami. Dziękuję bardzo za odpowiedzi i propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saint Seiya: the Lost Canvas #16-17

Spoiler

Trzeba mieć tupet ,aby przerwać partię szachów dwóm bogom jednocześnie xD
Ale trzeba przyznać że Manigoldo ma wyjątkowo niewygodnego dla siebie przeciwnika ,bo jakby nie patrzeć to przeciwko Bogowi Śmierci nie będzie mógł w pełni wykorzystać przewagi ze swojej sfery :/


Manigoldo... zdecydowanie największy badass z całej serii :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się