Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2011 o 12:58, Piotrbov napisał:

> Mayo Chiki EP 13 Final

No właśnie, ja tam tego zakończenia nie mogę zrozumieć. Jak on się ma do całej serii?

Szczerze mówiąć nie wiem pewnie chodziło o przysłowiowe pięć minut dla Nakuru inaczaj się chyba nie da wytłumaczyć, gdyby nie ten odcinek to dałbym 8/10 a tak oczko w dół i czekam na jakieś info o 2 serii jeżeli takowa powstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 14:04, MisticGohan_MODED napisał:

Blood-C ,czyli jedna wielka kpina od pieprzonego clampa

Co do Clampa to lubię ich za stworzenie mojej ulubionej postaci tj. Subaru Sumeragiego(vide avatar) ale co do Blood C to zgodzę się z tobą to jedna wielka pomyłka która nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jutro już powoli zaczyna się sezon jesienny, mini podsumowanie lata:

Tiger & Bunny
Świetne anime akcji, parodia superbohaterów. Niestety kilka wątków, które zostały rozpoczęte, nie są zamknięte, to wygląda tak, jakby po prostu o tym zapomnieli. Lecz i tak warto obejrzeć, ba wręcz trzeba 9/10.

Kamisama no Memochou

No cóż... Typowe anime opowiadające o grupie NEET''ów, którzy założyli grupę detektywistyczną. Anime, może i nie jest złe, lecz większa część była po prostu nudna, tylko ostatnia sprawa była całkiem niezła.. Ogólnie to odcinki ze sobą nie miały prawie nic wspólnego, a tytułowego "notatnika", nadal nie rozumiem, o co w nim chodzi.
Da się oglądać, lecz bez żadnych rewelacji. 6/10

Ro-Kyu-Bu!

Wyobraźcie sobie pięć pięcioklasistek grających w koszykówkę i ich trenera, chłopaka z liceum i macie Ro-Kyu-Bu!
Fabuła normalna, w ogóle nie wychodząca poza kanon. 6/10

Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love 1000%

Bardzo dobre anime. Bardzo fajna koncepcja z istnieniem szkoły dla idoli w których są dwie klasy, śpiewu i kompozycji. Dostaje sie do niej pewna dziewczyna Nanami, która poszła tam pod wpływem pewnego idola i chce by jej utwory były śpiewane i "leczyły" świat. Ciekawa fabuła, po prostu świetne wstawki muzyczne, bardzo dobre OST. Mam nadzieję, że ktoś będzie robił transkrypcje do tych utworów. 9/10

Nichijou

Po prostu świetne 9/10

Hanasaku Iroha

Nie wiem, jak to opisać, lecz anime jest po prostu świetne. Mocne 10/10

Natsume Yuujinchou San

Lekkie, pełne życia anime, bardzo dobrze sie ogląda. 9/10 Na styczen, jest już zapowiedziany czwarty sezon.

Kamisama Dolls

Po wiem krótko i dosadnie. Jak dla mnie to jest najgorsze anime sezonu. Nudne, w ogóle bezsensowna fabuła. Dla mnie to było zmarnowanie 13 odcinków. 3/10

Mayo Chiki
No cóż typowa haremówka, za to ze świetnymi postaciami. Bardzo fajnie się oglądało, tylko ten ostatni odcinek jest dziwny oderwany od całej reszty. Byłaby ósemka, a tak 7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ostatnio zaciekawiłem się Full Metal Alchemist .I tu rodzi się pytanie czym jest właściwie Brotherhood .To druga seria czy jakiś remake .Mogę od razu do tego przejść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 19:12, Darnok_Rukia napisał:

Kurczę ostatnio zaciekawiłem się Full Metal Alchemist .I tu rodzi się pytanie czym jest
właściwie Brotherhood .To druga seria czy jakiś remake .Mogę od razu do tego przejść

Brotherhood to wierna adaptacja mangi. "Oryginalne" FMA odchodzi od mangi po kilku odcinkach.

Brotherhooda jedz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 19:12, Darnok_Rukia napisał:

Kurczę ostatnio zaciekawiłem się Full Metal Alchemist .I tu rodzi się pytanie czym jest
właściwie Brotherhood .To druga seria czy jakiś remake .Mogę od razu do tego przejść
?

Pierwsza seria po jakimś czasie oderwała się od mangi (bo zwyczajnie skończył się jej materiał) i opowiedziała własną historię, Brotherhood z kolei to wierne trzymanie się mangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 19:12, Darnok_Rukia napisał:

Kurczę ostatnio zaciekawiłem się Full Metal Alchemist .I tu rodzi się pytanie czym jest
właściwie Brotherhood .To druga seria czy jakiś remake .Mogę od razu do tego przejść


Zalicz mangę, a nie oglądaj anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baka to Test to Shoukanjuu Ni! ep13 END

Będąc szczerym, na początku bałem się. Dwie historyjki w jednym odcinku, dalsze eksploatowanie już do bólu wykorzystanych motywów... to nie był BakaTest który pokochałem. Jednak z czasem seria poszła w nieco innym kierunku, nie było może zbyt wielu pojedynków, ale to że zajrzeliśmy trochę w przeszłość naszych bohaterów było bardzo fajnym doświadczeniem. No i warto było również czekać do ostatniego odcinka, gdzie ponownie głupki udowadniają, że oceny to nie wszystko.

Może ten sezon był trochę słabszy od poprzedniego, ale zapewnił mi tony ataków śmiechu, zwłaszcza odcinek wieńczący inwazję na dziewczęce kąpielisko. Mocne 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie - wiem że vn-ka Fate/Stay Night nie jest jedyną serią osadzoną w tym uniwersum...ale niestety nie wiem jakie są pozostałe i które są już jako tako przetłumaczone na angielski...pomoże mi ktoś tutaj, choćby poprzez podanie tytułów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 18:42, ziptofaf napisał:

Takie pytanie - wiem że vn-ka Fate/Stay Night nie jest jedyną serią osadzoną w tym uniwersum...ale
niestety nie wiem jakie są pozostałe i które są już jako tako przetłumaczone na angielski...pomoże
mi ktoś tutaj, choćby poprzez podanie tytułów? ;)

Tsukihime :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 18:42, ziptofaf napisał:

Takie pytanie - wiem że vn-ka Fate/Stay Night nie jest jedyną serią osadzoną w tym uniwersum...ale niestety nie wiem jakie są pozostałe i które są już jako tako przetłumaczone na angielski...pomoże mi ktoś tutaj, choćby poprzez podanie tytułów? ;)

Tutaj możesz sobie zobaczyć wszystko co zostało wydane przez Type-Moon ->
http://en.wikipedia.org/wiki/Type-Moon
W tym samym świecie co F/SN dzieją się też wszystkie gry wymienione w działach Tsukihime (wszystkie są już przetłumaczone), Fate (tu przetłumaczone są tylko F/SN i nowelka Fate/Zero, istnieje też niekompletny patch translacyjny do Hollow Ataraxii), Melty Blood oraz jeszcze nie wydana Mahoutsukai no Yoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 22:46, luzac napisał:

Manga jeszcze ma całkiem sporo materiału. :P

No wiem ,dlatego byłbym zdziwiony.

Towa no Quon OVA #1
Trzeba przyznać że prezentuje się całkiem zacnie :]
Jestem zaciekawiony i czekam na następne 5 filmów OVA :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero e01
Na razie oceniam jedynie na podstawie RAW''a ale... Jasny gwint. Nie zaskakuje że animacja wykonana przez Ufotable jest wspaniała (nawet jeśli w w tym epku nie było żadnych sekwencji pozwalających w pełni rozwinąć skrzydła animatorom to różnica w jakości pomiędzy F/Z a F/SN jest po prostu miażdżąca), tak samo muzyka skomponowana przez Kajiurę Yuki jest tym czego można się było spodziewać po tym nazwisku... Jednak fakt że ten ep trwa PRAWIE 50 MINUT? I ta seria ma ich mieć 25? Jeśli czas trwania wszystkich odcinków będzie taki sam a długość serii nie jest pomyłką to ponad 18 godzinne Fate/Zero będzie najbardziej monumentalnym anime roku.

Spoiler

Jeśli chodzi o fabułę to na ile mogłem się po rawku zorientować adaptacja jest póki co bardzo wierna, niewielkie zmiany są na ile mogę ocenić nieistotne i łatwo można zrozumieć skąd się wzięły, wszystko co ważne jest przedstawione wiernie i dzięki animacji i głosom w sposób nawet ciekawszy niż w oryginale (gdzie ta introdukcja była jedyną dłużącą się częścią).
Scena która zrobiła na mnie największe (i najpaskudniejsze) wrażenie było to co w piwnicach posiadłości Matou zrobiono z Sakurą-chan... Dreszcze mnie przeszły na myśl o czymś takim, jej puste spojrzenie jest równie smutne co przerażające. Za coś takiego Kotiomi zasługuje jedynie na wieczne potępienie w najgłębszej otchłani i jego głupota nie jest żadnym wytłumaczeniem, różnica pomiędzy pełnią ognia i życia Rin a cichą i zadręczoną Sakurą pozwala łatwo zrozumieć desperację Kariyi (chyba jedynego pożądnego człowieka który się zrodził z tego przeklętego rodu) :(



No nic, czekam na suby od UTW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 23:40, Karharot napisał:

Fate/Zero e01
Jednak fakt że ten ep trwa PRAWIE
50 MINUT? I ta seria ma ich mieć 25? Jeśli czas trwania wszystkich odcinków będzie taki
sam a długość serii nie jest pomyłką to ponad 18 godzinne Fate/Zero będzie najbardziej
monumentalnym anime roku.

Tylko pierwszy odcinek ma być taki długi. Reszta standardowo ~25 minut. Też bym wolał 25 odcinków po 50 minut :)

Dnia 01.10.2011 o 23:40, Karharot napisał:

No nic, czekam na suby od UTW.

Też czekam i bez subów nie ruszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można to spokojnie oglądać czy jest jakaś cenzura w tym anime i lepiej zaczekać na wersję dvd/br? Jakoś po dwa razy serii nie lubię oglądać dlatego wolę się upewnić czy już coś widać po tym pierwszym odcinku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się