Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2012 o 18:23, Lex napisał:

Jak już wszystko przemyślisz i nadal nie będziesz wiedział o co chodzi to zerknij na
charta (...)


Spoiler

Trochę inaczej sobie podzial na linie czasowe wyobrażałem. Pewnie byłoby to jasne przy znajomości VN. Ale ten wykres pewne moje wątpliwości rozwiał. No i teraz rozumiem skąd o Tomoyi pojawiły sie te przebłyski pamięci z Illusionary world oraz znajomość tej historii o samotnej dziewczynie. Jeszcze raz, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad After Story

Dnia 30.04.2012 o 18:34, macned napisał:

Spoiler


Wciąż jednak trochę zagadkowy jest dla mnie ten Illusionary World (jeszcze raz napiszę
- bardzo mi się pdoobały sceny z tamtego świata :) ), ale to już chyba sobie gdzieś w
internecie doczytam.



Spoiler

Pokrótce chodzi o to, że ten w tym świecie Illusionary, robotem jest Tomoya, a dziewczynką jest Ushio. Tomoya, wraz z Ushio się tam przenoszą, po ich wspólnej śmierci, i ( o ile dobrze pamiętam ) właśnie tam Tomoya znajduje siły, by wrócić i zacząć zbierać światełka.



Lex
Co do tego linka, to pamiętam, że na stronie z wbijaniem Clannada był bardzo dokładny graf z całą historią, z objaśnieniami itd. Chyba był tu też do tematu wrzucany, lecz to było dość dawno temu.
Ma ktoś może namiary na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 18:58, Piotrbov napisał:

Chyba był tu też do tematu wrzucany, lecz to było dość dawno temu.

O ile dobrze pamiętam, to Mysterum kiedyś do polskiego charta linkował. :)

Dnia 30.04.2012 o 18:58, Piotrbov napisał:

Ma ktoś może namiary na to?

Pół internetu przekopałem, ale w końcu znalazłem. <narcissism \on>I''m soooo FABULOUS!!!!11111oneoneeleven1<narcissism \off>
http://img405.imageshack.us/img405/7592/19584777784201011102317.jpg

;3

20120430192255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 19:31, Lex napisał:

>

OMG!!! Jak ludzie lubią sobie utrudniać życie, ta tabelka mogłaby być uproszczona do minimum 5 zdań, ja nie rozumiem jak można tak sobie utrudniać, Einstein się w grobie przewraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing c81

Spoiler

"Wasza śmierć lub przemiana w potwory nie miała tak naprawdę żadnego znaczenia ale potrzebowałam zasłony dymnej dla mojego prawdziwego projektu. Co, nie rozumiesz? Wiedziałam że nie będziesz w stanie tego pojąć"
Seriously, that woman is f****d up in the head :/ Amelia raczej już do nas nie wróci, ciekawe czy przynajmniej jedna z pozostałych E-Pandor jeszcze żyje :( Ciekawe też czy uda się wywlec na światło dzienne wszystkie brudy które usiłowano tam pogrzebać czy też zostanie to zapomniane podczas nadciągającego konfliktu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing c81

Dnia 01.05.2012 o 13:12, Karharot napisał:

Spoiler

Seriously, that woman is f****d up in the head :/


Spoiler

Z tego co widzę, to cały Chevalier śmierdzi mi Organizacją z Claymore''a - zakazane badania, tony sekretów, super tajne projekty, zero przejmowania się etyką...skąd ja to znam... Choć nie powiem, Ohara to przoduje. Zwłaszcza że kilka razy była ukazana jako osoba która jednak odczuwa z tego powodu wyrzuty sumienia. Ale nie, dla ambicji gotowa zabijać...nienawidzę takich psychopatycznych świrów.

Dnia 01.05.2012 o 13:12, Karharot napisał:

Amelia raczej już do nas nie wróci, ciekawe czy przynajmniej jedna z pozostałych E-Pandor
jeszcze żyje :( Ciekawe też czy uda się wywlec na światło dzienne wszystkie brudy które usiłowano tam
pogrzebać czy też zostanie to zapomniane podczas nadciągającego konfliktu :/


Spoiler


Ja coś podejrzewam że te Pandory Type Maria zaraz dołączą do Amelii w procesie radosnej przemiany w Novy. W sumie zresztą... cała grupa zmutowanych wynaturzeń będących chodzącymi źródłami stygmat wydaje się być niezłym przeciwnikiem dla Chiffon. Notabene, ich istnienie podsunęło mi pewną teorię co do samej Fairchild - sama siebie nazywała True Pandorą a co bardziej może być w tym stopniu prawdziwe niż osoba w jakimś stopniu oparta/sklonowana/spokrewniona z Marią. Biorąc też pod uwagę że te klony są najwyraźniej traktowane jako zwykła broń i najzwyczajniej trzymane w zbiornikach.. tłumaczyłoby to sporą dawkę nieludzkości i niezrozumienia ludzkich emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 02:35, Mateuszencjowaty napisał:

O, popatrz. Coś mi świtało właśnie, że "skądś ja znam podobny motyw, ale skąd?" ;)

Właśnie obejrzałem ten film i trudno nie zauważyć, że twórcy Baccano zaczerpnęli z niego nie tylko pomysł na opening. Podobne, gangsterskie klimaty, duża ilość bohaterów, których losy krzyżują się i przeplatają w zaskakujący sposób, oraz humor często zabarwiony na czarno. Całość jest mocno dojechana i zakręcona, podobnie jak bohaterowie. Jeśli ktoś filmu nie widział, a podobało mu się Baccano to szczerze polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing c81

Dnia 01.05.2012 o 19:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

Z tego co widzę, to cały Chevalier śmierdzi mi Organizacją z Claymore''a - zakazane badania, tony sekretów, super tajne projekty, zero przejmowania się etyką...skąd ja to znam... Choć nie powiem, Ohara to przoduje. Zwłaszcza że kilka razy była ukazana jako osoba która jednak odczuwa z tego powodu wyrzuty sumienia. Ale nie, dla ambicji gotowa zabijać...nienawidzę takich psychopatycznych świrów.


Spoiler

Czarne Płaszcze z Claymore przynajmniej nie robiły tego wszystkiego dla własnych ambicji (może za wyjątkiem Dae ale nawet oni uważali go za świra). Damn, w porównaniu z Oharą taki Rubel wydaje się być całkiem sympatycznym facetem...

Dnia 01.05.2012 o 19:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

Ja coś podejrzewam że te Pandory Type Maria zaraz dołączą do Amelii w procesie radosnej przemiany w Novy.


Spoiler

A nawet jeśli tego nie zrobią to ich obecna czerwonooka forma też nie daje zbytniej nadziei na chęć pokojowej współpracy...

Dnia 01.05.2012 o 19:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

Notabene, ich istnienie podsunęło mi pewną teorię co do samej Fairchild - sama siebie nazywała True Pandorą a co bardziej może być w tym stopniu prawdziwe niż osoba w jakimś stopniu oparta/sklonowana/spokrewniona z Marią. Biorąc też pod uwagę że te klony są najwyraźniej traktowane jako zwykła broń i najzwyczajniej trzymane w zbiornikach.. tłumaczyłoby to sporą dawkę nieludzkości i niezrozumienia ludzkich emocji.


Spoiler

Całkiem prawdopodobne... jedyną różnicą byłoby to że Fairchild jest produktem dziadka Kazuyi i że ten po przeprowadzeniu swego eksperymentu (i najwyraźniej załapaniu paru własnych wypadków) zrezygnował z niego (może tego wszystkiego dałoby się uniknąć gdyby powiedział o tym wszystkim Oharze a nie wypluwał z siebie crap o tym jakoby Maria była darem od boga czy co tam on bredził).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore #126
What. Wydaje mi się czy też rzeczywiście napis

Spoiler

"END"

implikuje
Spoiler

koniec

mangi Claymore? Co się dzieje!? :D

Spoiler

No i nareszcie wiadomo czym są Youma. Mamy więcej informacji o wojnie. Do tej pory myślałem, że wojna na kontynencie toczy się pomiędzy ludźmi. A tu proszę - cała ludzkość walczy z takimi miłymi stworkami :)

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimi ni todoke 1 sezon

Spoiler

Seria całkiem niezła, ale nie wierzę w tą postać Sawako, nie wierzę, że można być aż tak nieśmiałym i cieszyć się z takich drobiazgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore c126

Dnia 02.05.2012 o 19:58, KrisK91 napisał:

/ciach/

Spoiler

This is not begining of the end. This is just end of the begining.

Przynajmniej ja tak uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że manga Claymore może być zawieszona z powodu jakiejś nowej proponowanej ustawy.

Zamieszczam linka do tematu:
http://mangahelpers.com/forum/showthread.php/76198-Claymore-126-Discussion-127-Predictions/page22?s=c324a46eee04413dee5867a2cb38b460
Znajduje się tam też link do bloga wyjaśniającego tą sprawę. Cała sprawa zdaje się rozchodzić o to, że wydawcy chcą mieć więcej kontroli nad autorami a prawa do danego tytułu mają być dzielone pomiędzy autora jak i tych, którzy uczestniczą w procesie wydawania, więc np. wydawca może zmienić obecnego autora i kontynuować serię bez jego zgody. W ogóle zdaje się to wprowadzać sporo zamieszania. Zdaje się to nie być potwierdzone w pełni, ale widocznie jakieś problemy na linii autorzy-wydawcą istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 00:43, Arcling napisał:

Wygląda na to, że manga Claymore może być zawieszona z powodu jakiejś nowej proponowanej
ustawy.

... To dlatego Negima się tak skończyła... po raz kolejny dochodzę do wniosku że tych (cenzura) w garniakach trzeba powiesić za klejnoty rodowe na haczyku nad basenem z kwasem w którym pływają zmutowane, sadystyczne, wiecznie głodne piranie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 00:48, Hubi_Koshi napisał:

... To dlatego Negima się tak skończyła... po raz kolejny dochodzę do wniosku że tych
(cenzura) w garniakach trzeba powiesić za klejnoty rodowe na haczyku nad basenem z kwasem
w którym pływają zmutowane, sadystyczne, wiecznie głodne piranie...

To co (prawdopodobnie) chcą zrobić pasuje do tego co np. od lat robi Disney - za pośrednictwem odpowiedniego prawa przejąć pełną kontrolę nad dziełami różnych twórców, stając się ich jedynym właścicielem (Disney zrobił tak z różnymi baśniami, teraz np. żaden teatr nie może wystawić sztuki opierającej się na powieściach tylko musi mieć zgodę na wersję disneyowską, inaczej sporo ryzykuje). Tutaj wygląda to na próbę powtórzenia tego samego schematu. Dało by to też wydawcy większą kontrolę nad tym co autor ma narysować (jeśli wydawca stwierdzi, że bardziej lukratywny będzie inny tor fabuły niż proponowany przez autora...). Jedno wielkie zamieszanie prawna na którym stracić najwięcej mogą czytelnicy i sami autorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore c126

Dnia 02.05.2012 o 23:16, luzac napisał:

Spoiler

This is not begining of the end. This is just end of the begining.
Przynajmniej ja tak uważam.


Spoiler

Patrząc po tym że zamiast zamykać wszystkie możliwe wątki autor stworzył przynajmniej jeden nowy (Dae i jego niewyjaśniony plan) najprawdopodobniej zamierza on zrestartować serię (mam nadzieję że szybko) pod innymi skrzydłami lub indywidualnie.
Jeśli idzie o sam chapter to imo był całkiem udany, akcji może było w nim mało ale za to fabuła posunęła się mocno do przodu dając nam dodatkowy plot twist i d tego nie był to żaden nudny info dump jak ostanio.



Claymore Extra Scene 5
Spoiler

Młoda Riful! W wyglądzie może niewiele się zmieniła ale ten (za) wielki miecz na jej plecach sprawiał że wtedy była bardziej urocza XD



Póki co poważnie zastanawiam się czy nie zmienić myślenia z "manga + jej odmiany" na "manhwa + jej odmiany", jeśli na całym przemyśle mangowym łapy zamierzają położyć prawnicy i księgowi to ja się przenoszę ze swoimi zainteresowaniami do Korei i stamtąd będę się przyglądał rozwojowi wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing c82

Spoiler

To Oharę mamy z głowy, niech sobie wraca do Przeminęło z Wiatrem i nie próbuje więcej prowokować nadludzkich istot. Teraz czas na rundę drugą walki z Chiffon, mam nadzieję że w czasie gdy będzie zajęta Satellą i Laną (nie wiem co ona będzie mogła zrobić bez rąk ale jestem pewien że znajdzie sposób na bycie dokuczliwą) Amelia dorwie się do tych Pandor które usypały stosik ciał jej towarzyszek i zrobi coś podobnego z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing c82

Spoiler

"Dr. Aoi...what the hell...is that thing?? What the hell are we fighting against!?

Hmm...więc albo Oharze na widok Novy odbiło... albo...czyżby to "pozaziemskie" istnienie Nova jednak nie było takie do końca pozaziemskie? Wychodzi na to że kilka Type Maria potrafi się zmienić w pełnoprawną Novę. Coś poważnie zaczynam podejrzewać że Pandory wcale nie powstały by bronić ludzkości i są raczej "efektem ubocznym" czegoś dużo większego. Reakcja Ohary zresztą też do tego pasuje.

A Lanie pewnie zaraz ręce odrosną. Novy miały spore zdolności regeneracji a Satella i ona chyba właśnie się w nie przemieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować