Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2012 o 21:52, dannik napisał:

Znacie może anime, które będzie dorównywało humorem Baka to Test to Shoukanjuu? Po obejrzeniu
wyżej wymienionego naszła mnie straszna ochota na obejrzenie czegoś równie śmiesznego.
Z góry dziękuję za pomoc.

Jeśli nie oglądałeś,to School Rumble ma bardzo podobny humor i jest co najmniej równie dobre.
Poza tym szalone Full Metal Panic Fumoffu, ale tutaj dobrze by było znać dwie wcześniejsze serie FMP, które są połączeniem akcji i komedii, oraz nie są nawet w połowie tak zwariowane jak Fumoffu (co nie znaczy że są złe, wręcz przeciwnie).
Świetną komedią jest też Great Teacher Onizuka. Humor jest jakby nieco inny, ale to prawdziwy klasyk komediowych anime, a tytułowy Onizuka jest prawdziwym bogiem zwariowanych sytuacji ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2012 o 15:34, Ichibanboshi-kun napisał:

Czemu nikt nie poleca Lucky Star o.O - napisał "dorównywałoby humorem", a nie że jest
podobne ;)


Bo po co polecać coś co chyba KAŻDY już widział? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach nadrabiania roku zaległości w oglądaniu anime, skończyłem wczoraj z kumplem Joshiraku. DOBRY JEZU. 10/10. Jako ktoś oglądał Zetsuboua, a tego jeszcze nie widział, to dlaczego jeszcze tego nie widział. Jak ktoś nie oglądał Zetsuboua, i tego też jeszcze nie widział, to dlaczego jeszcze tego nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu Joshiraku jest boskie, w końcu Kumeta Kouji, autor Sayonara Zetsubou Sensei to stworzył. Czekać tylko jeszcze na OVA w lutym oraz drugi sezon. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2012 o 16:28, Gol_Galad napisał:

Nie bez powodu Joshiraku jest boskie, w końcu Kumeta Kouji, autor Sayonara
Zetsubou Sensei
to stworzył. Czekać tylko jeszcze na OVA w lutym oraz drugi sezon.

Oby był ten drugi sezon. Wiadomo, ile materiałuy źródłowego wyczerpano w 1. sezonie?

Swoją drogą usświadomiłem sobie, że jeszcze nie skończyłem wszystkich sezobów SZB. Hm. Tyle mam z weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2012 o 15:47, Dared00 napisał:

skończyłem wczoraj z kumplem

Kurde dawno ze znajomym nie robiliśmy żadnego seansu ;p boje się trochę reakcji otoczenia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2012 o 18:30, nightfaler napisał:

> skończyłem wczoraj z kumplem
Kurde dawno ze znajomym nie robiliśmy żadnego seansu ;p boje się trochę reakcji otoczenia ^^

Powiedz otoczeniu, że idziesz pić. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 18:29, Pablo_Querte napisał:

hehe :)

No proszę, nawet nie wiedziałem, że w ogóle Fate/Zero leci w polskiej telewizji (której i tak nie oglądam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 18:34, Arcling napisał:

> hehe :)
No proszę, nawet nie wiedziałem, że w ogóle Fate/Zero leci w polskiej telewizji (której
i tak nie oglądam).

Sam się zdziwiłem, tylko szkoda że na Canal+. Chętnie obejrzałbym sobie w TV pomimo faktu posiadania Blu Rayów na dysku xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam anime gdzie główny bohater nie jest przez całą serię płaczkiem tylko pokazuje swoje super moce i robi niezłą sieke coś a''la Sword Art Online, Dragon Ball. Gatunek fantasy harem może być ecchi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Girls und Panzer 5.5 ep

W sumie fajny skrót ze wszystkich odcinków i coś o samych postaciach. Yukari ulubiony czołg:

Spoiler

dwuwieżowy TP-7 FTW

. Swoją drogą dowiedziałem się, że jest zalecenie by ograniczać panty shoty (chyba doświadczenia po Strike "no trousers" Witches) co osobiście mnie odpowiada- więcej czołgów mniej majtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 19:02, MadoY napisał:

Szukam anime gdzie główny bohater nie jest przez całą serię płaczkiem tylko pokazuje
swoje super moce i robi niezłą sieke

Przydałoby się wiedzieć co już widziałeś, bo możesz zostać zarzucony pozycjami które poznałeś wcześniej. Rozumiem że najbardziej znane shoneny już przeleciałeś i dlatego piszesz o innych gatunkach (motyw - główny bohater robiący siekę zdecydowanie przeważa w shoenach, w zasadzie w przypadku tego gatunku jest normą)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 19:02, MadoY napisał:

Szukam anime gdzie główny bohater nie jest przez całą serię płaczkiem tylko pokazuje
swoje super moce i robi niezłą sieke coś a''la Sword Art Online, Dragon Ball. Gatunek
fantasy harem może być ecchi



Badassowym bohaterem to na 100% jest Hei z Darker Than Black. Fakt że to bardziej osadzone w czasach współczesnych i choć moce nadprzyrodzone jak najbardziej występują to nie jest to Anime tak dziecinne i stosunkowo niewinne jak DB czy SAO. Poza tym jeszcze oczywiście Hellsing Ultimate (jeśli lubisz czarny humor, główny "bohater" to prawdziwy maniakalny i nieśmiertelny psychol.) - tu masz przykładową walkę:
http://www.youtube.com/watch?v=8-0DH7DLMVs (w sumie już z drugiego odcinka OVA więc spoiler to żaden).

Oczywiście oba te Anime za nic nie pasują do kategorii "fantasy harem ecchi" xD

Z tych które nieco bardziej wpasowują się w poszukiwane przez ciebie klimaty:
Full Metal Alchemist: Brotherhood - seria dość znana, mająca bodajże 64 odcinki. W sumie nieco poważniejsze niż typowe shoneny ale jednocześnie niestająca się jeszcze krwistym Seinenem. Fajne walki, naprawdę dobra fabuła, charyzmatyczni bohaterowie, nawet ci źli dają się lubić. Tylko mała rada - oglądamy tylko serię Brotherhood bo pierwsza w połowie przestaje pokrywać się z mangą i zaczyna tworzyć własną niestworzoną opowieść.
Soul Eater - jeden z moich ulubionych shonenów. Zwariowane klimaty, świetne walki, tona humoru (choć poważne sceny też są), świetnie wykreowani bohaterowie. Wady? Znam jedną - znowu Anime pod koniec urywa się od mangi (która wciąż jeszcze wychodzi ale powoli ma się już ku końcowi). Tym niemniej w tym przypadku zakończenie wykreowane przez Anime jest jak najbardziej strawne.
Poza tym jest jeszcze oczywiście Tengen Toppa Gurren Lagann które jest najbardziej epickim Anime w historii i pokazem jak nieprawdopodobnie badassowi mogą być bohaterowie. Ale zapewne już znasz...bo to chyba każdy zna xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 19:02, MadoY napisał:

Szukam anime gdzie główny bohater nie jest przez całą serię płaczkiem tylko pokazuje
swoje super moce i robi niezłą sieke coś a''la Sword Art Online, Dragon Ball. Gatunek
fantasy harem może być ecchi

Berserk, tylko bez ecchi i haremu xD Za to dark fantasy. Polecam serial, bo kinowy remake dopiero wychodzi i z zapowiedzianych trzech części są dopiero napisy do pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 19:02, MadoY napisał:

Szukam anime gdzie główny bohater nie jest przez całą serię płaczkiem tylko pokazuje
swoje super moce i robi niezłą sieke coś a''la Sword Art Online, Dragon Ball. Gatunek
fantasy harem może być ecchi

Rosario + Vampire, od zera do obrońcy haremu, który nie ma sobie równych. Najlepiej weź się za mangę, ale anime też jest w porządku, niestety w drugim sezonie nałożyli kiepską cenzurę na większości stacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się