Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2013 o 22:59, FratelloAgito napisał:

Panowie i Panie (o ile są), prezentuje sezon na wiosnę.

http://imgur.com/wDjTSUY

Durarara oraz Spice and Wolf <3

WHAT!!?? Zanimują Nanohę Vivid O_o
... To aby nie jest Fake? To nie jest wiosna tylko Lato (Daty zaczynają od maja/czerwca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 23:03, Lex napisał:

>FMP
>Spice and Wolf
>Yotsuba
Fake-chart, można się rozejść.

W sumie jak teraz patrzę na tą listę to jest ona zbyt piękna.

Sory ludzie, dałem się ztrollować ;c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 23:06, FratelloAgito napisał:

W sumie jak teraz patrzę na tą listę to jest ona zbyt piękna.

No praktycznie same serie, na które można tylko czekać... Jedyne co się zgadza to nowe JoJo, bo zapowiedziano niedawno xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

manga Elfen Lied ch. 39
Hmm... wszystko ok, ale

Spoiler

czy w Japonii tolerują miłość między kuzynami? Proszę o krótką odpowiedź bez spoilerów, a już na pewno dotyczących tej mangi. Po prostu mnie interesuje czy relacja Kouty z kuzynką w świetle ich zwyczajów jest normalna, czy po prostu sobie tak to autor hm, wymyślił? o_O


I jeszcze coś: Saint Seiya: Soushuuhen , czy było to w Polsce na RTL7 wyświetlane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, związki między kuzynami są normalne i legalne. Tak jest zresztą nie tylko w Japonii. Jest sporo serii, w których bohaterowie są kuzynami. No i to jeszcze nie jest incest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 00:01, LubieWafle napisał:

manga Elfen Lied ch. 39
Hmm... wszystko ok, ale

Spoiler

czy w Japonii tolerują miłość między kuzynami? Proszę o krótką odpowiedź bez spoilerów, a już na pewno dotyczących tej mangi. Po prostu mnie interesuje czy relacja Kouty z kuzynką w świetle ich zwyczajów jest normalna, czy po prostu sobie tak to autor hm, wymyślił? o_O


Jeśli Cię interesuje jak to wygląda/ło w różnych krajach i kulturach (w niektórych regionach takie związki to połowa wszystkich małżeństw) to możesz sobie poczytać ten wpis na wikipedii
http://en.wikipedia.org/wiki/Cousin_marriage
BTW - jeśli to wywołało Twoje zdziwienie to ciekawe jaką reakcję wywołałaby u Ciebie lektura Aki-Sory XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unbreakable Machine-Doll / Kikou Shoujo wa Kizutsukanai ep3
Nie wiem jak to jest w oryginale (nowela), ale porównując do mangi to właśnie dowalili ogromny spoiler podczas konwersacji między Shouko a Irori - mówią, że

Spoiler

Magnus (gość w masce, który wybił klan Akabane) = Tenzen (starszy brat Raishina)

.


Swoją drogą, są jakieś stronki z tłumaczeniami nowel poza Baka-Tsuki? Akurat kilka tytułów za które bym się wziął są bardzo mocno do tyłu z tłumaczeniami, albo jest ich kompletnie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 11:26, Mordant napisał:

Swoją drogą, są jakieś stronki z tłumaczeniami nowel poza Baka-Tsuki? Akurat kilka tytułów
za które bym się wziął są bardzo mocno do tyłu z tłumaczeniami, albo jest ich kompletnie
brak.


Teoretycznie są, w praktyce nie ma. Albo Baka-Tsuki albo oficjalne tłumaczenia jeśli dana seria je akurat ma (np. Melancholy of Haruhi Suzumiya). Niestety z powodów objętości olbrzymia część nowel jest nieprzetłumaczona... czemu się w sumie nie dziwię. Niezły tłumacz potrzebuje ok. 45-60 minut na jedną stronę A4. Typowy tom nowelki może mieć stron np. 200. Za darmo to mi się też by nie chciało siedzieć nad czymś kilkadziesiąt godzin.
No i zawsze trafiają się też bestie pokroju Kyoukai Senjou no Horizon... powodzenia przy tłumaczeniu:
http://blog-imgs-43.fc2.com/y/a/r/yaraon/234_20110901210914.jpg

Większość "konkurencji" dla baka tsuki zazwyczaj ma przetłumaczone z pół tomiku a potem porzuca serię bo zaczynają rozumieć jak olbrzymim jest to przedsięwzięciem.
Więc niestety obawiam się że bez znajomości japońskiego (i to na przynajmniej poziomie N3, to nie manga że pół roku nauki i N5 jako tako starczają do szczęścia ;P) możesz mieć problemy z czytaniem po japońsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 11:26, Mordant napisał:

Swoją drogą, są jakieś stronki z tłumaczeniami nowel poza Baka-Tsuki? Akurat kilka tytułów za które bym się wziął są bardzo mocno do tyłu z tłumaczeniami, albo jest ich kompletnie brak.

Niektóre grupy zajmujące się tłumaczeniem mang biorą czasem na warsztat także nowelkę/nowelki. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy istnieje angielskie tłumaczenie do jakiejś konkretnej pozycji to wejdź na Baka-Updates i wpisz jej tytuł, tam powinna być informacja kto i ile przetłumaczył (nie wiem gdzie się dowiadywać o tłumaczenia na inne języki jak np. na polski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)
To, że śluby między kuzynami są dozwolone to ja wiem, ale mi chodziło o coś innego. Nie napisałem tego w poście, więc przepraszam. Chodzi o poziom spokrewnienia, używaną komputację etc. Bo chyba kuzyni z siostry matki i brata ojca to nawet z genetycznego punktu widzenia (pomijam aspekt moralny czy prawny, odrzućmy go póki co) niebezpieczne?

Dnia 22.10.2013 o 07:21, Karharot napisał:

BTW - jeśli to wywołało Twoje zdziwienie to ciekawe jaką reakcję wywołałaby u Ciebie
lektura Aki-Sory XD

Wolę nie, jeśli to jak Kiss x Sis xD

A wiecie może co z tym specjalnym odcinkiem Rycerzy Zodiaku, co był wyświetlany w polskiej telewizji? Czy w ogóle był? Chdzło o podsumowanie wydarzeń ze wszystkich odcinków.
Przy okazji, jest gdzieś informacja ile razy reemitowano Saint Seiya i Dragon Ball? Za wszelkie info będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DB leciał trzy razy (tego jestem pewien). SS dwa albo trzy, bo o ile kojarzę to poza emisjami w tygodniu, przez jakiś czas leciał w weekendowe poranki. Co do specjalnego odcinka, to nie pamiętam, ale raczej wątpię skoro mieliśmy pociętą wersję od Francuzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w 2013 roku mogło powstać tak brzydkie anime jak Arpeggio of Blue Steel?!Oo Animacje postaci wyglądają tak paskudnie, że po prostu nie ogarniam.:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 03:15, lRayl napisał:

Jak w 2013 roku mogło powstać tak brzydkie anime jak Arpeggio of Blue Steel?!Oo Animacje
postaci wyglądają tak paskudnie, że po prostu nie ogarniam.:O


Brzydkie? Dlaczego? Mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 00:35, LubieWafle napisał:

To, że śluby między kuzynami są dozwolone to ja wiem, ale mi chodziło o coś innego. Nie napisałem tego w poście, więc przepraszam. Chodzi o poziom spokrewnienia, używaną komputację etc. Bo chyba kuzyni z siostry matki i brata ojca to nawet z genetycznego punktu widzenia (pomijam aspekt moralny czy prawny, odrzućmy go póki co) niebezpieczne?

Tak bliskie związki są zdecydowanie niezalecane, szanse na to że odbije się to źle na dzieciach są spore (nie jest to całkowicie pewne bo jeśli geny rodziców nie zawierały dużej ilości wad to ich potomstwo a nawet wspólne potomstwo tego potomstwa mogłoby wyjść zupełnie normalnie, jeśli jednak ilość tych wad byłaby duża to nawet pierwsze pokolenie zrodzone z takiego związku mogłoby skończyć z paskudnymi upośledzeniami).

Dnia 23.10.2013 o 00:35, LubieWafle napisał:

Wolę nie, jeśli to jak Kiss x Sis xD

Nie. Kiss x Sis to haremówka ze śmiałym fanservicem do którego podchodzi komediowo, Aki-Sora to niemalże hentai napędzany nie fanservicem tylko seksem a romans idzie tam w stronę dramatu a nie komedii. Do tego jeśli oceniać te serie pod kątem incestu to w Kiss x Sis siostry nie są spokrewnione z głównym bohaterem (są córkami kobiety z którą po owdowieniu ożenił się ojciec Keity) podczas gdy w Aki-Sorze Sora nie tylko miał (wielokrotny) seks ze swoją rodzoną siostrą ale także

Spoiler

ze swoją bliźniaczką (czy raczej ona z nim, nie odmawia się komuś kto trzyma pewną bardzo cenną dla faceta część ciała w nożyczkach ;P) a pod koniec dowiadujemy się że rodzice tej trójki również byli rodzeństwem (ponownie, inaczej niż w KxS gdzie coś takiego zostałoby zsumowane jako "my też to robiliśmy więc incest jest ok" w AS przesłanie brzmi "nasze życie zostało przez to spuszczone w szambo" i w rezultacie romans Aki i Sory zostaje rozbity kończąc serię w raczej przybijający sposób).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się