Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Shiki

Dnia 04.01.2014 o 19:33, NeroNarmeril napisał:

Chyba jedyne anime, które wchłonąłem w jeden dzień.

Spoiler

Jakbym chciał tego mnicha własnoręcznie pociąć...



Nie tylko Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które z tych serii są warte uwagi: Log Horizon,vStrike the Blood, Kill la Kill, Coppelion, Gingitsune, Outbreak Company i BlazBlue: Alter Memory?
Nie lubię tracić czas na słabe seriale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 23:20, Kraju napisał:

Które z tych serii są warte uwagi: Log Horizon,vStrike the Blood, Kill la Kill, Coppelion,
Gingitsune, Outbreak Company i BlazBlue: Alter Memory?
Nie lubię tracić czas na słabe seriale.

Kill la Kill i Outbreak Company. Jeszcze ponoć Log Horizon ale nie oglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 23:20, Kraju napisał:

Które z tych serii są warte uwagi: Log Horizon,vStrike the Blood, Kill la Kill, Coppelion,
Gingitsune, Outbreak Company i BlazBlue: Alter Memory?
Nie lubię tracić czas na słabe seriale.


Log Horizon i Kill la Kill. Blazblue nie widziałem, ale przeważają opinie, że... lepiej nie oglądać, zwłaszcza jak się nie zna gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 23:20, Kraju napisał:

Które z tych serii są warte uwagi: Log Horizon,vStrike the Blood, Kill la Kill, Coppelion,
Gingitsune, Outbreak Company i BlazBlue: Alter Memory?
Nie lubię tracić czas na słabe seriale.

Blazblue mocno trzyma się fabuły gry, jeśli nie grałeś anime wyda ci się bardzo chaotyczne.
Log Horizon świetnie oddaje realia MMO, na tej właśnie płaszczyźnie całkowicie bije SAO, warto zobaczyć.
Gingitsune jest spokojne, miłe, relaksujące, to anime z tych w których fabuła lekko posuwa się do przodu skupiając się na życiu bohaterów, osobiście nie żałuje czasu poświęconego ten tytuł. Kill la kill to jak wiadomo cycaty hit sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Code Geass: Akito the Exiled part zwei

Spoiler

RERORUCHU!



Spoiler

No i trzeba przyznać, że pojedynek w mieście był całkiem spoko. I jeszcze ta baza na Narodowym... XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwilę czasu na Tengen Toppa Gurren Lagann
Oglądam 1 odcinek. Tylko coś kurcze mi nie pasowało i tak oglądam oglądam.
7 odcinek i tak z ciekawości wrzuciłem jeszcze raz początek 1 odcinka. I wtedy już się domyśliłem.
Przeczuwałem, że bomba pojawi się pewnie pod koniec serii, ale nie byłem pewien kogo dotyczyła.
No i trach 8 odcinek jebs. Chciałbym pójść spać, ale po takim odcinku muszę wziąć się w garść.

Przy tym anime powinno być ostrzeżenie jeśli robić coś, to nie zaczynaj tego oglądać, bo cię pochłonie.

BTW Wcześniej tego nie zaczynałem, bo tytuł taki długi i tak przez to patrzyłem na to trochę negatywnie.
Jednak grubo się myliłem. Ogólnie zapowiada się zajebiście.
Druga rzecz, która mi nie pasowała to coś z dialogami i tak patrzę, że rzeczywiście związek jest z Kill La Kill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 01:18, qwerty5712 napisał:

Znalazłem chwilę czasu na Tengen Toppa Gurren Lagann
Przy tym anime powinno być ostrzeżenie jeśli robić coś, to nie zaczynaj tego oglądać,
bo cię pochłonie.

TTGL to już praktycznie legenda więc wszyscy wychodzą z założenia że wiesz w co się pakujesz XD W sumie ci współczuje bo nie dość że nawet jeszcze do najlepszego nie doszedłeś to przed tobą jeszcze filmy (szczególnie Lagann-hen) które podkręcają awesome do oporu.

Dnia 05.01.2014 o 01:18, qwerty5712 napisał:

Druga rzecz, która mi nie pasowała to coś z dialogami i tak patrzę, że rzeczywiście związek
jest z Kill La Kill.

Nom ci sami ludzie to robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 01:27, Hubi_Koshi napisał:

TTGL to już praktycznie legenda więc wszyscy wychodzą z założenia że wiesz w co się pakujesz
XD W sumie ci współczuje bo nie dość że nawet jeszcze do najlepszego nie doszedłeś to
przed tobą jeszcze filmy (szczególnie Lagann-hen) które podkręcają awesome do oporu.

Dzięki. Doszedłem do 10 odcinka. I na dziś koniec. Wiedziałem, że coś będzie co nie będzie mi pasować.

Spoiler

Jest postać Nii strasznie irytuje jest brzydka i w ogóle jakby z d.. się wzięła. Co de facto jest prawdą.


Mam nadzieje, że się poprawi
Spoiler

śmierć Nii była by spoko. Kamina + Simo + Yoko zajebiste trio. Nia wydaje mi się, że to rozbije i później pożegnamy Yoko. Tego się obawiam dlatego jej nie lubie. Wiem, że wiekowo niby pasuje, ale bez jaj. W jednym odcinku nie jest ok, bo ktoś całuje Yoko, a w nastepnym znajduje dziecko na śmietnisku.
Wiem, że niby było by ok, ale no Nia, jest bezsensu.


Nie licząc tej jednej rzeczy, to wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 01:27, Hubi_Koshi napisał:

TTGL to już praktycznie legenda więc wszyscy wychodzą z założenia że wiesz w co się pakujesz
XD W sumie ci współczuje bo nie dość że nawet jeszcze do najlepszego nie doszedłeś to
przed tobą jeszcze filmy (szczególnie Lagann-hen) które podkręcają awesome do oporu.

Ja mu raczej zazdroszczę, ma okazję obejrzeć to po raz pierwszy czego my niestety już nie zaznamy. Dobrze że jest jeszcze KLK które jeszczy wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 01:23, Sand_Wraith napisał:

Jak skończysz oglądać, to polecam zapoznać się z ciekawą teorią dotyczącą Booty i tajemniczej
postaci z pierwszego odcinka :]
http://lincolnsensei.tumblr.com/post/38778031059/the-boota-theory-hidden-plot-in-gurren-lagann


Brzmi ciekawie, ale ta teoria ma jedną podstawową lukę u podstaw - Lord Genom ma kilkaset lat i ta pierwsza wojna była gdy on był młody xD Zatem sporo wcześniej zanim ojciec Kaminy w ogóle się pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 01:23, Sand_Wraith napisał:

Jak skończysz oglądać, to polecam zapoznać się z ciekawą teorią dotyczącą Booty i tajemniczej
postaci z pierwszego odcinka :]
http://lincolnsensei.tumblr.com/post/38778031059/the-boota-theory-hidden-plot-in-gurren-lagann

Cóż ja słyszałem trochę inną interpretację początku tego odcinka.

Spoiler

Ogólnie ta osoba to Simon który dał się omamić Spiral Power i rozpoczął wojnę totalną która zmierza prosto do stworzenia Spiral Nemesis czemu próbowali zapobiec Anti-Spirale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 01:23, Sand_Wraith napisał:

Jak skończysz oglądać, to polecam zapoznać się z ciekawą teorią dotyczącą Booty i tajemniczej
postaci z pierwszego odcinka :]
http://lincolnsensei.tumblr.com/post/38778031059/the-boota-theory-hidden-plot-in-gurren-lagann

Ciekawe, zawsze myślałem że po prostu scenarzyści się rozmyślili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 01:23, Sand_Wraith napisał:

Jak skończysz oglądać, to polecam zapoznać się z ciekawą teorią dotyczącą Booty i tajemniczej
postaci z pierwszego odcinka :]
http://lincolnsensei.tumblr.com/post/38778031059/the-boota-theory-hidden-plot-in-gurren-lagann


Parę fajnych teorii powstało. Mnie się spodobała taka, wg której

Spoiler

pierwsza scena serialu jest autentyczną sceną pojedynku Simona i reszty ekipy z Antispiralami, a cała akcja serialu od następnej sceny rozgrywa się już w umysłach bohaterów, którzy przegrali i zostali wrzuceni w Extradimensional Labyrinth. Coś jak wielowarstwowe sny w Incepcji.

Nie zastanawiałem się nad tym głęboko i nie wiem czy teoria ta ma jakąś dziurę, ale wątpię w to by dało się jednoznacznie ją obalić.

W każdym razie lubię seriale, które pozwalają na takie teoretyzowanie. Szkoda tylko, że (jak na razie) w przypadku KLK nie widzę potencjału na podobne rozważania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2014 o 14:13, macned napisał:

W każdym razie lubię seriale, które pozwalają na takie teoretyzowanie. Szkoda tylko,
że (jak na razie) w przypadku KLK nie widzę potencjału na podobne rozważania.

Jak to, przecież można dumać, czy chodzi tylko o cycki i wpinające się w (nie)odpowiednie miejsca skrawki ubrań, albo może poważny przekaz i ciekawą fabułę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Space Dandy - Po pierwszym odcinku wygląda to trochę, jak taki Ace Ventura w kosmosie i z różnymi śmiesznymi obcymi w stylu MiB. Nie wygląda to zbyt oryginalnie, ale seria zapowiada się na całkiem zabawną, więc raczej dobrze będzie się to oglądać. Sensu raczej próżno się tam doszukiwać, ale nie o to w takich seriach chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tengen. No połowa sezonu za mną
Zapowiada się fajnie. Chociaż jak zwykle wątki z

Spoiler

dziewczyną ze śmietniska są z d.... Joł jestem antyspiralem. I pozbycie się Yoko. Simon chłopie co ty wybrałeś. Nie mogę się doczekać kiedy Nia umrze i znajdzie sobie kogoś lepszego. No, ale po za znienawidzoną przeze mnie Nią jest fajnie i się rozkręca


Gdyby nie te wątki, to dałbym na malu 10, a tak myślę, że 9 co najwyżej. Gdybym oceniał z pierwszych 8 odcinków dałbym 11 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 23:34, qwerty5712 napisał:

Tengen. No połowa sezonu za mną
Zapowiada się fajnie. Chociaż jak zwykle wątki z

Spoiler

dziewczyną ze śmietniska są z d....
Joł jestem antyspiralem. I pozbycie się Yoko. Simon chłopie co ty wybrałeś. Nie mogę
się doczekać kiedy Nia umrze i znajdzie sobie kogoś lepszego. No, ale po za znienawidzoną
przeze mnie Nią jest fajnie i się rozkręca


Gdyby nie te wątki, to dałbym na malu 10, a tak myślę, że 9 co najwyżej. Gdybym oceniał
z pierwszych 8 odcinków dałbym 11 xD

Nie rozumiem twojej irracjonalnej nienawiści wobec Nii but whatever. I nie dziel skóry na niedźwiedziu którego jeszcze nie obejrzałeś. Najlepsze nadal przed tobą i możliwe że będziesz słał maila do MALa żeby dodali 12 do skali ocen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2014 o 23:36, Hubi_Koshi napisał:

Nie rozumiem twojej irracjonalnej nienawiści wobec Nii but whatever. I nie dziel skóry
na niedźwiedziu którego jeszcze nie obejrzałeś. Najlepsze nadal przed tobą i możliwe
że będziesz słał maila do MALa żeby dodali 12 do skali ocen.

Ach pamiętam, jak przez kilka tygodni (miesięcy?!) musiałem oglądać ostatni odcinek ... Co jakiś czas po prostu puszczałem tą ostateczną batalię i raczyłem się tym co stowrzył Gainax ... a potem w trakcie jednej sesji, dzień przed egzaminem zawitał lagann-hen ... koniec nauki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się