Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Shigatsu wa Kimi no Uso #End

Spoiler

Podsumuje to jednym zdaniem. Na dwadzieścia minut zamieniłem się w bobra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Loool, zamknęli AnimeBrać.com [tytul przetlumaczyc na angielski] i to już na amen. Ciekawe co się stało, czyżby japońscy wydawcy wzięli się na serio za prawa autorskie poza krajem?

@EDIT

Chyba miałem racje. Blog Dao to potwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno się obudziłeś ;] Od czwartkowego wieczoru nie działa. Link do bloga Dao w moim poście powyżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, to znowu ja i znowu z Fate pod pachą!

Skończyłem pierwszy sezon UBW i przyznaję, że faktycznie Fate/SN z 2006 roku to wielkie niewiadomoco... Bo jak to możliwe, że dwie serie bazujące na jednej nowelce tak bardzo się różnią?

Mimo, że serię zacząłem ogladać od starego F/SN, to UBW mnie ciągle zaskakiwało, co chwila dzieją się w nim zupełnie inne rzeczy. I mają więcej sensu. I akcji. I eksplozji. I twistów. I w ogóle.

Spoiler

Najbardziej podoba mi się ta różnica w stosunku do pierwszej adaptacji, że nie ma tu żadnych nachalnych romansów. Tohsaka ze swoją tsunderowością jest na perfekcyjnym poziomie, idealna kompozycja badassowatości z niewinnością równa tej u Misaki z Railguna.

Kilkunastosekundowy preview na końcu ostatniego odcinka zjarał mnie na maksa. Saber w jakiejś sukni ślubnej (?) i z mieczem w dłoni? Count me in! :D

Pytanie odnośnie Kiritsugu: Czy w nowelce jest wspomniane, w jaki sposób umarł? W anime tylko o tym wspominają. Jeśli opisane to jest w nowelce, to nie mówcie, bo chyba ją w końcu zacznę :P



Pytanie odnośnie następnego sezonu. Jak rozumieć zdanie "Episodes 1, 2, and 3 will be previewed at a screening at Shinjuku Wald 9 in Tokyo on March 28, 2015. Regular broadcasting will begin on April 5, 2015."?
Czy będzie możliwość obejrzenia w porządnej jakości kontynuacji za tydzień czy będzie trzeba czekać do 5 kwietnia?

I ostatnie: Czy obejrzenie kinowego UBW teraz popsuje mi w jakiś sposób odbiór drugiego sezonu telewizyjnego UBW?

Pozdrawiam, i jeśli ktoś chciałby mi sprawić jakiś fajny prezent na Wielkanoc, to poproszę ten drobiazg. http://www.amazon.com/Gift-statuette-Saber-Motored-Cuirassier/dp/B006NVPU1O
Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2015 o 20:11, Piciambeer napisał:

Hej, to znowu ja i znowu z Fate pod pachą!

Dnia 21.03.2015 o 20:11, Piciambeer napisał:

Spoiler


Pytanie odnośnie Kiritsugu: Czy w nowelce jest wspomniane, w jaki sposób umarł? W anime
tylko o tym wspominają. Jeśli opisane to jest w nowelce, to nie mówcie, bo chyba ją w
końcu zacznę :P


Spoiler

Sensacji tu ogólnie nie ma, po prostu umarł. Przez lata zżerała go powoli klątwa Graala, aż w końcu jego organizm całkowicie się wyłączył.


Dnia 21.03.2015 o 20:11, Piciambeer napisał:

Pytanie odnośnie następnego sezonu. Jak rozumieć zdanie "Episodes 1, 2, and 3 will be
previewed at a screening at Shinjuku Wald 9 in Tokyo on March 28, 2015. Regular broadcasting
will begin on April 5, 2015."?
Czy będzie możliwość obejrzenia w porządnej jakości kontynuacji za tydzień czy będzie
trzeba czekać do 5 kwietnia?

Tu chyba chodzi o pokaz w kinie czy czymś w tym stylu. Liczyć można najwyżej na lepsze lub gorsze camripy.

Dnia 21.03.2015 o 20:11, Piciambeer napisał:

I ostatnie: Czy obejrzenie kinowego UBW teraz popsuje mi w jakiś sposób odbiór drugiego
sezonu telewizyjnego UBW?

Owszem, kinowy opowiada po łebkach całą historię więc jeśli nie chcesz się naciąć na mega spoilery to lepiej nie oglądaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie jestem po obejrzeniu fullmetal alchemist brotherhood i fullmetal alchemist i stwierdzam że

Spoiler

mimo iż FMA:B był bardziej zgodny z mangą to jednak lepszą historię przedstawił FMA,a wy jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2015 o 20:49, kindziukxxx napisał:

Spoiler

mimo iż FMA:B był bardziej zgodny z mangą to jednak lepszą historię przedstawił FMA,a
wy jak sądzicie?



IMHO to nie jest tak, że FMA pierwsze przedstawiło lepszą historię, tylko, że ta historia jest naprawdę dobra. Niestety ten pogląd jest w znacznej mniejszości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2015 o 21:07, Piotrbov napisał:

>

Spoiler

mimo iż FMA:B był bardziej zgodny z mangą to jednak lepszą historię przedstawił
FMA,a
> wy jak sądzicie?



IMHO to nie jest tak, że FMA pierwsze przedstawiło lepszą historię, tylko, że ta historia
jest naprawdę dobra. Niestety ten pogląd jest w znacznej mniejszości...

Widzisz a ja najpierw obejrzałem FMA:B spodobało mi się powiedziałem koledze z roboty a on zapytał którą wersję i tak trzeba było sprawdzić. Chociaż jakby zakończyli na 50 odcinku też uznałbym to zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 01:39, Buhahahahaha napisał:

Życzę powodzenia w tlumaczeniu sie, jak ktoś z rodziny przypadkiem odkryje to cenne znalezisko
:D


Wczoraj dostałem opieprz za jedno piwo. Mam 23 lata ;D
Pewnie mnie wydziedziczą.
P.S. Nie chodzi o to, że skończyło się na tylko jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyzby to slawne ostatnie? Ja swojej rodzince zaprezentowalem juz zbyt wielka game dziwnych zainteresowan i zachowan, by moglo ich cokolwiek zdziwic... choc przyznam, ze taki stosik ecchi mang o wezowych dziewczynach z duzymi walorami mogloby godnie startowac w probie pobicia rekordu :v

PS

Jak milo, ze temat w koncu sie ozywil (i to o prawie 2 w nocy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jesteśmy tylko my. Swojej rodzicielce również już dużo różnych dziwnych rzeczy zaprezentowałem i chyba stracili we mnie wszelką wiarę już. Chociaż moja młodsza siostra ostatnio mnie przebija więc jestem tym "lepszym dzieckiem" ;D

[Matka]: Co robisz?
[Ja]: Oglądam chińskie bajki
[Matka]:Aha - wstaw tu takie długie westchnięcie -

Raz się nawet zdarzyło, że ze mną oglądała, ale to chyba dlatego, że ziemniaki się gotowały w tym czasie.

Wracając do tematu to skończyło się dziś Absolute Duo. Standardowe harem/ecchi. Jeżeli kogoś porywają standardowe i oczywiste zwroty akcji może oglądać śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2015 o 00:30, Inferno0009 napisał:

Hahahaha, będę kupował Monster Musume xD

Tylko muszę znaleźć na to dobrą skrytkę w domu ;)


dafuq, monster girl quest spłodziło jakaś mange?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 18:15, treek napisał:

dafuq, monster girl quest spłodziło jakaś mange?


Z tego co mi się wydaje to manga niczym do tego nie nawiązuję. Główny bohater opiekuje się potwornymi dziewczynami, których ciągle przybywa w jego haremie. Oczywiście mieszkanie z nimi wiąże się z mniejszymi lub większymi urazami na zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2015 o 23:09, Hubi_Koshi napisał:

Nishishishi
Zgadnijcie co nadchodzi
https://www.youtube.com/watch?v=6Bdb1V0Io_g

Cool! Miałem kiedyś ochotę poczytać mangę, powstrzymała mnie tylko moja niechęć do niezakończonych serii ;p
A powiedz, są w tym jakieś "sensowne" walki i fabuła, czy to raczej czysta komedia/parodia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 21:03, Kosmitus napisał:

Cool! Miałem kiedyś ochotę poczytać mangę, powstrzymała mnie tylko moja niechęć do niezakończonych
serii ;p
A powiedz, są w tym jakieś "sensowne" walki i fabuła, czy to raczej czysta komedia/parodia?

Bez obaw fabuła jest, One Punch Man to ogólnie nieco cyniczne spojrzenie na świat "super bohaterów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 21:10, Hubi_Koshi napisał:

Bez obaw fabuła jest, One Punch Man to ogólnie nieco cyniczne spojrzenie na świat "super
bohaterów".

Na chwile obecną, nie wiedząc praktycznie nic na temat mangi poza bardzo ogólnym zarysem historii, wyobrażam to sobie trochę jako One Piece w naszym świecie z superbohaterami i supervillainami w roli głównej :D

Odnośnie rozmowy powyżej:
Monster Musume... so, reverse tentacle rape?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się