Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2010 o 23:40, Buhahahahaha napisał:

To na czym ty czytasz?

Nie wiem czego używa Dared ale ja powiem że wszelkiego rodzaju ebooki bardzo fajnie czyta się na PSP :>


Zacząłem sobie czytać mangę GTO. Mam pytanko - jak bardzo manga rożni się od anime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 23:40, Buhahahahaha napisał:

To na czym ty czytasz?


Jeśli chcesz Haruhi to wejdź na mojego sajta i zerknij na prawą stronę ;)
Wybacz wtrącenie, o przedmiot Ci chodizło, nie doczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GE - Good Ending Vol.06 Ch.048: Follow

Chce Eri endingu xD
A chapter taki sobie, w zasadzie to zwyczajna manga w sumie. Przyjemnie się czyta, ale przewidywalna. Szkoda tylko, żę main hero to ciemniak i już mnie wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 23:40, Buhahahahaha napisał:

> > > Czy Seitokai no Ichizon powstało na podstawie mangi, czy książki? Jeśli
książki,
>
> > to ile wyszło tomów, i czy można je "zdobyć" (ehehehe) po angielsku?
> > Powstało na podstawie nowelek których jak dotąd wyszło 8. Nie wiem czy ktoś
je tłumaczy.
>
> Poszukam, bo szkoła się zaczyna, a ja już prawie Haruhi skończyłem, to będzie co
na polskim
> czytać ;)
To na czym ty czytasz?

Sony Ericsson W580i ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosc niedawno czasu mialem caly folder z gifami z ''unnecessary censorship'', ale o ile pamietam to stracilem go przy ostatniej reinstalce systemu. Szkoda troche, bo niektore obrazki byly naprawde ciekawe.
Przegladajac swoja galerie znalazlem tylko to:

20100831125009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie mirrormoon mozna znalezc pewne jpg przez wpisywanie w link podany przeze mnie jakąś nazwę.

http://mirrormoon.org/system/files/*

Do teraz jedynie znalazlem (przez wpisywanie w miejsce * różnych imion):

http://mirrormoon.org/system/files/rin.jpg
http://mirrormoon.org/system/files/saber.jpg
http://mirrormoon.org/system/files/ilya.jpg
http://mirrormoon.org/system/files/lvl8shirou.jpg

Ktoś ma więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 Centimeters per Second / Byousoku 5 Centimeter

Trudno coś powiedzieć. Piękne anime, graficznie wspaniałe, również piękna historia w 3 odcinkach. Podróżujemy z głównym bohaterem - Takaki Tohno - przez jego życie, od gimnazjum, przez liceum do studiów. To jest opowieść o uczuciach, zbliżaniu się, oddalaniu, tak samo jak o pewnej pustce w życiu.
W tym anime warto zwrócić też muzykę i ending, bo one są po prostu wspaniałe.

Całkowite 10/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od jakiegoś czasu fascynuję się kulturą Japonii, a jak wiadomo anime to spora część tej kultury. Więc nadszedł czas, żeby i do tego się przekonać - wcześniej, delikatnie mówiąc, nie pałałem miłością do tej twórczości. Za namową znajomego zacząłem oglądać... Lucky Star (wiem, że niezbyt dobry wybór na początek, ale cóż) i bardzo mi się spodobało - dzisiaj oglądnąłem Ghost in the Shell, ponieważ jestem wielkim fanem Matrixa i chciałem się przekonać co tak zainspirowało rodzeństwo Wachowskich. Dość powiedzieć, że film okazał się genialny i teraz pytanie - co innego w takim stylu możecie mi polecić? Z góry dzięki za propozycje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 21:34, Assassin93 napisał:

Witajcie. Od jakiegoś czasu fascynuję się kulturą Japonii, a jak wiadomo anime to spora
część tej kultury. Więc nadszedł czas, żeby i do tego się przekonać - wcześniej, delikatnie
mówiąc, nie pałałem miłością do tej twórczości. Za namową znajomego zacząłem oglądać...
Lucky Star (wiem, że niezbyt dobry wybór na początek, ale cóż) i bardzo mi się spodobało
- dzisiaj oglądnąłem Ghost in the Shell, ponieważ jestem wielkim fanem Matrixa i chciałem
się przekonać co tak zainspirowało rodzeństwo Wachowskich. Dość powiedzieć, że film okazał
się genialny i teraz pytanie - co innego w takim stylu możecie mi polecić? Z góry dzięki
za propozycje. :)

Jeszcze raz Lucky Stara. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz więcej Lucky Star to obejrzyj Azumanga Daioh. Jeśli zaś chcesz więcej Ghosta to nie ma problemu, są dwie całe serie anime (po 26 odcinków każda) plus dwa filmy pełnometrażowe GITS: Innocence i GITS:Stand Alone Complex: Solid State Society (ten drugi film to kontynuacja obu serii anime). Klimat serii i drugiego filmu jest inny niż filmu, nieco "lżejszy" nie tak psychodeliczny i zakręcony, ale nadal ma w sobie masę tajemniczości i zakręcenia. Ogólnie z anime''owego Cyberpunka jest całkiem sporo serii które można by polecić np. Serial Experiments Lain, Armitage, Gunm znany też jako Battle Angel Alita, Appleseed. I... to ci chyba powinno na początek wystarczyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak dla spróby kupiłem mangę w wersji analogowej ;p. Mowa tutaj o Black Lagoon, jest to moja pierwsza manga która nie zalicza się do grana tasiemców, (gdyż czytam tylko, DB, Fairy Tail, Naruto i Bleacha). Muszę powiedzieć, że już mnie wciągła (3tomy już za sobą mam), i ciekawi mi co sądzicie o mandze w ten sposób, tzn polskie wydanie itp. Jak wiadomo większość osób i tak czyta po angielski ( tutaj nie stanowię wyjątku, może i tylko te trzy, ale od czegoś trza zacząć^^), zwalając winę na słabą prace "niezależnych" tłumaczy amatorów, a jak to się ma właśnie do wydawanych w naszym kraju mang? A może po prostu kupować angielskie wersje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 21:34, Assassin93 napisał:

- dzisiaj oglądnąłem Ghost in the Shell, ponieważ jestem wielkim fanem Matrixa i chciałem
się przekonać co tak zainspirowało rodzeństwo Wachowskich. Dość powiedzieć, że film okazał
się genialny i teraz pytanie - co innego w takim stylu możecie mi polecić? Z góry dzięki
za propozycje. :)

Akira - połączenie s-fi, akcji i filmu katastroficznego (spora cześć filmu to wręcz symfonia zniszczenia). Klasyk mający już 22 lata ale wciąż potrafi zachwycić animacją. http://www.youtube.com/watch?v=dpmDWL0uPp4

A z innych filmów, już niekoniecznie podobnych klimatem do GitS (ale równie genialnych) polecam:

Summer Wars
The Girl Who Leapt Through Time
Nausicaa of the Valley of the Wind
Princess Mononoke
Sword of the Stranger
Evangelion 1.0 i 2.0

To taka moja składanka "najlepszych z najlepszych" więc daję gwarancje że na żadnym nie powinieneś się zawieść ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się