Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Legend of the Legendary Heroes ep14

Dnia 03.10.2010 o 17:04, MisticGohan_MODED napisał:

Spoiler

Miran FTW ! :]



Spoiler

Osobiście go nie cierpię. Jest zdrowo pokręcony, oby zginął jak najszybciej, choć wiem, że to marzenie ściętej głowy... :P


Dnia 03.10.2010 o 17:04, MisticGohan_MODED napisał:

Spoiler

Szkoda tylko ,że Ryner pozwolił tamtym młotkom uciec ;/



Spoiler

Bo Ryner jest spoko. Nie życzy nikomu śmierci, nawet komuś kto najchętniej przerobiłby jego oczy na kryształek. Ma prawo, w końcu jest zdolny rozpierniczyć świat pierdnięciem.



Iron Man ep1

Od poprzedniej randki ze Stanem Lee i Heromanem odbiłem się po dwóch epach. I coś niestety czuję, że tu będzie podobnie. Graficznie seria jest boska, gorzej z fabułą i prowadzeniem akcji. Temat kradzieży technologii Starka był wałkowany na setki sposobów w różnych formach opowieści o Iron Manie. I jeszcze ten cały Zodiac... Póki co, jestem na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 20:43, necron1501 napisał:

Po raz n-ty widzę to dziecko/dziewczynę (niebieskie włosy, pierwsze sekundy nagrania). Z jakiego to anime?

O ile dobrze kojarzę to jest vocaloid Miku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 20:47, Karharot napisał:

> Po raz n-ty widzę to dziecko/dziewczynę (niebieskie włosy, pierwsze sekundy nagrania).
Z jakiego to anime?
O ile dobrze kojarzę to jest vocaloid Miku.


... Syntezator śpiewu? ... Czego to ludzie nie wymyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studio JG wyda u nas Kuroshitsuji. Pewnie kupię chociaż znając ich Hetalię to każą sobie płacić 30 zł za kilka kolorowych stron i żółty papier :f O pikselowatych obrazkach już nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay Night ~ Unlimited Blade Works

Spoiler

Muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała alternatywna historia wersji odcinkowej. Poznaliśmy historię Archera i pojawił się Gilgamesh. Nie znam Visual Novel ani gier z serii, więc było to moje pierwsze spotkanie z Gilgameshem. IMHO troszkę przesadzili z jego potęgą. Szkoda, że Berserker, Caster i Raider tak szybko odpadli z walki, bo myślałem, że dłużej zabawią. Podobnie Lancer, który okazał się całkiem fajnym gościem :) Shinji w wersji Holy Grall aka gigantyczna purchawa zajebiście wyglądał - nawet mu to pasowało :P Ciekawi mnie tylko w jaki sposób Archer przeżył atak Gilgamesha i na końcu pojawił się bez ŻADNEJ rany. Poza tym, to efekt końcowy pozostał bez zmian. Piękna kreska, dużo akcji, niezła fabuła i niesamowita muzyka oraz efekty dźwiękowe. Oglądałem w wersji HD z Dolby 7.1 i muszę stwierdzić, że obraz zrobił piorunujące wrażenie :) Ode mnie 9/10. Czekam na dalsze części serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 20:01, Karharot napisał:

Spoiler

Tam chodziło o to że trajektoria tego pocisku była zbyt wysoka aby był on wymierzony
w Japonię i dlatego ci astronauci zastanawiali się czy oznacza to że jego celem są Stany
ale wtedy zrozumieli że trajektoria jest tak wysoka bo głowica zamiast trafić w cel na
ziemi ma za zadanie zostać zdetonowana ponad Japonią aby wygenerować impuls elektromagnetyczny.


Tak teraz wszystko się zgadza, jednakże powiedz mi coś takiego miałem wywnioskować po samym anime? Bo na stacji ani słowa o trajektorii pocisków nie było :P

Dnia 04.10.2010 o 20:01, Karharot napisał:

należący do USA miał by zestrzeliwywać ostatnią głowice,


Spoiler

Po pierwsze nie pancernik - ostatnie tego typu okręty (klasa Iowa) zostały już wycofane
ze służby, to były albo krążowniki albo niszczyciele AEGIS ;) Po drugie w trakcie zimnej
wojny został zawarty pomiędzy Stanami i Japonią pakt w imię którego te kraje miały współpracować
w ramach obrony przeciwko atakom strategicznym - m.in. w myśl tego paktu okręty obydwu
marynarek współpracują w sytuacjach zagrożenia zaś w czasach pokoju mają często wyznaczone
wzajemnie się uzupełniające rejony operowania, nie jest więc dziwne że amerykański okręt
bronił terytorium Japonii gdyż robił to w ramach również wspomnianej przeze mnie koalicji
:)


Aha fajnie teraz, żeby dogłębnie skumać anime muszę .... no właśnie, przydało by się prześledzić kalendarium świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay Night ~ Unlimited Blade Works

Dnia 04.10.2010 o 22:12, Grzech napisał:

Spoiler

było to moje pierwsze spotkanie z Gilgameshem.


Spoiler

Wait, what? Przecież w FSN TV też był. Nie oglądałeś?


Dnia 04.10.2010 o 22:12, Grzech napisał:

Spoiler

IMHO troszkę przesadzili z jego potęgą.


Spoiler

Otóż nie. Dlaczego nie powiem, bo jak nie oglądałeś serii TV to ci nie będę spojlerzył za bardzo.


Dnia 04.10.2010 o 22:12, Grzech napisał:

Spoiler

Ciekawi mnie tylko w jaki sposób Archer przeżył atak Gilgamesha i na końcu pojawił
się bez ŻADNEJ rany.


Spoiler

Mnie też, ale może to jest wytłumaczone jakoś w VN-ce, w którą zamierzam zagrać.


Dnia 04.10.2010 o 22:12, Grzech napisał:

Spoiler

Czekam na dalsze części serii.


Spoiler

Jak będzie to tylko jedna, bo VN-ka jest podzielona na 3 części, a 2 już mamy za sobą. Niemniej jednak również czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay Night ~ Unlimited Blade Works

Dnia 04.10.2010 o 22:12, Grzech napisał:

Spoiler

Muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała alternatywna historia wersji odcinkowej. Poznaliśmy historię Archera i pojawił się Gilgamesh. Nie znam Visual Novel ani gier z serii, więc było to moje pierwsze spotkanie z Gilgameshem.

Spoiler

Gilgamesh pojawia się też przecież w anime (tyle że tam występuje głównie w złotej zbroi), to on zabił tam Caster i Kuzuki''ego i to z nim na końcu walczyła Saber.

Dnia 04.10.2010 o 22:12, Grzech napisał:

Spoiler

IMHO troszkę przesadzili z jego potęgą.


Spoiler

Nie przesadzili - w VN a także w anime jest wyjaśnione że określany jako King of Heroes Gilgamesh miał w swoim posiadaniu oryginał każdego legendarnego artefaktu w dziejach, czyli o ile inni Servanci mieli maksymalnie po 3 Noble Phantasy on miał ich praktycznie nieskończoną ilość (a niezależnie od tego miał jeszcze swoją najpotężniejszą broń czyli Ea - to ten "miecz" którego usiłował użyć pod koniec walki z Shirou i czego na szczęście nie zdążył zrobić bo po Emiyi zostałaby co najwyżej dziura w ziemi).

Dnia 04.10.2010 o 22:12, Grzech napisał:

Spoiler

Szkoda, że Berserker, Caster i Raider tak szybko odpadli z walki, bo myślałem, że dłużej zabawią.


Spoiler

Berserker i Rider w UBW mają znikomą rolę (Berserker ma największe znaczenie w Fate arc podczas gdy Rider W HF i mniejsze w Fate), jeśli natomiast idzie o Caster to fakt że tak to odebrałeś wynika z tego jak przycięta i skrócona została histoia UBW

Dnia 04.10.2010 o 22:12, Grzech napisał:

Spoiler

Podobnie Lancer, który okazał się całkiem fajnym gościem :)


Spoiler

Lancer jest genialny :) Szkoda że tak wiele z jego dialogów nie trafiło do filmu bo jego komentarze naprawdę powalają XD

Dnia 04.10.2010 o 22:12, Grzech napisał:

Ode mnie 9/10. Czekam na dalsze części serii.

Póki co nic o takich nie wiadomo. Zabierz się lepiej za VN bo fabułą, dialogami i kreacją postaci bije na głowę film, jeśli anime i film Ci się podobało to zapewniam że nie pożałujesz czasu spędzonego przy grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legend of the Legendary Heroes ep14

Dnia 04.10.2010 o 20:07, luzac napisał:

Spoiler

Osobiście go nie cierpię. Jest zdrowo pokręcony, oby zginął jak najszybciej, choć
wiem, że to marzenie ściętej głowy... :P


Spoiler

Też na początku zanim nie przepadałem ,ale przekonałem się do niego :]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 22:19, nightfaler napisał:

Tak teraz wszystko się zgadza, jednakże powiedz mi coś takiego miałem wywnioskować po samym anime? Bo na stacji ani słowa o trajektorii pocisków nie było :P

Szczerze mówiąc nie wiem, anime oglądałem już wiedząc o co biegało więc nie zwróciłem uwagi na to czy było to sensownie przedstawione. Może być też tak że coś było kopnięte przy tłumaczeniu - w przypadku tak krótkich wypowiedzi jedno słowo może zmienić znaczenie całego zdania.

Dnia 04.10.2010 o 22:19, nightfaler napisał:

Aha fajnie teraz, żeby dogłębnie skumać anime muszę .... no właśnie, przydało by się prześledzić kalendarium świata...

Akurat to było co najmniej kilkakrotnie poruszane w różnych anime, ta wiedza jest dość głęboko zakorzeniona w świadomości japończyków więc twórcy nowych serii nie zaprzątają sobie głowy wyjaśnieniami na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że dla większości Unlimited Blade Works był za krótki... no w sumie mi też brakowało jednej rzeczy:

Spoiler

porządnej sceny łóżkowej z Rin xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daruję sobie oglądanie tego Sky Drivera... no jak dla mnie porażka ;/
Niestety nie umywa się ten ten tytuł do E7 ;/

Płakać nie będę bo mam co oglądać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

YAHOOO!!!! [kręci się niczym małe Torando]
TO-LOVE-RU IS BACK... w postaci To-Love-Ru Darkness :-3 od dzionka czy dwóch dostępny był RAW i translacja, ale teraz w końcu ktoś zskanlacjował, YAAAAY TOLOVERU IS BACK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bones wydał teraz Star Drivera, a jak Bones to musi być epickie i ogólnie fajnie... tylko po zobaczeniu trailera i nieco gejowatego drivera mecha... zastanawiam się czy warto to zacząć oglądać? Warto?

Od razu mówię, że z macha widziałem niewiele (FMP, TTGL- to mnie zniszczyło, E7, dziadowatego Vandreada i przymierzam się do Evangeliona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 09:12, Hubi_Koshi napisał:

TO-LOVE-RU IS BACK... w postaci To-Love-Ru Darkness :-3 od dzionka czy dwóch dostępny był RAW i translacja, ale teraz w końcu ktoś zskanlacjował, YAAAAY TOLOVERU IS BACK

d(>_<)b

Spoiler

Momo mająca w planach wepchnięcie Yami-chan w objęcia Yuto, dlaczego jego przyszłość widzę w (niekoniecznie złocistej) czerni? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 10:46, Karharot napisał:

d(>_<)b

Spoiler

Momo mająca w planach wepchnięcie Yami-chan w objęcia Yuto, dlaczego jego przyszłość
widzę w (niekoniecznie złocistej) czerni? XD


Spoiler

Ja jego przyszłość widzę w odcieniach czerwieni, dużej ilości odcieni czerwieni XD Cóż Yami-chan Wydaje się ciutkę lubić Rito, więc mimo że będzie bardzo tsundere about it to sądzę że spora ilość pracy u podstaw w końcu ją wciągnie do haremu ^^ Haha ja się strasznie cieszę że Momo dostaje więcej screentime''u, zawsze lubiłem tą dewiantkę. Teraz pytanie brzmi czy to Kurosaki-chan napuściła tych gości na Yami-chan i co próbuje osiągnąć, jest może związana z organizacją która stworzyła Yami-chan ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 09:38, PAPISHON napisał:

Warto?

Mnie się podobało. Choć wielkich zachwytów na razie nie ma, mam nadzieję, że się to rozkręci. W końcu ponad 20 epków to ma mieć. Najlepiej obejrzyj 1-2 odcinki i jak ci nie przypadnie do gustu to dropniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To LOVE-Ru Darkness c01

Dnia 05.10.2010 o 11:01, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Ja jego przyszłość widzę w odcieniach czerwieni, dużej ilości odcieni czerwieni XD Cóż Yami-chan Wydaje się ciutkę lubić Rito, więc mimo że będzie bardzo tsundere about it to sądzę że spora ilość pracy u podstaw w końcu ją wciągnie do haremu ^^


Spoiler

To może być trudne, coś mi się wydaje że jakakolwiek próba wydobycia z Yami-chan oficjalnej deklaracji przyłączenia do haremu (lub chociażby przyznania że interesuje się Rito) da nam w rezultacie jedynie bardzo dużo tsun, z drugiej strony miło byłoby znowu zobaczyć trochę z jej dere :) (tak BTW nie wiem czy pamiętasz ale to Ty zachęciłeś mnie do czytania tLr opisując właśnie Golden Darkness ;)

Dnia 05.10.2010 o 11:01, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Haha ja się strasznie cieszę że Momo dostaje więcej screentime''u, zawsze lubiłem tą dewiantkę.

Spoiler

Z Rito jest coś nie tak jeśli boi się jej niemal na równi z Golden Darkness, co prawda w jego wieku taka pobudka (o kąpieli nie mówiąc) może się zakończyć utratą dużej ilości krwi ale po odzyskaniu przytomności powinno się to miło wspominać XD

Dnia 05.10.2010 o 11:01, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Teraz pytanie brzmi czy to Kurosaki-chan napuściła tych gości na Yami-chan i co próbuje osiągnąć, jest może związana z organizacją która stworzyła Yami-chan ??


Spoiler

Wygląda że to ona choć z jakimikolwiek domysłami daleko nie zajdziemy bo postacie w tLr mają poważne braki jeśli idzie o logiczne działanie i rozumowanie...
Osobiście mam jedynie cichą nadzieję że Mea nie zostanie ostatecznie wplątana w harem bo wolałbym żeby manga skoncentrowała się na i tak już bogatym obecnym zestawie nałożnic ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować