Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2010 o 18:47, Tohno napisał:

Widzę, że jako jedyny wolę tu VNkowy True End?

Ty zdaje się nie przepadasz za Saber więc nie dziw się że znajdujesz się tu w mniejszości...

-> necron1501

Dnia 03.10.2010 o 18:47, Tohno napisał:

A ja mam pytanie: Warto brać się za Psyren?

Też bym chętnie poznał odpowiedź bo od jakiegoś czasu się przymierzam do tej mangi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 18:32, Karharot napisał:

Whoa! Ale żeś sobie rozdziałki wymyślił...

Nie moja wina, że korzystam z 1440x900... Podałem od najwyższych, bo mogę sobie je przeskalować.

Dnia 03.10.2010 o 18:32, Karharot napisał:

Jeśli chcesz mogę Ci jeszcze dać paczkę z paroma większymi fotkami w niestandardowych
wymiarach żebyś je sobie sam przerobił.

Dzięki, wystarczy mi tego. Z tego co podesłałeś Rin z parasolką mi się spodobała. Znalazłem też parę tapetek na własną rękę, a przegrzebując czeluście internetu trafiłem jeszcze na fajną tapetkę z Saber :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Star Driver ep1
Obejrzałem i... This is fabulous. Mechy i komedia + galactic pretty boy. Może jakaś porządna fabuła do tego jeszcze dojdzie. Zobaczę co to z tego wyjdzie w kolejnych odcinkach. Mam ochotę na więcej. Gdyby jeszcze gg wycinało reklamy ze swoich releasów, to byłoby dobrze. No, ale nie narzekam zbytnio, bo w końcu subują to za darmochę...

EDIT: Mam nadzieję, że ktoś się weźmie za My little sister can't be this cute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 18:59, necron1501 napisał:

A ja mam pytanie: Warto brać się za Psyren?

Warto. To jeden z lepszych shounenów jeśli chodzi o fabułę, epickość walk oraz postacie. Może momentami podobne do Blicza, ale znacznie lepiej zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 12:06, Kaiin napisał:

a powiedz mi, Unlimited Blade Works oglądałeś z ang subami czy dopadłeś gdzieś polskie napisy?

Z angielskimi. Na polskie pewnie trzeba będzie poczekać jeszcze z 1-2 dni. Tak obstawiam. Chyba, że już gdzieś są, ale szukać mi się nie chce, bo czy polskie czy angielskie różnicy mi nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 13:22, Ichibanboshi-kun napisał:

Wiesz, właściwie to powinno. W ang masz tłumaczenie, a w pol masz tłumaczenie tłumaczenia
czyli coraz dalej od faktycznej treści, ale jak to woli. Szkoda tylko, że polskie są
za często słabe jak 150.

Różnicy mi nie robi w sensie, że i to i to rozumiem. Sam jednak preferuję angielskie tłumaczenie i nie tylko dlatego, że jest bliższe faktycznej treści, ale również dlatego, że nie wszystko z angielskiego da się tak przetłumaczyć żeby brzmiało fajnie po polsku i zachowało sens (choć pewnie tłumacze jap -> ang też mają ten problem). No i co najważniejsze krócej czekam na wersję angielską :D

Tak przy okazji - dla tych co chcą/nie wiedzą/nie chce im się szukać - żeby postów nie nabijać - jest wersja 1080p Unlimited Blade Works od Commie (ponoć ich własne tłumaczenie i encoding <- nie wiem, nie sprawdzałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 13:33, heyboy napisał:

Commie (ponoć ich własne tłumaczenie
i encoding <- nie wiem, nie sprawdzałem)

LOL. Pewnie jak zwykle z lekka przerobili translację innych fansuberów (UTW?). Radzę olać każdy relase tej ''grupy'', bo szkoda nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem i skończyłem H.O.T.D. i bardzo mi się podobało, nie jestem jakiś wybredny więc na siłę nie doszukuję się wszędzie różnego typu błędów, a jedyne do czego przyczepiłem się podczas oglądania tej serii, to: trochę na siłę wplotywane motywy erotyczne (tak wiem wszyscy i tak jedyne co w głowie mają to : Moar boobs and pantsu, ale na miłość boską w pierwszym odcinku było to takie nagminne, że aż się trochę zniechęciłem), jednak potem już jakoś z tego zrezygnowano, albo ja przestałem na to zwracać uwagę, więc nie traktuje tego jako minus. Co do fabuły to wydaje mi się, że czegoś ważnego w niej brakowało, coś obiło mi się o uszy, że w mandze niektóre motywy(masowy wystrzał głowic, stacja kosmiczna itp...) były lepiej wytłumaczone. Pozostaje mi czekać na drugą serie. A opening ląduje u mnie na komórce jako dzwonek ^^ (zastępując wysłużone już knk-oblivious)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jestem świeżo po skończeniu Shakugan no Shana S (uznajcie mnie za bezguście, ale ja tam lubię Shanę... co ciekawe, za Louis nie przepadam, podobnie jak za anime - Zero no Tsukaima). Byłbym w siódmym niebie jeżeli trzecia seria miałaby wyglądać tak jak 3 i 4 ep "eSki", no ale cóż pewnie jak dostaniemy Shanę (jeżeli dostaniemy, ale widziałem gdzieś niedawno potwierdzenie trzeciej serii więc szansa jest), to znowu będziemy skazani na miłosne peryferia idioty i ognistowłosej tsunderii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 13:52, nightfaler napisał:

/ciach/

Kolejny zadowolony z HotD.
Pantyshoty i duże boobsy w mandze też są na porządku dziennym. Normalka. Taka jest po prostu ta seria. Poza tym oppai and pantsu są zawsze na plus :D
Z tego co pamiętam z mangi na temat głowic, to chodziło tylko o zniszczenie zombie (może Karharot mnie skoryguje jak się mylę), a jak nie wiemy jak skutecznie walczyć z wrogiem spuśćmy atomówkę.

Dnia 04.10.2010 o 13:52, nightfaler napisał:

Pozostaje mi czekać na drugą serie.

O tak, ale to nieprędko niestety. Żeby umilić sobie oczekiwanie zacząłem oglądać drugi raz HotD z tym, że w wersji uncensored. Właściwie dziwi mnie cenzurowanie czegokolwiek w anime, ale to już temat rzeka. Poza tym przecież trzeba zarobić jakoś na wersjach dvd/bluray :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 14:56, heyboy napisał:

O tak, ale to nieprędko niestety. Żeby umilić sobie oczekiwanie zacząłem oglądać drugi
raz HotD z tym, że w wersji uncensored.

Kurde z tego co widziałem to parę razy miałem jakiś znaczek cenzury, wiec pewnie tez się skuszę na wersje uncensored^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 05:26, Gol_Galad napisał:

> A ja mam pytanie: Warto brać się za Psyren?
Warto. To jeden z lepszych shounenów jeśli chodzi o fabułę, epickość walk oraz postacie.
Może momentami podobne do Blicza, ale znacznie lepiej zrobione.



Hm czyli kolejna manga do kolekcji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 14:56, heyboy napisał:

Z tego co pamiętam z mangi na temat głowic, to chodziło tylko o zniszczenie zombie (może Karharot mnie skoryguje jak się mylę), a jak nie wiemy jak skutecznie walczyć z wrogiem spuśćmy atomówkę.

Spoiler

Nie - w mandze poszło to takim ciągiem: Umierający na pokładzie Air Force One politycy i wojskowi postanowili póki jeszcze mogą zneutralizować wszelkie zagrożenie ze strony wrogich krajów z bronią nuklearną (obawiając się że ostrzelają one pełne żywych trupów miasta USA) -> po odpaleniu rakiet w Koreę (i być może Chiny) Rosja automatycznie odpaliła własne rakiety (również przede wszystkim w Koreę, i było zaczynać program nuklearny? XD) -> Chiny przyłączyły się do imprezy odpalając rakiety we wszystkie wcześniej ustalone cele w tym w Japonię. Żaden z tych ataków nie był wymierzony w zombie, to był rezultat ludzkiej paranoi.

Dnia 04.10.2010 o 14:56, heyboy napisał:

O tak, ale to nieprędko niestety. Żeby umilić sobie oczekiwanie zacząłem oglądać drugi raz HotD z tym, że w wersji uncensored.

Od jakiej grupy że się tak spytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 15:30, Karharot napisał:

/ciach/

Czyli jednak źle pamiętałem. Swoją drogą to dziwne. Powinni się wszyscy raczej martwić o swoje miasta.

Dnia 04.10.2010 o 15:30, Karharot napisał:

Od jakiej grupy że się tak spytam?

Zerknąłem na wydanie od thory, ale zaczęli przesadzać z rozmiarem plików. 1,5 GB na epek? Nawet jeśli w 1080p to trochę za dużo jak na dwadzieścia parę minut. W dodatku nie przepadam za ordered chapterami, więc póki co wersja od Coalgirls wydaje się najsensowniejsza (suby od gg + zmienione suby od gg). Czekam jeszcze na wersję od TMD, bo może będzie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 15:30, Karharot napisał:

> Z tego co pamiętam z mangi na temat głowic, to chodziło tylko o zniszczenie zombie
(może Karharot mnie skoryguje jak się mylę), a jak nie wiemy jak skutecznie walczyć z
wrogiem spuśćmy atomówkę.

Spoiler

Nie - w mandze poszło to takim ciągiem: Umierający na pokładzie Air Force One politycy
i wojskowi postanowili póki jeszcze mogą zneutralizować wszelkie zagrożenie ze strony
wrogich krajów z bronią nuklearną (obawiając się że ostrzelają one pełne żywych trupów
miasta USA) -> po odpaleniu rakiet w Koreę (i być może Chiny) Rosja automatycznie
odpaliła własne rakiety (również przede wszystkim w Koreę, i było zaczynać program nuklearny?
XD) -> Chiny przyłączyły się do imprezy odpalając rakiety we wszystkie wcześniej ustalone
cele w tym w Japonię. Żaden z tych ataków nie był wymierzony w zombie, to był rezultat
ludzkiej paranoi.


Spojlery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 15:47, heyboy napisał:

Czyli jednak źle pamiętałem. Swoją drogą to dziwne. Powinni się wszyscy raczej martwić o swoje miasta.

Niby się martwili - że inne państwa aby chronić siebie zdecydują się walnąć w nich.

Dnia 04.10.2010 o 15:47, heyboy napisał:

Zerknąłem na wydanie od /.../

Dzięki :) Zerknę sobie na to od CoalGirls :)

-> Dared00

Dnia 04.10.2010 o 15:47, heyboy napisał:

Spojlery?

Jak stąd do Tokyo, ale jak już mi zwracasz uwagę to mogłeś nie cytować całego szkodliwego fragmentu (albo przynajmniej samemu go zasłonić) ;)
Już poprawione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...... ludzkiej paranoi.
Dobra dobra, a kto był tym dobrym

Spoiler

i starał się zestrzelić te głowice? I jak wiemy jednej się nie udało ->tej która trafiła w japonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się