Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Mili państwo - szukam jakiegoś dobrego anime na urlop, będę miał zdecydowanie za dużo wolnego czasu przez najbliższe 4 tygodnie bo właśnie zakończyłem dosyć dochodowy projekcik i stać mnie na naprawdę porządny i nader długi wypoczynek =)

No ale entuzjazmowi stop - pora na konkrety.
Szukam czegoś z kategorii sci-fi, stylistyka podobnego np do Ghost in the shell tudzież Ergo Proxy, jakieś dobre, dojrzałe klimaty. Tudzież inny kierunek coś w klimaty Kowboya Bebopa, lub jeszcze inna beczka - Darker Than Black.

Ewentualnie jakiś ciekawy Shonen też był by mile widziany, tylko lekko poważniejszy nic z tzw "dziecięcej półki" [przez to rozumiem jakieś twory naruto-podobne], może być coś w stylu Tenjou Tenge.

Z góry jeszcze dorzucę takie oczywiste hity jakie już widziałem [oprócz przykładów powyżej] - Evangelion, Samurai 7, Chrno Crusade, Code Geass, Hellsing, Yotoden, Death Note, Gantz...
To chyba tyle z tego co pamiętam [pewnie coś mi tam umknęło]

Generalnie szperam ostatnio po stronach z recenzjami i listami wszelakiego anime ale jakoś nie bardzo mogę coś wybrać. Jak ktoś ma jakieś sugestie z góry wielkie dzięki.


P.S.
Był bym też wdzięczny za jakaś w miarę rozsądna w długości serie, coś do 26 epizodów, tudzież maks dwa sezony po maksimum 24-26 epków. Bo czasu fakt będe miał w sumie sporo ale bez przesady, żeby ktoś nie wyleciał z jakimś np Bleachem który to ma chyba dla przykładu epów z 500+ tudzież z One Piecem zamykającym się na 465 =)
Coś zwięzłego i konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 00:07, Pietro87 napisał:

właśnie zakończyłem dosyć dochodowy projekcik i stać mnie na naprawdę porządny i nader długi wypoczynek =)

Gratuluję :)

Dnia 03.10.2010 o 00:07, Pietro87 napisał:

Szukam czegoś z kategorii sci-fi, stylistyka podobnego np do Ghost in the shell

Hmm, GitS minus pozostałe wymienione przez Ciebie serie nie pozostawia zbyt wielkiego pola do manewru, proponuję filmy Appleseed i Appleseed: Ex Machina oraz Vexille, wiele czasu co prawda Ci nie zapełnią ale warto je obejrzeć.

Dnia 03.10.2010 o 00:07, Pietro87 napisał:

Tudzież inny kierunek coś w klimaty Kowboya Bebopa,

Przede wszystkim Cowboy Bebop: Knockin'' on Heaven''s Door a poza tym Samurai Champloo - co prawda z s-f nie ma nic wspólnego ale jest zrobiony w podobnym stylu co CB.

Dnia 03.10.2010 o 00:07, Pietro87 napisał:

Ewentualnie jakiś ciekawy Shonen też był by mile widziany, tylko lekko poważniejszy nic z tzw "dziecięcej półki" [przez to rozumiem jakieś twory naruto-podobne], może być coś w stylu Tenjou Tenge.

Najlepiej Claymore lub Black Lagoon - pierwszy to shonen ale blisko mu do seinena drugi zaś z definicji jest seinenem, sądzę że to bardziej Ci się spodoba jeśli szukasz czegoś poważnego. Poza tym możesz jeszcze obejrzeć Fate/Stay Night.

Dnia 03.10.2010 o 00:07, Pietro87 napisał:

Z góry jeszcze dorzucę takie oczywiste hity jakie już widziałem [oprócz przykładów powyżej] - Evangelion, Samurai 7, Chrno Crusade, Code Geass, Hellsing, Yotoden, Death Note, Gantz...
To chyba tyle z tego co pamiętam [pewnie coś mi tam umknęło]

Załóż sobie konto na http://myanimelist.net - Tobie ułatwi to połapanie się w już obejrzanych seriach a nam polecenie Ci tego czego jeszcze nie widziałeś :)
Co do Gantz'a to anime (zwłaszcza druga seria) jest porażką - lepiej weź się za mangę.

Dnia 03.10.2010 o 00:07, Pietro87 napisał:

Był bym też wdzięczny za jakaś w miarę rozsądna w długości serie, coś do 26 epizodów, tudzież maks dwa sezony po maksimum 24-26 epków.

Z zasady nie oglądam dłuższych więc przynajmniej z mojej strony nie masz się czego obawiać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 00:07, Pietro87 napisał:

Coś zwięzłego i konkretnego.

Kaiji i/lub Mushishi.
Jesli chcesz wyjsc poza ramy 26 odcinkow to polecam Legend of the Galactic Heroes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może Fullmetal Alchemist Brotherhood (64 epki), Fate Stay Nigh (24) + Unlimited Blade Works (film, na dniach pewnie wyjdzie tłumaczenie), polecane przez Karharota Claymore (26). To tak z nasuwających mi się shounenów.
Może się skusisz na Tengen Toppa Gurren Laggan (27) + filmy (2) <- mechy + komedia.
Z czymś podobnym do GitS''a może być faktycznie problem. Może Appleseed, Akira, Jin-Roh, ale to filmy. Może Xam''d Lost Memories?

Z tym Bleachem to przesadziłeś. Niecałe 300 ma na dzień dzisiejszy :)

EDIT: Hehe. Coś długo tego posta pisałem i mnie wyprzedzili. Może jeszcze zwróc uwagę na Baccano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za chęci, niestety z wymienionych przez ciebie tylko Claymore i Black Lagoon mnie ominęły [zapomniałem uzupełnić wpis swój o filmy i inne pełnometrażówki], nie mniej dobrze wiedzieć, nie omieszkam ich sprawdzić.
No wypada jeszcze dorzucić, że Karasa niedawno zaliczyłem [kupiłem oba jego DVD na wyprzedaży w Empiku] - imho bardzo ciekawa historia, to tak jako ciekawostka jak ktoś nie widział.
A Gantza mangę czytałem i to po niej własnie naszło mnie na Anime [i fakt w porównaniu wypada słabo, nie da się zaprzeczyć]
Fakt muszę sobie na myanimelist założyć w końcu konto, nosiłem się z tym już jakiś czas i tak ciągle olewałem, ale jutro chyba się zepnę w sobie i zrobię z tym porządek.


@Abomek
A nie omieszkam sprawdzić Mushishi thx, bo Kaiji widziałem w zeszłe wakacje [tez mi z głowy wyleciał].

@heyboy
Xam''d Lost Memories - tez nie widziałem, nie omieszkam zerknąć =)
Reszte wymienionych zaliczyłem.
Aaaaa i przypomniałes mi jeszcze o Baccano które co prawda widziałem ale chętnie zerknę na nie jeszcze raz [jak przebrne przez podane przez was pozycje których nie widziałem] bo klimacik miał pierwsza klasa.


W ramach podziękowania od siebie polecam jeszcze SkullMana którego zapomniałem dodać do listy zaliczonych pozycji jak by ktoś szukał cięższego anime [aczkolwiek ma lightowe watki humorystyczne] to właśnie ostatnia seria jaka oglądałem około 4 miesiące temu i wyjątkowo dobrze się przy niej marnowało czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 00:07, Pietro87 napisał:

No ale entuzjazmowi stop - pora na konkrety.
Szukam czegoś z kategorii sci-fi, stylistyka podobnego np do Ghost in the shell tudzież
Ergo Proxy, jakieś dobre, dojrzałe klimaty. Tudzież inny kierunek coś w klimaty Kowboya
Bebopa, lub jeszcze inna beczka - Darker Than Black.

Zdecydowanie Texhnolyze. Mocne anime ;)

>Aaaaa i przypomniałes mi jeszcze o Baccano które co prawda widziałem ale chętnie zerknę na nie jeszcze raz [jak >przebrne przez podane przez was pozycje których nie widziałem] bo klimacik miał pierwsza klasa.
No to niedawno wyszło Durarara!! od tych samych twórców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Senkou no Night Raid - 8/10

bardzo fajna seria - niby tylko 15 epkow (1-13 + 00 + 6.5), ale cholernie sympatyczne pod kazdym katem. Graficznie bardzo-bardzo ladne (zarowno tla jak i animacja), fabularnie sporo historii (co dla mnie jest rzecza na plus!), do tego troche supermocy (ale bez zadnych przegiec, to tylko dodatek), ciekawi i zroznicowani bohaterowie no i swietne udzwiekowienie - dialogi po chinsku, angielsku czy niemiecku dodaja smaczku a muzyka to klasa sama w sobie. Dla kogos kto nie zna historii chociaz pobieznie historii przedstawionej w anime seria moze byc bardzo nudna ;) Odjalem 2 punkty za koncowke - zbyt oczywista liczylem na cos mocniejszego ;) Naprawde bardzo dobra sensacyjno-szpiegowsko-historyczna seria :)

wracam rozkoszowac sie OSTem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unlimited Blade Works
Co mogę rzec? Masterpiece i tyle.

Spoiler

Po pierwsze, super zrobione walki. Po drugie, fajna fabuła. Po trzecie, świetne udźwiękowienie. Po czwarte, Saber-chan w sukni <3 A co najlepsze, to że Shirou nie jest w filmie mamlasem tak jak w serii TV, ale potrafi porządnie kopać tyłki. Jak dla mnie "I am the bone of my sword" > "People died when they''re killed". Do tego jeszcze dochodzi Saber jako servant Rin. Miodzio. 10/10.


Trochę mnie film zmotywował żeby dokończyć w końcu VN-kę, bo kiedyś zacząłem i z braku czasu przestałem czytać/grać.

EDIT: Jedyny minus - film trwał tylko 105 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
O, jest już Unlimited Blade Works? No to zapytam od jakiej grupy fansuberskiej polecasz oglądać a kogo lepiej unikać ;) Czy też może oglądałeś w całości po japońsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 17:19, ziptofaf napisał:

O, jest już Unlimited Blade Works?

Dzisiaj pojawiło się od Unlimited Translation Works (na razie jedynie wersja 720 na 1080 trzeba jeszcze będzie poczekać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unlimited Blade Works

Dnia 03.10.2010 o 17:01, heyboy napisał:

Spoiler

Do tego jeszcze dochodzi Saber jako servant Rin. Miodzio.


Spoiler

Tylko dlaczego Saber musiała znowu umrzeć :(

Dnia 03.10.2010 o 17:01, heyboy napisał:

Trochę mnie film zmotywował żeby dokończyć w końcu VN-kę, bo kiedyś zacząłem i z braku czasu przestałem czytać/grać.

Dokończ :) Jak już przedwczoraj napisałem film jest jedynie streszczeniem UBW z VN i nie może się równać z oryginałem, niezależnie od tego jak dobrze go wykonali po prostu nie da się zmieścić materiału na minimum 10 godzin w 105 minutach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 17:19, ziptofaf napisał:

/.../
O, jest już Unlimited Blade Works? No to zapytam od jakiej grupy fansuberskiej polecasz
oglądać a kogo lepiej unikać ;) Czy też może oglądałeś w całości po japońsku?

Póki co jest wersja od UTW (tę oglądałem, bo lubię rozumieć co oglądam), ale zamierzam jeszcze wypróbować wersję od Doki. Oczywiście jak się zbiorą w końcu i wydadzą. Wtedy orzeknę, która wersja jest lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unlimited Blade Works

Dnia 03.10.2010 o 17:32, Karharot napisał:

Spoiler

Tylko dlaczego Saber musiała znowu umrzeć :(


Spoiler

No właśnie ;_; Przecież Rin jako wytrawna magiczka powinna mieć wystarczający zapas many do zachowania Saber. No chyba, że chodzi tu o to podzielenie się maną z Shirou. Ale i tak szkoda biednej Saber.


Szukam tapetek z Rin w rozdziałkach 1920x1200, 1680x1050, 1440x900 i coś żadnych fajnych znaleźć nie mogę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unlimited Blade Works

Dnia 03.10.2010 o 17:54, heyboy napisał:

Spoiler

No właśnie ;_; Przecież Rin jako wytrawna magiczka powinna mieć wystarczający zapas many do zachowania Saber. No chyba, że chodzi tu o to podzielenie się maną z Shirou. Ale i tak szkoda biednej Saber.


Spoiler

Nawet dla Rin utrzymywanie Sługi takiego jak Saber bez pomocy Graala to spore obciążenie ale w VN poradziła z tym sobie z pomocą dzielącego się z nią maną Shirou, czemu tutaj musieli wybrać to gorsze zakończenie :(

Dnia 03.10.2010 o 17:54, heyboy napisał:

Szukam tapetek z Rin w rozdziałkach 1920x1200, 1680x1050, 1440x900 i coś żadnych fajnych znaleźć nie mogę :/

Whoa! Ale żeś sobie rozdziałki wymyślił...
2 są poniżej a 3 inne w 1920 x 1200 masz tutaj ->
http://www.mediafire.com/?kua1enr05b1cvjz
Jeśli chcesz mogę Ci jeszcze dać paczkę z paroma większymi fotkami w niestandardowych wymiarach żebyś je sobie sam przerobił.

20101003181419

20101003182345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 18:32, Karharot napisał:

Spoiler

Nawet dla Rin utrzymywanie Sługi takiego jak Saber bez pomocy Graala to spore obciążenie
ale w VN poradziła z tym sobie z pomocą dzielącego się z nią maną Shirou, czemu tutaj
musieli wybrać to gorsze zakończenie :(


Widzę, że jako jedyny wolę tu VNkowy True End?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się