Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

po pierwszym odcinku Suzumiye przestałem oglądać
poczekałem aż się skończy, ściągnąłem całą serię i obejrzałem odcinki w kolejności chronologicznej :D

w tym roku ma się ukazać drugi sezon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:17, JaMES` napisał:

po pierwszym odcinku Suzumiye przestałem oglądać
poczekałem aż się skończy, ściągnąłem całą serię i obejrzałem odcinki w kolejności chronologicznej
:D


Według mnie to trochę głupi pomysł :P (bez obrazy). Twórcy chyba po coś je tak ułożyli prawda? A i skąd wiedziałeś jak oglądać? :)

Dnia 20.08.2007 o 14:17, JaMES` napisał:

w tym roku ma się ukazać drugi sezon :)


Coś słyszałem o drugim sezonie, a właściwie to tylko to że ma być. Znasz może jakąś dokładniejszą datę?

PS. Czemu nie używasz opcji "odpowiedz"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:31, Ghoster7 napisał:

A zna ktoś stronę z Elfen Lied do pobrania?? W innym formacie niż .rmvb (o lepszej jakości)


http://www.torrentreactor.net/view.php?id=774486
Tutej masz ;) tylko sobie zerknij czy napisy do tej wersji znajdziesz, no chyba że "ju ken inglisz" :D

A tak swoją drogą, fajne to? Bo jeszcze nie oglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co wam tak zależy na jakości? W rmvb też jest niezła jakość a jeśli tylko raz ten odcinek będziemy oglądać to chyba najważniejsze żeby się krótko ściągał, a rmvb śmiesznie mało miejsca zajmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:50, Coooler napisał:

A co wam tak zależy na jakości?

Wierz mi dużo przyjemniej się ogląda odcinki w dobrej wysokiej rozdzielczości, żadnych paskudnych defektów w scenach, brak problemów z odczytywaniem napisów. Poza tym... kto mówi że dany odcinek obejrzy się tylko raz :-> Ja mam tendencję to oglądania ulubionych scen i odcinków parę razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:50, Coooler napisał:

A co wam tak zależy na jakości? W rmvb też jest niezła jakość a jeśli tylko raz ten odcinek
będziemy oglądać to chyba najważniejsze żeby się krótko ściągał, a rmvb śmiesznie mało miejsca
zajmuje...


Ja, kiedy ściągam jakieś anime to zawsze w najlepszej jakości w jakiej znajdę. Acha i jakbyś nie wiedział to np. w uTorrencie można sobie ściągać nawet po jednym odcinku i nie trzeba czekać aż ściągnie się całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://anidb.net/ - stronka zawierająca informacje dotyczce Funsubów (czyli co, jaka grupa subuje, i linki do ich stron). Zazwyczaj ze stron funsuberskich (wymienionych na AniDB), można ściągnąć Torrentami, albo eMulem bardzo dobrej jakści anime, które jest legalne :D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wnioskując z tego co napisaliście to w moim życiu musiałem trafić na odcinki .avi w tragicznej jakości albo .rmvb w świetnej bo ja różnicy nie zauważałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:47, Kosmitus napisał:

Tutej masz ;) tylko sobie zerknij czy napisy do tej wersji znajdziesz, no chyba że "ju ken
inglisz" :D


taka mała zasada w tym temacie nie dajemy linków do anime
naprawde nie problem użyć googli, stron torrentowych jest multum, stron o anime takze, a w goglach znajduje sie prawie wszystko

a co do Suzumiyi - po coś ułożyli w takiej kolejnosci, moim zdaniem dla kaprysu :P jesli wiesz po co i jaki to mialo sens/znaczenie to mnie uświadom ;)
ja wolalem obejrzec ładnie i chronologicznie - wszytsko mialo sens, koniec nie był w środku i w ogóle :D
http://www.designchronicle.com/memento/images/suzumiyaharuhi/haruhitimeline.gif <-- tuta timeline jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 16:35, Domaku napisał:


raz - stronke wiekszosc osob przebywajacych w tym temacie zna, bo czesto sie do niej odnosimy
dwa - sciaganie anime NIE JEST LEGALNE, nawet jesli tworcy tegoż przymykaja na to oko (w wiekszosci przypadków) to nie jest to proceder legalny... w polsce rynek anime rozwija sie wiec go supportujmy i jesli cos nam sie spodobalo kupmy to - ja np. tak zrobilem z Samurai Champloo, ktore uwazam za jedno z najlepszych anime jakie powstalo
zasady fansuberow (w polsce) sa takie, ze jesli jakies anime wyszło na rynku polskim na DVD - fansuberzy zaprzzestaja jego rozpowszechnianie, jesli leci w TV (np. HYPER) to niektore grupy przestaja wydawanie subow (SRS chyba, Basaka etc), a niektore nie
tworcy anime nieraz np. wysylaja listy do grup fansubberskich aby zaprzestaly tlumaczenie, co zdarzylo sie wielokrotnie takim markowym grupom jak SHS, Anime-Keep, Ani-Kraze, Lunar
tak czy inaczej, sciaganie anime, tak samo jak filmow oraz seriali legalne nie jest i nigdy raczej nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 17:41, JaMES` napisał:

taka mała zasada w tym temacie nie dajemy linków do anime
naprawde nie problem użyć googli, stron torrentowych jest multum, stron o anime takze, a w
goglach znajduje sie prawie wszystko

Tak, wiem że nie trudno znaleźć, dlatego mu podałem. Ale skoro nie wolno to OK, żałuje, postanawiam się poprawić i więcej nie linkować :)

Dnia 20.08.2007 o 17:41, JaMES` napisał:

a co do Suzumiyi - po coś ułożyli w takiej kolejności, moim zdaniem dla kaprysu :P jesli wiesz
po co i jaki to miało sens/znaczenie to mnie uświadom ;)


Hmmm... wydaje mi się że dzięki temu serial zyskuje taki fajny zakręcony klimat. Poza tym nadążenie za tym wszystkim wymaga od widza sporej uwagi i odrobiny wysiłku, co IMO jest plusem.

Dnia 20.08.2007 o 17:41, JaMES` napisał:

ja wolalem obejrzec ładnie i chronologicznie - wszystko miało sens, koniec nie był w środku
i w ogóle :D
http://www.designchronicle.com/memento/images/suzumiyaharuhi/haruhitimeline.gif <-- tuta
timeline jest


Coś ten link nie działa u mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 14:47, Kosmitus napisał:

A tak swoją drogą, fajne to? Bo jeszcze nie oglądałem.


Świetne. Jedno z moich ulubionych anime. Niezła kreska, wręcz świetnie wymyślona Postać Lucy - no i jej podwójna osobowość. Bardzo krwawe, ale sceny te są wyolbrzymione, jednak efekt niezły ;) Można to ponoć znaleźć na stronie z hentaiami, ale takich ludzi nie rozumiem. Tam nie ma nawet erotyki, tylko głównie w pierwszym epie widzimy naprawdę krwawe sceny i idącą przed siebie nagą Lucy, co daje naprawdę świetny efekt wizualny. Niczego sobie fabuła, pokazane jest także dzieciństwo głównych bohaterów. Mangi nie czytałem, ale przejrzałem trochę - kreska paskudna xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się