Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Widzę że mam kolejne anime do zaliczenia ;) Już chyba wyobrażam sobie ten klimat. A co do mang to na razie nie czytam bo z angielskim jest u mnie jeszcze nie tak jak należy, niby rozumiem ale jednak są słówka które nieraz mnie zaginają. A po polsku raczej nie czytam bo znowu z kasą jest nieraz tak sobie :( Jedyną mange jaką przeczytałem w całości to Dragon Ball. Kuzyn miał wszystkie 42 tomy i tak zacząłem się interesować anime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 21:02, Kosmitus napisał:

Widzę że mam kolejne anime do zaliczenia ;) Już chyba wyobrażam sobie ten klimat. A co do mang
to na razie nie czytam bo z angielskim jest u mnie jeszcze nie tak jak należy, niby rozumiem
ale jednak są słówka które nieraz mnie zaginają. A po polsku raczej nie czytam bo znowu z kasą
jest nieraz tak sobie :( Jedyną mange jaką przeczytałem w całości to Dragon Ball. Kuzyn miał
wszystkie 42 tomy i tak zacząłem się interesować anime :)


U mnie to samo co do kasy... ale sobie pracę załatwiłem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja anime zainteresowałem się 7 lat temu kiedy to się oglądało "Pokemony" i "Dragon Balla" na RTL7 (obecnie TVN7).I już mi tak zostało do dziś dzień.Tyle, że oglądam inne anime od tych co golądałem 7 lat temu.Choć musze przyznać, że DB jest wiecznie żywy ;]
Jakieś 2 lata temu zainteresowałem się mangami, choć nie czytam ich za wiele :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 17:48, JaMES` napisał:

> http://anidb.net/

raz - stronke wiekszosc osob przebywajacych w tym temacie zna, bo czesto sie do niej odnosimy
dwa - sciaganie anime NIE JEST LEGALNE, nawet jesli tworcy tegoż przymykaja na to oko
(w wiekszosci przypadków) to nie jest to proceder legalny... w polsce rynek anime rozwija sie
wiec go supportujmy i jesli cos nam sie spodobalo kupmy to - ja np. tak zrobilem z Samurai
Champloo, ktore uwazam za jedno z najlepszych anime jakie powstalo
zasady fansuberow (w polsce) sa takie, ze jesli jakies anime wyszło na rynku polskim na DVD
- fansuberzy zaprzzestaja jego rozpowszechnianie, jesli leci w TV (np. HYPER) to niektore grupy
przestaja wydawanie subow (SRS chyba, Basaka etc), a niektore nie
tworcy anime nieraz np. wysylaja listy do grup fansubberskich aby zaprzestaly tlumaczenie,
co zdarzylo sie wielokrotnie takim markowym grupom jak SHS, Anime-Keep, Ani-Kraze, Lunar
tak czy inaczej, sciaganie anime, tak samo jak filmow oraz seriali legalne nie jest i nigdy
raczej nie bedzie


Hmm, więc z góry przepraszam najwyraźniej się trochę pogubiłem... Mojego poprzedniego posta traktujcie jakby go nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 11:50, cybekziom napisał:

Ja anime zainteresowałem się 7 lat temu kiedy to się oglądało "Pokemony" i "Dragon Balla" na
RTL7 (obecnie TVN7).I już mi tak zostało do dziś dzień.Tyle, że oglądam inne anime od tych
co golądałem 7 lat temu.Choć musze przyznać, że DB jest wiecznie żywy ;]
Jakieś 2 lata temu zainteresowałem się mangami, choć nie czytam ich za wiele :P


Ja tak na serio zacząłem się tym interesować odkąd anime leci na programie Hyper. A tak w ogóle to też zacząłem od Pokemon i DB (nawet ni wiedziałem wtedy, że to anime =] ). A tego drugiego mi rodzice zabraniali oglądać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to w sumie zacząłem od "czarodziejki z księżyca" :P tyle że jeszcze w tedy nie wiedziałem że to anime. Chociaż wcześniej były nawet takie anime na Polonii 1(nie wiem czy ten program jeszcze jest). Yattaman,Gigi, Królestwo kalendarza, Tajemnicze złote miasta. He he to były świetne anime :D
Ale głównie wszystko zaczęło sie od DB. Jak zacząłem oglądać to dzięki temu kupiłem swoje pierwsze "Kawaii"(ech to było pismo ,szkoda że już go nie ma), bo akurat na okładce był Songo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 16:52, Domaku napisał:

Hmm, więc z góry przepraszam najwyraźniej się trochę pogubiłem... Mojego poprzedniego posta
traktujcie jakby go nie było...


nie no spoko, chodzi tylko o to by nie dawac bezpośrednich linków

ja zacząłem anime też od poloni1 i czarodziejki, ale na poważnie to po obejrzeniu Ghosta i Akiry, a później .hack//SIGN... to były czasy ;) później poszło już gładko - Chobits i inne współczesne tej serie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wszyscy swoją historię opisują... To i ja walnę, choć raczej standardowa ;P Najpierw fenomenalna Czarodziejka z Księżyca, potem Pokemony. Zresztą gdześ w trakcie oglądania tej serii ze stworami dowiedziałem się więcej o anime. Potem długa przerwa, aż nadszedł Appleseed, który resztą średnio do gustu mi przypadł. A potem z górki, począwszy od Death Note''a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak większość, na początek Rycerze Zodiaku, Czarodziejki z Księżyca, Pokemon, Dragon Ball (mam całą mange), Naruto, Darker than BLACK, Cowboy BeBop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynam oglądać 15 odcinek Ergo Proxy. Genialny początek :D. Dla tych co oglądali - chodzi o ten z quizem :D. Wreszcie jakiś akcent humorystyczny w serii :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 12:13, zbysheck napisał:

Właśnie zaczynam oglądać 15 odcinek Ergo Proxy. Genialny początek :D. Dla tych co oglądali
- chodzi o ten z quizem :D. Wreszcie jakiś akcent humorystyczny w serii :D.

Cały odcinek jest taki ;) Pytania wymiatają xD Ale jakby na to nie patrzeć, jest to filer..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 12:25, Lucas016 napisał:

Cały odcinek jest taki ;) Pytania wymiatają xD Ale jakby na to nie patrzeć, jest to filer..

Ale za to jaki! Takie są nawet przyjemne. Chyba najdziwniejszy odcinek :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 12:39, zbysheck napisał:

Ale za to jaki! Takie są nawet przyjemne. Chyba najdziwniejszy odcinek :).

Jest jeszcze jeden dziwny, w ogóle Ergo Proxy jest lekko pokręcone xD Piszę to ja delegat hihi ;P again..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj 1 i 2 epek Elfen Lied. Pierwsza myśl jaka mnie naszła podczas oglądania to "o cholera, mocne!" krótko mówiąc, najbardziej rzeźnickie anime jakie do tej pory widziałem, nawet Ninja Scrol wymięka. Klimat jest całkiem niezły, ta mordercza postać Lucy mocno kojarzyła mi się z Almą z gry F.E.A.R. niby pozornie bezbronna dziewczynka a już samo spojrzenie wywołuje dziwny niepokój. Fabuła też wydaje mi się jak na razie niezła, ten pomysł z podwójną osobowością jest naprawdę ciekawy, zobaczymy co będzie potem.
Aha i jak dla mnie anime dla osób co najmniej 16+ (jatka i sporo nagości).

PS. Znając życie tym ostatnim zdaniem tylko zachęcę młodszych do obejrzenia tego anime...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 15:38, Kosmitus napisał:

Obejrzałem wczoraj 1 i 2 epek Elfen Lied. Pierwsza myśl jaka mnie naszła podczas oglądania
to "o cholera, mocne!" krótko mówiąc, najbardziej rzeźnickie anime jakie do tej pory widziałem,
nawet Ninja Scrol wymięka. Klimat jest całkiem niezły, ta mordercza postać Lucy mocno kojarzyła
mi się z Almą z gry F.E.A.R. niby pozornie bezbronna dziewczynka a już samo spojrzenie wywołuje
dziwny niepokój. Fabuła też wydaje mi się jak na razie niezła, ten pomysł z podwójną osobowością
jest naprawdę ciekawy, zobaczymy co będzie potem.
Aha i jak dla mnie anime dla osób co najmniej 16+ (jatka i sporo nagości).

Jak dla mnie bardziej rzuciło mi się w oczy emocje bohaterów. Trochę przerysowane, ale silne. Dla mnie jeden z najbardziej wzruszających filmów/seriali w ogóle [no ale tak dużo znowu nie oglądałem ;) ]. Ciekawa sprawa jest z grafiką - teoretycznie jest kolorowa jak w kreskówce dla dzieci, ale bardzo pasuje do tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 15:38, Kosmitus napisał:

Aha i jak dla mnie anime dla osób co najmniej 16+ (jatka i sporo nagości).

No to takie anime jest tylko dla dorosłych ^_^ .
Ale i tak chyba nie będziesz polecał takiego "Gantz" czy "Hellsinga" dla 12-latka ;]
Tam to dopiero się dzieje :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja dopiero dwa epki obejrzałem.
Jeśli chodzi o fabułę i stosunki między postaciami to już można zauważyć parę ciekawych rzeczy. Np. kiedy widzimy jak Lucy masakruje w ciągu pięciu minut z 20 ludzi to wtedy koncepcja zlikwidowania jej wydaje się całkiem słuszna :) ale kiedy poznajemy jej drugą osobowość - bezbronną, zagubioną i nieporadną dziewczynę wtedy sprawa trochę się komplikuje. No i ten chłopak, Kouta, przygarnął i zaopiekował się Lucy i nawet zamykał oczy kiedy ją przebierał ;) ale co zrobi kiedy pozna jej prawdziwą naturę? Jak już wcześniej pisałem zobaczymy jak będzie dalej.

Obejrzałbym jeszcze parę odcinków dzisiaj ale się wyspać muszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potem zobaczysz co mają wspólnego Kouta i Lucy ;). No i ta końcówka która nie pozwala usnąć bo tak na prawdę sam nie wiesz co się wydarzyło... Miodzio ;D. Ale więcej nie powiem żeby ci nie zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się