Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2007 o 20:55, cybekziom napisał:

Pobrałem 2 pierwsze lepsze odcinki Yu-Gi-oh! GX (czy jakoś tak,chyba jakaś nowa seria) i jutro
obejrze, zobacze co to jest i z czym to się je ;]


Jest to Anime w stylu Duel Masters (pomysł Duel Masters powstał dzięki Yu-Gi-Oh)...tyle ,że w dużo dużo lepszym wydaniu :] Niezłe ,ale jakoś nie miałem okazji obejrzeć wszystkich epów :]
Za to 2 gierki z tej serii na GBA są naprawdę fajne :]

Jak ktoś lubi karcianki to mu się pewnie spodoba :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scrapped Princess obejrzane - dziś poszło 16 epów :) Klima trzyma do końca. Co chwilę zwroty akcji, w sumie przez całą serię bohaterowie wplątywani są w różne hstore - a to kult, który chce zniszczyć jedno z ważniejszych miast, przygarnięcie tajemniczej dziewczynki, udział w wielkiej btwie, amnezja i poszukiwania zaginionej Pacifici, zdobywanie leku na pewną chorobę - multum, specjalnie nie wymieniałem chronologicznie :) No i masa barwnych postaci - Księżniczka i jej przybrane rodzeństwo, jej prawdziwy brat-książę, praktykujący rycerz Leo, zły/dobry Chris, dragon (taka wróżka, która może się zmienić w smoka wraz z mistrzem) Zefiris... Długo mógłbym wymieniać. Walka występuje w sumie rzadko, a nawet jeśli to jest szybka. ie licząc ostatnich odcinków - walki przypominały Transformersy xD 23 oraz 24 ep to rónież walki, które przypominały mi mix Transformerów oraz Star Wars. Ale te 2 ostatnie epy trzymają naprawdę w napięciu - scenariusz naprawdę mnie zaskoczył swoją końcówką. Druga seria, przy której pod koniec zaczęły mi lecieć łzy (pierwsza to Elfen Lied). Absolutne mmust watch. Idealnie łączy ze sobą poważną fabułę, masę intryg, cholernie dużo gagów oraz masę barwnych posttaci i przygód :) Na pewno będę do tej serii powracał.

Ale z tego co widziałem, to manga nieciekawa - 3 tomy, beznadziejna kreska. Pacifica jakaś nieudana i tyle. Szczerze nmie wiem, czy brać się za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 23:55, tykus napisał:

Druga seria, przy której pod koniec zaczęły mi lecieć
łzy (pierwsza to Elfen Lied).


Toć chyba Alabasta Arc w One Piece waćpan nie oglądał :) A szczególnie końcówki... zainteresowani wiedzą o co chodzi, czasem nawet na wspomnienie o tym kawałku dreszcze mnie przechodzą... :p

A tak z innej beczki, zabrałem się za oglądanie Anime "Code Geas". Na razie mam za sobą 3 odcinki i muszę rzec że zapowiada się całkiem nieźle (a epów jest 26) Pokrótce: W 2010 roku Britania wypowiedziała wojnę Japoni, którą wygrała a Japonia stała się Area 11, a japończycy "eleven''ami". Akcja anime zaczyna się 8 lat później kiedy to "terroryści" wykradają z laboratorium Brytyjczyków (w Area 11) jakiś tajny gaz, który jednak okazuje się gazem nie jest, tylko tajemniczą dziewczyną, która po uwolnieniu (a jakżeby inaczej), przez naszego protagonistę, przekazuje mu moc Geas, dzięki której bohater może kontrolować innych poprzez patrzenie im w oczy. Dodajmy do tego to, że nasz bohater jest genialnym strategiem (coś ala Light z DN) i ma tajemniczą przeszłość (jest synem zmarłego przed wojną cesarza Britanii, uważany (syn) za zmarłego), ponadto kilka wyrazistych postaci oraz mechy (knightmares) a powstaje nam bardzo ciekawe anime, które na pewno warto obejrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 00:48, Latniak napisał:

Toć chyba Alabasta Arc w One Piece waćpan nie oglądał :) A szczególnie końcówki... zainteresowani
wiedzą o co chodzi, czasem nawet na wspomnienie o tym kawałku dreszcze mnie przechodzą... :p

Nie widziałem i nie zamierzam :P Za długie IMO a znając życie, to jeszcze będzie lecieć jak będę miał wnuki ;) Ogólnie nie lubię tasiemców, muszę się za Bleach wziąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 00:54, tykus napisał:

> Toć chyba Alabasta Arc w One Piece waćpan nie oglądał :) A szczególnie końcówki... zainteresowani

> wiedzą o co chodzi, czasem nawet na wspomnienie o tym kawałku dreszcze mnie przechodzą...
:p
Nie widziałem i nie zamierzam :P Za długie IMO a znając życie, to jeszcze będzie lecieć jak
będę miał wnuki ;) Ogólnie nie lubię tasiemców, muszę się za Bleach wziąć ;)


Tasiemce tasiemcami, ale One Piece obejrzeć trzeba bo to najlepszy z tasiemców :) Z początku może kreska odrzucić (no, ale kiedy to było ;), ale jak już się człowiek wciągnie to nie sposób się od OP odessać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 13:31, Hubi Koshi napisał:

Ewentualnie do jakiegoś większego punktu kulminacyjnego, no bo w sumie troszkę by było szkoda
gdyby nie pokazali nam Naruto zostającym Hokage, ewentualnie twórca zakręci wszystko dookoła
i stworzy jeszcze inną sytuację, która wydłuży istnienie serii. Np Sasuke stający się totalnie
zły i stający się głównym adwersarzem w serii.


na takie cos ajk mowisz z sasuke nie ma szans - sasuke przez cala serie kreowany jest nadal jako ten dobry bohater, a teraz nawet wyglada troche jakby jeszcze zlagodnial, a co do naruto - kto powiedzial, ze musi zostac tym hokage, moze sie poswieci by kogos zabic albo cos w ten desen (w co watpiue :P)
moim zdaniem to jest zapowiedź końca serii to nie znaczy ze sie zakonczy w 10 chapterach, pewnie jeszcze jakies 100 przed nami, ale to znaczy ze seria juz powoli bedzie zmierzac do konkluzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre anime, w końcu maczało w tym palce studio CLAMP, a dziewczyny stamtad calkiem lubie, a w lasciwie to co tworzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno obejrzałem wszystkie 13 odcinków Green Green (12 zwykłych + OAV). Jedno z najlepszych jakie widziałem. Baka Trio rządzi, ich zboczone żarty i fantazje przebijają wszystko. W całej męskiej szkole KANENONE GAKUEN tylko Yusuuke wydaje się być normalny, chociaż i on wpada co chwile w kłopoty, właśnie ze względu na swoich przyjaciół, wspomnianą już ''zboczoną trójkę''. Mimo to zakochują się w nim Midori, Futaba i Sanae. Jedyną wadą tego Anime jest wg mnie dwunasty i trzynasty odcinek... W dwunastym dowiadujemy się, że przeznaczenia nie można zmienić i takie inne bzdury, przez co cały trud Midori poszedł na marne, a ona musi wrócić do przyszłości, a w trzynastym Midori, która wcześniej była o Futabę zazdrosna namawia Yusuuke żeby zrobił "to" z Futabą, co zresztą jest pokazane - 13 odcinek (OAV) jako jedyny jest zaliczany do hentai, reszta do ecchi. Tak czy inaczej cieszę się, że Nertis umieścił na gramsajcie to Anime i miałem okazję obejrzeć. Ocena końcowa - 8/10 (tylko 13 odcinków, z czego 2 są do bani...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 20:20, Luke Shadow napisał:

Niedawno obejrzałem wszystkie 13 odcinków Green Green (12 zwykłych + OAV). Jedno z najlepszych
jakie widziałem. Baka Trio rządzi, ich zboczone żarty i fantazje przebijają wszystko. W całej
męskiej szkole KANENONE GAKUEN tylko Yusuuke wydaje się być normalny, chociaż i on wpada co
chwile w kłopoty, właśnie ze względu na swoich przyjaciół, wspomnianą już ''zboczoną trójkę''.
Mimo to zakochują się w nim Midori, Futaba i Sanae. Jedyną wadą tego Anime jest wg mnie dwunasty
i trzynasty odcinek... W dwunastym dowiadujemy się, że przeznaczenia nie można zmienić i takie
inne bzdury, przez co cały trud Midori poszedł na marne, a ona musi wrócić do przyszłości,
a w trzynastym Midori, która wcześniej była o Futabę zazdrosna namawia Yusuuke żeby zrobił
"to" z Futabą, co zresztą jest pokazane - 13 odcinek (OAV) jako jedyny jest zaliczany do hentai,
reszta do ecchi. Tak czy inaczej cieszę się, że Nertis umieścił na gramsajcie to Anime i miałem
okazję obejrzeć. Ocena końcowa - 8/10 (tylko 13 odcinków, z czego 2 są do bani...).


Ja właśnie będę ściągać, mam nadzieję, że mi się spodoba :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2007 o 11:30, Ghoster7 napisał:

Ja właśnie będę ściągać, mam nadzieję, że mi się spodoba :]

Jak nie przeszkadzają ci (według niektórych) "żarty przekraczające granice dobrego smaku" (IMO świetnie się wpasowały w klimat Green Green i zaliczam je na plus :D) to na pewno polubisz to Anime. Będziesz miał okazje zobaczyć jak niedźwiedź gwałci baka trio, albo jak jeden z nich umie 26x na sekundę. :P Ręką oczywiście... Tylko, tak jak mówiłem, zakończenie nie jest najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 19:39, Asthariel napisał:

Co mi powiecie o Trigunie , naprawdę warto się nim zainteresowac? Zarys fabuły mi się dość
spodobał. I wzmnianki o czarnym kocurze :-)


Trigun to taka... klasyka :) Wg mnie anime BARDZO dobre i na poziomie... Z interesującymi postaciami i fabułą. Kreska też nawet fajna :)

IMO warto chociaż raz obejrzeć to anime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:17, Luke Shadow napisał:

Wie ktoś może skąd można ściągnąć Great Teacher Onizuka (o ile to legalne) albo obejrzeć on-line?
Kiedyś oglądałem na kreskowka.pl, ale tam już tego nie ma. :/

No właśnie nie jestem pewien czy to legalne. Ostatecznie anime zostało spolszczone i nadane trochę czasu temu na Hyperze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:17, Luke Shadow napisał:

Wie ktoś może skąd można ściągnąć Great Teacher Onizuka (o ile to legalne) albo obejrzeć on-line?
Kiedyś oglądałem na kreskowka.pl, ale tam już tego nie ma. :/


To nie jest legalne. W Polsce serię wydaje Anime Virtual, od nich musisz kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:22, Nertis napisał:

No jakiś czas temu to może jest to już legalne (może) ;)


raczej nie, bo anime w polsce zostało wydane przez anime-Virtual na DVD - proponuję zakupić, ponieważ wg. wielu warto
ja preferuję mange, ktorej kilka tomów posiadam i wiem, że warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się