Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2011 o 11:41, Mysterum napisał:

Anime Fate/Zero od października :3

Czyli już wiem co na pewno będę oglądał w sezonie jesiennym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 11:41, Mysterum napisał:

Anime Fate/Zero od października :3

Jak wyżej :) Sezon jesienny już zapowiada się ciekawie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2011 o 12:09, heyboy napisał:

Hmmm. Powiedzmy sobie szczerze - ceny nowych (dopiero wydanych) anime często gęsto oscylują
w granicach 50 zł za 2 czy 4 odcinki. Jak seria ma 24 epki, to już mamy grubą sumkę.
Osobiście uważam, że trochę drogo jak na polskie realia. Oczywiście można ciułać, ale
jest mnóstwo ważniejszych wydatków niż 300+ zł za serię anime.



Bzdura. Anime Gate wydaje serie w cenie 3-4 zł za odcinek, jak była wyprzedaż latem zeszłego roku to dochodziło wręcz do 1,5 zł za odcinek. Nie mówiąc już o aukcjach na allegro, gdzie można kupić często nierozpakowane, nowe anime za bezcen (Hrabia Monte Christo za 40 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łooo, faktycznie. Przestarzałe informacje mam. Jak patrzyłem ostatnio (jakieś parę lat temu) żeby Shanę kupić, to jakoś drogo mi się wydało. No to punkt o cenie można skreślić z mojej wcześniejszej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 14:06, Kubak10 napisał:

Bzdura. Anime Gate wydaje serie w cenie 3-4 zł za odcinek, jak była wyprzedaż latem zeszłego
roku to dochodziło wręcz do 1,5 zł za odcinek. Nie mówiąc już o aukcjach na allegro,
gdzie można kupić często nierozpakowane, nowe anime za bezcen (Hrabia Monte Christo za
40 zł)

Chyba wydawało, bo wydawnictwo padło już długi czas temu. Nic nowego już nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Air Gear

Zacząłem niedawno czytać zgodnie z waszymi poleceniami i mam pytanie: Te "klasy" to są jakby poziomy zaawansowania? Od E do A? Jeśli tak, to "going up" jest mówiony w kontekście awansowania w tej hierarchii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 21:15, Kubak10 napisał:

No i? Vision wydaje resztki licencji. Potem przez długi czas nic nowego nie wydadzą. Samo Anime-Gate jako ich dywizja już nie działa.

http://anime.com.pl/Koniec_Anime_Gate_-_potwierdzone,news,read,5610.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steins;Gate Ep 05

Spoiler

MAD Scientist mode on ;) Trzeba przyznać że wpadł na proste rozwiązanie - wyprzedzić olbrzymią organizację która pracowała nad podróżą w czasie od kilkudziesięciu lat i nie boi się eksperymentować na ludziach wykorzystując do tego celu zepsutą mikrofalówkę o nieznanych właściwościach ;P No i jak zwykle co tydzień dostajemy genialną porcję dialogów między Kurise a Kyomą (w ogóle czemu on się tak wścieka jak ona go nazywa Okabe? ;)) To jedno Nitroplusowi muszę przyznać - na tworzeniu intrygujących postaci to oni się znają jak nikt inny.

Wygląda też na to że ta dziewczyna pracująca w sklepie z telewizorami też pochodzi z innej linii czasu niż reszta bohaterów - nigdy w życiu nie widziała fajerwerków (świat po wojnie nuklearnej czy co?), z jakiegoś powodu nienawidzi też Makise Kurisu.


Jeśli poziom tej serii się utrzyma do końca to coś czuję że będzie 9-10/10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steins;Gate Ep 05

Dnia 04.05.2011 o 00:06, ziptofaf napisał:

Spoiler

Trzeba przyznać że wpadł na proste rozwiązanie - wyprzedzić olbrzymią organizację która pracowała nad podróżą w czasie od kilkudziesięciu lat i nie boi się eksperymentować na ludziach wykorzystując do tego celu zepsutą mikrofalówkę o nieznanych właściwościach ;P


Spoiler

Pytanie tylko skąd weźmie chętnych do tych swoich eksperymentów i jak zamierza ich zmieścić do mikrofalówki XD Mógłby to co prawda obejść wysyłając w przeszłość jedynie wiadomości na własną komórkę ale jakoś wątpię aby tak proste rozwiązanie mogło powstać w jego pokręconym umyśle XD

Dnia 04.05.2011 o 00:06, ziptofaf napisał:

Spoiler

To jedno Nitroplusowi muszę przyznać - na tworzeniu intrygujących postaci to oni się znają jak nikt inny.


Spoiler

Intrygujących? Okarin to jeszcze większy szajbus niż główny bohater Chaos;Head XD

Dnia 04.05.2011 o 00:06, ziptofaf napisał:

Spoiler

Wygląda też na to że ta dziewczyna pracująca w sklepie z telewizorami też pochodzi z innej linii czasu niż reszta bohaterów - nigdy w życiu nie widziała fajerwerków (świat po wojnie nuklearnej czy co?), z jakiegoś powodu nienawidzi też Makise Kurisu.


Spoiler

Ciekawe co ją skłoniło do szukania tego ich "laboratorium" (bo jakoś nie wierzę że tylko przypadek sprowadził ją w to samo miejsce co resztę bohaterów), no i ciekawe jeszcze jak w to wszystko wpasowuje się Moeka ze swoim telefonem...

Dnia 04.05.2011 o 00:06, ziptofaf napisał:

Jeśli poziom tej serii się utrzyma do końca to coś czuję że będzie 9-10/10 ;)

Yup, to zdecydowanie najbardziej obiecująca seria tego sezonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 21:36, Arcling napisał:

> http://merlin.pl/Moonlight-Mile-Sezon-2_Iku-Suzuki/browse/product/2,906488.html

>
> :)
No i? Vision wydaje resztki licencji. Potem przez długi czas nic nowego nie wydadzą.
Samo Anime-Gate jako ich dywizja już nie działa.

http://anime.com.pl/Koniec_Anime_Gate_-_potwierdzone,news,read,5610.html



Co nie zmienia faktu, że coś jednak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z wydarzeniem z ostatnich dni (zabicie Bin Ladena) poczytałem troche o tym i coś mi się to powiązało z Code Geass.

Spoiler

Mianowicie w CG też nie było stanowczych dowodów na pozbycie się Zero, jedynie wiadomość od władzy, a jak potem było to każdy wie. Ciekawie by było jakby na wszystkich telewizorach świata nagle wyświetliło się "Watashiwa BIN LADEN".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 13:10, Kubak10 napisał:

Co nie zmienia faktu, że coś jednak wyjdzie

Wyjdzie, ale to tylko ostatnie podrygi. Wkrótce im się skończą wykupione licencje, po których nic nowego nie zamierzają dokupić. Firma ma się wycofać z wydawania anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu zmiękłem i obejrzałem ostatnie 2 odcinki Madoki. Ileż można czekać na tę wersję od yesy? Powiem tylko jedno - arcydzieło. 10/10. Nic dodać, nic ująć.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

In Flight c23

Spoiler

Awwwww <3 That was soo sweeet :3 Biedna Aki-chan wreszcie otrzymała to czego pragnęła najbardziej :) Ta scena była tu zrobiona w znacznie subtelniejszy i taktowny sposób niż to co było w F/SN (niezależnie od tego jak doskonała była reszta VN-ki ero sceny były tam IMHO na niskim, niemal wulgarnym, poziomie). Tylko... czy mi się wydaje czy ponoć miało to zostać utrzymane poza ekranem? XD Widzę że autor dał sobie spokój z cenzurą, przybił na okładce symbol 18+ i zdecydował się przetestować swoje pióro także i w tym rodzaju scen XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 00:53, heyboy napisał:

/人◕ ‿‿ ◕人\

Creepy :/ Nigdy już nie będę w stanie spojrzeć na ten koci uśmiech z tą samą niewinną radością w sercu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2011 o 00:58, Karharot napisał:

Creepy :/ Nigdy już nie będę w stanie spojrzeć na ten koci uśmiech z tą samą niewinną
radością w sercu...

Racja. Oglądanie kolejny raz Madoki nie będzie już zaskakiwać jak za pierwszym razem.

EDIT: Teraz trzeba by się wziąć za przeczytanie Fate/Zero, ale z czasem dość kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się