Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 07.09.2011 o 18:45, Karharot napisał:

Mi się wydaje że raczej chodziło mu o to że Tokyo Magnitude 8.0 wypadło słabo (lub przynajmniej
nie tak rewelacyjnie) gdy zostało przyrównane do czegoś znacznie lepszego (strzelam trochę
w ciemno ale jeśli Key to może idzie o Clannad?). Kwestia tego że powinna być jakaś różnica
w ocenie pomiędzy dziełami najlepszymi a tymi które są po prostu dobre a że skala kończy
się na 10...

Huh... wydaje się to całkiem logiczne. Poza tą częścią o Clannadzie, bo nadal tego anime nie trawię i w przyszłości kijem tego nie tknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi mi o skopiowanie schematu, "głównego wątku". Nie piszę o tym, dokładnie o które mi chodzi, bo jak widziałem na MAL''u tego właśnie anime nie oglądał:

Spoiler

Kanon, a dokładnie motyw z Ayu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 19:04, Piotrbov napisał:

Nie. Chodzi mi o skopiowanie schematu, "głównego wątku". Nie piszę o tym, dokładnie o które mi chodzi, bo jak widziałem na MAL''u tego właśnie anime nie oglądał:

Spoiler

Kanon, a dokładnie motyw z Ayu


Aaa, o to biega :) Jeśli już o tym zagraniu mowa to z

Spoiler

Fuuko z Clannada

było trochę podobnie, choć on zaznaczył że TM 8.0 zaskoczył go tak bardzo dlatego że przez całą serię nie było żadnych elementów ponadnaturalnych (z których produkcje Key'a są znane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem sobie oglądać Lucky Star''a, jestem na 4 odcinki i w ogóle nie wiedziałem, że można, tak ładnie i logicznie w ciągu zdarzeń wpakować nawiązania do innych anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 21:10, Piotrbov napisał:

Właśnie zacząłem sobie oglądać Lucky Star''a, jestem na 4 odcinki i w ogóle nie
wiedziałem, że można, tak ładnie i logicznie w ciągu zdarzeń wpakować nawiązania do innych
anime.


To dopiero początek, im dalej tym lepiej, zwłaszcza że jak widzę oglądałeś Haruhi a całkiem sporo jest nawiązań do tego anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 21:37, Meketh napisał:

To dopiero początek, im dalej tym lepiej, zwłaszcza że jak widzę oglądałeś Haruhi a całkiem
sporo jest nawiązań do tego anime.


Noż kurczę, jeszcze bym Haruhi nie oglądał ( a propos, ja również Haruhi czytam i jestem na 5 tomie ). Jestem zagorzałym Haruhistą i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 21:37, Meketh napisał:

To dopiero początek, im dalej tym lepiej, zwłaszcza że jak widzę oglądałeś Haruhi a całkiem
sporo jest nawiązań do tego anime.


I nie tylko anime, bowiem pojawia się

Spoiler

pewna znana j-popowa piosenkarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2011 o 21:41, Paluch_222 napisał:

I nie tylko anime, bowiem pojawia się

Spoiler

pewna znana j-popowa piosenkarka.



Możliwe wszystkich smaczków nie pamiętam.

Piotrobov
Ja też właśnie czytam mangę, aktualnie rozdział pierwszy Endless Eight.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 21:46, Meketh napisał:

Ja też właśnie czytam mangę, aktualnie rozdział pierwszy Endless Eight.


Ale ja nie czytam mangi, tylko opowiadania ( a one są matką i anime. i mangi ), "też" jest nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 21:50, Piotrbov napisał:

Ale ja nie czytam mangi, tylko opowiadania ( a one są matką i anime. i mangi ), "też"
jest nie na miejscu.


Opowiadania też mam w planie ale najpierw skończę czytać mangę, zwłaszcza że dużo mi nie zostało, a w między czasie obejrzę do konca Gosick. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo tych anime o zombie, spodobało mi się School of THE DEAD! Fajne ecchi, brutalne, z humorem i krótki,ale ciekawy [12 odc.]. Szukam innych godnych polecenia coś w tym rodzaju gatunku o zombie, tylko ,żeby mnie nie znudziło, bo były 2 odcinki które mi oczy wyskubały z nudów.
OCZYWIŚCIE BRUTALNE. I żeby nie było długie, może ok. 30-50 partów? Może i nawet mniej, by dawały satysfakcję z oglądania anime ;]
No i jeszcze szukam takiego anime co przechodzi przez ludzkie pojęcie, byleby nie było ocenzurowane i o co chodzi przechodzi przez ludzkie pojęcie? Brutalne jak nie wiem co, typy morderstw w typie Ed Gein, kryminał może być z detektywem, losy i takie tam, może i być z i "lotu osoby" która robi te morderstwa.
Nie bójcie się, nie zgłupieje. Jestem osobą o twardych nerwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 22:04, Pablo_Querte napisał:

Hellsing Ultimate, co do Higschool of the Dead to polecam mangę, dużo lepsza


Hellsing. HELLSING to jest obowiązek! Nadal czekam, OVA oglądam. HotD czytam, jestem na 2-gim tomie.

Dalej, pomożecie :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 22:06, BartexooN napisał:

> Hellsing Ultimate, co do Higschool of the Dead to polecam mangę, dużo lepsza

Hellsing. HELLSING to jest obowiązek! Nadal czekam, OVA oglądam. HotD czytam, jestem
na 2-gim tomie.

Dalej, pomożecie :)?

No to może z mang: Berserk (anime ocenzurowane i pocięte, ale świetna muzyka), Gantz (słaba adaptacja, od razu bierz komiks) i Claymore (anime dobre, ale pod koniec zmieniona fabula).
Z animów Blood+ miało całkiem sporo krwi :P Baccano! chociaż lżejszy klimat. No i na koniec Higurashi no Naku Koro ni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 21:41, Piotrbov napisał:

> To dopiero początek, im dalej tym lepiej, zwłaszcza że jak widzę oglądałeś Haruhi
a całkiem
> sporo jest nawiązań do tego anime.

Noż kurczę, jeszcze bym Haruhi nie oglądał ( a propos, ja również Haruhi czytam i jestem
na 5 tomie ). Jestem zagorzałym Haruhistą i tyle w temacie.

Żeby tylko, jest nawiązanie do dosyć popularnego serialu kryminalnego/sensacyjnego, i imo trzeba zagrać chociaż w jedną grę mmo z gildią by zrozumieć niektóre motywy. W sumie skoro przebyłem trochę anime (lucky star obejrzałem tuż po fmp, jako drugie albo czwarte w ogóle z bardziej popularnych) obejrzę drugi raz by wyłapać więcej

Hmm znów na hyperze leci Allison i Lilia, jakoś to anime nigdy mi się nie nudzi, chyba ze względu na lekkostrawność i klimat oraz całkiem porządną ścieżkę dźwiękową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 22:33, Pablo_Querte napisał:

Nawet do Kanona, Geassa i Pani Poni Dash było. Zresztą Kamen Raider też trzeba znać.

Swoją drogą (wyczytałem to w opisie samego anime) jest tam nawiązanie do niezbyt przyjemnej sprawy- w 1 lub 2 odcinku w wiadomościach mówią o jakimś otaku, który dopuścił się przestępstwa (nie pamiętam dokładnie co to było, ale dosyć śliska sprawa), tak czy siak sprawa ponoć naprawdę istniała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 22:33, Pablo_Querte napisał:

Nawet do Kanona, Geassa i Pani Poni Dash było. Zresztą Kamen Raider też trzeba znać.


Nom te nawiązania są w max do 4 odcinka. Złapałem je ;)

Hydro2 ----> Znowu? Ile mogą puszczać ciągle to samo, niech wykupią jakieś fajne anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz scany do novelki to jakbyś mógł to daj mi link w pw na MAL bo coś nie mogę znależć,bo mangę narazie skończyłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 22:43, Meketh napisał:

Jak masz scany do novelki to jakbyś mógł to daj mi link w pw na MAL bo coś nie mogę znależć,bo
mangę narazie skończyłem. :)


masz tutaj linka do drugiego tomu ;)
http://www.amazon.co.uk/Sigh-Haruhi-Suzumiya-Novel-Bk/dp/0316038814/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1315428255&sr=1-3

Ja mam wszystkie pięć tomów ładnie ułożonych na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się