Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2012 o 17:21, Karharot napisał:

Wiesz, po oryginale ZnT raczej nie można oczekiwać zbyt wiele, w końcu to krzyżówka shounena
z komediową haremówką więc...

Momo to2 seria była świetna. No i z Negimą jakoś wyszło nie?

Dnia 08.01.2012 o 17:21, Karharot napisał:

Dlatego mam cichą nadzieję że po zakończeniu tego sezonu autor THoS się złamie i jednak
dorobi czwarty arc, po jego przeróbkach ta historia przesuwa się na skali ocen z 6/10
na 10/10.

A propo THoS ma ktoś może to w jakiś zebranym formacie tekstowym lub pdf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 11:50, Tomoya-kun napisał:

Momo to2 seria była świetna. No i z Negimą jakoś wyszło nie?

Co do Negimy to wypowiedziałem się już powyżej. Może to po prostu kwestia tego że nie trawię haremówkowego humoru ale dla mnie motyw shounenowego haremu obniża wartość histori do której opowiedzenia jest użyty.

Dnia 09.01.2012 o 11:50, Tomoya-kun napisał:

A propo THoS ma ktoś może to w jakiś zebranym formacie tekstowym lub pdf?

Proszę bardzo ->
http://www.mediafire.com/?zna3yryz3m7n7s3
Skopiowanie tego to jakieś 5 minut roboty ;)
Uprzedzam że powyższe pliki kopiowałem wyłącznie w celu przetworzenia ich na format audio więc nie zwracałem uwagi na to ile tekst traci przez zapisanie go w formacie txt (brak kursywy i inne takie). Pliki które Ci dałem są "czystą" wersją i za wyjątkiem tytułu każdego rozdziału nie robiłem w nich żadnych zmian ani poprawek (mam też swoją wersję ale po 3 odsłuchaniach oprócz błędów zacząłem z niej wyrzucać także niektóre denerwujące fragmenty więc nie za bardzo się to nadaje dla kogoś innego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Znaczy się wziąłeś takie dzieło jak The Hill of Swords i wrzuciłeś w Ivonę? XD
Nie no, ja bym nie dał rady nawet czegoś takiego słuchać, taki syntetyczny głos pozbawiony emocji...błeee....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e13

Spoiler

Po dwutygodniowym detoksie znowu dostajemy naszą dawkę yandere XD
W tym epku widać parę widocznych zmian w stosunku do oryginału, oprócz bonusowej akcji MaoxHinata trochę rozbudowano i poprawiono też sceny z zastawionymi przez Yuno pułapkami. Normalnie jestem przeciwny takim zabiegom ale tutaj wyszły na dobre bo po prostu bardziej się to trzyma kupy (pierwotnie Yuno nie usiłowała ich zagazować tylko zalać cementem co miało mało sensu). W następnym tygodniu Hinata zobaczy jak może wyglądać jej przyszły związek z Mao jeśli ta druga jest choć trochę podobna do Yuno ;P

20120109143705

20120109143714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 14:13, ziptofaf napisał:

Znaczy się wziąłeś takie dzieło jak The Hill of Swords i wrzuciłeś w Ivonę? XD

W Expressivo - program specjalnie przeznaczony do przerabiania tekstu na dźwięk. Tak brzmi rezultat ->
http://www.mediafire.com/?bmmtc85t9vpqh44
(Windows Media Player może mieć problemy z poprawnym odtwarzaniem tak długich plików dźwiękowych (co kilka sekund mogą występować ścinki) więc lepiej jest używać czegoś innego - np. znacznie lepszego Media Player Classic)

Dnia 09.01.2012 o 14:13, ziptofaf napisał:

Nie no, ja bym nie dał rady nawet czegoś takiego słuchać, taki syntetyczny głos pozbawiony emocji...błeee....

W porównaniu z audiobookami czytanymi przez angielskich aktorów teatralnych to jest to crap ale w porównaniu z niektórymi bezpłciowymi lektorami którzy każdą scenę odczytują tak jakby właśnie umierali na anemię wypada to całkiem nieźle :) Trzeba się jedynie trochę przyzwyczaić a fakt że można wprowadzać do tekstu własne zmiany jest miłym bonusem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 15:10, Karharot napisał:

W Expressivo - program specjalnie przeznaczony do przerabiania tekstu na dźwięk. Tak
brzmi rezultat ->

Nie powiem, nawet da się tego słuchać...syntezatory dźwięku idą do przodu, jak widzę. Choć i tak zdecydowanie wolę normalną, papierową wersję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 15:27, ziptofaf napisał:

Nie powiem, nawet da się tego słuchać...syntezatory dźwięku idą do przodu, jak widzę. Choć i tak zdecydowanie wolę normalną, papierową wersję :D

Papierowych książek to ja nie czytam już od lat - wzrok już nie ten :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e13

Dnia 09.01.2012 o 14:58, Karharot napisał:

Spoiler

Po dwutygodniowym detoksie znowu dostajemy naszą dawkę yandere XD
W tym epku widać parę widocznych zmian w stosunku do oryginału, oprócz bonusowej akcji
MaoxHinata trochę rozbudowano i poprawiono też sceny z zastawionymi przez Yuno pułapkami.
Normalnie jestem przeciwny takim zabiegom ale tutaj wyszły na dobre bo po prostu bardziej
się to trzyma kupy (pierwotnie Yuno nie usiłowała ich zagazować tylko zalać cementem
co miało mało sensu). W następnym tygodniu Hinata zobaczy jak może wyglądać jej przyszły
związek z Mao jeśli ta druga jest choć trochę podobna do Yuno ;P



Spoiler

Ja osobiście jestem lekko zawiedziony Yuno w tym epku :/ Wszystko pięknie zaplanowane z tymi pułapkami i podoba mi się jej konsekwentne dążenie do eliminacji albinosa, lesbijki i dupka, ale sama końcówka... Cholercia jasna, kto siedzi w wpiwnicy w samej bieliźnie i to jeszcze w obecności rodziców? No i skoro Yukii i tak już ją kocha (najprawdopodobniej) to po co serwować mu prochy? A i na sam koniec jeszcze! Najbardziej rozbawiła mnie scena z obrazka poniżęj ;]

20120109165502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e13

Dnia 09.01.2012 o 16:59, Alamut napisał:

Spoiler

Ja osobiście jestem lekko zawiedziony Yuno w tym epku :/ Wszystko pięknie zaplanowane z tymi pułapkami i podoba mi się jej konsekwentne dążenie do eliminacji albinosa, lesbijki i dupka, ale sama końcówka... Cholercia jasna, kto siedzi w wpiwnicy w samej bieliźnie i to jeszcze w obecności rodziców?


Spoiler

W samej bieliźnie siedzi po to aby bardziej dogadzać Yukkiemu (tak wizualnie jak i fizycznie). Jeśli zaś o rodziców idzie... Szczerze mówiąc też tego nie rozumiem ale chyba od początku było oczywiste że Yuno ma nieco odmienne procesy myślowe niż reszta ograniczonych śmiertelników XD

Dnia 09.01.2012 o 16:59, Alamut napisał:

Spoiler

No i skoro Yukii i tak już ją kocha (najprawdopodobniej) to po co serwować mu prochy?


Spoiler

Widać obawiała się że nie zaakceptowałby jej planu na spędzenie reszty żywota w przytulnym gniazdku tylko we dwoje ;P Yukiteru (chyba) kocha Yuno ale jeszcze nie do tego stopnia jak ona jego i nie jest gotowy odrzucić dla niej całej reszty świata.

Dnia 09.01.2012 o 16:59, Alamut napisał:

Spoiler

A i na sam koniec jeszcze! Najbardziej rozbawiła mnie scena z obrazka poniżęj ;]


Spoiler

Yandere #2 XD Nie dorównuje jeszcze numerowi 1 ale przynajmniej ma lepszy gust jeśli idzie o dobór obiektu swoich uczuć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 17:12, MisticGohan_MODED napisał:

Highschool DxD #1
"I wanna squeeze some tits !"

Zapowiada się dobra haremówka :]


Albo to ja mam spaczone poczucie humoru albo ty bo ja w trakcie pierwszego odcinka myślałem że zasnę z nudów. Mi ta seria się zapowiada raczej na gigantyczną wtopę która dostanie tak 3/10 max. Wielki Gatunek Haremówek (oby żył wiecznie) to prawdziwe pole bitwy i żadna nędzna kopia bez własnych innowacyjnych pomysłów nie zasługuje na uznanie jej za dobrą.

PS Za poziom "dobre" uważam dopiero Love Hina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kara no Kyoukai 2: Satsujin Kousatsu (Part 1)

Spoiler

W skrócie: dość nudna historyjka o tym, jak to Shiki ma rozdwojenie jaźni i morduje ludzi dla przyjemności. Gdy Kokutou domyśla się, że to ona, zamiast cokolwiek powiedzieć swojemu kuzynowi-gliniarzowi, pędzi do Shiki. Tam widzi ją tuż po kolejnym morderstwie całą w skowronkach. Co robi? Zataja sprawę przed policją, zachowuje się jak gdyby nigdy nic i kampi pod jej domem. MAKES PERFECT SENSE. Dodatkowo całkiem sporo pseudofilozoficznych wstawek i frazesów, które nic nie znaczą. Twórcy mają chyba naprawdę widzów za debili. Stężenie braku logiki i absurdu mnie mocno zmęczyły i podziękuję tej serii, bo naprawdę nie oferuje nic ciekawego.



Tak, być może rozpętam tu jakiś flame war moim stanowiskiem, bo seria jest chyba dość ciepło przyjmowana, ale do mnie nie trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 17:30, Pablo_Querte napisał:

W końcu Kokutou jest stalkerem xD


Właśnie sobie pomyślałem, że zachowuje się jak rasowy staler-zboczuch :D Widać jeszcze jarają go takie perwersyjne dziewczyny jak Shiki, która wymazuje się krwią i ma banana na twarzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 17:28, Outlander-pro napisał:

Kara no Kyoukai 2: Satsujin Kousatsu (Part 1)

Dnia 09.01.2012 o 17:28, Outlander-pro napisał:

Tak, być może rozpętam tu jakiś flame war moim stanowiskiem, bo seria jest chyba dość
ciepło przyjmowana, ale do mnie nie trafia.


Nie przesadzajmy od razu z flame war, ja to co prawda polubiłem KnK ale raczej dla badassowych walk w dalszych filmach (np. jak taka króciutka scena z bodajże V części: http://www.youtube.com/watch?v=sBrWcKIteAo&feature=related) i fajnej reżyserii. A fabułę traktowałem tylko jako dodatek :D

Notebene, takie pytanie dla osób zaznajomionych z Nasuverse - które Mystical Eyes of Death Perception są mocniejsze? Tohno Shikiego czy Ryougi Shiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e13

Dnia 09.01.2012 o 17:18, Karharot napisał:

Spoiler

W samej bieliźnie siedzi po to aby bardziej dogadzać Yukkiemu (tak wizualnie jak i
fizycznie). Jeśli zaś o rodziców idzie... Szczerze mówiąc też tego nie rozumiem ale chyba
od początku było oczywiste że Yuno ma nieco odmienne procesy myślowe niż reszta
ograniczonych śmiertelników XD


Spoiler

Ja bym się chyba na miejscu dziewczyny wstydził, gdyby rodzice mieli się przyglądać mnie i narzeczonemu przez cały czas się przy tym tak szczerząc xD


Dnia 09.01.2012 o 17:18, Karharot napisał:

Spoiler

Widać obawiała się że nie zaakceptowałby jej planu na spędzenie reszty żywota w przytulnym
gniazdku tylko we dwoje ;P Yukiteru (chyba) kocha Yuno ale jeszcze nie do tego stopnia
jak ona jego i nie jest gotowy odrzucić dla niej całej reszty świata.


Spoiler

Na szczęście się to jeszcze zmieni ^^



>
Spoiler

Yandere #2 XD Nie dorównuje jeszcze numerowi 1 ale przynajmniej ma lepszy gust jeśli

Dnia 09.01.2012 o 17:18, Karharot napisał:

idzie o dobór obiektu swoich uczuć ;P


Spoiler

Taa... TITS! xD Ale na ddobrą sprawę pod jej... hm... "opieką" staje się pomału sympatycznym badassem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Highschool DxD #1

Dnia 09.01.2012 o 17:21, ziptofaf napisał:

cut

Nie ma co tak za bardzo oceniać po pierwszym epie :]

Mirai Nikki #13
Hyh... za prosta do przewidzenia pułapka :P

Spoiler

Wanna bet ? Dokładam się do puli i obstawiam Yukiteru... to że wciąż żyje nie może być dziełem przypadku no i zdarza mu się zabłysnąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 18:07, MisticGohan_MODED napisał:

Highschool DxD #1
> cut
Nie ma co tak za bardzo oceniać po pierwszym epie :]


Ja jeśli mam dropnąć jakąś serię to prawie zawsze jest to po pierwszym, max drugim epku. Zgodnie z zasadą Hitchcocka - Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie pierwszy odcinek Full Metal Alchemist (wiem, jestem zacofany że dopiero teraz zaczynam :P) i uderzyło mnie to, że znam skądś piosenkę z openingu. Czy te anime było kiedykolwiek puszczane w telewizji lub czy ta piosenka była w radiu, reklamach czy... bo ja wiem... pozytywkach? Uwielbiam takie nagłe bodźce, które odblokowują wspomnienia z przeszłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się