Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Amagami SS+ ep1

Sieg heil! Miya Tachibana powróciła! I jej mało rozgarnięty braciszek także.

Spoiler

Końcówka odcinka była taka oczywista, dać się tak wrobić to tylko Junichi potrafi.

Ciekawe czy to tylko przypadek, czy kolejność historii będzie odwrócona względem pierwszej serii... :?

Ni-ni baka, ni-ni baka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni tydzień zaowocował w wolny czas także mogłem sobie w końcu coś obejrzeć. Zacząłem sobie Ro-Kyu-Bu!, podczas projekcji pierwszego ep''ka miałem mieszane uczucia (loli+basket? wtf..) jednak po chwile złe emocje opadły. Seria okazała się całkiem zabawna, a i tematyka wręcz bardzo mi się spodobała (sam kiedyś dużo grałem) więc z wypiekami na twarzy skończyłem całą [7/10]. Potem na stół wpadło Ben-To tutaj zgrzyty zaczęły się przy tym, że spodziewałem się zwyczajnej szkolnej haremówki, a dostałem sklepowego beat''em upa xD. Chociaż po pierwszym odcinku myślałem, że seria pójdzie w jakimś innym hmm... doroślejszym kierunku? Nie przeszkadzało mi że stała się komedią, spokojnie mógłbym go porównywać do Baka Test''a. Wielką rysę pozostawia ostatni arc z Orthros, jakoś nie mogłem go do siebie przyjąć.. i wciąż nie mogę. [8/10]. Teraz już nie wiem czy następnie oglądałem Zero no Tsukaima''e czy Hidan no Arie. W przypadku pierwszego nie mogę przestać mieć wrażenia, że oglądałem Shakugan no Shanę przemieloną i przystosowaną do nowego uniwersum. Co nie zmienia faktu, że wyglądało to całkiem dobrze. Bardzo do gustu przypadł mi Saito, który nie był 100% chłopcem do bicia/ciamajdą jak to male bohaterowie innych haremówek. Po Hidan no Aria gdzie by się nie obejrzeć ludzie jeżdżą i mieszają z błotem, w moim ogólnym rozrachowaniu nie wiem czemu. Wybitna nie jest, ale znowu taka zła też nie, zawsze rajcuje mnie wplecenie pod historie bohaterów jakieś fakty z realnej historii, choćby nie wiem jak głupio to było ;3. Historia jak każdego innego action/comedy średniego budżetu. Do tego bardzo spodobała mi się kreska i opening. W ogólnym porównaniu nawet przykładał bym się do tego, że Scarlet Ammo podobał mi się bardziej niż Zero no Tsukaima. Która traci u mnie za konstrukcie świata i bohaterów trzecioplanowych i ogólnie za środowisko (nie umiem tego inaczej ubrać w słowa). [2x 7/10]
Na sam koniec wisienka na torcie, właśnie skończyłem Mahou Shoujo Madoka★Magica i póki co staram sobie wszystko po układać w głowie, na pewno z pośród tych 5 serii to właśnie ta wywołała u mnie największe emocje, rzekłbym nawet, że tamte nawet nie nie ruszyły (widać przestałem przeżywać zakończenie każdej większej czy mniejszej serii jak koniec świata ;3). Póki co os strony technicznej mogę powiedzieć, że było świetnie, nie mogłem na początku ( w sumie to i teraz nie mogę xD) znieść kreski autorów przy rysowaniu twarzy;/. Reszta już jak najbardziej mi się podoba. I animacja i tła i te Shaftowskie ujęcia kamery. No po prostu panowie z Shaft''u naprawdę musieli by się postarać, żebym przestał ich kochać. Do tego wspaniały soundtrack, opening jak i endingi (z naciskiem na drugi) + osty grane podczas walk o ile mnie słuch nie zawodził to jeden z nich własnie grany jest jako ten drugi ending)). Nic tylko od poniedziałku będą lecieć w moim car audio przez najbliższy czas xD

edit. missclikneło mi się.Wracając. Post chaotyczny, a w dodatku zapewne w każdym zdaniu leży składnia inne gramatyczne błędy tak, że z góry za to przepraszam do oceny Madoki będę musiał się jeszcze zastanowić. A póki co muszę odespać kilka godzin. Ojasumi nasai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amagami SS+ ep1

Dnia 06.01.2012 o 16:13, luzac napisał:

Sieg heil! Miya Tachibana powróciła!

Początek epka był imo najlepszy,

Spoiler

niezależnie od tego jak urocza jest Miya-nyan są sytuacje w których starszy brat nie chce widzieć twarzy swojej młodszej siostry zaraz po przebudzeniu XD

Dnia 06.01.2012 o 16:13, luzac napisał:

I jej mało rozgarnięty braciszek także.

Spoiler

Końcówka odcinka była taka oczywista, dać się tak wrobić to tylko Junichi potrafi.


Spoiler

Czasami się zastanwiam jak taki taka ofiara zdołała skończyć przedszkole i dostać się do podstawówki (o liceum już wogóle nie mówiąc)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 16:23, nightfaler napisał:

Zero no Tsukaima''e /.../ Co nie zmienia faktu, że wyglądało to całkiem dobrze. Bardzo do gustu przypadł mi Saito, który nie był 100% chłopcem do bicia/ciamajdą jak to male bohaterowie innych haremówek.

No to teraz skoro już przerobiłeś ZnT zabierz się za to ->
http://www.fanfiction.net/s/6154638/1/The_Hill_of_Swords
I sprawdź jakby ta seria wyglądała gdyby w miejsce Saito został przywany prawdziwy badass XD

Dnia 06.01.2012 o 16:23, nightfaler napisał:

Mahou Shoujo Madoka★Magica /.../ Do tego wspaniały soundtrack, opening jak i endingi (z naciskiem na drugi) + osty grane podczas walk o ile mnie słuch nie zawodził to jeden z nich własnie grany jest jako ten drugi ending)).

Madoka miała tak naprawdę tylko jeden ending - Magia autorstwa Kalafiny, w pierwszych dwóch epkach zastąpiono go jednak openingiem

Spoiler

aby nie zepsuć niespodzianki z końcówki 3 epka (CHOMP! XD), podobnie zrobiono przy końcowych epkach aby nieco zmienić ich nastrój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amagami SS+ ep1

Dnia 06.01.2012 o 16:30, Karharot napisał:

Spoiler

Czasami się zastanwiam jak taki taka ofiara zdołała skończyć przedszkole i dostać
się do podstawówki (o liceum już wogóle nie mówiąc)...



Spoiler

No musieli by to jakoś zrobić, bo jakoś nie wyobrażam sobie tego anime w tle podstawówki.



Ogólnie to odcinek świetny strasznie mi Amagami SS brakowało. Na początku dziwiłem się ostro, że robią drugą serię, lecz z taką fabuła to niech zrobią później i trzeci sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amagami SS+ ep1

Dnia 06.01.2012 o 17:41, Piotrbov napisał:

Spoiler

No musieli by to jakoś zrobić, bo jakoś nie wyobrażam sobie tego anime w tle podstawówki.


Spoiler

Chyba że za cel obrałaby go sobie Rin z Kodomo no Jikan XD Zresztą tak po prawdzie wyszłoby mu to chyba na dobre bo gdyby przetrwał to nauczyłby się pilnować w obecności dziewczyn ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 16:50, Karharot napisał:

I sprawdź jakby ta seria wyglądała gdyby w miejsce Saito został przywany prawdziwy badass
XD

Zbiorę siły to może się za to wezmę ;p

Dnia 06.01.2012 o 16:50, Karharot napisał:

Madoka miała tak naprawdę tylko jeden ending - Magia autorstwa Kalafiny,

Można tak mówić.

Dnia 06.01.2012 o 16:50, Karharot napisał:

w pierwszych
dwóch epkach zastąpiono go jednak openingiem

Nie. Ja mam inny ending w dwóch pierwszych. Magia leci od 3 do 8 i jeszcze raz w 11. Potem w 9 leci jeszcze inniejszy od poprzednich. Dopiero w epkach 10 i 12 gdzie openinga nie ma, przybrał on funkcję endinga, tak jak mówisz. Więc uważam iż nie popełniłem błędu mówiąc, że drugi opening jest ołsom ( zresztą to nie leciało tylko podczas openingów :3)

Dnia 06.01.2012 o 16:50, Karharot napisał:

Spoiler

aby nie zepsuć niespodzianki z końcówki 3 epka (CHOMP! XD)

Pierwszy moment kiedy złapałem się za głowę i nie mogłem powiedzieć słowa xD Nie ukrywam, że musiałem przewinąć z powrotem bo miałem strasznego mindfucka co się właśnie stało.
Pomijając ost który przygrywał Mami też jest świetny: http://www.youtube.com/watch?v=jrbhptVpoEE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 21:59, luzac napisał:

Może i to nie jest do końca odpowiedni temat, ale po dzisiejszym seansie muszę to powiedzieć.

ZA MUFASĘ!


Mozna też powiedzieć.

ZA GANDALFA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 22:17, Piotrbov napisał:

> Może i to nie jest do końca odpowiedni temat, ale po dzisiejszym seansie muszę to
powiedzieć.
>
> ZA MUFASĘ!

Mozna też powiedzieć.

ZA GANDALFA!

Albo jeszcze:

FOR THE GOD-EMPEROR OF MANKIND!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 00:09, MisticGohan_MODED napisał:

Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor - Heaven and Earth
Tak długo czekałem na ten film ,że aż mi wypadło z pamięci aby oczekiwać jakiś subów
:P
Dobry pełen dramatu film :]

Film był całkiem niezły, podobnie jak seria. Ponoć jest już w planach następna kontynuacja (albo seria tv lub jakaś ova), więc nadal jest na co czekać :) Na pewno ją obejrzę, bo design mechów z tej serii był zawsze bardzo ciekawy no i za design serii odpowiada ten sam koleś co z Gundam Seed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 19:51, nightfaler napisał:

Nie. Ja mam inny ending w dwóch pierwszych. Magia leci od 3 do 8 i jeszcze raz w 11. Potem w 9 leci jeszcze inniejszy od poprzednich. Dopiero w epkach 10 i 12 gdzie openinga nie ma, przybrał on funkcję endinga, tak jak mówisz.

Chyba coś przerobili w wydaniu płytowym, ja wspominałem jak było podczas emisji w TV ;)

Dnia 06.01.2012 o 19:51, nightfaler napisał:

Więc uważam iż nie popełniłem błędu mówiąc, że drugi opening jest ołsom ( zresztą to nie leciało tylko podczas openingów :3)

Ano prawda że jest genialny, a najmocniejsze wrażenie wywiera na widzu po tym jak wchodzi na ekran w 3 epku po tym jak człowke zamarł na fotelu z reakcja "WTF?! Was that for real?!!". A co do tego że ten utwór leciał nie tylko odczas endingu to fakt, jest to zresztą pierwszy motyw który słychać w Madoce podczas "snu" otwierającego pierwszy ep :)

Dnia 06.01.2012 o 19:51, nightfaler napisał:

Pierwszy moment kiedy złapałem się za głowę i nie mogłem powiedzieć słowa xD Nie ukrywam, że musiałem przewinąć z powrotem bo miałem strasznego mindfucka co się właśnie stało.

Moment w którym seria naprawdę pokazała pazury (oraz zęby...), dla mnie to już od tej sceny Madoka była kandydatem na anime roku (którym zresztą została po tym jak wszystkie następne odcinki nie tylko utrzymały poziom ale jeszcze podnosiły poprzeczkę każdym kolejnym mindfuckiem).

Dnia 06.01.2012 o 19:51, nightfaler napisał:

Pomijając ost który przygrywał Mami też jest świetny: http://www.youtube.com/watch?v=jrbhptVpoEE

Jeden z lepszych utworów choć ja osobiście wolę Surgam Identidem z walki z Walpurgis Night:
http://www.youtube.com/watch?v=5Ak4bt7qJ6k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 01:36, Arcling napisał:

Film był całkiem niezły, podobnie jak seria. Ponoć jest już w planach następna kontynuacja
(albo seria tv lub jakaś ova), więc nadal jest na co czekać :) Na pewno ją obejrzę, bo
design mechów z tej serii był zawsze bardzo ciekawy no i za design serii odpowiada ten
sam koleś co z Gundam Seed.

No mi jeszcze serialowa wersja została do zobaczenia ,tylko kurcze... jakoś nie cieszy się ona zbyt wielką popularnością i dlatego ciężko ją znaleźć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się