Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2012 o 23:14, Hubi_Koshi napisał:

Wiem że to nieludzkie że odczuwałem pewną drobną satysfakcję gdy widziałem tą bandę naiwnych idiotów którzy > rzucili pracę, pozbyli się oszczędności i wszystkiego innego bo myśleli że to koniec świata.

Oh Ty i ten Twój optymizm wobec człowieczeństwa. Zawiść, nienawiść, "Schadenfreude" jak to mówią sąsiedzi to właśnie typowo ludzkie cechy i potężne motywatory! Widząc porażki innych utwierdzamy się w swoich własnych decyzjach i brniemy do przodu po naszemu. Uprzedzając kontrargument (mieliśmy to już setki razy xD) tylko dlatego, że Ty, ja i kilku innych błaznów wierzymy, że w każdym ludku jest jednak jakać iskierka dobra wielkości neutrina nie oznacza to, że bydło zamieszkujące ten glob jest gotowe rozniecić ją do wielkości słońca ;]

>Cóż dobór naturalny w najlepszym wydaniu!
Indeed, godd si indeed! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 01:39, Buhahahahaha napisał:

Przed chwila na /a/ przeczytałem pewna scenke z Nisemonogatari -

Spoiler

mycie zębów Karen

.
Jak myślicie, Shaft to zanimuje? O_o


Jasne że tak. I to jeszcze w takim stylu że ci szczęka opadnie widząc co się dzieje w tym anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 19:35, ziptofaf napisał:

To byłby w sumie całkiem niezły temat na pracę naukową pt. "Jak japoński przemysł Anime wypacza umysły i doprowadza do zaniku religii".

Mnie to nie dotyczy ;) Od wszelkiej religii odwróciłem się plecami na długo przed tym zanim zainteresowałem się M&A ;)

Dnia 17.01.2012 o 19:35, ziptofaf napisał:

O, w takim Tsukihime to dopiero można zobaczyć jaki fajny jest Kościół (Karharot ma w swojej kolekcji takie fajne screeny z mangi, na pewno chętnie by je pokazał jeszcze raz, musiałbyś go tylko o historię Ciel spytać. Hubi chyba też jeszcze je nieźle kojarzy ;))

A pewnie że chętnie by je pokazał, zgaduję że masz na myśli to (Hubi patrz gdzie indziej) ->
[Cztery poniższe linki zawierają spoilery z Tsukihime]
http://img810.imageshack.us/img810/8021/22303086.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/9812/70021984.jpg
http://img7.imageshack.us/img7/8795/24565056.jpg
http://img713.imageshack.us/img713/2869/31830662.jpg

Dnia 17.01.2012 o 19:35, ziptofaf napisał:

A zaczęło się od tego że napomknęliśmy o Andersenie z Hellsinga i mangowej przeszłości Ciel z Tsukihime, echhhh...nie wiedziałem że to tak drażliwy temat jest.

Ciesz się że nie urodziłeś się w czasach gdy Kościół pełnił zbrojną straż nad czystością dusz swoich owieczek, co najmniej parę osób drażliwość tego tematu uzmysławiała sobie idąc z dymem do atmosfery...

Dnia 17.01.2012 o 19:35, ziptofaf napisał:

A konkretniej, szukam czegoś podobnego do Tsukihime czy Fate/Stay Night czy nawet w pewnym stopniu Darker than Black, czyli coś z pogranicza shounena a krwawego seinena.

Poza już wymienionym Fate/Zero mogą zainteresować Cię:
Canaan (anime oparte na jedynej grze Type-Moon nie będącej częścią nasuverse)
Baccano!
Tatakau Shisho: The Book of Bantorra
Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi
Witch Hunter Robin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:23, Mysterum napisał:

> No coś w tym jest. Bo nadal uważam, że Yuno jest wspaniałą i troskliwą dziewczyną.
Czyli chciałbyś mieć taką dziewczynę?

Dopisuję się do listy osób które nie miałyby wiele przeciwko posiadaniu takiej życiowej partnerki (tak, zdaję sobie sprawę że normalna to ona nie jest ale mi to niespecjalnie przeszkadza) ;P

Dnia 17.01.2012 o 21:23, Mysterum napisał:

----------------------------------------------------
Uważam, że niektórzy zbytnio operują stereotypami odnośnie innych religii, szczególnie chrześcijaństwa. A to przykre, bo stereotyp nt tego, że oglądacie chińskie bajeczki też was bardzo uraża. Nie operujcie stereotypami, bo założenia każdej religii są dobre, zwracają uwagę na tolerancję,

Tolerancję...

Dnia 17.01.2012 o 21:23, Mysterum napisał:

dobro innego człowieka itp. A że ludzie wykonanie tego jest złe (w jakiś 20%) to inna sprawa.

To samo można by powiedzieć o wielu ideologiach - komunizm na przykład również był w założeniu systemem który miał wprowadzić równość społeczną i jego twórcom w najgorszych koszmarach się zapewne nie śniło że wcielenie tej idei w praktykę stworzy jeden z najkoszmarniejszych systemów totalitarnych w historii ludzkości.
Problem wynika tu z tego że osoby które tworzą takie ideologie (o ile robią to z dobrych intencji a nie jedynie jako teoretyczne ćwiczenie dla umysłu) robią to patrząc na świat przez pryzmat własnej natury i nie biorą poprawki na to jak ich dzieło zostanie wcielone w życie przez przeciętnych ludzi - z których część będzie usiłowała dowartościować swój zapał poprzez nietolerancję wobec tych którzy nie podzielają ich ideologii, część zacznie mieć niebezpieczne myśli na temat "wyższego dobra" i tego co w jego imieniu jest dopuszczalne zaś część po prostu będzie usiłowała się pod to wszystko podpiąć aby zrobić karierę...
W ten właśnie sposób to co w założeniu było naprawdę dobra zostaje wypaczone w twór który oryginalnego twórce wpędziłby w rozpacz lub szaleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 22:00, Piotrbov napisał:

Ech... Zmuszasz mnie by ciągnąć ten wątek. Religia to nie jest patologia społeczna, zwłaszcza katolicyzm. Jak ci się nie podoba, to nie znaczy, że możesz obrażać inne religie.

Gdyby fanatyczni wyznawcy różnych religii mieli Twoje spojrzenie na świat i nie zwracali by uwagi na tych którzy mają inne poglądy niż oni to miałbyś rację. Niestety olbrzymi odsetek "wiernych" uwielbia wchodzić z buciorami (albo i bronią) w życia tych którzy nie podzielają ich wiary...

=========================================
Przepraszam za odgrzanie już zakończonego offtopu ale nie mogłem się powstrzymać przed dodaniem swoich trzech groszy do tego co sam niechcący wystartowałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może, nie widziałem jeszcze tylu anime i nie czytałem tylu mang co ty. Dla mnie z tego co do tej pory widziałem to Ojciec Anderson zbyt normalnie nie jest, przynajmniej jeżeli chodzi o zachowanie, ale z drugiej strony w Hellsing mało kto zachowuje się normalnie( z głównych postaci chyba tylko Viktoria, ale ona jak wiadomo dopiero od niedawna działa w Hellsingu więc nie jest tak spaczona jak reszta;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 07:02, Karharot napisał:

Mnie to nie dotyczy ;) Od wszelkiej religii odwróciłem się plecami na długo przed tym
zanim zainteresowałem się M&A ;)

Hej niektóre religie/mitologie są warte uwagi! Co ja bym zrobił bez wsparcia Ateny, Totha i wielu innych? xD Szkoda tylko, że wszystkie fajne religie politeistyczne zostały zniszczone, a ich tradycje i bogowie zabici... :/

Dnia 18.01.2012 o 07:02, Karharot napisał:

A pewnie że chętnie by je pokazał, zgaduję że masz na myśli to (Hubi patrz gdzie indziej)
->
[Cztery poniższe linki zawierają spoilery z Tsukihime]
http://img810.imageshack.us/img810/8021/22303086.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/9812/70021984.jpg
http://img7.imageshack.us/img7/8795/24565056.jpg
http://img713.imageshack.us/img713/2869/31830662.jpg

I właśnie takie rzeczy zachęcają do czytania serii. Tym bardziej jeśli ktoś nie lubi Ciel ^^ Szkoda tylko, że to wszystko i tak nie dorównuje prawdzie historycznej. Pod tym względem wyśmienity jest Berserk.

Dnia 18.01.2012 o 07:02, Karharot napisał:

Ciesz się że nie urodziłeś się w czasach gdy Kościół pełnił zbrojną straż nad czystością
dusz swoich owieczek, co najmniej parę osób drażliwość tego tematu uzmysławiała sobie
idąc z dymem do atmosfery...

Wiesz to działało w średniowieczu z deka inaczej... Z dymem do atmosfery szli ci, którzy drażnili strażników ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 11:15, Meketh napisał:

Być może, nie widziałem jeszcze tylu anime i nie czytałem tylu mang co ty. Dla mnie z
tego co do tej pory widziałem to Ojciec Anderson zbyt normalnie nie jest, przynajmniej
jeżeli chodzi o zachowanie.

Anderson jest dosyć pozytywną postacią. Pracuje w sierocińcu i wychowuje dzieci z dużą troskliwością i oddaniem. Za wszelką cenę pragnie też chronić ludzi, a że wpada w mały szał jak cieacha potwory i nieumarłych... No cóż nikt nie jest doskonały. Jedyne co kładzie się cieniem na jego profilu to brak tolerancji wobec wyznawców innych religii i fakt, że skonfrontowany z Alucardem w arcyformie nie parł jak zawsze do przodu jako człowiek tylko załamał się i wykorzystał moc gwoździa Heleny, samemu stając się potworem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 12:49, Alamut napisał:

I właśnie takie rzeczy zachęcają do czytania serii. Tym bardziej jeśli ktoś nie lubi Ciel ^^

Ja akurat ją lubię więc sceny zdecydowanie nie odbieram jako pozytywnej...

Dnia 18.01.2012 o 12:49, Alamut napisał:

Szkoda tylko, że to wszystko i tak nie dorównuje prawdzie historycznej. Pod tym względem wyśmienity jest Berserk.

Właśnie przerabiam go drugi raz i zastanawiam się nad tym jakie są szanse ukazania się nowego chapterka w tym lub chociaż następnym miesiącu...

Dnia 18.01.2012 o 12:49, Alamut napisał:

Wiesz to działało w średniowieczu z deka inaczej... Z dymem do atmosfery szli ci, którzy drażnili strażników ;]

Lub tych którzy strażnikom donosili a takich było sporo... W Narrenturmie Sapkowskiego jest "urocza" scenka w której ksiądz wysłuchuje swoich zatroskanych wiernych kierujących jego uwagę na nieodpowiednio się zachowujących sąsiadów, jeśli jeszcze nie czytałeś to podejrzewam że Ci się spodoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 13:56, Karharot napisał:

Właśnie przerabiam go drugi raz i zastanawiam się nad tym jakie są szanse ukazania się
nowego chapterka w tym lub chociaż następnym miesiącu...

Taa... To jest ten problem z chorymi mnagakami... Miejmy nadzieję, że skończy tę serię póki jeszcze przebywa na tym kontrowersyjnym ziemskim padole ;]

Dnia 18.01.2012 o 13:56, Karharot napisał:

Lub tych którzy strażnikom donosili a takich było sporo... W Narrenturmie Sapkowskiego
jest "urocza" scenka w której ksiądz wysłuchuje swoich zatroskanych wiernych kierujących
jego uwagę na nieodpowiednio się zachowujących sąsiadów, jeśli jeszcze nie czytałeś to
podejrzewam że Ci się spodoba ;)

Według mnie Trylogia Husycka jest miejscami lepsza niż Saga Wiedźmińska, ale zakończenie rozczarowuje tak samo mocno... Mniejsza o to i tak lepsze niż największy grzech Sapka czyli Żmija. Fajna książka wojenna, ale kiepskie fantasy i kiepska obydwu mieszanka^^ Jeśli spodobały Ci się tematy husyckie to mogę gorąco polecić "Wyprawy krzyżowe: Husyci" Andrzeja Michałka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 14:05, Alamut napisał:

Taa... To jest ten problem z chorymi mnagakami... Miejmy nadzieję, że skończy tę serię
póki jeszcze przebywa na tym kontrowersyjnym ziemskim padole ;]

Przecież Kentaro Miura jest zdrowy. Wolne tempo publikacji wynika raczej z lenistwa xD Liczyłem, że premiera anime przyśpieszy prace, ale wygląda na to, że się przeliczyłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 14:56, Pablo_Querte napisał:

Przecież Kentaro Miura jest zdrowy.

Dwa czy trzy lata temu jego stan zdrowia nie był najlepszy co zaowocowało blisko rocznej obsuwie, ale prawda he got better;]

Dnia 18.01.2012 o 14:56, Pablo_Querte napisał:

Wolne tempo publikacji wynika raczej z lenistwa xD

Raczej z mieszanki lenistwa i perfekcjonizmu - poziom kreski jest wart czekania xD

Dnia 18.01.2012 o 14:56, Pablo_Querte napisał:

Liczyłem, że premiera anime przyśpieszy prace, ale wygląda na to, że się przeliczyłem
:(

Ha, dobre xD Mają dwadzieścia lat chapterów do zanimowania w filmach wychodzących raz na kilka miesięcy. nim będą potrzebne fillery - to nie jak z Naruto czy innymi tasiemcami, gdzie odcinki są co tydzień ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darker than Black: Kuro no Keiyakusha + Gaiden (OVA)

Skończyłem oglądać pierwszą serię i OVA i łaaaał, ale jest miodnie ;)
Pierwsza seria jest autentycznie rewelacyjna - mamy ciekawy świat i intrygujących, rozwijających się bohaterów, których działania są niejednoznaczne i nic nie jest takie jak się wydaje. Moce kontraktorów nie są jakieś super imba, są one okupione kosztem, walki są krótkie, lecz treściwe i soczyste - tu nie ma pierdół, że ktoś przyjmie na klatę 200 ciosów - wielki plus. Esencją jest mroczna fabuła. Kapitalna seria, mimo iż wielu rzeczy się nie wie, jest sporo pytań na które twórcy w ogóle nie udzieją odpowiedzi a i tak ogląda się bardzo przyjemnie, konstruując rozmaite teorie na temat tego co się dzieje. A OVA? Ah, tam dopiero seria pokazuje pazur, czysta rewelacja,

Spoiler

rozwój Yin (<3)

, goniąca akcja, niespodziewane zwroty - mamy wszystko co trzeba. Seria dostaje ode mnie 9/10, OVA uczciwe 10/10 i ląduje na liście ulubionych :)

A tymczasem biorę się za drugą serię, ponoć słabszą, ale sam zobaczę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Carnival Phantasm Ep 10

Spoiler

Akiha-chaaan~~ Biorąc pod uwagę że wśród wszystkich postaci z Tsukihime, to jakoś ją najbardziej polubiłem to epek mnie po prostu zmiażdżył, prawdopodobnie największa tsundere w historii Typemoon i zachowuje się jak małe dziecko :D (szkoda tylko że o tym zapomniała XD). No ale cóż, pomysły Kohaku zazwyczaj są pokręcone.
PS Też macie wrażenie że jakoś parodie Tsukihime wychodzą jeszcze bardziej pokręcone niż te oparte na Fate/Stay?



Carnival Phantasm Ep 11

Spoiler

Oszukać Przeznaczenie, wersja dla zawodowców xD Lancer to naprawdę ma luck na poziomie F....ale prawie mu się udało! No i te pomysły na przeżycie - akcja z zatrzymywaniem swojego auta za pomocą Gae Bolga, zaprzyjaźnienie się z Saber Lion...wow! To się dopiero nazywa wola przetrwania



A w kolejnym odcinku...Date Super Plan, do którego ankietę Typemoon zrobił z pół roku temu! Biorąc pod uwagę co się tam pewnie będzie wyprawiać, to chyba nawet los Lancera wyda się przy tym sielankowy...
Co by nie mówić - Ciel, Arcueid i Akiha w jednym miejscu...ba, podczas tej samej randki = ARMAGEDDON dla Shikiego...i ogólnie życia na naszej planecie. Shiro też lekko mieć nie będzie...Cóż, chyba tym razem zaczekam do wersji z tłumaczeniem w dobrej jakości obrazu od UTW, w końcu to będzie ostatni (;-;) odcinek tej najbardziej pokręconej historii świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się