Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Shingeki no Kyojin c44

Spoiler

Hm... Podoba mi się fakt, że z każdą transformacją Eren wydaje się coraz lepiej panować nad swoim ciałem. Po względem siły i szybkości nie ma z Rynerem żadnych szans, ale te chwyty Annie po raz kolejny okazują się przydatne. Flashback na temat treningu jest również bardzo przyjemny, a zazdrosna Mikasa to naprawdę przerażający widok ^^ Na koniec dostajemy chyba najlepszy cliffhanger od dłuższego czasu - nie wiem ile to ton, ale trzydziestometrowy tytan na pewno zostawi ładny krater gdy uderzy o ziemię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin c44

Dnia 13.04.2013 o 12:15, Alamut napisał:

Spoiler

Flashback na temat treningu jest również bardzo przyjemny, a zazdrosna Mikasa to naprawdę przerażający widok ^^


Spoiler

Nie jestem pewien czy to zazdrość czy też chęć wyeliminowania każdego kto stanowi zagrożenie dla Erena, choć pewnie dla jej potencjalnych ofiar wielkiej różnicy to nie robi ^^
Swoją drogą powaliło mnie to spojrzenie która Annie rzuciła Mikasie przed stwierdzeniem że "I don''t know about that... These moves are intended for humans to use" XD Choć swoją drogą to jaką trzeba mieć siłę żeby tak rzucić kimś rozmiarów Rynera...

Dnia 13.04.2013 o 12:15, Alamut napisał:

Spoiler

Na koniec dostajemy chyba najlepszy cliffhanger od dłuższego czasu - nie wiem ile to ton, ale trzydziestometrowy tytan na pewno zostawi ładny krater gdy uderzy o ziemię...


Spoiler

Doceniłbym ten cliffhanger bardziej gdyby manga wychodziła co tydzień, w sytuacji w której musimy czekać miesiąc na kontynuację nie jestem już tak pozytywnie do tego nastawiony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin c44

Dnia 13.04.2013 o 20:02, Karharot napisał:

Spoiler

Nie jestem pewien czy to zazdrość czy też chęć wyeliminowania każdego kto stanowi
zagrożenie dla Erena, choć pewnie dla jej potencjalnych ofiar wielkiej różnicy to nie
robi ^^


Spoiler

Eh jakie tam zagrożenie, to tylko zwyczajny trening podczas którego jakaś blondynka flirtuje bezczelenie z jej przybranym bratem! Target aquired! xD



>
Spoiler

Swoją drogą powaliło mnie to spojrzenie która Annie rzuciła Mikasie przed stwierdzeniem

Dnia 13.04.2013 o 20:02, Karharot napisał:

że "I don''t know about that... These moves are intended for humans to use" XD
Choć swoją drogą to jaką trzeba mieć siłę żeby tak rzucić kimś rozmiarów Rynera...


Spoiler

Mówimy tu o Mikasie, ta dziewczyna to praktycznie One Punch Man tej serii. Swoją drogą jeśli już mówimy o jej anomalnej sile fizycznej... To co prawda całkowicie wyssane z palca, ale ten komentarz Annie, a także fakt, że Reyner i ten drugi, którego imienia zawsze zapominam, okazali się kolejnymi tytanami przypomniało mi o moich dawnych podejrzeniach i dodało nowe. Od kiedy wiadomo, że Eren potrafi zamieniać się w tytana, a tym bardziej po tym flashbacku z zastrzykiem i tajną piwnicą przychylam się do teorii, że jego ojciec jest zamieszany w kreację inteligentnych tytanów. Zresztą z Hubim gdybaliśmy kiedyś, że Tytani to jakaś alchemiczna broń, która wymknęła się spod kontroli, ale do rzeczy, bo odbiegam od tematu. Co jeśli Mikasa też jest zmodyfikowana i zamieszana w ten spisek? o_O


Dnia 13.04.2013 o 20:02, Karharot napisał:

Spoiler

Doceniłbym ten cliffhanger bardziej gdyby manga wychodziła co tydzień, w sytuacji
w której musimy czekać miesiąc na kontynuację nie jestem już tak pozytywnie do tego nastawiony
:(


Spoiler

Spójrz na to z drugiej strony - czyż nie lepszy porządny cliffhanger, z którego możesz sobie wysnuć zarys dalszej historii, niż jakiś "WTF moment" rodem z LOSTa, po którym siedziałbyś przed monitorem dobre pięć minut zastanawiając się co przed chwilą przeczytałeś? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 20:18, Alamut napisał:

Shingeki no Kyojin c44

Dnia 13.04.2013 o 20:18, Alamut napisał:

Spoiler

Mówimy tu o Mikasie, ta dziewczyna to praktycznie One Punch Man tej serii. Swoją drogą
jeśli już mówimy o jej anomalnej sile fizycznej... To co prawda całkowicie wyssane z
palca, ale ten komentarz Annie, a także fakt, że Reyner i ten drugi, którego imienia
zawsze zapominam, okazali się kolejnymi tytanami przypomniało mi o moich dawnych podejrzeniach
i dodało nowe. Od kiedy wiadomo, że Eren potrafi zamieniać się w tytana, a tym bardziej
po tym flashbacku z zastrzykiem i tajną piwnicą przychylam się do teorii, że jego ojciec
jest zamieszany w kreację inteligentnych tytanów. Zresztą z Hubim gdybaliśmy kiedyś,
że Tytani to jakaś alchemiczna broń, która wymknęła się spod kontroli, ale do rzeczy,
bo odbiegam od tematu. Co jeśli Mikasa też jest zmodyfikowana i zamieszana w ten spisek?
o_O


Spoiler

Tak w sumie Magi podsunął mi inny pomysł. Co jeśli rasa Mikasy była w tym świecie tym co Fanalisi, ale nie aż TAK przegięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin c44

Dnia 13.04.2013 o 20:18, Alamut napisał:

Spoiler

Eh jakie tam zagrożenie, to tylko zwyczajny trening podczas którego jakaś blondynka flirtuje bezczelenie z jej przybranym bratem! Target aquired! xD


Spoiler

Gdyby Mikasa miała instynkty Ayaki z Re:Birth to Annie nie nie dożyłaby końca szkolenia XD

Dnia 13.04.2013 o 20:18, Alamut napisał:

Spoiler

Mówimy tu o Mikasie, ta dziewczyna to praktycznie One Punch Man tej serii. Swoją drogą jeśli już mówimy o jej anomalnej sile fizycznej... To co prawda całkowicie wyssane z palca, ale ten komentarz Annie, a także fakt, że Reyner i ten drugi, którego imienia zawsze zapominam, okazali się kolejnymi tytanami przypomniało mi o moich dawnych podejrzeniach i dodało nowe. Od kiedy wiadomo, że Eren potrafi zamieniać się w tytana, a tym bardziej po tym flashbacku z zastrzykiem i tajną piwnicą przychylam się do teorii, że jego ojciec jest zamieszany w kreację inteligentnych tytanów. Zresztą z Hubim gdybaliśmy kiedyś, że Tytani to jakaś alchemiczna broń, która wymknęła się spod kontroli, ale do rzeczy, bo odbiegam od tematu. Co jeśli Mikasa też jest zmodyfikowana i zamieszana w ten spisek? o_O


Spoiler

W to że jest zmodyfikowana uwierzę bez problemu bo nawet się z tym nie kryje (seriously - normalny człowiek nie ma prawa mieć takiej siły) XD Ale w to że za plecami Erena jest zamieszana w jakąś konspirację trudno mi uwierzyć bo jej dotychczasowe zachowanie wskazuje na to że dla niej liczy się tylko jej braciszek i gdyby wiedziała jak zmienić się w tytana to na pewno by z tego skorzystała natychmiast gdy Eren znalazł się w niebezpieczeństwie (a pakuje się w nie bez przerwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin c44

Dnia 13.04.2013 o 20:34, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Tak w sumie Magi podsunął mi inny pomysł. Co jeśli rasa Mikasy była w tym świecie
tym co Fanalisi, ale nie aż TAK przegięta?


Spoiler

A racja, przecież kilkukrotnie podkreślano, że Mikasa nie przynależy kulturowo i rasowo do reszty społeczeństwa i jeszcze to porwanie... Hm... Odrzucając übermenscha typu Fanalis, to powiedzmy, coś - przynajmniej pod względem siły, kondycji i wytrzymałości - ala cymeryjczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 20:38, Alamut napisał:

Shingeki no Kyojin c44

Spoiler

A racja, przecież kilkukrotnie podkreślano, że Mikasa nie przynależy kulturowo i rasowo
do reszty społeczeństwa i jeszcze to porwanie... Hm... Odrzucając übermenscha typu Fanalis,
to powiedzmy, coś - przynajmniej pod względem siły, kondycji i wytrzymałości - ala cymeryjczyk?


Spoiler

Możliwe, kto wie może Tytani zostali stworzeni do walki z rasą Mikasy i doskonale się w tej roli sprawdzili, ale potem obrócili się przeciwko swoim stwórcom. No i nie zapominaj że Mikasa raczej nie jest idiotką więc inteligencja też jest u niej nienajgorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin c44

Dnia 13.04.2013 o 20:35, Karharot napisał:

Spoiler

Ale w to że za plecami Erena jest zamieszana w jakąś konspirację trudno mi uwierzyć bo jej dotychczasowe > zachowanie wskazuje na to że dla niej liczy się tylko jej braciszek i gdyby wiedziała jak zmienić się w tytana
to na pewno by z tego skorzystała natychmiast gdy Eren znalazł się w niebezpieczeństwie
(a pakuje się w nie bez przerwy).


Spoiler

Ok, Tytan to może przesada, ale konspiracja może przecież jakaś być. Nie wiemy przecież w jakich relacjach do reszty gości od tytanów (cholercia musimy wymyślić jakąś chwytliwą nazwę dla tej grupy, coś ala giganci, tantale czy hekatonchejrowie) stoi ojciec Erena. Może zarówno bydło za murami jak i tamci są jego wrogami? To już byłby powód aby nic nie mówić Erenowi znając jego tendencje do dzielenia się każdą informacją "mogącą pomóc ludzkości".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin c44

Dnia 13.04.2013 o 20:39, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Możliwe, kto wie może Tytani zostali stworzeni do walki z rasą Mikasy i doskonale
się w tej roli sprawdzili, ale potem obrócili się przeciwko swoim stwórcom. No i nie
zapominaj że Mikasa raczej nie jest idiotką więc inteligencja też jest u niej nienajgorsza



Spoiler

Znaczy nie tyle Tytani,o ile prędzej ich konstruktorzy/piloci, a poza tym czy ja kiedykolwiek powiedziałem, że ta maszyna do zabijania jest głupia? Jeśli poczytasz książki Howarda to zauważysz, że Conan, aczkolwiek nigdy nie otrzymał formalnego wykształcenia, to w przeciwieństwie do swojego ekranowego odpowiednika w wykonaniu Gubernatora, jest bardzo inteligentny, street wise i ma talent do języków, początkowo do tych mówionych, a po nabyciu umiejętności pisania i czytania, także tych martwych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin c44

Dnia 13.04.2013 o 20:42, Alamut napisał:

Spoiler

Ok, Tytan to może przesada, ale konspiracja może przecież jakaś być. Nie wiemy przecież w jakich relacjach do reszty gości od tytanów (cholercia musimy wymyślić jakąś chwytliwą nazwę dla tej grupy, coś ala giganci, tantale czy hekatonchejrowie) stoi ojciec Erena. Może zarówno bydło za murami jak i tamci są jego wrogami? To już byłby powód aby nic nie mówić Erenowi znając jego tendencje do dzielenia się każdą informacją "mogącą pomóc ludzkości".


Spoiler

Hmmm... Odniosłem wrażenie że Mikasa jest bardziej lojalna względem Erena niż jego ojca ale z tym mogłeś trafić, zwłaszcza jeśli ojciec Erena konspiruje przeciwko czemuś co dla Erena może stanowić zagrożenie...
Damn. Mogliby już wreszcie udać się na wyprawę do tej piwnicy, bez wiedzy o tym co tam jest schowane to gdybanie jest niczym błądzenie po omacku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 20:46, Alamut napisał:

Shingeki no Kyojin c44

Spoiler

Znaczy nie tyle Tytani,o ile prędzej ich konstruktorzy/piloci, a poza tym czy ja
kiedykolwiek powiedziałem, że ta maszyna do zabijania jest głupia? Jeśli poczytasz książki
Howarda to zauważysz, że Conan, aczkolwiek nigdy nie otrzymał formalnego wykształcenia,
to w przeciwieństwie do swojego ekranowego odpowiednika w wykonaniu Gubernatora, jest
bardzo inteligentny, street wise i ma talent do języków, początkowo do tych mówionych,
a po nabyciu umiejętności pisania i czytania, także tych martwych ;]


Spoiler

Zaznaczałem tylko że nie tylko jej fizyczność może być ponad przeciętna ^^ Nom słyszałem że oryginalny Conan był dużo cwańszy niż ten filmowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin c44

Dnia 13.04.2013 o 20:49, Karharot napisał:

Spoiler

Hmmm... Odniosłem wrażenie że Mikasa jest bardziej lojalna względem Erena niż jego
ojca ale z tym mogłeś trafić, zwłaszcza jeśli ojciec Erena konspiruje przeciwko czemuś
co dla Erena może stanowić zagrożenie...


Spoiler

Na obecną chwilę wszystko stanowi dla niego zagrożenia xD

Dla "ludzkości" wciąż stanowi niewiadomą. W zasadzie póki co im pomagał, ale na dobrą sprawę góra i zwariowany kościół od ścian w każdej chwili mogą się rozmyślić i z braku kogoś lepszego wziąć go na króliczka doświadczalnego. Tamci chcą go znowu porwać za wszelką cenę, pytanie brzmi: po co? W celu przeciągnięcia go na swoją stronę? Stracenia za pomaganie bydłu w zagrodzie? Powiem szczerze, że na obecną chwilę nie zdziwiłbym się gdyby ten Tytan podobny do orangutana okazał się jego ojcem xD

Tak na serio to jednak mało prawdopodobne. "Bibliotekarz" zdawał się być zaskoczony istnieniem ich uzbrojenia i ostrzy, a tatko żył przecież za Marią kilka lat ;-/



>
Spoiler

Damn. Mogliby już wreszcie udać się na wyprawę do tej piwnicy, bez wiedzy o tym co tam

Dnia 13.04.2013 o 20:49, Karharot napisał:

jest schowane to gdybanie jest niczym błądzenie po omacku :(


Spoiler

Taa... Te dwa trepy musiały ujawnić się akurat teraz >_<



@Hubi
Spoiler

Jej instynkty/szósty zmysł też jest na wysokim poziomie ^^ Heh, Magi mi teraz za bardzo percepcję zabarwia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suisei no Gargantia Ep. 01

Seria zapowiada się ciekawie, aczkolwiek ta walka w przestrzeni kosmicznej może przyprawić człowieka o napad padaczki xD Mimo wszystko podoba mi się kontrast pomiędzy poziomem technologicznym złomiarzy i Leda, a komentarz Chambera podczas deszyfracji języka - "She''s talking about reproducing with your mother" - jest bezcenny ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin c44

Dnia 13.04.2013 o 21:00, Alamut napisał:

Spoiler

Na obecną chwilę wszystko stanowi dla niego zagrożenia xD


Spoiler

W takim wypadku "wszystko" musi umrzeć XD
Co do tych inteligentnych tytanów to póki co cała sprawa jest wyjątkowo niejasna. Ryner i Bertholdt działali wspólnie ale Annie była chyba niezależna od nich a Ymir już z pewnością. To trochę wygląda tak jakby ta czwórka została posłana aby przyglądać się ludziom ale potem każde z nich w mniejszym lub większym stopniu wykształciło sobie nową osobowość która nie zawsze szła w parze z ich oryginalnym celem (jakikolwiek by on nie był) - Ryner miał do siebie jakiś żal i twierdził że wolałby się nigdy nie dowiedzieć o istnieniu "tych głupców" (ludzi?), Bertholdt chyba nie wiedział co robić i został w to wszystko wmieszany przez Rynera który go zmusił do działania zaś Ymir zdaje się w ogóle nie identyfikować z tytanami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin c44

Dnia 13.04.2013 o 21:54, Karharot napisał:

Spoiler

W takim wypadku "wszystko" musi umrzeć XD


Spoiler

Tak... Scenka z anime przypomniała mi, że była już przerażająca jako dziecko xD


Dnia 13.04.2013 o 21:54, Karharot napisał:

Spoiler

Co do tych inteligentnych tytanów to póki co cała sprawa jest wyjątkowo niejasna.


Spoiler

Mi cała sytuacja przedstawia się następująco:
Ymir - dezerterka, która nie chciała mieć już z całym towarzystwem nic do czynienia.
Annie - obserwatorka/agentka z jakąś misją w wewnętrznym kręgu
Ryner i Bertholdt - sabotażyści mający niszczyć mury od wewnątrz
Poza tym wydaje mi się, że Annie i chłopaki działali niezależnie od siebie, to jest nie wiedzieli o swoich tajnych tożsamościach. Przynajmniej do momentu otrzymania rozkazu o schwytaniu Erena. Jednakże nawet jeśli nie wiedzieli o swoich aliasach wśród ludzi, to inteligentne tytany są najwyraźniej w stanie rozpoznać siebie nawzajem - dlatego Ryner "napisał" Annie o lokacji Erena. Zastanawia mnie tylko ta wioska, o której w kółko gadały te dwa trepy... Podpucha czy też kryje się za tym coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewrite ukończone. VN którą naprawdę polecę każdemu, widać że ekipa z Key momentami naprawdę wchodziła na szczyty swoich możliwości i naprawdę warto było ryzykować(aby pociągnąć taki plot twist jakim jest Terra trzeba naprawdę mieć nie tylko talent ale i jaja!). Warto zaryzykować i zobaczyć że znane studio potrafi czasem naprawdę zaskoczyć czymś nowym. Nie będę porównywał jej do Clannadu czy Little Busters! czy jest lepsze czy też nie, bo to nie ma sensu jest to zbyt inny tytuł. Jak tamte opowieści to były romanse, dramaty,komedie to Rewrite to po prostu Fairy tale. Długa, mroczna, nostalgiczna ale i przepiękna baśń.

Jeśli ktoś w przyszłości to przeczyta, to liczę że podzieli się wrażeniami. Sam polecam zaryzykować i nawet bez doświadczenia w VN tą przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 23:10, Tomoya-kun napisał:

Jeśli ktoś w przyszłości to przeczyta, to liczę że podzieli się wrażeniami. Sam polecam
zaryzykować i nawet bez doświadczenia w VN tą przeczytać.


Czy to ma tylko 6 chapterów (0-5) czy też źle szukam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się