Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dawno temu w telewizji leciała jakaś kreskówka, wydaje mi się, że to było anime, raczej jakiś film. Pamiętam tylko jedną scenę i to dość słabo, raczej przebłyski.
Ludzie bronili się w jakieś wiosce w lesie przed potworami i w końcu ktoś musiał zamknąć bramę. Prawdopodobnie jeden z bohaterów, podszedł do bramy i zaczął ją zamykać, wydaje mi się, że było powiedziane, że tylko on jest na tyle silny by dać radę samemu z kołowrotem, niestety po tym jak zamknął bramę został ranny.
Pamiętam też, że anime (?) to było dość krwawa i miało taki ciężki klimat, przynajmniej dla 6 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 12:02, Fimbulvinter napisał:

Dawno temu w telewizji leciała jakaś kreskówka, wydaje mi się, że to było anime, raczej
jakiś film. Pamiętam tylko jedną scenę i to dość słabo, raczej przebłyski.
Ludzie bronili się w jakieś wiosce w lesie przed potworami i w końcu ktoś musiał zamknąć
bramę. Prawdopodobnie jeden z bohaterów, podszedł do bramy i zaczął ją zamykać, wydaje
mi się, że było powiedziane, że tylko on jest na tyle silny by dać radę samemu z kołowrotem,
niestety po tym jak zamknął bramę został ranny.
Pamiętam też, że anime (?) to było dość krwawa i miało taki ciężki klimat, przynajmniej
dla 6 latka.


Podobna scena jest w "Księżniczce Mononoke" (Mononoke-Hime), gdzie osada górnicza ludzi jest atakowana przez zwierzęta z lasu, ale akurat na youtubie nie ma nigdzie clipu z zamknięciem bramy... Bądź co bądź spójrz na trailer, czy to ten film o którym mówisz:
http://www.youtube.com/watch?v=qyX89c3nSHw

@Pablo_Querte
Eyup standardowy, stereotypowy strój japońskiego delikwenta. Jeszcze by się pompadour na głowie, pod czapeczką przydał xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 16:05, Alamut napisał:

Podobna scena jest w "Księżniczce Mononoke" (Mononoke-Hime), gdzie osada górnicza ludzi
jest atakowana przez zwierzęta z lasu, ale akurat na youtubie nie ma nigdzie clipu z
zamknięciem bramy... Bądź co bądź spójrz na trailer, czy to ten film o którym mówisz:


Możliwe, że to ten film. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, na jakim epie się skończyło Naruto, które w Polsce pokazywano? Pamiętam, że było to j

Spoiler

akoś jak Gaara wszedł w berserk mode w lesie, a Naruto poznał nowego mistrza, tego od żab

. W każdym bądź razie tutaj skończyłem oglądać. Wydaje mi się, że to było jakoś ep. 83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 00:29, LubieWafle napisał:

Mam pytanie, na jakim epie się skończyło Naruto, które w Polsce pokazywano? Pamiętam,
że było to j

Spoiler

akoś jak Gaara wszedł w berserk mode w lesie, a Naruto poznał nowego mistrza,
tego od żab

. W każdym bądź razie tutaj skończyłem oglądać. Wydaje mi się, że to było
jakoś ep. 83

Nom to był 83. Chociaż jeśli już zabierasz się za oglądanie to poleciłbym obejrzeć od początku. Mam niesamowicie złe zdanie o dokładności i wiarygodności puszczanych w Polskiej TV anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 00:33, Hubi_Koshi napisał:

Nom to był 83. Chociaż jeśli już zabierasz się za oglądanie to poleciłbym obejrzeć od
początku. Mam niesamowicie złe zdanie o dokładności i wiarygodności puszczanych w Polskiej
TV anime.

Czyli w tym epizodzie mniej więcej poznał tego od żab?
A czemu takie masz zdanie o tej wersji? :P Pierwsze 20 odcinków oglądałem na zagranicznej stacji z dubbingiem angielskim, polska wersja nie różni się zbytnio. Przynajmniej te 20 odcinków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 00:39, LubieWafle napisał:

Czyli w tym epizodzie mniej więcej poznał tego od żab?
A czemu takie masz zdanie o tej wersji? :P Pierwsze 20 odcinków oglądałem na zagranicznej
stacji z dubbingiem angielskim, polska wersja nie różni się zbytnio. Przynajmniej te
20 odcinków.

Anime oglądałem w sumie jeszcze w czasach gdy importowaliśmy je z Włoch czy innych Francji. Nic tylko cenzura, przeróbki, źle podłożone głosy. Mogę się mylić ale Naruto które ty oglądałeś pochodziło od 4kids, a tych drani nienawidzę za to co zrobili One Piece''owi. No i ogólnie zawsze najlepiej oglądać w oryginale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 00:47, Hubi_Koshi napisał:

Anime oglądałem w sumie jeszcze w czasach gdy importowaliśmy je z Włoch czy innych Francji.
Nic tylko cenzura, przeróbki, źle podłożone głosy. Mogę się mylić ale Naruto które ty
oglądałeś pochodziło od 4kids, a tych drani nienawidzę za to co zrobili One Piece''owi.

Rozumiem, czytałem o tych przeróbkach z One Piece i nawet się wypowiedziałem w tym wątku. A te Naruto co oglądałem to było z Jetix wtedy bodajże.

Dnia 17.11.2013 o 00:47, Hubi_Koshi napisał:

No i ogólnie zawsze najlepiej oglądać w oryginale.

Wtedy wygodniej mi było już w TV oglądać, a równolegle w oryginale oglądałem inne anime. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 00:51, LubieWafle napisał:

Rozumiem, czytałem o tych przeróbkach z One Piece i nawet się wypowiedziałem w tym wątku.
A te Naruto co oglądałem to było z Jetix wtedy bodajże.

Looknąłem na Wiki... yup ocenzurowana. Nie ma chyba niczego czego bardziej nienawidzę niż cenzury...

Dnia 17.11.2013 o 00:51, LubieWafle napisał:

Wtedy wygodniej mi było już w TV oglądać, a równolegle w oryginale oglądałem inne anime.
;D

Tak w sumie to Naruto nawet nie zasługuje żeby się przejmować wersją XD One Piece to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę podczas wszystkich tych zmian nikt nie upomniał się o dłuższe edytowanie postów?...

Anyway chciałem jeszcze dodać Spelunker Sensei ii majestatyczne GYO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 11:50, Darnok_Rukia napisał:

Pamiętam że niedawno była tu dyskusja o ,,najlepszych" złych anime. Możecie podać jakiś
tytuł bo chciał bym się pośmiać:)


Darkside Blues film - czyli zlepek bardzo luźno lub w ogóle nie powiązanych ze sobą scen. Nigdy nie domyśliłem się o co w tym anime chodziło.
[Tu uważać] Aoki Ookami-tachi no Densetsu - tak naprawdę yaoi, które próbuje udawać pełnoprawny film SF, aby opchnąc to w normalnych kinach i zwykłej TV. Pojawiają się tu np. mechy i inne nie erotyczne sceny. Chociaż w tym przypadku raczej nie będziesz się śmiał choć próby wplecenia w to fabuły i starania nadania jej jakiegoś głębszego sensu (np. scenom sam wiesz jakim) są naprawdę komiczne. Chociaż to tylko dla hardcorów. Lepiej jest dawkować to małymi porcjami.

Tak, wiem. Jestem złym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 16:28, NeroNarmeril napisał:

Wziąłem się za oglądanie Mirai Nikki i chyba to był błąd... Przynajmniej mam Zero no
Tsukaima dla równowagi.

Aby na pewno? Między Louise a Yuno aż tak wielkiej różnicy nie ma XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 16:31, Hubi_Koshi napisał:

> Wziąłem się za oglądanie Mirai Nikki i chyba to był błąd... Przynajmniej mam Zero
no
> Tsukaima dla równowagi.
Aby na pewno? Między Louise a Yuno aż tak wielkiej różnicy nie ma XD


Podstawowa różnica - jak Yuno zacznie gadać o chęci mordu, to nie żartuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się