Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2013 o 18:00, NeroNarmeril napisał:

Tak czy siak, oglądanie tego będzie bolesne...

Powiem Ci jedno:

Spoiler

jak Yukiteru zacznie uczyć się o Minene i upodabniać do Yuno

to będzie to zupełnie inna seria ;3

Dnia 17.11.2013 o 18:00, NeroNarmeril napisał:

Dlatego olałem anime od razu i wziąłem mangę.

Ja zacząłem od czytania mangi, ale jak zaczęły kończyć mi się chapy do czytania dowiedziałem się, że wyszło anime i dałem się skusić tym tutaj (wiem, że przeróbka xD):
http://www.youtube.com/watch?v=JeKxdZsezwk

Jedyny plus pierwszego sezonu anime to kilka scen walk, np. Ugo vs Judal. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że podobnie jak przy drugim sezonie Nurarihyona olali pierwszą część i wszystkie wprowadzone w niej zmiany. Swoją drogą polecam ^^
http://myanimelist.net/anime/10049/Nurarihyon_no_Mago:_Sennen_Makyou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 18:31, Alamut napisał:

Powiem Ci jedno:

Spoiler

jak Yukiteru zacznie uczyć się o Minene i upodabniać do Yuno


to będzie to zupełnie inna seria ;3

Ale dziur fabularnych dalej tyle samo, jeśli nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś w attack on titan jest.
Miałem wczoraj lan-party i niestety serwer gry w która mieliśmy grać padły. No i graliśmy w różne gry, ale bylismy trochę znudzeni. I myślę sobie hmm czemu by nie spróbować attack on titan. Jedna z osób, totalny wróg anime druga też jakoś nie przepada, ale myślę sobie warto spróbować. Oczywiście musiałem nazwać tą grę innymi słowami, nie użyłem słowa anime, tylko, że jest wzorowana na pewnej serii. I freddi w to grał. No i pokazałem, koledze, który wiem, że lubi skillaste gry i po 5 minutach zaczęła się cała noc zabijania tytantów xD.
I te irytacje, że znów zabił mnie tytan. No, ale bardzo się spodobało. Możliwe, że w pewnym sensie udało się stopić jakieś lody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki Redial

Z pewnym opóźnieniem zobaczyłem zakończenie serii Mirai Nikki i przyznam, że całkiem sympatycznie wyszło. To miła odmiana widzieć Yuno naprawdę szczęśliwą, a co ważniejsze - Minene jest jak zawsze genialna! xD Szkoda tylko, że nasza różowowłosa bogini zaprzepaściła szansę i

Spoiler

nie odrąbała Akise po raz drugi jego aroganckiej srebrnej główki

-.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki Redial

Dnia 19.11.2013 o 00:18, Alamut napisał:

Z pewnym opóźnieniem zobaczyłem zakończenie serii Mirai Nikki i przyznam, że całkiem sympatycznie wyszło. To miła odmiana widzieć Yuno naprawdę szczęśliwą, a co ważniejsze - Minene jest jak zawsze genialna! xD Szkoda tylko, że nasza różowowłosa bogini zaprzepaściła szansę i

Spoiler

nie odrąbała Akise po raz drugi jego aroganckiej srebrnej główki

-.-

Niestety w tym odcinku

Spoiler

Yuno nie wyrobiła swojej normy trupów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 21:59, FratelloAgito napisał:

Nie wiem czy ktoś tu to podawał, ale podaję ;p
http://[m]
Prototyp SnK, który moim zdaniem był całkiem ciekawy. Zapraszam do lektury ;3


Wielkie dzięki za dobre chęci, ale porada na przyszłość: w wątku panuje zakaz podawania linków do stron z translacjami. Wiesz łamanie praw autorskich etc. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście masz czyste konto więc dostajesz jedynie degrad -1.
Na przyszłość radzę czytać przypięte posty, podane tam informacje często pozwalają na uniknięcie takich nieprzewidzianych nieprzyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc biorąc pod uwagę, że pewne mangi czy anime nigdy w naszym kraju w jakiejkolwiek formie dostępne nie będą, a każdy jakoś się w nie zaopatruje i o tym dyskutuje i w związku tym, że ten temat i tak jest "państwem w państwie" nadal dziwi mnie ta restrykcja chociażby co do podania linka. To trochę hipokryzja i brak powagi. Just sayin''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochani użytkownicy bardzo bym prosił o nie podawanie linków do jakichkolwiek stron skąd można pobrać lub obejrzeć anime lub mange, związane jest to z licencjami (temat wałkowany przeze mnie dość często).
Podawanie linków do stron w stylu www.animenfo.com oczywiście nie będzie w żaden sposób gnębione czy represjonowane z naszej strony tak samo w kwestii AMV.
Natomiast linki do innych stron niż czysto informacyjnych czy oficjalnych traktowane będą jako naruszenie regulaminu i tak samo karane.

Rozpiska czasu emitowania nowych epizodów ->
http://animecalendar.net/

by Akashi [ http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=5725]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 22:59, Outlander-pro napisał:

Szczerze mówiąc biorąc pod uwagę, że pewne mangi czy anime nigdy w naszym kraju w jakiejkolwiek
formie dostępne nie będą, a każdy jakoś się w nie zaopatruje i o tym dyskutuje i w związku
tym, że ten temat i tak jest "państwem w państwie" nadal dziwi mnie ta restrykcja chociażby
co do podania linka. To trochę hipokryzja i brak powagi. Just sayin''


Wiesz, to tak jak z kontrolą drogową (wiem, porównanie z tyłka, ale nic lepszego nie wymyślę) - możesz sobie przekraczać prędkość, ale jak cię przyłapią to masz problem. Mangi czytaj gdzie chcesz, bylebyś się nie przyznawał, że z lewego źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 22:59, Outlander-pro napisał:

Szczerze mówiąc biorąc pod uwagę, że pewne mangi czy anime nigdy w naszym kraju w jakiejkolwiek formie dostępne nie będą, a każdy jakoś się w nie zaopatruje i o tym dyskutuje i w związku tym, że ten temat i tak jest "państwem w państwie" nadal dziwi mnie ta restrykcja chociażby co do podania linka. To trochę hipokryzja i brak powagi. Just sayin''

Myślisz że nie zdaję sobie z tego sprawy? :( Sam siedzę w tym bez przerwy i doskonale wiem jak niewiele mang można kupić nawet gdy człowiek sprowadza zza granicy angielskojęzyczne wydania, tak samo jeśli ktoś chce uczestniczyć w dyskusjach o tym co w danym sezonie wychodzi w Japonii czy też być jako-tako na bieżąco w temacie to po prostu musi sięgać po skanlacje mang i fanowsko zsubowane anime. Dla każdego kto siedzi w m&a jest to coś zupełnie oczywistego.
Niemniej Akashi ustanowił taki regulamin i nikt tego raczej nie będzie ruszał bo tak długo jak tutejsi bywalcy stosują się do tej jednej zasady dyskusje o najnowszych eplach i chapterach mogą się tu toczyć zaś zarząd forum nie musi się obawiać że ktoś im narobi problemów.
Przynajmniej tym razem nie musiałem wlepiać za to bana.

EDIT:
O, dobry pomysł Isildur. Twój post powinien się tam na górze wyróżniać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 23:29, Karharot napisał:

Myślisz że nie zdaję sobie z tego sprawy? :( Sam siedzę w tym bez przerwy i doskonale
wiem jak niewiele mang można kupić nawet gdy człowiek sprowadza zza granicy angielskojęzyczne
wydania, tak samo jeśli ktoś chce uczestniczyć w dyskusjach o tym co w danym sezonie
wychodzi w Japonii czy też być jako-tako na bieżąco w temacie to po prostu musi sięgać
po skanlacje mang i fanowsko zsubowane anime. Dla każdego kto siedzi w m&a jest to coś
zupełnie oczywistego.

Pamiętam jak po raz pierwszy, będąc świeży na internecie, zajrzałem do tematu to nie wiedziałem co się dzieje... Człowiek sobie w telewizji ocenzurowanego One Piece''a ogląda, a tu dyskusje o najnowszych, wydanych w Japonii rozdziałach mangi i wyemitowanych odcinkach! Na szczęście zostałem szybko uświadomiony, tyle że wtedy nie było jeszcze zakazu podawania linków do stron. Swoją drogą zabawne, że dzisiaj nie działa już chyba żadna z tamtych stron xD

>zarząd forum nie musi się obawiać że ktoś im narobi problemów.
Myślałem, że ten cały pomysł aby zrobić z Ciebie wtyczkę mającą kontrolować nasze stado popaprańców spalił na panewce i staliśmy się rzeczywistym państwem w państwie z dostępem do banhammera xD

Dnia 19.11.2013 o 23:29, Karharot napisał:

O, dobry pomysł Isildur. Twój post powinien się tam na górze wyróżniać ^^

Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego wszyscy jesteście Smerfami? Co to Ultramarines nabór mieli? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 00:40, Alamut napisał:

Pamiętam jak po raz pierwszy, będąc świeży na internecie, zajrzałem do tematu to nie wiedziałem co się dzieje... Człowiek sobie w telewizji ocenzurowanego One Piece''a ogląda, a tu dyskusje o najnowszych, wydanych w Japonii rozdziałach mangi i wyemitowanych odcinkach! Na szczęście zostałem szybko uświadomiony, tyle że wtedy nie było jeszcze zakazu podawania linków do stron. Swoją drogą zabawne, że dzisiaj nie działa już chyba żadna z tamtych stron xD

Część stron umarła ale na ich miejsce pojawiło się sporo nowych. Gorzej że w międzyczasie padło też Anime Gate i amerykańskie Tokyopop a dziura po nich nie została niczym wypełniona :(

Dnia 20.11.2013 o 00:40, Alamut napisał:

Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego wszyscy jesteście Smerfami? Co to Ultramarines nabór mieli? o_O

Tydzień temu dostaliśmy specjalny kolor aby nasze posty się wyróżniały (pierwotnie Isildur postulował o to żeby dotyczyło to tylko postów "służbowych" ale programista wprowadził stały kolor, tak samo jak dla konsulów). Nawiasem mówiąc najpierw był to kolor czerwony ale został zmieniony bo był słabo widoczny na ciemnym tle a do tego normalne dyskusje z udziałem moderatora wyglądały jak coś wywleczonego z rzeźni.
Jeśli Cię to interesuje to więcej o tej (i potencjalnych innych) zmianie możesz sobie poczytać tutaj ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&u=506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 01:07, Karharot napisał:

Część stron umarła ale na ich miejsce pojawiło się sporo nowych. Gorzej że w międzyczasie
padło też Anime Gate i amerykańskie Tokyopop a dziura po nich nie została niczym wypełniona
:(

Z usług Anime Gate skorzystałem tylko raz podczas wyprzedaży końcowej, ale muszę przyznać, że nie była to najgorsza stronka służąca zakupowi anime. Tego typu interes najwyraźniej się nie kręcił...

Dnia 20.11.2013 o 01:07, Karharot napisał:

Tydzień temu dostaliśmy specjalny kolor aby nasze posty się wyróżniały (pierwotnie Isildur
postulował o to żeby dotyczyło to tylko postów "służbowych" ale programista wprowadził
stały kolor, tak samo jak dla konsulów).

Ciut to rozpraszająco wygląda, ale to moje subiektywne zdanie. Lepszy byłby oczywiście kolor używany tylko przy ważnych rzeczach, ale lepsze to niż żeby strona miała paść jak kiedyś.

Dnia 20.11.2013 o 01:07, Karharot napisał:

Nawiasem mówiąc najpierw był to kolor czerwony (...) z udziałem moderatora wyglądały jak coś > wywleczonego z rzeźni.

Napisałbym coś, ale znowu czepiałbyś się odnośnie moich upodobań ;p

Dnia 20.11.2013 o 01:07, Karharot napisał:

Jeśli Cię to interesuje to więcej o tej (i potencjalnych innych) zmianie możesz sobie
poczytać tutaj ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&u=506

Naah, stosuję się do następującej maksymy: Si non confectus, non reficiat.
Jedyne co by mnie ciekawiło to powrót oficjalnych statystyk ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 01:26, Alamut napisał:

Z usług Anime Gate skorzystałem tylko raz podczas wyprzedaży końcowej, ale muszę przyznać, że nie była to najgorsza stronka służąca zakupowi anime.

Do dziś pamiętam że następnymi tytułami które Akashi chciał załatwić miały być Canaan i Mnemosyne no Musume T_T

Dnia 20.11.2013 o 01:26, Alamut napisał:

Tego typu interes najwyraźniej się nie kręcił...

Taka Komiksolandia jakoś przędzie więc może gdyby wplotłoby się to w szerszą ofertę (mangi, komiksy i może też zachodnie kreskówki) i dodatkowo na zamówienie klienta sprowadzało towar zza granicy to jakoś by się to wybroniło. Albo i nie. W ostatnich latach zdechło więcej fajnych inicjatyw :(

Dnia 20.11.2013 o 01:26, Alamut napisał:

Napisałbym coś, ale znowu czepiałbyś się odnośnie moich upodobań ;p

Ależ ja i tak znam te upodobania i często je podzielam XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 01:49, Karharot napisał:

Do dziś pamiętam że następnymi tytułami które Akashi chciał załatwić miały być Canaan
i Mnemosyne no Musume T_T

Szkoda... Btw. ten sam Akashi co spisał prawa tego wątku i którego słowa zostały zakodowane na górze strony?

Dnia 20.11.2013 o 01:49, Karharot napisał:

Taka Komiksolandia jakoś przędzie więc może gdyby wplotłoby się to w szerszą ofertę (mangi,
komiksy i może też zachodnie kreskówki) i dodatkowo na zamówienie klienta sprowadzało
towar zza granicy to jakoś by się to wybroniło. Albo i nie. W ostatnich latach zdechło
więcej fajnych inicjatyw :(

Smutna prawda jest taka, że nasz krajowy rynek nie sprzyja specjalizacji, przynajmniej w takich nerdowych niszach jak nasza. Zresztą wciąż pokutuje u nas przekonanie, że to wszystko dziecinada, ale nie raz już o tym pisano więc szkoda gadać. Z drugiej strony jeśli sklep będzie sprzedawał wszystko jak leci to też źle, ponieważ istnieje ryzyko, że oferta straci na jakości...

Dnia 20.11.2013 o 01:49, Karharot napisał:

Ależ ja i tak znam te upodobania i często je podzielam XD

Czerwony to ładny kolor i nie trzeba go od razu kojarzyć z krwią ;P Róże, maki, gile i gotowane żywcem homary też są przecież czerwone xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 02:07, Alamut napisał:

Szkoda... Btw. ten sam Akashi co spisał prawa tego wątku i którego słowa zostały zakodowane na górze strony?

Yep. That very same. Po tym jak odszedł z gramu trafił właśnie do AG.

Dnia 20.11.2013 o 02:07, Alamut napisał:

Smutna prawda jest taka, że nasz krajowy rynek nie sprzyja specjalizacji, przynajmniej w takich nerdowych niszach jak nasza. Zresztą wciąż pokutuje u nas przekonanie, że to wszystko dziecinada, ale nie raz już o tym pisano więc szkoda gadać.

Nie dość że dziecinada to jeszcze z takiego gatunku co to ma na człowieka wpływ gorszy niż narkotyki...

Dnia 20.11.2013 o 02:07, Alamut napisał:

Z drugiej strony jeśli sklep będzie sprzedawał wszystko jak leci to też źle, ponieważ istnieje ryzyko, że oferta straci na jakości...

Lepsze to niż całkowite wycofanie się z rynku.

Dnia 20.11.2013 o 02:07, Alamut napisał:

Czerwony to ładny kolor i nie trzeba go od razu kojarzyć z krwią ;P Róże, maki, gile i gotowane żywcem homary też są przecież czerwone xD

Te maki to akurat niekoniecznie najlepszy przykład XD
Niestety ten kolor naprawdę nie nadawał się do dyskusji, zresztą sam oceń ->
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2013_47/RedNovember01.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się