Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2007 o 22:55, Hubi Koshi napisał:

> Podczas walki z członkiem Akatsuki użył własnie
> Rasengana z żywiołem wody i wiatru naraz (i to AŻ dwa razy - co spowodowało zranienie
ręki)
A szanowny pan wie co to takiego fillery ?? Ze smutkiem to stwierdzam, ale jeśli nie pokazano
tego w mandze to jest to ewidentna BZDURA. Tylko rzeczy które są ukazywane w mandze są uważane
za prawdziwe, to co pokazują w anime, a nie jest takie jak w mandze to Bzdura i zmyślanie autorów
anime.


Chodziło mi o to, że pokazano w mandze cały trening Naruto nad czakrą wiatru ... ale okazało się ,że opanował choc trochę żywioł wody własnie podczas tej walki z Akatsuki uzywając wcześniej wymienionego Rasengana z żywiołem wiatru i wody . Zrobił to więc odbył taki trening napewno , tyle że autorzy mangi pewnie chcieli tym samym zaskoczyc czytelników mangi nie ukazując jego treningu a pokazac zdolnośc Naruto to odrazu w walce . ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 06:54, roforulez666 napisał:

Zrobił to więc odbył taki trening napewno
, tyle że autorzy mangi pewnie chcieli tym samym zaskoczyc czytelników mangi nie ukazując jego
treningu a pokazac zdolnośc Naruto to odrazu w walce . ; )

<wzdycha> Nie autorzy, a autor, Kishimoto-sensei konkretnie, poza tym parę podstawowych informacji dla ciebie
1. Pierwsza Powstała Manga.
2. Na podstawie mangi powstaje anime.
3. To co jest w mandze jest kanonem, to co jest w anime, a nie było tego w mandze jest wymysłem twórców anime, NIEISTOTNY WYMYSŁEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 06:54, roforulez666 napisał:

Chodziło mi o to, że pokazano w mandze cały trening Naruto nad czakrą wiatru ...


Tutaj popieram Hubiego - liczy się Manga, a nie Anime. Ponad 70 (jak nie więcej) odcinków oryginalnego Naruto to fillery, a więc podobnie jak wszystkie filmy wydarzenia, które nie miały miejsca w mandze. W Mandze Naruto dysponuje jak na razie wzmocnionymi umiejętnościami chakry typu powietrze i okresowymi dawkami dopalacza od Kyubiego. Póki co w mandze, pomijając tą umiejetność chodzenia po wodzie za pomocą powłoki chakry na stopach i jej stałej ujednoliconej emisji, Naruto nie potrafi stosować jutsu opartych na wodzie. Co nie znaczy, że jak widać z moich poprzednich dywagacji (durne słowo :/) na temat jego rodziców, nie istnieje spora szansa, że sie tego w końcu nauczy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 08:23, Hubi Koshi napisał:

> Zrobił to więc odbył taki trening napewno
> , tyle że autorzy mangi pewnie chcieli tym samym zaskoczyc czytelników mangi nie ukazując
jego
> treningu a pokazac zdolnośc Naruto to odrazu w walce . ; )
<wzdycha> Nie autorzy, a autor, Kishimoto-sensei konkretnie, poza tym parę podstawowych
informacji dla ciebie
1. Pierwsza Powstała Manga.
2. Na podstawie mangi powstaje anime.
3. To co jest w mandze jest kanonem, to co jest w anime, a nie było tego w mandze jest wymysłem
twórców anime, NIEISTOTNY WYMYSŁEM.



Powstają może jakieś Anime bez wcześniejszego powstania Mangi ?
Czy manga zawsze jest zapoczątkowaniem anime ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 12:13, Deto napisał:

Powstają może jakieś Anime bez wcześniejszego powstania Mangi ?

Bodajże kiedyś było jakieś anime na podstawie gierki MMORPG, ale być może pierwsza była manga.

Dnia 21.12.2007 o 12:13, Deto napisał:

Czy manga zawsze jest zapoczątkowaniem anime ?

Zazwyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 12:13, Deto napisał:

Powstają może jakieś Anime bez wcześniejszego powstania Mangi ?


Było kilka takich produkcji np. "Cowboy Bebop" czy "Wolfs rain", ale są to nieliczne przypadki. Generalnym problemem przy ekranizacji mang jest fakt, że animatorzy maja już gotowy skrypt i muszą to tylko "rozruszać", a Mangaka czyli autor mangi musi wymyslać i rysować nowe odcinki (najszybsi 1/tydzień, najwolniejsi 3/rok). To powoduje, że anime szybko dościga mangę i wtedy:
a) powstaje filler, czyli historyjka niezwiazana z mangą aby zabić czas jak np. w Naruto
b) historia staje się bzdurnym wymysłem animatorów i nie ma nic wspólnego z mangą np. Hellsing lub Gantz

Dnia 21.12.2007 o 12:13, Deto napisał:

Czy manga zawsze jest zapoczątkowaniem anime ?

Było kilka odwrotnych przypadków, głównie w przypadku produkcji amerykańskich lub takich głupot jak Beyblade lub (troszke sensowniejszych) Digimon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 08:23, Hubi Koshi napisał:

> Zrobił to więc odbył taki trening napewno
> , tyle że autorzy mangi pewnie chcieli tym samym zaskoczyc czytelników mangi nie ukazując
jego
> treningu a pokazac zdolnośc Naruto to odrazu w walce . ; )
<wzdycha> Nie autorzy, a autor, Kishimoto-sensei konkretnie, poza tym parę podstawowych
informacji dla ciebie

Sorki :D Pomyliło mi się . Autor a nie autorzy hehehe :d (zaspany byłem jak pisałem posta)

Dnia 21.12.2007 o 08:23, Hubi Koshi napisał:

1. Pierwsza Powstała Manga.

Wiem :>

Dnia 21.12.2007 o 08:23, Hubi Koshi napisał:

2. Na podstawie mangi powstaje anime.

Też wiem :>

Dnia 21.12.2007 o 08:23, Hubi Koshi napisał:

3. To co jest w mandze jest kanonem, to co jest w anime, a nie było tego w mandze jest wymysłem
twórców anime, NIEISTOTNY WYMYSŁEM.

Racja :>

btw. Wiem, że napewno lepiej sie znacie ode mnie na anime i mandze wiec wybaczcie moją głupotę jak cos nie tak napiszę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 13:06, roforulez666 napisał:

btw. Wiem, że napewno lepiej sie znacie ode mnie na anime i mandze wiec wybaczcie moją głupotę
jak cos nie tak napiszę ^^


Spoks, napewno troche niektórym z nas (np. mnie ;)) pochlebiasz z tym "znaniem". Ja tam osobiście popieram teorię, że: człowiek głupi sie rodzi i głupi umiera tj. nie można znać wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2007 o 13:04, Alamut napisał:

Było kilka takich produkcji np. "Cowboy Bebop" czy "Wolfs rain", ale są to nieliczne przypadki.
Generalnym problemem przy ekranizacji mang jest fakt, że animatorzy maja już gotowy skrypt
i muszą to tylko "rozruszać", a Mangaka czyli autor mangi musi wymyslać i rysować nowe odcinki
(najszybsi 1/tydzień, najwolniejsi 3/rok). To powoduje, że anime szybko dościga mangę i wtedy:
a) powstaje filler, czyli historyjka niezwiazana z mangą aby zabić czas jak np. w Naruto
b) historia staje się bzdurnym wymysłem animatorów i nie ma nic wspólnego z mangą np. Hellsing
lub Gantz


Ale zarówno Cowboy Bebop jak i Wolf''s rain doczekały się później mang.
Szczerze mówiąc bardziej cenię sobie anime od mangi, bo pomimo tego że komiks uwielbiam to jednak ten nastrój jaki potrafi wprowadzić film animowany z dobrymi scenami i dobrym podkładem muzycznym.

No ale dzięki za konkretną sensowną wypowiedź. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 13:53, Deto napisał:

Szczerze mówiąc bardziej cenię sobie anime od mangi, bo pomimo tego że komiks uwielbiam to
jednak ten nastrój jaki potrafi wprowadzić film animowany z dobrymi scenami i dobrym podkładem
muzycznym.


Też bardziej jestem za anime :D
W anime czuje większą dynamikę akcjii i jakoś lepiej słucha mi się dubbing''u :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 13:53, Deto napisał:

Szczerze mówiąc bardziej cenię sobie anime od mangi, bo pomimo tego że komiks uwielbiam to
jednak ten nastrój jaki potrafi wprowadzić film animowany z dobrymi scenami i dobrym podkładem
muzycznym.


Co tak wszyscy wrogo nastawieni do mangi ;)...ja tam jakoś z nie mam takich problemów jak niektórzy (brak komuś podkładu muzycznego(?)...niech sobie ściągnie soundtracki z anime i słucha na mp3 podczas czytania...naprawdę jest świetny efekt xD).Mogę też teraz powiedzieć ,że czasami w mandze jest lepiej wszystko wytłumaczone...no i dodać ,że czasami jest więcej motywów (jak sobie teraz czytam GTO to widzę ile ucięli w anime...może 1/3 wątków z mangi nie ma w anime :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiem wam szczerze , że juz mi się wszystko z tym Naruto i elementem wody poje....pomieszało ^^
Szukałem w mandze strony kiedy naruto uzywa nowego rasengana ... podczas walki z ziomem z akatsuki uzył techniki Fuuton(powietrze) Rasenshuriken ... mój błąd pomyliło mi sie juz dlatego , że daaawno mange czytałem
:PP

Ale tez znalazłem na necie strone z mangi gdzie Naruto RZECZYWISCIE używa dwóch żywiołow (zreszta niepamietam tej strony już :P )

20071221163654

20071221163716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 16:06, Nertis napisał:

Mogę też teraz powiedzieć ,że czasami w
mandze jest lepiej wszystko wytłumaczone...no i dodać ,że czasami jest więcej motywów (jak
sobie teraz czytam GTO to widzę ile ucięli w anime...może 1/3 wątków z mangi nie ma w anime
:/).

Zgodzę się, ale niestety lenistwo rzecz ludzka. Ja np zazwyczaj wieczorem/nocą (22-00) zajmuje się ''Japonią''. O dziwo wtedy nie mam zbytniej ochoty na przeczytanie 10 chapterów mangi, wolę sobie wygodnie w fotelu zasiąść i obejżeć 3-5 odcinków anime. Subów jest mniej do czytania niż tekstów w mandze, no i nie trzeba się martwić o oprawę muzyczną.
roforulez666>oznaczaj spojlery! przez ciebie wiem jak nowa technika będzie wyglądała, a w mandze byłem chwilkę przed tym. (z przyzwyczajenia najpierw oglądam obrazki później czytam tekst ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 16:37, roforulez666 napisał:

Ale tez znalazłem na necie strone z mangi gdzie Naruto RZECZYWISCIE używa dwóch żywiołow (zreszta
niepamietam tej strony już :P )


O shit... Teraz to ja też już sam nie wiem :/ Szczerze mówiąc też to z jakieś 4 miesiące temu czytałem, ale dałbym sobie głowę uciąć, że Kakashi, Asuma i Yamato uczyli go jedynie kontroli nad powietrzem, a więc skąd ta woda?!

1. Zwracam honor, miałeś rację i chylę czoło. ale na pewno nie popełnię przez to seppuku ^^
2. Muszę koniecznie przeczytać jeszcze raz te głupoty xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 13:53, Deto napisał:

No ale dzięki za konkretną sensowną wypowiedź. ;]


No problem dude ^^ Ja tam osobiście generalnie bardziej wolę mangę - anime są dla mnie albo zbyt przedłużone albo zbyt skrócone, amuza czasami mi nie pasuje pod obraz, ale są też takie anime (Dragon Ball konkretnie XD), które są o wiele lepsze niż manga. Jednak jak mówi stare powiedzonko: jeden lubi rybki, drugi akwarium xP

Po chwili (nie jestem samochwałą!!!!):

Zauważył ktoś kiedy digiwolwowałem na Delegata? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 16:37, roforulez666 napisał:

Ale tez znalazłem na necie strone z mangi gdzie Naruto RZECZYWISCIE używa dwóch żywiołow (zreszta
niepamietam tej strony już :P )

Cóż przyznaje, pomyłkę popełniłem i Naruto faktycznie może korzystać z wody, mój błąd ^^ A tutaj pokazane która stronką i który rozdział gdy tego użył
http://www.onemanga.com/Naruto/337/16/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 20:23, Hubi Koshi napisał:

> Ale tez znalazłem na necie strone z mangi gdzie Naruto RZECZYWISCIE używa dwóch żywiołow
(zreszta
> niepamietam tej strony już :P )
Cóż przyznaje, pomyłkę popełniłem i Naruto faktycznie może korzystać z wody, mój błąd ^^ A
tutaj pokazane która stronką i który rozdział gdy tego użył
http://www.onemanga.com/Naruto/337/16/


Oooo... tej stronki szukałem z dobrą godzinę :D Screen z mojego poprzedniego posta znalazłem w google :d Wkurzyłem się na to, że nie mogłem znaleźc tego więc wujek google mi pomógł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 22:49, DreaN napisał:

Ja bardzo lubie D.N. Angel super kreskowka, ale wole czytac mangi ^^ wam tez sie podoba ?


DN? ;] Bardzo ;] Angel nie kojarzę ;p Z kreskówek to bardzo podoba mi się Ben 10 ;] Ogólnie fajny pomysł. Z mang i anime tez podoba mi się bardzo Elfen Lied, i hellsing ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się