Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2007 o 23:11, nieszczescie napisał:

MAL to inaczej my anime list :)
Robisz tam profil i wpisujesz anime jakie oglądasz, oglądałeś, odrzuciłeś, jaką mangę czytasz
itd.
http://myanimelist.net/profile/nieszczescie


Wow, świetna stronka. Raz już trafiłem kiedyś na podobną stronę - jednak była strasznie okrojona. Tutaj jest mnóstwo fanclubów, sporo użytkowników - no i ta baza danych w której znajduje się wszystko :]. Wielkie dzięki.

Stworzyłem sobie profil:
http://myanimelist.net/profile/KrisK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 10:06, nieszczescie napisał:

13 odcinkowe :)

Tak więc jak już mówiłem odpuść sobie i zapomnij o tym draństwie bo to w ogóle nie trzyma klimatu Hellsinga. Obejrzyj sobie OVAki, albo jeśli będziesz tak miły i spełnisz moją prośbę przeczytaj chociaż jeden czy dwa chaptery mangi ^^
http://groups.msn.com/ATU-BOTI/hellsing.msnw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 11:00, Hubi Koshi napisał:

> 13 odcinkowe :)
Tak więc jak już mówiłem odpuść sobie i zapomnij o tym draństwie bo to w ogóle nie trzyma klimatu
Hellsinga. Obejrzyj sobie OVAki, albo jeśli będziesz tak miły i spełnisz moją prośbę przeczytaj
chociaż jeden czy dwa chaptery mangi ^^
http://groups.msn.com/ATU-BOTI/hellsing.msnw


Znajdę czas to z chęcią przeczytam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 11:00, Hubi Koshi napisał:

> 13 odcinkowe :)
Tak więc jak już mówiłem odpuść sobie i zapomnij o tym draństwie bo to w ogóle nie trzyma klimatu
Hellsinga. Obejrzyj sobie OVAki, albo jeśli będziesz tak miły i spełnisz moją prośbę przeczytaj
chociaż jeden czy dwa chaptery mangi ^^
http://groups.msn.com/ATU-BOTI/hellsing.msnw


Miałeś racje jest świetna ^^ Wgniata anime w ziemię choćby Victoria w anime była praktycznie bezużyteczna i słaba a tu taka nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 12:21, nieszczescie napisał:

Miałeś racje jest świetna ^^ Wgniata anime w ziemię choćby Victoria w anime była praktycznie
bezużyteczna i słaba a tu taka nie jest.

Hehe aż mi miło powiedzieć A nie mówiłem ^^ Nie no ja się w Hellsingu zakochałem od pierwszego tomiku, ten klimat, ta groteska, te odjechane postacie i historia. Po prostu cud miód, anime obejrzałem pierwszy i ostatni odcinek i jedyne co mi się w nim podobało to... muza w openingu i endingu, cała reszta jakoś tak mnie odpychała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 20:16, Hubi Koshi napisał:

BUEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHE
<turla się po ziemi ze śmiechu> BUEHEHEHEHEHHEHEH
Czemu mi tak wesoło ?? Sami spójrzcie na załączony obrazek. Oglądałem sobie Oh! My Goddess
i spójrzcie co tam się znalazło XD No to teraz wiemy z czego Polska słynie na świecie, normalnie
PRAWIE czuje się dumny z naszego narodu że coś takiego trafiło do anime. OCH I to jest 100%
autentyczny obrazek, żadnych modyfikacji, zrobiony na japońsko-języcznym anime z angielskimi
napisami.


dziwie sie ze nieznales wczesniej tego screena :D:D
--

co do hellsinga i mangi - polecam bardziej strone ''onemanga'' - lepszej jakosci skany
czekam na nastepny chapter - ciekaw jestem co autor wymysli, bo ostatnio coraz bardziej zakrecone to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 14:01, JaMES` napisał:

dziwie sie ze nieznales wczesniej tego screena :D:D

Wiem że to nic czym można się chwalić, ale... jestem znany z nieznania klasyków XD

Dnia 24.12.2007 o 14:01, JaMES` napisał:

co do hellsinga i mangi - polecam bardziej strone ''onemanga'' - lepszej jakosci skany

Tą właśnie stronę chciałem podać, ale z jakiegoś bliżej niewyjaśnionego powodu strony z Hellsingiem się nie chciały wczytywać, więc odwołałem się do starszego znanego przeze mnie źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One Piece Spoilery

Buhahahaha! Miałem rację! Ale się Enel usmarkał hehe ta jego mina była naprawdę zabójcza! Fajny był też ten motyw ze złotą kulą, oj musiało Luffiego zaboleć. Jak sobie ta kula tak dyndała na ręce Luffiego to przez chwilę myślałem że zaraz Luffy ją podciągnie do góry i przyrąbie Enelowi ale chyba jednak taka kuleczka to nawet na Luffiego z dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończę Darker than BLACK, genialne anime, ładna kreska, wciągająca fabuła. Warto obejrzeć.
Tak się spytam, chcę zacząć One Piece - warto ;]? Bo niektóre postacie mnie odstraszają (twarze jak w bajce dla 7latków). Co fajnego jest w tym anime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też z początku odrzucał wygląd postaci i ta ogólna dziecinność, ale teraz kiedy już się wciągnąłem nie ma szans żebym porzucił OP. Pytasz co fajnego? Bardzo ciekawa i zaskakująca fabuła, świetne często nieprzewidywalne walki, super postacie (gromadki która towarzyszy Luffiemu po prostu nie sposób nie polubić) i to nie tylko główne. Humor z kolei momentami po prostu rozwala :) Kreskę też można z czasem bardzo polubić. Trzeba tylko pamiętać że OP robi się naprawdę fajne dopiero po jakimś czasie. Podsumowując: jeśli lubisz shoneny to warto obejrzeć OP tylko trzeba dać mu trochę czasu żeby się do niego przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 15:41, Vincent Law napisał:

Kończę Darker than BLACK, genialne anime, ładna kreska, wciągająca fabuła. Warto obejrzeć.

Też polecam ;-)

Dnia 25.12.2007 o 15:41, Vincent Law napisał:

Tak się spytam, chcę zacząć One Piece - warto ;]? Bo niektóre postacie mnie odstraszają (twarze
jak w bajce dla 7latków). Co fajnego jest w tym anime?

Na moje One Piece nie warto oglądać, jest o wiele więcej ciekawszych i przede wszystkim krótszych anime. A OP ciągnie się już dla mnie stanowczo za długo, po prostu te 3XX odcinków mnie przeraża. Pomyśl ile w tym czasie obejrzysz różnych anime, niż jedno długie One Piece. Wiesz dzisiaj czas to pieniądz. Jeśli masz go dużo to uderzaj w przygody Luffy''ego, jeśli nie.. odpuść sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 16:46, Vincent Law napisał:

Czas to ja mam. Bleacha obejrzałem w miesiąc ^^ Troche przerażające ale w sumie nie oglądam
anime non stop, tylko systematycznie.

Nie słuchaj Lucas016 nie wie co plecie i uderzaj na One Piece ^^ To anime może i jest długie, ale wierz mi autor mangi jest niewyczerpalną kopalnią pomysłów, ja dotarłem już do najnowszych odcinków i chapterów i Cięgiem Bez Przerwy mnie gościu zadziwia. Mamy tu świetny humor, masę ciekawych postaci, bardzo rozbudowany świat że o całej masie zaskoczeń nie wspomnę. Walki są zawsze zaskakujące i niezwykłe, nigdy nie wiesz co się stanie, a każda postać ma absolutnie unikalny styl walki i "combosy". To nie to co Naruto czy Bleach gdzie techniki i zdolności się powtarzają, a postacie mają je po prostu na wyższych czy niższych poziomach, tutaj każda postać jest unikalna ^^
Mówię ci WARTO TO OBEJRZEĆ/PRZECZYTAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...nie mogę się przełamać do tego One Piece tak samo jak z Bleach na początku :P.Jakoś sobie nie mogę wyobrazić tak długiej serii...chcę się w końcu do tego tytułu zabrać...zaczynam oglądać inne anime (np. wczoraj zacząłem Oh! My Goddess...spirytus polski rządzi co?? xD).Może w końcu zacznę mangę czytać (znalazłem polskie skany ;) ),ale jakoś nie jestem przekonany :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 17:26, Nertis napisał:

Jakoś sobie nie mogę wyobrazić tak długiej serii

Dragon Balla oglądał ?? Wszystkie trzy serie razem wzięte mają, jeśli się nie mylę, GRUBO ponad 400 odcinków, więć ciężko żebyś sobie długiej serii nie mógł wyobrazić. Daj tej serii szanse, obejrzyj parę pierwszych odcinków (to przeca nie boli) a wciągnie cię na pewniaka, tylko daj One Piecowi szanse

Dnia 25.12.2007 o 17:26, Nertis napisał:

(np. wczoraj zacząłem Oh! My Goddess...spirytus polski rządzi co?? xD)

No Baaa a przed tobą jeszcze cała masa ubawu :-) Swoją drogą... oglądasz drugą serię bez obejrzenia pierwszej czy też pierwszą już obejrzałeś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 17:31, Hubi Koshi napisał:

Dragon Balla oglądał ?? Wszystkie trzy serie razem wzięte mają, jeśli się nie mylę, GRUBO ponad
400 odcinków, więć ciężko żebyś sobie długiej serii nie mógł wyobrazić. Daj tej serii szanse,
obejrzyj parę pierwszych odcinków (to przeca nie boli) a wciągnie cię na pewniaka, tylko daj
One Piecowi szanse


No tak...ale dzięki Dragon Ballowi dowiedziałem się co to anime i od tego się zaczęło ;).Dzisiaj zobaczę...jeśli jeden odcinek mi wejdzie to zobaczymy :D.

Dnia 25.12.2007 o 17:31, Hubi Koshi napisał:

No Baaa a przed tobą jeszcze cała masa ubawu :-) Swoją drogą... oglądasz drugą serię bez obejrzenia
pierwszej czy też pierwszą już obejrzałeś ??


Dzisiaj zacząłem oglądać pierwszą ;).Jakoś nie lubię przeskakiwać z kwiatka na kwiatek xD...muszę wiedzieć o co chodzi ;).Pierwszy odcinek taki...zachęcający do dalszego oglądania (może się skuszę na mangę(?) xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 19:29, Nertis napisał:

No tak...ale dzięki Dragon Ballowi dowiedziałem się co to anime i od tego się zaczęło ;).Dzisiaj
zobaczę...jeśli jeden odcinek mi wejdzie to zobaczymy :D.

Dobra rada. Obejrzyj tak z... 4-5 pierwszych odcinków, bo pierwszy odcinek cześci ludzi się jakoś nieszczególnie spodobał

Dnia 25.12.2007 o 19:29, Nertis napisał:

Dzisiaj zacząłem oglądać pierwszą ;).Jakoś nie lubię przeskakiwać z kwiatka na kwiatek xD...muszę
wiedzieć o co chodzi ;).Pierwszy odcinek taki...zachęcający do dalszego oglądania (może się
skuszę na mangę(?) xD).

Nom pierwsza seria jeśli dobrze pamiętam nie do końca się z mangą zgadzała, mam jeden tomik jeszcze z czasów Liceum i wiem co mówię :-/ Cóż jeśli zaś o pierwszy odcinek chodzi to faktycznie zachęcający, ja tam szczerze mówiąc zawsze uwielbiałem Senpaiów ^^ Tamijie i Ohtakiego te dwa świry po prostu powalają na kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 16:40, Lucas016 napisał:

Na moje One Piece nie warto oglądać, jest o wiele więcej ciekawszych


oj, nie ma, wierz mi nie ma
ciekawszego, bardziej emocjonujacego, z lepszym scenariuszem anime ciezko bedzie znaleźć...
jest tylko kilka lepszych perelek - oczywiscie polecam badrziej mange, bo anime nie raz i nie dwa jest przeciagane, ale mimo wszystko bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2007 o 19:29, Nertis napisał:

No tak...ale dzięki Dragon Ballowi dowiedziałem się co to anime i od tego się zaczęło ;).Dzisiaj
zobaczę...jeśli jeden odcinek mi wejdzie to zobaczymy :D.


a jakby nie patrzeć to one Piece jest ideowym nastepca DB, nawet sam Eichiro Oda mówi, że czerpie inspiracje i pomysly garsciami z DB
ja uwazam, ze gosc ma o wiele wieksza wyobraznie i ciekawsze pomysly niz Akira Toriyama ^^

a co do OMG - anime do obejrzenia, ale jakos szcegolnie sie na mnie nie odbiło, wolę mange, chociaz przez 8 tomikow tylko przebrnalem (AFAIR dalej wychodzi :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się