Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2016 o 21:10, Outlander-pro napisał:

Wut?
http://blogs.indiewire.com/theplaylist/first-look-scarlett-johansson-in-anime-adaptation-ghost-in-the-shell-20160414

Hollywoodzka adaptacja Ghost in the Shell i to jeszcze ze Scarlett w roli głównej? Nie
wiem co o tym sądzić.

Oby nie zeszmacili tej serii ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2016 o 23:36, Kosmitus napisał:

Spóźniony żart na 1 kwietnia? o_o
A jeśli nie to pozostaje trzymać się nikłej nadziei ze wyjdzie z tego coś chociaż odrobinę
przyzwoitego. Ostatecznie Edge of Tomorrow nie był taki zły.


A to Edge of Tomorrow jest na podstawie jakiejś mangi/anime? Nie wiedziałem.

A update u mnie: w końcu udało mi się dooglądać wszystko co z Mushishi związane, sezony, speciale i film. Trochę wolno mi szło to oglądanie, ale tak zawsze z tą serią miałem, mimo iż jest rewelacyjna, to tempo jeden odcinek na parę dni był w sam raz. Wszystkie odcinki trzymają równy, wysoki poziom i szkoda, że zanimowali już całą mangę i pewnie już nic więcej nie będzie w tym temacie. Po cichu liczyłem na więcej backstory dotyczącej Ginko, ale cóż, i tak było dobrze.
Teraz zabiorę się za to Boku dake ga Inai Machi, żeby przekonać się o co ten cały szum. Po zakończeniu serii średnia trochę spadła, ale nadal jest bardzo wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2016 o 11:59, Outlander-pro napisał:

A to Edge of Tomorrow jest na podstawie jakiejś mangi/anime? Nie wiedziałem.

Mhm, film jest na podstawie tej mangi (jest też novela która jest oryginałem):
http://myanimelist.net/manga/62887/All_You_Need_Is_Kill
Co prawda adaptacja jest dosyć luźna bo w filmie jest masę drastycznych zmian, jak choćby wygląd kombinezonów, kosmitów czy narodowość i wiek głównego bohatera, dlatego polecam przeczytać mangę nawet jeśli widziało się film ;)

Dnia 16.04.2016 o 11:59, Outlander-pro napisał:

Teraz zabiorę się za to Boku dake ga Inai Machi, żeby przekonać się o co ten cały szum.
Po zakończeniu serii średnia trochę spadła, ale nadal jest bardzo wysoka.

Niestety ale spadła zasłużenie ;/ Obejrzysz to zrozumiesz.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2016 o 12:58, Kosmitus napisał:

Co prawda adaptacja jest dosyć luźna bo w filmie jest masę drastycznych zmian, jak choćby
wygląd kombinezonów, kosmitów czy narodowość i wiek głównego bohatera, dlatego polecam
przeczytać mangę nawet jeśli widziało się film ;)


Też bardzo polecam mangę, jest nawet po polsku dostępna i dodatkowo narysowana rewelacyjnie. Co można się spodziewać po Obacie Takeshi, który jest odpowiedzialny za narysowanie Death Note, Bakumana.

Dnia 16.04.2016 o 12:58, Kosmitus napisał:

> Teraz zabiorę się za to Boku dake ga Inai Machi, żeby przekonać się o co ten cały
szum.
> Po zakończeniu serii średnia trochę spadła, ale nadal jest bardzo wysoka.
Niestety ale spadła zasłużenie ;/ Obejrzysz to zrozumiesz.


Bardziej bym powiedział oglądnij anime -> przeczytaj mangę -> wtedy zrozumiesz dlaczego :P

Taki offtop, ale ten sezon naprawdę posiada wiele wysoko-budżetowych/dobrze wyglądające anime jak My Hero Academia, Kiznaiver, Kabaneri of the Iron Fortress czy Re: Zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anime o tematyce trzymającego w napięciu thillera / horroru?
Istnieją takowe, na których można poczuć dreszczyk emocji lub zwyczajnie choć trochę się przestraszyć? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2016 o 12:58, Kosmitus napisał:

Mhm, film jest na podstawie tej mangi (jest też novela która jest oryginałem):
http://myanimelist.net/manga/62887/All_You_Need_Is_Kill
Co prawda adaptacja jest dosyć luźna bo w filmie jest masę drastycznych zmian, jak choćby
wygląd kombinezonów, kosmitów czy narodowość i wiek głównego bohatera, dlatego polecam
przeczytać mangę nawet jeśli widziało się film ;)

Nie widziałem jeszcze filmu, tylko jakieś urywki i wyglądało ciekawie, zatem mam do nadrobienia film i mangę w takim razie :D Dziena za info.

Dnia 16.04.2016 o 12:58, Kosmitus napisał:

Niestety ale spadła zasłużenie ;/ Obejrzysz to zrozumiesz.

Cóż, jak na razie tak mnie wciągnęło, że wczoraj łyknąłem z miejsca 7 odcinków :P I na razie jest bardzo dobrze, więc domyślam się, że coś zrąbali w końcówce. Dziś pewnie dooglądam do końca, to się wypowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2016 o 02:44, Ha_Xior napisał:

Anime o tematyce trzymającego w napięciu thillera / horroru?
Istnieją takowe, na których można poczuć dreszczyk emocji lub zwyczajnie choć trochę
się przestraszyć? :P

Najbardziej polecane jest Another (manga i anime).
Pierwszy sezon Higurashi no Naku Koro Ni też niczego sobie :]
Shiki też ciekawe, ale szybko można dojść do konkluzji o co biega.

Z tym przestraszeniem się to tak trochę ciężko ;/
King of Thorns ? Może ale nie do końca ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2016 o 14:02, MisticGohan_MODED napisał:

Najbardziej polecane jest Another (manga i anime).

W sumie klimat horroru utrzymuje się przez pierwsze 1/3, albo tak do połowy - potem mamy gore fest aż miło.

Dnia 17.04.2016 o 14:02, MisticGohan_MODED napisał:

Pierwszy sezon Higurashi no Naku Koro Ni też niczego sobie :]

Nie oglądałem jeszcze (boję się tej tragicznej kreski xD), ale słyszałem, że dobre i w ogóle psychodela.

Dnia 17.04.2016 o 14:02, MisticGohan_MODED napisał:

Shiki też ciekawe, ale szybko można dojść do konkluzji o co biega.

O, o, Shiki, tak, bardzo polecam. Dużo horroru, niepokoju i różnych dylematów moralno-etycznych. To chyba najlepszy horror-anime jaki jest.

Dnia 17.04.2016 o 14:02, MisticGohan_MODED napisał:

Z tym przestraszeniem się to tak trochę ciężko ;/

Hmm może jeszcze Jigoku Shoujo? Choć sam jeszcze nie oglądałem, ale zwykle ludzie polecają jeśli ktoś szuka horroru.

Ogólnie mam wrażenie, że jeśli chodzi o horrory to trochę biednie jest w anime. Tak samo jeśli szuka się dobrych historii kryminalnych/policyjnych, nie ma dużo dobrego. Biorąc pod uwagę, ile różnych serii wychodzi rocznie, to trochę dziwne, jak pewne gatunki w ogóle nie są eksplorowane. Choć no cóż, wiadomo, że gatunek "słodkie dziewczynki, robiące słodkie rzeczy" sprzedaje się najlepiej. No i głupawe ecchi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2016 o 02:44, Ha_Xior napisał:

Anime o tematyce trzymającego w napięciu thillera / horroru?
Istnieją takowe, na których można poczuć dreszczyk emocji lub zwyczajnie choć trochę
się przestraszyć? :P

Podpisuję się pod rekomendacją Higurashi, Shiki, oraz Mononoke. Z tym że przed Mononoke warto jeszcze zobaczyć 3 ostatnie odcinki tego: http://myanimelist.net/anime/586/Ayakashi__Japanese_Classic_Horror które są opowieścią o tym samym bohaterze (bohater tak się spodobał że dorobił się potem własnej serii). I uprzedzając pytanie, warto zobaczyć tylko te 3 epki, reszta jest okropnie słaba.

Z kolei Another niezbyt przypadł mi do gustu, ot można obejrzeć, ale jak dla mnie szału nie ma.

Od siebie polecę jeszcze Perfect Blue które było całkiem niezłym thrillerem. Filmy Kara no Kyoukai tez miały w sobie coś z pogranicza horroru i thrilleru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2016 o 11:23, Outlander-pro napisał:

Cóż, jak na razie tak mnie wciągnęło, że wczoraj łyknąłem z miejsca 7 odcinków :P I na
razie jest bardzo dobrze, więc domyślam się, że coś zrąbali w końcówce. Dziś pewnie dooglądam
do końca, to się wypowiem ;)

Miałem podobnie, choć trochę kręciłem nosem ze historia nie jest bardziej zagmatwana.
Deneb napisał że należy obejrzeć i przeczytać mangę aby zrozumieć czemu zakończenie jest słabe. Ja mangi nie czytałem, a i tak mi się nie podobało więc tak czy inaczej jest słabe ;p


Z innej beczki:
Juuni Kokuki aka Twelve Kingdoms
Podszedłem do tej serii bez praktycznie żadnych oczekiwań co do jakości i zostałem niesamowicie pozytywnie zaskoczony. Po anime w klimatach fantasy człowiek spodziewa się ciągłych bitew i walk z demonami, a tymczasem ta seria jest bardzo mocno oparta na samej fabule i poznawaniu bardzo ciekawego swiata inspirowanego starożytnymi chinami i tamtejszymi legendami. Naprawdę dawno nie spotkałem anime w którym świat byłby tak barwny, interesujący i dobrze przedstawiony. Sama opowieść snuje się pozornie powoli, ale odcinki znikają w zastraszającym tempie. Ogląda się to tak jakby czytało się dobrą powieść (i chyba nic w tym dziwnego bo anime jest na podstawie dosyć uznanej serii novel). Wady? Czasami zachowanie niektórych postaci, zwłaszcza na początku, ale to ledwo mała rysa na tej perełce ;] No i to że nie ma więcej ;p
Piosenka z endingu: https://www.youtube.com/watch?v=b48-hjHi9WA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem wpadłem dzisiaj na anime Sakamoto Desu ga. Seria trochę w klimatach Nichijou i Gekkan Shoujo Nozaki-kun. Główny bohater, Sakamoto, jest najbardziej Cool facetem na świecie i nikt nie jest bezpieczny przed jego Swagiem. Ani faceci ani kobiety.
Preview
https://www.youtube.com/watch?v=Xc2JV9n741U
I mała scenka
https://www.youtube.com/watch?v=NahwV4Vo_Nk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Another manga zdecydowanie lepsza od serii anime, gdzie twórcy trochę pojechali z tym gore festem na końcu xp

Jeśli chodzi o Hell Girl (Jigoku Shoujo) i Mononoke to muszę nadrobić... może nawet w ten weekend albo następny, bo póki co wkręciłem się w You Lied in April :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boku Dake ga Inai Machi

Dnia 18.04.2016 o 01:55, Kosmitus napisał:

Miałem podobnie, choć trochę kręciłem nosem ze historia nie jest bardziej zagmatwana.
Deneb napisał że należy obejrzeć i przeczytać mangę aby zrozumieć czemu zakończenie
jest słabe. Ja mangi nie czytałem, a i tak mi się nie podobało więc tak czy inaczej jest
słabe ;p


Spoiler

No i po wszystkim, przeczytałem wasze opinie i jak najbardziej się zgadzam. Pod koniec jakoś pacing zawodzi i tak końcówka jakaś taka ... nieporadna? Na pewno niesatysfakcjonująca, czegoś tam brakowało. No i ten fakt, że już od drugiego odcinka wiedziałem na 99% kto jest mordercą ... to było tak przesadnie jasne, że w pewnym momencie przez chwilę pomyślałem, że może twórcy po prostu chcą, żeby widz tak myślał, ale potem wystarczyło zauważyć, że nie ma po prostu żadnych innych potencjalnych kandydatów :/ Choć widziałem ludzi w necie, co myśleli, że może to Kenya, haha :D


Anyway solidna seria z skiepszczonym zakończeniem, 8/10 ode mnie, bo jednak oglądało się przyjemnie i bardzo wciągało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2016 o 23:01, Outlander-pro napisał:

Boku Dake ga Inai Machi

Dnia 18.04.2016 o 23:01, Outlander-pro napisał:

Spoiler

No i po wszystkim, przeczytałem wasze opinie i jak najbardziej się zgadzam. Pod koniec
jakoś pacing zawodzi i tak końcówka jakaś taka ... nieporadna? Na pewno niesatysfakcjonująca,
czegoś tam brakowało.


Spoiler

I taka w sumie z tyłka wyciągnięta ;p Nagle nie mógł bez niego żyć, a ten to jeszcze przewidział i zrozumiał? WTF? xD

Dnia 18.04.2016 o 23:01, Outlander-pro napisał:

Spoiler

No i ten fakt, że już od drugiego odcinka wiedziałem na 99% kto
jest mordercą ... to było tak przesadnie jasne, że w pewnym momencie przez chwilę pomyślałem,
że może twórcy po prostu chcą, żeby widz tak myślał, ale potem wystarczyło zauważyć,
że nie ma po prostu żadnych innych potencjalnych kandydatów :/


Dokładnie, pare postów wyżej napisałem praktycznie to samo ;p Wygląda na to ze większość osób tak miała, co niestety też było wadą jak dla mnie.

Dnia 18.04.2016 o 23:01, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Choć widziałem ludzi w
necie, co myśleli, że może to Kenya, haha :D


Spoiler

Na samiutkim początku też brałem go chwile pod uwagę, sądząc że może ma nawet taką sama moc jak główny bohater, co mogłoby być nawet ciekawym plot twistem. Jednak po paru odcinkach zupełnie te podejrzenia wobec niego porzuciłem.


Dnia 18.04.2016 o 23:01, Outlander-pro napisał:

Anyway solidna seria z skiepszczonym zakończeniem, 8/10 ode mnie, bo jednak oglądało
się przyjemnie i bardzo wciągało.

Ja ostatecznie dałem 9, ale czym dłużej nad tym myślę tym mam większą ochotę obniżyć ocenę o 1 oczko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie całkowicie poza tematem, ale z racji na specyfikę i hermetyczność naszego działu chciałbym zapytać: czy ktoś jest z Warszawy i byłby skłonny przenocować mnie 20-21 maja?

Co by jednak wpisać się w dyskusję to każdemu zalecam zabranie się za Jojo''s Bizarre Adventure jeśli jeszcze tego nie zrobił, bo niedawno zaczęła się najlepsza seria anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzacie, że jesteście na bieżąco z mangami? Aktualnie śledzę 5 serii i nigdy nie wiem, co przeczytałem a co nie. Zwłaszcza irytujące bo kilkutygodniowych przerwach.

RSS w ogóle nie zaznacza, co się już przeczytało a co jeszcze nie...

Macie jakieś inne sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się