Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2016 o 18:00, Piciambeer napisał:

Spoiler

Z tego co pamiętam to jej imię napisał Prokurator "bo myślał, że tak miał zrobić",
a Light w jakiś sposób zdublował ten wpis przypadkowo, czy coś... A może chodziło o zgranie
w czasie? Kurde, akurat ten wątek mi ze łba wyleciał.



Spoiler

No właśnie ten wątek mnie najbardziej interesuje, bo czy to "zgranie w czasie" jakoś wpłynęło diametralnie na to, że plan Light''a nie wypalił mimo, iż był na 100% pewny, że wygrał?


Dnia 11.03.2016 o 18:00, Piciambeer napisał:

A jeśli o cały serial chodzi, to IMO najsilniejszym momentem było

Spoiler

przegadane agentki
z Ameryki na podanie swoich danych osobowych... To byba było pierwsze morderstwo osoby
postronnej z ręki Lighta. Do dzisiaj ze smutkiem wspominam tą biedną kobitkę.



Spoiler

I ta scena gdy idąc przed siebie trafia na zwizualizowaną szubienicę, coś pięknego :P



I tak btw. skoro już pierwsze anime za mną, czy możecie polecić coś w podobnym temacie, ew. z fabułą, która przykuwa uwagę od pierwszego do ostatniego odcinka tak jak miało to miejsce w DN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2016 o 19:01, Ha_Xior napisał:

I tak btw. skoro już pierwsze anime za mną, czy możecie polecić coś w podobnym temacie,
ew. z fabułą, która przykuwa uwagę od pierwszego do ostatniego odcinka tak jak miało
to miejsce w DN?

Rękami i nogami podpisuję się pod Code Geass i FMA: Brotherhood, a od siebie dorzucam Kaijiego
http://myanimelist.net/anime/3002/Gyakkyou_Burai_Kaiji__Ultimate_Survivor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2016 o 19:01, Ha_Xior napisał:

I tak btw. skoro już pierwsze anime za mną, czy możecie polecić coś w podobnym temacie,
ew. z fabułą, która przykuwa uwagę od pierwszego do ostatniego odcinka tak jak miało
to miejsce w DN?


Drobna prośba o doprecyzowanie: wolisz coś chociaż pozornie umiejscowionego w naszym świecie, czy też nie straszne Ci mechy, zwierzoludzie, duchy, demony, science-fiction etc. i Twoim jedynym warunkiem jest boska i genialna fabuła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2016 o 13:23, Alamut napisał:

Przedstawiam prequel / kontynuację / coś z tego samego świata co ME!ME!ME!:
https://www.youtube.com/watch?v=Ag2THZKnwfE

O, no proszę. Nie jest nawet w połowie tak popieprzone jak ME!ME!ME!, ale też całkiem dobre. Tam na końcu to bohaterowie z pierwszego video, dobrze widzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2016 o 14:07, Outlander-pro napisał:

O, no proszę. Nie jest nawet w połowie tak popieprzone jak ME!ME!ME!, ale też całkiem
dobre. Tam na końcu to bohaterowie z pierwszego video, dobrze widzę?


Zgadza się. Ciekawa jest reakcja niebieskowłosej na widok różowowłosej - gdzieś coś wyczytałem, że kwiaty w które zamienia inne dziewczyny to lilie, co jakoby w Japonii kojarzy się ściśle z yuri. Może podkochiwała się w dziewczynie bohatera pierwszego teledysku, a jej reakcja to wyraz rozpaczy na widok jej miłości z jakimś frajerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >
> Dla mnie osobiście to zakończenie było robione na siłę i nieco zepsuło tą serię ;/
> Z tego chociażby powodu wolę zdecydowanie wersję reżyserską Death Note''a :]
>

A mi się zakończenie podobało.

Spoiler

Near w pięknym stylu załatwił Lighta, choć gdyby nie ten przypadkowy wyskok Mello to historia inaczej by się potoczyła(albo nie przypadkowy - Matsuda ma inne zdanie :) ) Przyjemnie się czytało, jak cały plan Kiry się rozwalił i wymyka mu się wszystko z pod kontroli. Jedynie co było słabe to to, jak Light błagał Ryuka o pozabijanie wszystkich - główny bohater zepsuł sobie trochę wizerunek przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2016 o 16:38, MisticGohan_MODED napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=6R10Fpatll4&list=RDuB821FLYs2k&index=29

Oglądałbym zamiast tego całego shitu które jest obecnie puszczane w TV :P


Takie show przekonałoby mnie do włączenia TV pierwszy raz od roku :D Swoją drogą byłby to znakomity pomysł na anime, ale wymagałoby niemożliwego, czyli zgody wszystkich posiadaczy praw autorskich (oraz turnieju tychże w stylu Mortal Kombat, aby wyłonić zwycięzcę show ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2016 o 22:47, McFlash napisał:

> https://www.youtube.com/watch?v=6R10Fpatll4&list=RDuB821FLYs2k&index=29
>
> Oglądałbym zamiast tego całego shitu które jest obecnie puszczane w TV :P

Takie show przekonałoby mnie do włączenia TV pierwszy raz od roku :D Swoją drogą byłby
to znakomity pomysł na anime, ale wymagałoby niemożliwego, czyli zgody wszystkich posiadaczy
praw autorskich (oraz turnieju tychże w stylu Mortal Kombat, aby wyłonić zwycięzcę show
^^)

Na początku myślałem, że wygra ten kto ma chody u Izayi z Drrr!! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2016 o 19:01, Ha_Xior napisał:

I tak btw. skoro już pierwsze anime za mną, czy możecie polecić coś w podobnym temacie,
ew. z fabułą, która przykuwa uwagę od pierwszego do ostatniego odcinka tak jak miało
to miejsce w DN?

Steins;Gate, Gankutsuou

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazłem nową genialną mangę! Jej tytuł to Crimsons, a motywem przewodnim są podróż i poszukiwanie swego miejsca w życiu. Fabuła jest nad wyraz ciekawa i po części edukacyjna, a manga ma też piękną kreską. Co ciekawe... Ma nawet niezłe echchi, co widać na poniższych obrazkach ;3

http://2.bp.blogspot.com/-txf799c0U4o/T-vw_G_LmdI/AAAAAAAAEeg/PMgIT3fRug8/s16000/018.png
http://2.bp.blogspot.com/-CVvHzA-6Jwg/T-vw__eEXpI/AAAAAAAAEeo/R-IenOfL0ls/s16000/019.png
http://2.bp.blogspot.com/-R1GtILl8w20/T-vxAr3DSVI/AAAAAAAAEew/fNLsh0Mml4c/s16000/020.png
http://2.bp.blogspot.com/--zJHbccVNP4/T-vxBjihKMI/AAAAAAAAEe4/X62yN7gVEZk/s16000/021.png
http://2.bp.blogspot.com/-eMin5Jxsdv8/T-vxCSCSmTI/AAAAAAAAEfA/KIORD2D4qNU/s16000/022.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barakamon obejrzane i muszę przyznać, że bardzo takie relaksujące anime, spokojne dosyć z nutką humorku. Fajnie prezentowały się poszczególne postacie, fabuła niby bez większych ceregieli, klimaty raczej mushishowe xD Chodzi mi tu bardziej o sposób prowadzenia epków.
Główny bohater nie przypadł mi do gustu chociaż, te zmiany jakie w nim zachodziły były ciekawe. Akcje z robakami jak dla mnie najlepsze ^^ Może nie było to jak dla mnie rewelacyjne anime albo takie, które by mnie zniszczyło, ale na prawdę dobre i po prostu przyjemnie się oglądało. 7/10

Death Parade szczerze mówiąc zaskoczyło mnie okrutnie, w życiu bym się nie spodziewał, że ktoś coś takiego wymyśli, trochę chamskie jest to co się tam działo, ale z każdym epkiem rozumiałem dlaczego. Sam pomysł jak dla mnie rewelacyjny, dużo innowacji. Pierwsza i bodaj ostatnia para najlepsze, ciekawe postacie, przemiany jakim ulegali, element zaskoczenia i finałowe starcie, no perfekto.
No, ale zdarzyły się chyba ze 2 pary, które były słabo zrobione, a jedna nawet była tam kompletnie zbędna.
Końcówka dziwna, ale bardzo dobra, daje sporo do myślenia. Pewnie taki był cały zamysł twórców, świat i sposób w jaki to się tam działo to jedno, ale cel tego animka to drugie.
No i najciekawsze jak dla mnie, to czy tam była ta osoba o której myślę? Czy to był zabieg celowy, czy przypadkowo przypomina postać z innego anime? Przedostatni odcinek bodajże jak koleś czeka na kanapie xD mam lenia żeby włączyć spoiler, ale kto widział ten wie o kogo chodzi;p Połączenie takich światów w taki sposób, to byłaby niezła patologia, ale czemu nie;p
Ogólnie seria może wydawać się momentami nieco zagmatwana i taka jakby monotonna, bo w sumie pewna powtarzalność tam była, ale sposób realizacji poszczególnych gier i różnorodność postaci rekompensuje to w dużym stopniu.
8+/10

BTW. Odświeżyłem sobie na szybko FSN i teraz myślę sobie czy brać się za ten FSN UBW. Zerknąłem ukradkiem pierwszy epek i z tego co widziałem, to podobnie prowadzona seria, tylko jakby z nieco innych perspektyw. Muszę się was doradzić, czy warto się brać za unlimited? Czy to jest praktycznie to samo co FSN, a może są różnice, które mogłyby mnie pozytywnie zaskoczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do UBW, to jest ekranizacja innego route''a. Inne osoby zginą, inne przeżyją, a poszczególni bohaterowie, choć będą startować z podobnych pozycji, to poprzez inne decyzje skończą w innych miejscach. Policz ile razy powiedziałem inne i sam oceń czy chce Ci się. Imo polecam, zwłaszcza że nie skąpili na animacji i epickie pojedynki są NAPRAWDĘ EPICKIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, czyli jest to praktycznie ten sam motyw, tylko z paroma zmianami. No nie wiem, może zrobię sobie po prostu przerwę o FSN i jak mi się zachcę znowu zobaczyć ten świat, to zerknę UBW. Bo jednak jak mam teraz znowu oglądać coś podobnego, to pewnie szybko bym się znudził, a tak to przerwa dobrze wpłynie na ocenę produktu;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2016 o 15:08, MisticGohan_MODED napisał:

Drugi sezon Gate''a za nami. Teraz trzeba z miesiąc-dwa poczekać na 3 sezon :]

Boku dake ga Inai Machi
Niebanalna historia i ogólnie dobrze zrealizowana. Przyjemnie się oglądało.
Ocena: 9,5/10

Boku dake ga Inai Machi
Końcówka szczerze zawodzi, konkretnie odcinki 11, 12. Pominęli tak wiele,

Spoiler

motywacją do zabijania były chomiki i jakieś pajęcze nici WTF? W mandze poznajemy bliżej głównego antagonistę oraz jego przesłanki. Szerzej oczywiście jest też zaznaczony motyw rehabilitacji, plus nie wiem czemu kompletnie pominięto motyw z Airi który powinien znaleźć się w 11 odcinku {/s] Moja rada luknąć do 10 odcinka i przejść na mangę.

Samo anime oceniam na 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się