Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2008 o 14:26, MisticGohan_MODED napisał:

Taaa... u nas występowało pod nazwą "Rycerze Zodiaku" i pokazali 3 serie :]
Nawet niezłe :]

Noo... pamiętam, jak szybko biegłem z zerówki aby zobaczyć w całości kolejny odcinek "Rycerzy Zodiaku" :) . Każda seria była dobra, ale najlepsza wg. mnie była 1 :) .
Napisałem "Saint Seiya" w moim poprzednim poście bo jak wszyscy operują oryginalnymi nazwami to dlaczego ja mam postępować inaczej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 15:50, Kalejdoskop86 napisał:

Napisałem "Saint Seiya" w moim poprzednim poście bo jak wszyscy operują oryginalnymi nazwami
to dlaczego ja mam postępować inaczej? :)

Problem polega na tym że ty wcale nie oglądałeś Saint Seiya :-) Ty oglądałeś Rycerzy Zodiaku. Myk polega na tym że to co puszczali w Polskiej telewizji to nie było Saint Seiya, tylko jego zubożona, ocenzurowana, zmasakrowana i wykastrowana wersja :-( Jak w sumie większość anime puszczanych w Polsce. Gdyby nie było ocenzurowane to raczej by się dla osoby z podstawówki nie nadawało bo Saint Seiya z tego co wiem należy do dość krwawych animee. Dwa odcinki tak się cenzorom nie spodobały że pocięli go do tego stopnia że zostało im materiału na jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 15:57, Hubi Koshi napisał:

> Napisałem "Saint Seiya" w moim poprzednim poście bo jak wszyscy operują oryginalnymi nazwami

> to dlaczego ja mam postępować inaczej? :)
Problem polega na tym że ty wcale nie oglądałeś Saint Seiya :-) Ty oglądałeś Rycerzy Zodiaku.
Myk polega na tym że to co puszczali w Polskiej telewizji to nie było Saint Seiya, tylko jego
zubożona, ocenzurowana, zmasakrowana i wykastrowana wersja :-( Jak w sumie większość anime
puszczanych w Polsce. Gdyby nie było ocenzurowane to raczej by się dla osoby z podstawówki
nie nadawało bo Saint Seiya z tego co wiem należy do dość krwawych animee. Dwa odcinki tak
się cenzorom nie spodobały że pocięli go do tego stopnia że zostało im materiału na jeden.


No niestety... takie były wtedy realia o Anime w Polskiej TV...
Właściwie to od tamtego czasu nic się nie zmieniło ;p Przykładem może być jetix ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2008 o 16:12, MisticGohan_MODED napisał:

No niestety... takie były wtedy realia o Anime w Polskiej TV...
Właściwie to od tamtego czasu nic się nie zmieniło ;p Przykładem może być jetix ;p



Największym bólem było to że tamte anime były w języku francuskim, kompletnie pozbawionym emocjonalnej strony bohaterów, a teraz z dubbingiem jest jeszcze gorzej, ile można słuchac tych samych głosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 16:12, MisticGohan_MODED napisał:

No niestety... takie były wtedy realia o Anime w Polskiej TV...
Właściwie to od tamtego czasu nic się nie zmieniło ;p Przykładem może być jetix ;p

O Jetixie to ty mi tu nawet nie wspominaj XD Nie no większość Tamtych anime które dotarły do Polski wcale nie przybyły z japonii. Ot Naruto czy Shaman King przyjechały objazdem przez Stany. Saint Seiya i Dragon Ball to chyba z Franji albo Włoch, podobnie zresztą cała masa innych anime. Teraz jednak jest już lepiej, mamy Hypera, podobno ma być nowy kanał o anime, a AXN ma puszczać Death Note i Blood+ więc nie jest tak źle. Można powiedzieć że Najgorzej już było, teraz będzie już tylko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 15:47, Hubi Koshi napisał:

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Oczywiście, że Throne pokazały mały odsetek siły. Nie mówiąc o trybie wzmocnionej sił, gdy piloci się wkurzą. Ze snajperami będzie niezła jazda jak Lockon nie trafi to Johann trzepnie :P Dodatkowo pole GN i GN Bazooka... Boje się... :P Odcinek już opublikowany na Veohu, więc oglądaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 27.01.2008 o 17:01, Earthshaker napisał:

Oczywiście, że Throne pokazały mały odsetek siły. Nie mówiąc o trybie wzmocnionej sił, gdy
piloci się wkurzą. Ze snajperami będzie niezła jazda jak Lockon nie trafi to Johann trzepnie
:P Dodatkowo pole GN i GN Bazooka... Boje się... :P Odcinek już opublikowany na Veohu, więc
oglądaj.

Hmm jest jedna rzecz która mnie zdziwiła. Obserwatorzy mówili że powinno być tylko PIĘĆ Solar Generatorów, mięli na myśli GN Drives no nie ?? To mnie właśnie męczy bo przecież Gundamów jest tylko cztery, a Ptolemaios nie posiada Gn Drive. Jeśli chodzi o to z kim walczą to ta czarna jednostka która zaatakowała Throne to Union Flag więc, chyba będą kopali tyłek Union. To naprawdę genialna sprawa że Gundamy są tak zróżnicowane i wspierają się nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 17:46, Hubi Koshi napisał:

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 27.01.2008 o 17:46, Hubi Koshi napisał:

Hmm jest jedna rzecz która mnie zdziwiła. Obserwatorzy mówili że powinno być tylko PIĘĆ Solar
Generatorów, mięli na myśli GN Drives no nie ?? To mnie właśnie męczy bo przecież Gundamów
jest tylko cztery, a Ptolemaios nie posiada Gn Drive. Jeśli chodzi o to z kim walczą to ta
czarna jednostka która zaatakowała Throne to Union Flag więc, chyba będą kopali tyłek Union.
To naprawdę genialna sprawa że Gundamy są tak zróżnicowane i wspierają się nawzajem.

Nadleeh to na pewno nie jest bo jest napędzany tym samy napędem co Virtue. Ciekawe... Meisterów tyle dzieli, mają wiele konfliktów, a jakoś dla przetrwania i wypełnienia misji współpracują ze sobą. Co raz bardziej podoba mi się myśl jakby to Dynames rozwalił elevatory. W ogóle to chyba Throne Eins nie jest w stanie użyć tego działa. Pięć Solar Generatorów, Throne też odpadają bo są napędzane czymś innym. Może to GN-000 O Gundam, którego zobaczył Setsuna w młodości. Czyli... GNY-001 Gundam Astraea. OMG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gandam Meista 05 obejrzany :) kurde gdyby nie awaria netu byłbym już przy epku 11 :)

Btw. poda ktoś na maila/gg (w GSie) namiary na Gundam Winga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 27.01.2008 o 18:15, Earthshaker napisał:

Ciekawe... Meisterów
tyle dzieli, mają wiele konfliktów, a jakoś dla przetrwania i wypełnienia misji współpracują
ze sobą.

W sumie to nie jest z nimi tak źle, na dobrą sprawę to tylko Tieria stwarza jakieś poważniejsze problemy, poza tym Meisterowie całkiem niezgorzej ze sobą... współistnieją, o współżyciu lepiej nie mówić XD

Dnia 27.01.2008 o 18:15, Earthshaker napisał:

Co raz bardziej podoba mi się myśl jakby to Dynames rozwalił elevatory. W ogóle to
chyba Throne Eins nie jest w stanie użyć tego działa.

Nie no wtedy to Celestial Being dosłownie strzeliło by sobie w nogę ze śrutówki, gdyby Dynames rozwaliła windy orbitalne to odcięła by ludzi od jedynego stałego źródła paliwa, a na ziemi rozpętało by się piekło wojny o surowce, więc to raczej odpada :-) Poza tym Celestial Being dba o Public Relations, tak jak mówili obserwatorzy, nie zabijają pilotów o ile nie jest to sytuacja krytyczna. Zniszczenie Wind było by strzeleniem sobie w stopę również pod względem PR

Dnia 27.01.2008 o 18:15, Earthshaker napisał:

Pięć Solar Generatorów, Throne też odpadają
bo są napędzane czymś innym. Może to GN-000 O Gundam, którego zobaczył Setsuna w młodości.
Czyli... GNY-001 Gundam Astraea. OMG

Throne odpadają w przedbiegach bo obserwatorzy nawet o nich nie wiedzieli. Astrae to całkiem sensowna opcja tyle że... czy on aby teraz nie jest wykorzystywany przez Fereshte ?? Mogę się mylić ale Astraea to była jednostka testowa i prototypowa, prawda ?? Testowali na niej różne technologie i poddawali różnorakim testom. Teraz została wycofana i przekazana Fereshte... co oznacza że Obserwatorzy nie wiedzą też o istnieniu Fereshte, którzy oprócz Astraei mają jeszcze trzy inne Gundamy. Sytuacja robi się pokręcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 18:25, Hubi Koshi napisał:

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.
Throne odpadają w przedbiegach bo obserwatorzy nawet o nich nie wiedzieli. Astrae to całkiem
sensowna opcja tyle że... czy on aby teraz nie jest wykorzystywany przez Fereshte ?? Mogę się
mylić ale Astraea to była jednostka testowa i prototypowa, prawda ?? Testowali na niej różne
technologie i poddawali różnorakim testom. Teraz została wycofana i przekazana Fereshte...
co oznacza że Obserwatorzy nie wiedzą też o istnieniu Fereshte, którzy oprócz Astraei mają
jeszcze trzy inne Gundamy. Sytuacja robi się pokręcona.

Czyli zostaje GN-000 O Gundam jako nr 5. Nie ma innego wyjścia. Doczytałem, że Corner jest szefem Throne''ów. Z każdym odcinkiem jest coraz więcej tajemnic. Istny LOST xD Nie mogę się doczekać aż do akcji wkroczy Fereshte i Krung Thep. Zapewne będzie to w drugiej serii w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH MOJE POSTY. O ILE NIE OZNACZĘ ICH JAKO "BRAK SPOILERÓW"
TO ZNACZY ŻE SPOILERUJE.

Dnia 27.01.2008 o 18:40, Earthshaker napisał:

Czyli zostaje GN-000 O Gundam jako nr 5. Nie ma innego wyjścia. Doczytałem, że Corner jest
szefem Throne''ów. Z każdym odcinkiem jest coraz więcej tajemnic. Istny LOST xD Nie mogę się
doczekać aż do akcji wkroczy Fereshte i Krung Thep. Zapewne będzie to w drugiej serii w październiku.

Szczerze mówiąc zastanawia mnie skąd oni biorą te informacje, chodzi mi o Cornera jako szefa Trinity, w anime tego nigdzie nie ma powiedziane więc... gdzie ?? W którejś z mang które opisują side-story ??
Hehe fakt im dalej w las tym więcej drzew i wiesz... to mi się właśnie podoba :-) Jeśli o Krung Thep chodzi to nie jestem pewien czy będzie to możliwe. Chall Acustica jest szefową Fereshte. Jeśli o Luido Resonanse chodzi to nie jestem pewien, ale Feldt aby nie mówiła że jej rodzice nie żyją ?? Marlene Bloody... czy aby na pewno chciało by się SB trzymać przestępcę tak długo pod ręką ??
Ogólnie rzecz biorąc Mocarstwa się za głowę złapią i zaczną płakać jak tak dalej pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 19:16, Asthariel napisał:

Hm , oglądał ktoś Tengen Toppa Gurren Lagann? Warto się tym zainteresować?

Hmm ludzie się tu nad tym rozpływali niczym lody w reaktorze termo-nuklearnym więc chyba dobra. Osobiście nie oglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 19:16, Asthariel napisał:

Hm , oglądał ktoś Tengen Toppa Gurren Lagann? Warto się tym zainteresować?


Co to za pytanie? Tengen Toppa Gurren Lagann to najlepsze anime 2007 roku i jedno z lepszych anime o mechach z przymrożeniem oka jakie kiedykolwiek powstało. Genialne stworzone postaci, niebanalny humor w stylu FLCL, perfekcyjna ściezka audio (genialna muzyka + fenomenalny voice acting), mnóstwo akcji, akcji, akcji ... powiedzmy że to taki mix Gundama + FLCL + inne anime o mechach + sterydy :)

No i Lord Kamina !!! :)

ps. animacja i kreska zabijają, a modele postaci i mechów to czysty hardkor :)

Innymi słowy - warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 16:20, Hubi Koshi napisał:

> No niestety... takie były wtedy realia o Anime w Polskiej TV...
> Właściwie to od tamtego czasu nic się nie zmieniło ;p Przykładem może być jetix ;p
O Jetixie to ty mi tu nawet nie wspominaj XD Nie no większość Tamtych anime które dotarły do
Polski wcale nie przybyły z japonii. Ot Naruto czy Shaman King przyjechały objazdem przez Stany.
Saint Seiya i Dragon Ball to chyba z Franji albo Włoch, podobnie zresztą cała masa innych anime.
Teraz jednak jest już lepiej, mamy Hypera, podobno ma być nowy kanał o anime, a AXN ma puszczać
Death Note i Blood+ więc nie jest tak źle. Można powiedzieć że Najgorzej już było, teraz będzie
już tylko lepiej.


Tak może być lepiej :D
O ile jakaś pani rzecznik się nie przyczepi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 19:31, MisticGohan_MODED napisał:

Tak może być lepiej :D
O ile jakaś pani rzecznik się nie przyczepi xD

To się ją Chomikiem Alfredem i armią Gumowych kurczaków z pneumatycznymi wyrywaczami serc postraszy. Pamięta tu jeszcze ktoś w ogóle że rozkręcenie się rynku mangi i anime zawdzięczamy do pewnego stopnia Mr Jediowi :-) Zresztą to on z tego co wiem majstruje w AnimeGate ^^ CHWAŁA MR. JEDIOWI... i Dżordżowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 15:57, Hubi Koshi napisał:

Problem polega na tym że ty wcale nie oglądałeś Saint Seiya :-) Ty oglądałeś Rycerzy Zodiaku.
Myk polega na tym że to co puszczali w Polskiej telewizji to nie było Saint Seiya, tylko jego
zubożona, ocenzurowana, zmasakrowana i wykastrowana wersja :-( Jak w sumie większość anime
puszczanych w Polsce. Gdyby nie było ocenzurowane to raczej by się dla osoby z podstawówki
nie nadawało bo Saint Seiya z tego co wiem należy do dość krwawych animee. Dwa odcinki tak
się cenzorom nie spodobały że pocięli go do tego stopnia że zostało im materiału na jeden.

No wiesz, wiem, ale chodziło mi, że oryginalny tytuł to był "Saint Seiya" . Co do okrojenia to, tak, niestety... zrobili z tego anime, Rycerzy Zodiaku, okrojoną wersję na wzór przemocy w anime "Yattaman" :P . Ale cóż, obejrzałem niektóre odcinki nieokrojone i podzielam twe zdanie, że dużo tam krwi jest :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 20:28, Kalejdoskop86 napisał:

No wiesz, wiem, ale chodziło mi, że oryginalny tytuł to był "Saint Seiya" . Co do okrojenia
to, tak, niestety... zrobili z tego anime, Rycerzy Zodiaku, okrojoną wersję na wzór przemocy
w anime "Yattaman" :P . Ale cóż, obejrzałem niektóre odcinki nieokrojone i podzielam twe zdanie,
że dużo tam krwi jest :) .

Nie no problemu nie ma chciałem tylko sprecyzować to i owo, a jeśli o Yattamana chodzi to nie jest tak źle, przynajmniej bieliznę Tej Złej było widać kiedy drużyna złych wylatywała w powietrze XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się