Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2008 o 20:15, Taikun napisał:

Tak jak mówi Azrathel to Freud :) to on ''stworzył'' kompleks Edypa

Nie rozwijajmy lepiej tego tematu bo nam tu wpadnie pan/pani Moderator ^^

Dnia 21.08.2008 o 20:15, Taikun napisał:

wykres zajebistości został jednak idealnie przedstawiony :)

Spadek po śmierci Kaminy i "cichym i spokojnym" życiu w Kamina City, no nie można się nie zgodzić... chociaż ja i TAK wolałem Simona w roli głównego wymiatacza, w przeciwieństwie do Kaminy on miał mózg którym mógł poprzeć swoje działania, a nie tylko pustą samobójczą brawurę ^^ Taaa... chyba się proszę o kłopoty XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 20:22, Hubi Koshi napisał:

Taaa... chyba się proszę o kłopoty XD

I to jakie xD
Kamina to prawdziwy SPARTAN ! :D

A wykres jak najbardziej trafny :]
Choć myślę ,że wykres świdra powinien przebić wykres i lecieć aż do nieba xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 20:22, Hubi Koshi napisał:

Nie rozwijajmy lepiej tego tematu bo nam tu wpadnie pan/pani Moderator ^^

he ? a co to kompleks Edypa to temat zakazany ? ;o

Dnia 21.08.2008 o 20:22, Hubi Koshi napisał:

chociaż ja i TAK wolałem Simona w roli głównego wymiatacza, w przeciwieństwie
do Kaminy on miał mózg którym mógł poprzeć swoje działania, a nie tylko pustą samobójczą
brawurę ^^ Taaa... chyba się proszę o kłopoty XD


Twoje zdanie się nie liczy ... masz Llyoyda w avku, jesteś mięczakiem z pedalskim głosem ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 21:57, Taikun napisał:

he ? a co to kompleks Edypa to temat zakazany ? ;o

Nie ale gdybyśmy się zapędzili w te strony to szybko zebralibyśmy sobie na porządne kopniaki... przynajmniej ja, tytuł do czegoś zobowiązuje ^^

Dnia 21.08.2008 o 21:57, Taikun napisał:

Twoje zdanie się nie liczy ... masz Llyoyda w avku, jesteś mięczakiem z pedalskim głosem

Po pierwsze pozytywnie stukniętym mięczakiem, po drugie twórcą jednego z najbardziej wypasionych Knightmareów w CG :-P Gdyby nie ludzie tacy jak Lloyd to Kamina i spółka latali by i lali się po łbach patykami ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 21:11, MisticGohan_MODED napisał:

Kamina to prawdziwy SPARTAN ! :D

Spartan = 4P (Przyszedł, Powrzeszczał, Powalczył, PADŁ)

Dnia 21.08.2008 o 21:11, MisticGohan_MODED napisał:

A wykres jak najbardziej trafny :]
Choć myślę ,że wykres świdra powinien przebić wykres i lecieć aż do nieba xD

Zdecydowanie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy chapter Naruto nawet się spisuje, zapowiada się miła walka z 8-ogoniastym, mam andzieje, ze skonczy sie ucieczka ktorejs ze stron, albo cos w ten desen :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 14:46, Asthariel napisał:

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=253445&p=1

W skrócie - jest szansa na kontynuacje FMA i DTB!


Ale to sa juz staaaare informacje, na ACP sie gdzies w czerwcu pojawily :P
FMA to bym chetnie zobaczyl w wersji takiej jak Hellsing Ultimate - czyli ekranizacja mangi, to by było coś!
zobaczyć prawdziwego Pride''a w akcji, aż mnie ciarki przechodzą xD
w ogóle nie mogę się doczekać konfrontacji Ojca z Hohenheimem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY FMA

Dnia 21.08.2008 o 22:35, JaMES` napisał:

w ogóle nie mogę się doczekać konfrontacji Ojca z Hohenheimem ^^

Ja tam się cieszę że Ran Fan wróciła i jako wyczepistego AutoMaila sobie sprawiła ^^ Posiekała biednego Gluttony na kawałeczki. Nie ma co fajną kompanię sobie Ed zorganizował, Homunculus, dwie Chimery i jeszcze fanatyczna ninja-girl XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 22:45, Hubi Koshi napisał:

SPOILERY FMA
> w ogóle nie mogę się doczekać konfrontacji Ojca z Hohenheimem ^^
Ja tam się cieszę że Ran Fan wróciła i jako wyczepistego AutoMaila sobie sprawiła ^^
Posiekała biednego Gluttony na kawałeczki. Nie ma co fajną kompanię sobie Ed zorganizował,
Homunculus, dwie Chimery i jeszcze fanatyczna ninja-girl XD


No ja od dawna oczekiwałem powrotu Ran-Fan - powrocila w fajnym stylu :]
teraz od FMA oczekuje:
1) kontynuacji watku tatuaza Hawkeye
2) wiecej Mustanga, bo lami gdzies po katach zbierajac jakies durne informacje :P (wiem, wazne dla fabuly, no ale Mustang w akcji rządzi, szczegolnie w polaczeniu z Edem :P)
3) Hohenhaim vs. Father Showdown!
4) gdzie się podziała ta głupia siksa Mai z Envy?
5) Winry+Ed=WMPP xD
6) Braaaaama, dawno braaaaamy nie było... Bramo come back!
Więcej grzechów nie pamiętam, za wszys... ekhm, no tak, to tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym FMA. Przecież to anime robi większą sieczkę z mózgu niż Higurashi no naku koro ni i Kimi-kiss ~ pure rouge. Jednym słowem - masakra. Nie mówię tu o o krwi czy przekleństwach - ale o fabule i niektórych motywach (nina :F).

Nie chcę znowu przeżywać tej traumy.

Swoją drogą - muszę w końcu zabrać się za mangę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 23:59, KrisK91 napisał:

Co wy z tym FMA. Przecież to anime robi większą sieczkę z mózgu niż Higurashi no naku
koro ni i Kimi-kiss ~ pure rouge. Jednym słowem - masakra. Nie mówię tu o o krwi czy
przekleństwach - ale o fabule i niektórych motywach (nina :F).

Sieczkę z mózgu? Nie sądzę. Zresztą w porównaniu do mangi to anime jest znacznie gorsze. Dotyczy to również odcinków, które bazowały na mandze, bo tam naprawdę wiele rzeczy zmieniono, w tym wspomniany wątek z Niną. Anime FMA krótko mówiąc nie jest zbyt dobre. Dobrze jeśli naprawdę powstanie ta nowa seria (chyba najlepiej by było jakby zrobili takie OVA wychodzące raz na jakiś czas, jak w przypadku Hellsinga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY FMA

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

No ja od dawna oczekiwałem powrotu Ran-Fan - powrocila w fajnym stylu :]

Masakrycznym stylu można by rzec ^^

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

1) kontynuacji watku tatuaza Hawkeye

Nom to tałatajstwo może być albo bardzo pomocne albo bardzo niebezpiecznie biorąc pod uwagę jego moc.

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

2) wiecej Mustanga, bo lami gdzies po katach zbierajac jakies durne informacje :P (wiem,
wazne dla fabuly, no ale Mustang w akcji rządzi, szczegolnie w polaczeniu z Edem :P)

Taaa ci dwaj są siebie warci XD Uwielbiam jak się wykłócają gdy się spotykają. Ech a przynajmniej na początku sobie docinali ^^ Ech muszę sobie powtórzyć FMA

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

3) Hohenhaim vs. Father Showdown!

Oooo to będzie masakryczna walka chociaż... Hohenhaim będzie miał chyba przewagę. Father powiedział że podzielili się duszami pół na pół gdy tamto królestwo zostało zniszczone, a przecież od tamtego czasu Father nie dość że podtrzymywał Alchemię to jeszcze stworzył Homunculusy, na pewno Trochę mocy na to zużył.

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

4) gdzie się podziała ta głupia siksa Mai z Envy?

Tupta po drodze do zagłady ^^

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

5) Winry+Ed=WMPP xD

Mhm [notuje sobie zwrot] człowiek się całe życie uczy ^^ Ale szanse na to nikłe, ostatecznie to shonen.

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

6) Braaaaama, dawno braaaaamy nie było... Bramo come back!

Eee na pewno niedługo będzie, ostatecznie Ed i Al muszą tam do niej pójść by swoje body-partsy odzyskać ^^

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

Więcej grzechów nie pamiętam, za wszys... ekhm, no tak, to tyle :P

Siódmy zapomniałeś o siódmym :-P Ja osobiście czekam na tego gościa (ech moja pamięć do imion ^^;) który dostał po kręgosłupie od Lust żeby wstał i znowu zaczął wymiatać.


====================>Fouton
Nooo ciężko tego ode mnie wymagać. Sayoko to jak już coś młodsza siostrzyczka Ran-Fan bo Ran-Fan poznałem dużo wcześniej niż Sayoko więc automatycznie ma lepszą pozycje ^^ Ech... WIĘCEJ TAKICH FAJNYCH KUNOICHI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, nigdy nie interesowałem się tymi klimatami, więc się nie znam. Dlatego mam pytanie: czym się różni manga od anime? Jako niewtajemniczony podam swoje domysły: manga to mi pasuje do stylu rysowania, a anime do filmów. Bardzo się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 02:00, Kuboo PL napisał:

Eee, nigdy nie interesowałem się tymi klimatami, więc się nie znam. Dlatego mam pytanie:
czym się różni manga od anime? Jako niewtajemniczony podam swoje domysły: manga to mi
pasuje do stylu rysowania, a anime do filmów. Bardzo się mylę?

Prawie trafiłeś ^^ Manga to mówiąc krótko komiksy, anime z kolei to określenie na filmy i seriale animowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

1) kontynuacji watku tatuaza Hawkeye

Kurczę... Za rzadko ta manga wychodzi, bo już nie pamiętam co to było T-T

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

2) wiecej Mustanga, bo lami gdzies po katach zbierajac jakies durne informacje :P (wiem,
wazne dla fabuly, no ale Mustang w akcji rządzi, szczegolnie w polaczeniu z Edem :P)

Osobiście Pan Pułkownik mi lekko zwisa podobnie jak Pani Generał Armstrong ^^ Bardziej jestem ciekaw czy King Bradley przeżył i pomału sie zastanawiam czy Generał Grumman nie ma własnych planów co do przyszłości Ametris...

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

3) Hohenhaim vs. Father Showdown!

Podobnie jak Hubi obstawiam, że Hohenheim jest silniejszy od Fathera na skutek podziałów, które wynikły podczas tworzenia jego dzieci, ale wydaje mi się, że w bezpośrednim starciu okaże się słabszy. Ojciec naszych bohaterów jest w końcu tylko człowiekiem, podatnym na uczucia i po prostu niedoskonałym a Father to w końcu istota wyższa ^^

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

4) gdzie się podziała ta głupia siksa Mai z Envy?

Pewnie się gdzieś pogubiła, albo co by było ciekawsze Envy wyssał ją z energii życiowej i częściowo sie odtworzył XD

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

5) Winry+Ed=WMPP xD

Zaraz mi się przypominają te piosenki Cheefa z South Parka, zaczynające sie niewinni od "kiedy mężczyzna kocha kobietę", a kończące sie zwrotkami typu"i taczają sie namiętnie na futerku przed kominkiem i kochają siebie mocno, hardkorowo nawet powiem" XD Byłoby nawet interesting, nie powiem, ale będziesz musiał poczekać na jakiegoś doujina chyba ^^

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

6) Braaaaama, dawno braaaaamy nie było... Bramo come back!

Brama musi powrócić i pożreć czyjeś dusze ^^

Dnia 21.08.2008 o 23:03, JaMES` napisał:

Więcej grzechów nie pamiętam, za wszys... ekhm, no tak, to tyle :P

No a ta armia w lodówce pod centralą na którą natknęła się Armstrong? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn... na tylniej okladce 20. tomu FMA ma sie znaleźć zapowiedź drugiej serii anime ;(

Najnowsze chapetery
Bleach - ostateczny koniec lipnej walki, i dwie kolejne... no coz Kira moglby zginac, za to druga walka zapowiada sie interesująco :]
Naruto - yeah! saskacz dostaje po klacie, yatta! Hachibi szybko pokazal swoja prawdziwa postac, mzoe przezyje by pokazac kilka sztuczek naruto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 12:50, JaMES` napisał:

Naruto - yeah! saskacz dostaje po klacie, yatta! Hachibi szybko pokazal swoja prawdziwa
postac, mzoe przezyje by pokazac kilka sztuczek naruto?

Mnie szokuje co innego. Po raz kolejny Saskacz okazał ludzkie odruchy kiedy się nieco przestraszył że jego kompani mogli zostać ranni... to zaprawdę nietypowe dla Saskacza. Odkrycie prawdy o Itachim chyba naprawdę go nieco zmiękczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 12:39, Alamut napisał:

Osobiście Pan Pułkownik mi lekko zwisa podobnie jak Pani Generał Armstrong ^^ Bardziej
jestem ciekaw czy King Bradley przeżył i pomału sie zastanawiam czy Generał Grumman nie
ma własnych planów co do przyszłości Ametris...

Też mi się wydaje, że przeżył skoro jego ciała nie znaleziono (było o tym mówione). Wydaje mi się, że zapowiada się jego efektowny powrót. King Bradley to moim zdaniem najciekawszy czarny charakter w FMA, ciekawszy nawet niż Father. A Grumman kombinuje i to nieźle... Zamierza zająć miejsce Bradleya i pozbyć się Mustanga, w którym widzi konkurencję i zagrożenie.

Dnia 22.08.2008 o 12:39, Alamut napisał:

> 3) Hohenhaim vs. Father Showdown!
Podobnie jak Hubi obstawiam, że Hohenheim jest silniejszy od Fathera na skutek podziałów,
które wynikły podczas tworzenia jego dzieci, ale wydaje mi się, że w bezpośrednim starciu
okaże się słabszy. Ojciec naszych bohaterów jest w końcu tylko człowiekiem, podatnym
na uczucia i po prostu niedoskonałym a Father to w końcu istota wyższa ^^

Mi się wydaje, że mogą być równi pod względem siły. W końcu Father uzyskał "ciało" kosztem poświęcenia ludności jednego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się