Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2009 o 18:29, Piotrbov napisał:

Ja tam z RAW''ami też jakoś nie mam większych problemów, lecz tylko ogólnie po obejrzeniu
odcinka wiem o co chodzi, a ja lubię się zgłębiać się w fabułę dokładnie itd.


A to i u mnie tak to wygląda, nyan koi przecież tez w RAWie machnąłem, ale lubię sobie wszystko dokładnie wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 18:33, Tomoya-kun napisał:

Oglądaj dalej to może kiedyś mnie dogonisz (pomijam szczegół że też ciągle dodaje nowe
serie do listy obejrzanych) :)

Ja tez ja też:P choćostatnio bardziej na mangach sie skupiłem

Dnia 06.10.2009 o 18:33, Tomoya-kun napisał:

btw http://www.youtube.com/watch?v=rPITtSJVvgM czy tylko mi zdaje się że to naprawde
potrafi wedrzeć się w mózg?

Jak to MADy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu w pełni nadrobiłem z nowymi seriami(choć czekam jeszcze na Winter Sonata, DtB i Kimi no Todoke). Ogólnie sezon wygląda na niezły bo jeszcze nie zawiodłem się na żadnym z tytułów które chciałem oglądać. A o seriach ogólnie:
Asura Cryin 2 - poziom podobny jak 1 czyli nadal ciekawa historia która ma potencjał ale jest nieumiejętnie poprowadzona, ale mimo tego malkamentu mam zamiar to skończyć bo jednak ciekawi mnie jak to się rozwinie. No i ciałkiem niezły jest nowy op. jak narazie chyba najbardziej podobał mi się z tego sezonu.
Letter Bee - troche jak dawniejszy Eden of the east cicha seria z niebanalną historią która ma szanse stać się naprawde niezła, w każdym razie początek wygląda zachęcająco. Mam tylko nieodparte wrażenie że nie ma co przyzwyczajać się do Gauche bo w ten lub inny sposób pewnie niedługo się z nim pożegnamy(niekoniecznie będzie to oznaczać śmierć)
Nogizaka Haruka no Himitsu 2 Purezza w skrócie to samo co jedynka czyli przyjemna komedia romantyczna nic dodać nic ująć(no mogli by ując troche tej pary w źródłach bo przesadzili z tą cenzurą na 3/4 ekranu)
Nyan Koi - kolejna w tym sezonie komedia romantyczna ale tym razem bardziej kocia :) Zapowiada się całkiem niezły lekko porąbany serial bez elementów fanserwisu troche w stylu poprzedniego Sora no Manimani (tylko mam nadzieje że to lepiej zakończą)
Seitokai no Ichizon - musze pisać? ci co nie obejrzeli jednak pewnej ilości anime nie mają tu czego szukać(i to widać po komentach na niektórych forach) ale jeśli jednak ma się pewne doświadczenie gagi potrafią rozbić kompletnie + kreska postaci którą bardzo lubie
To Aru Kagaku no Railgun- cóż cieżko coś konkretnego powiedzieć, zapowiada się pewnie coś w stylu całkiem niezłego Index czyli warto obejrzeć zwłąszcza jeśli lubiło się poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 21:30, Abomek42 napisał:

http://www.sankakucomplex.com/2009/10/07/otaku-heaven-or-hell/
Fajna kawalerka, (bardzo :D) tylko uderza mnie brak jakichkolwiek figurek...

Hmm wygląda to nieco jak jaskinia, ewentualnie schron. Hmm widać że gość to fan między innymi Negimy, Sekirei i Nanohy [Thumb Up, Hubi Approves]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 18:51, Ichibanboshi-kun napisał:

> potrafi wedrzeć się w mózg?
Jak to MADy :D

Nie chodzi o to że to MADy. Mady dzielą się na kila rzeczy. Najbardziej znane są mady z gier tzn z wykorzystaniem obrazków (CG) zamiast scen z anime. To co podał Tomoya to tzw Canyon. Canyonów jest mnóstwo i są z wielu rzeczy (toradora itp). For example:
http://www.youtube.com/watch?v=qozxDcOxfJc
http://www.youtube.com/watch?v=wb0eogsVB1k
Nie jest to wysokich lotów ale się wkręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 ep. Kimi no Todoke obejrzany. Narazie wygląda że będzie to coś w stylu toradora czyli komedia romantyczna z większym nastawieniem na to 2. Pomysł na początek histori jest z toradora o tyle podobny że główna bohaterka podobnie jak Ryuji wywołuje strach wśród ludzi w szkole(wyglądem w stylu The Ring). No i dalej oczywiście historia będzie polegać na powolnym zbliżaniu się do siebie Kazehayi i Sawako. Graficznie jest dość słabo choć całość jakoś wpasowuje się w tyn prosty styl graficzny. O muzyce narazie moge powiedzieć tylko tyle że pasuje do klimatu.. Na plus na pewno daje to że głos pod Sawako podkłada Mamiko Noto która jest jedną z moich ulubionych seiyu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 13:35, Tomoya-kun napisał:

1 ep. Kimi no Todoke obejrzany. Narazie wygląda że będzie to coś w stylu toradora czyli
komedia romantyczna z większym nastawieniem na to 2.

Nie do końca. Czytałem kiedyś mange. Typowe shoujo się z tego potem robi. Imo nic specjalnego jest dużo więcej lepszych shoujo które można by zanimizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 13:50, Fouton napisał:

Nie do końca. Czytałem kiedyś mange. Typowe shoujo się z tego potem robi. Imo nic specjalnego
jest dużo więcej lepszych shoujo które można by zanimizować.

To szkoda bo można stworzyć naprawde niezły tytuł oparty na tym pomyśle ale skoro zmienia się to w typowe shoujoto nie ma co mieć nadzieji na coś lepszego. Dobrze że chociaż jest jeszcze Nyan Koi, Nogizaka Haruka i nadchodząca Winter Sonata. A dzisiaj jeszcze obadam 11 eyes bo z tego co narazie widziałem może być to niezły shounen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 14:35, Cirno napisał:

Sora no Otoshimono po pierwszym epku, zapowiada się naprawdę ciekawie :3


Obejrzyj jeszcze Chobits i DearS. Te 3 tytuły mają ogromną ilość wspólnych cech ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobato ep 1
Szykuje się całkiem dobre anime. Poważne ale miejscami śmieszne, Zapowiada się też part romansówy. Pierwszy epek był bardzo przyjemny i nie nudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się że nieudacznicy z [gg] nie subują już naszego epickiego Seitokai no Ichizon!
Właśnie zauważyłem że CXC-Doremi zaczęli to subować, hail to them! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 15:14, Cirno napisał:

The Sacred Blacksmith, nie spodziewałem się że będzie coś dobrego, a tu proszę, i mamy
jeszczę chibi elfkę - epic win!

Póki co nie oczekuję zbyt wiele po tej serii ale obejrzeć można.
BTW ja od elki wolę Cecily ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się