Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2009 o 17:36, heyboy napisał:

> Toaru Kagaku no Railgun ep.1

Jak oceniasz? Bo zastanawiam się czy oglądać. Co prawda mam już parę tytułów zaplanowanych
na ten sezon, ale może ten jeszcze dołożę :)


Po pierwszym odcinku daję mocną 8. Seria ma potencjał i mam nadzieję, że zostanie solidnie wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 17:39, Shadow napisał:

Mam pytanie czy istnieje jakieś anime podobne do Samurai Champloo albo do Bleach jak
tak prosił bym o tytuł

Jeśli o Samurai Champloo chodzi... to mógłbyś spróbować Afro Samurai
http://myanimelist.net/anime/1292/Afro_Samurai
i może Rurouni Kenshin
http://myanimelist.net/anime/45/Rurouni_Kenshin
i może jeszcze Samurai 7
http://myanimelist.net/anime/166/Samurai_7
Dodatkowo mógłbyś się zainteresować Grenadier
http://myanimelist.net/anime/297/Grenadier
Ma Ociupinkę podobny klimat i tematykę (wędrówka, walki) ale jest dużo lżejsze i ma w sobie tony fanservice'u ^^
Jeśli o Bleacha chodzi to możesz spróbować Soul Eater
http://myanimelist.net/anime/3588/Soul_Eater
Obie serie mają nieco zbliżoną tematykę, o shinigami polujących na istoty zagrażające normalnym ludziom i duszom, przynajmniej na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 18:20, Karharot napisał:

Szkoda że nie wydali F/UC na PC, co prawda bijatyk nie trawię ale w to bym sobie zagrał.

Miałem okazję wieele razy w to pograć (u kolegi Type-Moon''faga ;)) i powiem że gra jest przeciętna. Story mode nie jest jakiś górnolotny (scenariusza nie pisał Nasu). Postacie nie są zbalansowane. Z Dark Sakurą ma szanse jedynie bardzo szybka Bazett, a Rin bez problemu potrafi położyć Berserkera. Gra ma oczywiście kilka plusów (świetne animacje Noble Fantasmów czy możliwość zagrania kilkoma dodatkowymi postaciami jak Lancer z Zero, Leysrit, Lluviagelita czy Dark/Lily Saber). Gra tylko jako ciekawostka do pogrania kilka razy w domu. Potem się robi nudno. Znacznie lepszy jest Melty Blood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valkyria Chronicles Final

Dnia 03.10.2009 o 17:05, Mysterum napisał:

Spoiler

Muszę przyznać, że taki nijaki ten ostatni odcinek, spodziewałem się bardziej epickiej
bitwy na miarę 18 czy któregoś tam odcinka gdzie wiele osób zginęło. Seria dostała 7/10.


Spoiler

Nom fakt ,że ten ostatni ep jakiś taki obojętny wyszedł xp
Za mało akcji ,ale to pewnie było spowodowane tym ,że wcześniej za wiele osób padło xp
Ale ogólnie seria wyszła OK

Niestety Faldio nie przeżył ;/
Ale zaskoczyło mnie to ,że Jaeger przeżył i nie został zastrzelony przez Maximiliana :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem "Piłka w grze" i "Hungry heart". Czy ktoś z Was mógłbym mi polecić jeszcze jakieś inne anime związane z piłką nożną? Wiem, że jeszcze jest Capitan Hawk, ale nie wiem czy zabierać się za tą serie, dość sporo odcinków ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 19:21, Jed1 napisał:

Ostatnio widziałem "Piłka w grze" i "Hungry heart". Czy ktoś z Was mógłbym mi polecić
jeszcze jakieś inne anime związane z piłką nożną? Wiem, że jeszcze jest Capitan Hawk,
ale nie wiem czy zabierać się za tą serie, dość sporo odcinków ma.


Jak piłka nożna cie interesuje to polecam anime, trochę związane z koszykówką: Basquash! Naprawdę warte zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać School Days. Naprawdę miłe i przyjemne anime. Kojarzy mi się z Ah! My Goddess (tak samo "ciepłe") Jednym słowem do polecenia dla każdego ;)

Spoiler

Tez mieliście czarną krew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valkyria Chroncles ep. 26

Spoiler

No to ostatni odcinek, wiele się p nim nie spodziewałem i miałem racje, mało akcji, zakończenie przewidywalne, chociaż utwór endingowy bardzo mi się podobał.


Mocne 8/10

teraz przeglądam inne premiery takie jak To Aru Kagaku, Letter Bee i The Sacred Blacksmith. Się zobaczy czy warte dalszego oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 19:21, Jed1 napisał:

Ostatnio widziałem "Piłka w grze" i "Hungry heart". Czy ktoś z Was mógłbym mi polecić
jeszcze jakieś inne anime związane z piłką nożną? Wiem, że jeszcze jest Capitan Hawk,
ale nie wiem czy zabierać się za tą serie, dość sporo odcinków ma.

Ja myślę ,że warto :]

Jeśli masz AXN-scfi to możesz od poniedziałku do piątku o 14 oglądać Captain Tsubasę Road to 2002 ,czyli 2 serię :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 20:43, MisticGohan_MODED napisał:

Ja myślę ,że warto :]

Jeśli masz AXN-scfi to możesz od poniedziałku do piątku o 14 oglądać Captain Tsubasę
Road to 2002 ,czyli 2 serię :]


I tak pewnie się zdecyduję na oglądanie. Tylko trzeba będzie się połapać w tych wszystkich seriach, bo trochę tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 21:07, Jed1 napisał:

I tak pewnie się zdecyduję na oglądanie. Tylko trzeba będzie się połapać w tych wszystkich
seriach, bo trochę tego jest.

Hmmm... w takim układzie polecam zacząć od 2 serii czyli Road to Road 2002 ,gdyż na początku tej serii dowiesz się wszystkiego ,a oprócz tego zobaczysz najważniejsze mecze z pierwszej serii :] Jedynym minusem jest jednak brak oryginalnego głosu Kojiro ;/

Możesz też zacząć od 3 serii ,gdzie tez na początku będziesz miał powtórkę z 1 serii ,aczkolwiek będzie ona lekko zmieniona i będą przedstawione nowe postacie np. Aoi Shingo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 22:41, MisticGohan_MODED napisał:

Hmmm... w takim układzie polecam zacząć od 2 serii czyli Road to Road 2002 ,gdyż na początku
tej serii dowiesz się wszystkiego ,a oprócz tego zobaczysz najważniejsze mecze z pierwszej
serii :] Jedynym minusem jest jednak brak oryginalnego głosu Kojiro ;/

Możesz też zacząć od 3 serii ,gdzie tez na początku będziesz miał powtórkę z 1 serii
,aczkolwiek będzie ona lekko zmieniona i będą przedstawione nowe postacie np. Aoi Shingo
:]


Wielkie dzięki. :) Jeszcze się natknąłem na "Whistle!", też coś związane z piłką, więc pewnie też to obejrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore c95

Spoiler

Chapter składa się właściwie z trzech oddzielnych części więc oddzielnie je sobie skomentuję :)
Pierwsza budzi we mnie pewne zdziwienie - o ile fakt że te typki się tam kręciły aż tak bardzo nie zaskakuje (w końcu mieli pełne prawo oczekiwać że będą mogli zabrać zwłoki Riful) o tyle dziwne jest to że nie ucierpieli podczas tego ataku obszarowego który wykonała Luciela/Rafaela... Tak czy siak nieco mnie niepokoi wygląd tego ich przywódcy, mam nadzieje że nie szykuje się tu jakiś nowy dziki zwrot po którym do realiów tego świata zawita magia... Oprócz tego jest jeszcze Raki który dał się złapać (gdzie się podziała ochraniająca go Priscilla? I dlaczego on wciąż żyje po tym trafieniu?), oby nie dał się wywieść do siedziby organizacji, głupio by było gdyby wylądował w kolejnym lochu (tym razem o wiele mniej przyjemnym) po tym jak tak niewiele go dzieliło od spotkania z Clare, oby Pris wróciła i rozniosła tych typków (mogłaby przy okazji coś przekąsić :).
W drugiej części Yuma i Cynthia pokazują co to znaczy mieć prawdziwego pecha... Oby miały dość sił aby zwiać z powrotem do Clare (a może dość jaj aby szukać pomocy u Riful? :) bo coś mi się widzi że ich szanse w starciu z tym jeźdźcem bez głowy są raczej nikłe :(
Co do trzeciej części to sytuacja Clare, Helen i Deneve prezentuje się ciut beznadziejnie, oby szybko coś wykombinowały bo jak nie to przez następne 10+ chapterów będą toczyły walki z kolejnymi salwami Destroyer(-ki?). Tak w ogóle to ciekawe czy te siostrzyczki zrobią coś poza ostrzeliwaniem całej okolicy... Zgaduję że w obecnej formie za bardzo się ruszać nie mogą ale może potrafią się przekształcić w coś ciekawszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 04:34, Karharot napisał:

Claymore c95

Spoiler

Chapter składa się właściwie z trzech oddzielnych części więc oddzielnie je sobie
skomentuję :)
Pierwsza budzi we mnie pewne zdziwienie - o ile fakt że te typki się tam kręciły aż tak
bardzo nie zaskakuje (w końcu mieli pełne prawo oczekiwać że będą mogli zabrać zwłoki
Riful) o tyle dziwne jest to że nie ucierpieli podczas tego ataku obszarowego który wykonała
Luciela/Rafaela...

Spoiler

Ten atak zdążył się zakończyć kiedy przybyli ludzie z Organizacji, to wszystko dzieje się w tym samym czasie, a potworkom wyczerpały się bateryjki.


>
Spoiler

Tak czy siak nieco mnie niepokoi wygląd tego ich przywódcy, mam nadzieje

Dnia 04.10.2009 o 04:34, Karharot napisał:

że nie szykuje się tu jakiś nowy dziki zwrot po którym do realiów tego świata zawita
magia...


Spoiler

Skąd takie stwierdzenie?! Póki co nie było jeszcze nic takiego magicznego, a ten przywódca "Dać" ma pewnie taką twarz po jakimś eksperymencie.: d


>
Spoiler

Oprócz tego jest jeszcze Raki który dał się złapać (gdzie się podziała ochraniająca

Dnia 04.10.2009 o 04:34, Karharot napisał:

go Priscilla? I dlaczego on wciąż żyje po tym trafieniu?), oby nie dał się wywieść do
siedziby organizacji, głupio by było gdyby wylądował w kolejnym lochu (tym razem o wiele
mniej przyjemnym) po tym jak tak niewiele go dzieliło od spotkania z Clare, oby Pris
wróciła i rozniosła tych typków (mogłaby przy okazji coś przekąsić :).


Spoiler

Dobre pytanie, co się mogło stać z Priscilla. Według mnie walczyła ze wszystkimi tymi stworkami i pewnie jest zmęczona. MOŻLIWE też, że mogła się jakoś "złączyć" z Rakim, skoro on powstrzymuję tę przemianę.

Dnia 04.10.2009 o 04:34, Karharot napisał:

Spoiler

W drugiej części Yuma i Cynthia pokazują co to znaczy mieć prawdziwego pecha... Oby miały
dość sił aby zwiać z powrotem do Clare (a może dość jaj aby szukać pomocy u Riful? :)
bo coś mi się widzi że ich szanse w starciu z tym jeźdźcem bez głowy są raczej nikłe
:(


Spoiler

One w ogóle mają nadzieje nawet na jakąkolwiek walkę? Jak się zbliżą na kilka metrów to będzie zwykła mięsna sałatka. : P

Dnia 04.10.2009 o 04:34, Karharot napisał:

Spoiler

Co do trzeciej części to sytuacja Clare, Helen i Deneve prezentuje się ciut beznadziejnie,
oby szybko coś wykombinowały bo jak nie to przez następne 10+ chapterów będą toczyły
walki z kolejnymi salwami Destroyer(-ki?). Tak w ogóle to ciekawe czy te siostrzyczki
zrobią coś poza ostrzeliwaniem całej okolicy... Zgaduję że w obecnej formie za bardzo
się ruszać nie mogą ale może potrafią się przekształcić w coś ciekawszego?


Spoiler

Chyba będzie to strzelało takimi salwami, dopóki nie wyczerpie się Destroyerce energia, a potem zmieni się w znaczni mniejszą formę, aby odzyskać siły albo umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się