Zaloguj się, aby obserwować  
Bartuc

Język C / C++ / C# / Java - pytania, problemy...

1979 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2007 o 11:15, Treant napisał:

Nie napisałeś w jakim języku (angielski/polski) oraz jaki stopień znajomości tematyki (początkujący/zaawansowany)
wymagany jest od czytelnika.

W języku polskim i raczej dla początkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 11:32, pretorianie napisał:

W języku polskim i raczej dla początkujących.

Z tym pierwszym będzie największy problem. Znalazłem wprawdzie przetłumaczony pierwszy tom Thinking in C++ Bruce''a Eckela, jednak okazał się ordynarnym skanem papierowej książki. Dlatego nie mogę Ci podać namiarów, mimo że oryginalna (angielska) wersja jest dostępna za darmo. Chyba jedynym sensownym wyjściem będzie zakup papierowej książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 15:06, Treant napisał:

> W języku polskim i raczej dla początkujących.
Z tym pierwszym będzie największy problem. Znalazłem wprawdzie przetłumaczony pierwszy tom
Thinking in C++ Bruce''a Eckela, jednak okazał się ordynarnym skanem papierowej książki.
Dlatego nie mogę Ci podać namiarów, mimo że oryginalna (angielska) wersja jest dostępna za
darmo. Chyba jedynym sensownym wyjściem będzie zakup papierowej książki.

To jeśli możesz to proszę to wersję w języku angielskim Może jakoś sobie poradzę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
-> Mi udalo sie znalezc takie cos: http://pl.wikibooks.org/wiki/C%2B%2B , choc nie korzystalem z tego i nie wiem jak z jakoscia, moge jutro (dzis :) przejrzec w wolnym czasie. Duzo osob poleca tez ten kurs - http://www.gamedev.pl/files/articles/megatutorial/kurscpp/Kurs%20C++.pdf (umieszczony w sieci z tego co udalo mi sie zorientowac, calkowicie legalnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ponieważ chcioałem npisać program w języku c++ w programie dev c++.
W kursie było napisane aby program się wyłączył po naciśnięciu dowolnego przycisku trzeba napisać getch(); oraz return 0; .jak próbowałem to zrobić to nie działało nie chciało kompilować a po komendzie system("PAUSE");
udało się czemu tak jest bo nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 00:02, buraczek18 napisał:

Mam pytanie ponieważ chcioałem npisać program w języku c++ w programie dev c++.
W kursie było napisane aby program się wyłączył po naciśnięciu dowolnego przycisku trzeba napisać
getch(); oraz return 0; .jak próbowałem to zrobić to nie działało nie chciało kompilować a
po komendzie system("PAUSE");
udało się czemu tak jest bo nie rozumiem?

komenda system("PAUSE") wstrzymuje wyświetlenie tak żebyś wszystko mógł sobie poczytać, Zobaczyć wyniki. Funkcji getch() nie używam ponieważ najczęściej wracam z powrotem do systemu czyli return(). Ale zobacz może to #include <conio.h>. Może właśnie tego Ci brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli getch to tosamo co return?
#include <conio.h> to jest jakaś biblioteka którą trzeba wpisać ale nic ona nie zmieniła.
Pozatym int main jest napisane a w kursie samo main i to samo się dzieje jak nie dopisze tego int tos ię nie uruchomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 00:19, buraczek18 napisał:

Czyli getch to tosamo co return?
#include <conio.h> to jest jakaś biblioteka którą trzeba wpisać ale nic ona nie zmieniła.
Pozatym int main jest napisane a w kursie samo main i to samo się dzieje jak nie dopisze tego
int tos ię nie uruchomi.

A czy dla getch() wpisałeś na początku bibliotekę #include<stdio.h>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Funkcja getch() jest funkcja wchodzaca w sklad biblioteki conio.h, obojetnie czyjego autorstwa. Nie spotkalem sie jeszcze, by dolaczano ja do bibliotek standardowych.
Jesli po dolaczeniu conio.h , sproboj uzyc _getch() [tak, chodzi o ta kreske z przodu] - powinno zadzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 00:19, buraczek18 napisał:

Czyli getch to tosamo co return?
#include <conio.h> to jest jakaś biblioteka którą trzeba wpisać ale nic ona nie zmieniła.
Pozatym int main jest napisane a w kursie samo main i to samo się dzieje jak nie dopisze tego
int tos ię nie uruchomi.

A jeśli chodzi o int przed funkcją main() to jest to typ zwracanych danych przez tą właśnie funkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#include <iostream>
using namespace std;
pytanie ()
int main ()
{
pytanie();
return 0;
}
pytanie()
{
cout<<"Ile masz lat";
return 0;
}
Nie mam pojęcia co jest źle, czy ktoś może mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś typu zwracanego przez funkcję Pytanie. Powinno być int Pytanie() jeśli chcesz zwracać jakąś wartość liczbową lub void Pytanie() jeśli nic nie chcesz zwracać (wtedy nie piszesz return w tej funkcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie analizowac sensu istnienia takiej funkcji ;) to brakuje srednika po deklaracji funkcji pytanie(), brakuje typu zwracanego (standard nie dopuszcza domniemanego typu zwracanego void), nawet jesli jakis kompilator przyjmie tam typ void, to funkcja i tak zwraca wartosc (czego nie powinna robic - jesli typ zwracany to void, to uzywaj samego return; ). Kompilator tego nie wykryl ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 11:37, pretorianie napisał:

Nie mam pojęcia co jest źle, czy ktoś może mi pomóc?

Kompilator przecież ostrzega o braku określenia typu zwracanego przez funkcję pytanie. Brak średnika po deklaracji tej funkcji powoduje szereg błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 11:48, rafikn napisał:

Nie napisałeś typu zwracanego przez funkcję Pytanie. Powinno być int Pytanie() jeśli
chcesz zwracać jakąś wartość liczbową lub void Pytanie() jeśli nic nie chcesz zwracać
(wtedy nie piszesz return w tej funkcji).

czyli np. int Pytanie(int wynik)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 15:17, pretorianie napisał:

czyli np. int Pytanie(int wynik)?

Nie. W powyższym zapisie wynik jest całkowitoliczbowym parametrem funkcji pytanie. Wartością natomiast jest to, co stoi przed nazwą funkcji. Jeśli chcesz do zmiennej wynik przypisać ową wartość, to deklaracja ma postać: int Pytanie();, zaś przypisanie: wynik = Pytanie();

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 18:09, Treant napisał:

> czyli np. int Pytanie(int wynik)?
Nie. W powyższym zapisie wynik jest całkowitoliczbowym parametrem funkcji pytanie. Wartością
natomiast jest to, co stoi przed nazwą funkcji. Jeśli chcesz do zmiennej wynik przypisać ową
wartość, to deklaracja ma postać: int Pytanie();, zaś przypisanie: wynik = Pytanie();

Ok no to już chyba wszystko mi się rozjaśniło. Jak się nie wie jakie są dobre opracowania to się człowiek wzoruje na czymkolwiek a później robi się takie błędy, ponieważ nie było to wyjaśnione do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować