Zaloguj się, aby obserwować  
Bartuc

Język C / C++ / C# / Java - pytania, problemy...

1979 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2007 o 13:34, Szczur22 napisał:

Chodziło mi raczej o to aby po otrzymaniu wyniku, jak nacisne jakis przycisk (bez zatwierdzania
enterem), to program sie zresetuje, a nie bedzie wyswietlal wszystkiego drugi raz

Wszystko zależy od tego jaki umieścisz kod w pętli. Bez znaczenia dla użytkownika jest to czy program uruchomi się drugi raz, czy po prostu zacznie działać od nowa(a taki efekt ma zapętlenie całości maina). Inaczej tego się nie da zrobić (w zasadzie można - piszesz program właściwy i program wywołujący - który wywołuje ten pierwszy funkcją system(char *) - ale wydaje mi się to naprawdę niepotrzebne). Jeśli nie chcesz czekać na enter to klawisz można pobrać funkcją getch() z conio.h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz widze ze tu jezyki programowania są .. potrzebuje programu ...
w Turbo pascalu)a mianowicie:

rekurencyjną funkcje silnia i procedure nagłówek (wyświetlającą w górej czesci ekranu info o autorze) ..

prosze o pomoc !!

oraz..

funkcje obliczajaca obwod koła 9 p = 2 ti * r) i procedure stopka.

dzieki za pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 20:10, Chester001 napisał:

rekurencyjną funkcje silnia i procedure nagłówek (wyświetlającą w górej czesci ekranu info
o autorze) [...]


Ja wiem, że nie przyszedłeś wysłuchiwać (a raczej wyczytywać) kazań. Że kto może i wie, ten pomaga. A kto nie chce pomóc - nie odzywa się. Ale dziś nie mogę. Naprawdę. Silniejsze ode mnie. Organicznie tego nie trawię. Tego, czego nie zrobiłeś :) Nie zapytałeś wujka google''a. Silnia rekurencyjnie to najczęściej wałkowany temat z programowania, o który można się potknąć i wybić sobie wszystkie zęby w internecie. Głównie dlatego, że to sztampowy przykład, którym tłucze się różnicę między iteracją a rekurencją. Jedyne co trzeba zrobić, to wklepać w wyszukiwarkę - w twoim przypadku - "silnia rekurencyjnie pascal". Pierwszy wynik:
http://4programmers.net/Turbo_Pascal/Pot%C4%99ga,_logarytm,_silnia,...

A swoją drogą - pytanie o zrobienie stopki, czy nagłówka - to już przegięcie graniczące z inwalidztwem :))
Co do reszty - ktoś litościwy z pewnością pomoże. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie jest jakiś poradnik do sciągnięcia, albo jakieś instrukcje dla początkujących ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2007 o 23:30, Veilaine napisał:

Co do reszty - ktoś litościwy z pewnością pomoże. :D

no wpisywałem... pascal .. heh .. dobra panie jajogłowy dzieki za linka... ale sie i tak spozniłes... :/ było mi to potrzebne na wczoraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ;) mam pytanie do C++owców :P
Zaczynam własnie programowac w Cpp i mam takie o to pytanie.. chciałbym dpobry kompilator pod WIN mam juz dosyc TClite... bo przypomina mi turbo pascala.. ehh...
polecił by mi ktoś jakiś przyjazny fajny kompilator ?
tak nawiasem mówiac jest jakis po POL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
-> Zalezy czego od kompilatora oczekujesz - jesli zalezy Ci po prostu na kompilatorze, to na poczatek polecam DevCPP -> http://www.bloodshed.net/devcpp.html , jesli zalezy Ci na dobrym helpie, to mozesz sprobowac Borland C++ Builder Personal - oba darmowe, bo zakladam ze o takie Ci chodzi. Ale osobiscie, wole interfejs Deva, do prostych programow jest w sam raz, a podobno nadaje sie i do bardziej skomplikowanych, choc tego nie sprawdzalem. A pomoc zawsze mozna znalezc w internecie, lub ksiazkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 19:06, LifaR napisał:

>/.../
-> Zalezy czego od kompilatora oczekujesz - jesli zalezy Ci po prostu na kompilatorze, to
na poczatek polecam DevCPP -> http://www.bloodshed.net/devcpp.html ,


sciągnołem Dev-C++ 5 beta 8 PL

i robie takie coś :
wł program.
nowy - plik zródłowy i pisze
kod programu np :

# include <iostream>
main()
{
cout << " moj pierwszy program " ;
}

no i nie działa !

biore kompiluj... po czym zapisuje....

i pojawia mi sie X w linijce gdziejest cout

no i co ja mam zrobic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
-> cout znajduje sie w przestrzeni nazw std, wiec albo musisz uzywac go w sposob std::cout (podobnie jak inne ze standardowej biblioteki np. std::string, std::endl itp ) lub zadeklarowac prace na przestrzeni nazw std, a wtedy piszesz program tak jak do tego przywykles np:

#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
cout<<"Tekst"<<endl;
}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2007 o 16:45, LifaR napisał:

#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
cout<<"Tekst"<<endl;
}


po 7 min bitwie z kompilatorek wyszedłem z tarczą ... musiałem jeszcze dorzucic conio i getch... noo to zaczynamy.. pod koniec roku spodziewaj sie nowego sys operacyjnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 20:51, Chester001 napisał:

po 7 min bitwie z kompilatorek wyszedłem z tarczą ... musiałem jeszcze dorzucic conio i getch... noo to zaczynamy.. pod koniec roku spodziewaj sie nowego sys operacyjnego :)

-> Gratulacje :) Tak wogole do Deva mozna sciagnac korzystajac z wbudowanych narzedzi do aktualizacji wiele ciekawych bibliotek - chocby graficzna Allegro, czy rozne wersje conio - nawet strumieniowa :)
Powodzenia w wojowaniu w C++ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem zintegrowane środowisko programistyczne dla systemu Mac OS X. Nareszcie będę mógł próbować popisać trochę w C, C++. Na wakacjach mam nadzieję się trochę poduczyć a ten temat myślę, że będzie mi wielką pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 14:57, Chester001 napisał:

No dobra ;) mam pytanie do C++owców :P
Zaczynam własnie programowac w Cpp i mam takie o to pytanie.. chciałbym dpobry kompilator pod
WIN mam juz dosyc TClite... bo przypomina mi turbo pascala.. ehh...
polecił by mi ktoś jakiś przyjazny fajny kompilator ?
tak nawiasem mówiac jest jakis po POL ?


Wypróbuj jeszcze tan kompilatorek: http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/
Wersja Pro której używam jest świetna, więc myślę, że Express się nada dla początkującego :)
Odpuść sobie archaicznego deva, po prostu szkoda się szarpać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 18:18, LifaR napisał:

Jesli znasz angielski w miare dobrze to proponuje tez -> http://helion.pl/online/thinking/index.html
- mozna sciagnac ksiazki Bruce''a Eckela Thinking in C++. Ogolnie poszukaj na google kurs c++
itp. na pewno cos znajdziesz :)

Niestety nie istnieje idealna książka do C++, a z pośród wszystkich które widziałem Thinking in C++ jest najlepsza, można spróbować jeszcze pozycji: "język C++" Bjarne Stroustrup wydana przez WNT (mam niestety dość stare wydanie).
Jeśli natomiast zamierzasz programować w C to jedyna książka jakiej potrzebujesz to "Język ANSI C" Brian W. Kernighan, Dennis M. Ritchie , WNT, absolutny "must have" dla ludzi programujących w C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 20:11, Namaru napisał:

Niestety nie istnieje idealna książka do C++,

-> Nie istnieje, ale istnieja prawie idealne :) Np. spojrz na to: http://www.artima.com/cppsource/top_cpp_books.html :)

Dnia 25.06.2007 o 20:11, Namaru napisał:

a z pośród wszystkich które widziałem Thinking in C++ jest najlepsza,

-> Jesli mowimy o ksiazkach dla poczatkujacych - moze i tak, ale ogolnie raczej nie :)

Dnia 25.06.2007 o 20:11, Namaru napisał:

można spróbować jeszcze pozycji: "język C++" Bjarne Stroustrup wydana przez WNT (mam niestety dość stare wydanie).

-> Ta, to uwazam absolutny must have. Nie do nauki jezyka, ale do tego by po prostu z niej korzystac :) Taki spis polecen, moze troche encyklopedia C++ . Cos jak K&R dla C o ktorym piszesz dalej.

Dnia 25.06.2007 o 20:11, Namaru napisał:

Jeśli natomiast zamierzasz programować w C to jedyna książka jakiej potrzebujesz to "Język ANSI C" Brian W. Kernighan, Dennis M. Ritchie , WNT, absolutny "must have" dla ludzi programujących w C.

-> Racja :)
A co do kompilatorow - Dev jest calkowicie zgodny ze standardami, wiec nie wiem czemu mialby byc archaiczny. Mozna doinstalowac do niego dodatkowe biblioteki - tez plus. A MS V. Studio, ma dalej problemy chocby z iteratorami z tego co pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 22:49, LifaR napisał:

-> Jesli mowimy o ksiazkach dla poczatkujacych - moze i tak, ale ogolnie raczej nie :)

No to miałem na myśli.

Dnia 25.06.2007 o 22:49, LifaR napisał:

> można spróbować jeszcze pozycji: "język C++" Bjarne Stroustrup wydana przez WNT (mam niestety
dość stare wydanie).
-> Ta, to uwazam absolutny must have. Nie do nauki jezyka, ale do tego by po prostu z niej
korzystac :) Taki spis polecen, moze troche encyklopedia C++ . Cos jak K&R dla C o ktorym piszesz
dalej.

No niby tak, ale mam dość starą wersję (2gie wydanie) i niestety właśnie "coś jak" to jest właśnie to co mi brakuje. :) Muszę się przyjrzeć nowszej edycji i "International Standard for C++, ISO/IEC, 1998 (1st edition), 2003 (2nd edition)" to mnie zainteresowało ciekawe czy jest polska edycja ;)

Dnia 25.06.2007 o 22:49, LifaR napisał:

A co do kompilatorow - Dev jest calkowicie zgodny ze standardami, wiec nie wiem czemu mialby
byc archaiczny. Mozna doinstalowac do niego dodatkowe biblioteki - tez plus. A MS V. Studio,
ma dalej problemy chocby z iteratorami z tego co pamietam :)

Na myśli mam raczej interfejs. MS VS jest po prostu wygodniejszy, lepiej działa autouzupełnienie kodu itd.
O zgodnościach z standardami nie będą dyskutował, sprawie się nie przyglądałem, bo mówiąc wprost po prostu nie spotkałem się jeszcze z ich widocznym naruszeniem (choć nie wykorzystuje jakiś bardzo skomplikowanych mechanizmów w swoich programach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś w jakim języku (angielski/polski) oraz jaki stopień znajomości tematyki (początkujący/zaawansowany) wymagany jest od czytelnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować