Zaloguj się, aby obserwować  
Bartuc

Język C / C++ / C# / Java - pytania, problemy...

1979 postów w tym temacie

Cholera--jestem poczatkujacym w C++ i tych zadani nie umiem zrobic ktos pomoze? Proszęęę

Zadanie 1.
Napisz funkcję szescianCwierc, która wypisuje wszystkie liczby naturalne 4-cyfrowe o takiej własności:
Suma sześcianów wszystkich czterech cyfr jest równa ćwierci danej liczby.
Nagłówek funkcji: void szescianCwierc()

Zadanie 2.
Napisz funkcję coDruga, która wypisuje co drugą liczbę pierwszą z przedziału (począwszy od liczby 2).
Nagłówek funkcji: void coDruga()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 18:05, Łukasz1112 napisał:

iostream

podstawowa obiektowa biblioteka wejścia-wyjścia dla C++

Dnia 20.11.2006 o 18:05, Łukasz1112 napisał:

cstdio

podstawowa nieobiektowa biblioteka wejścia-wyjścia dla programów ograniczonych do podzbioru języka C. Jak wiadomo poza kilkoma wyjątkami język C++ jest nadzbiorem języka C. Stąd można w kompilatorze C++ kompilować programy w zasadzie zgodne z C. Różnice polegają na sprawdzaniu typów argumentów funkcji, przestrzeni nazw i kilku drobiazgach niewidocznych na pierwszy rzut oka. Aby problemów nie było, trzeba taki program ograniczyć do części wspólnej C i C++, która jest niemal całą zawartością języka C.
Obecnie pisanie programów nieobiektowych pod C++ mija się z sensem chyba, że ktoś zamierza napisać wirusa, albo inny równie prosty program taki jak sterownik urządzenia.

Dnia 20.11.2006 o 18:05, Łukasz1112 napisał:

cstdlib

biblioteka standardowa zgodna z C. Idea jak powyżej.

Dnia 20.11.2006 o 18:05, Łukasz1112 napisał:

conio

biblioteka operacji ekranowych w trybie znakowym zarówno dla C jak i C++. Generalnie zaleznie od utawień używa albo procedur biosu, albo na osobno napisanych procedurach mażącej po znakowej pamięci obrazu. Zawiera np. odpowiedniki funkcji printfm dające możliwość pisania w kolorach lub współdziałające z kodami ekranowymi ANSI (zaczynają się od ESC).

Dnia 20.11.2006 o 18:05, Łukasz1112 napisał:

iomanip???????

nagłowek biblioteki standardowej C++ zawierający manipulatory jedno lub wieloargumentowe do obiektowej obsługi plików tesktowych. Współdziała razem z nagłówkami iostream, istream, ostream, ifstream, ofstream, streambuf.
Manipulatory składniowo wyglądją np. tak:
graphout << formatowanie("arial", 26, kursywa, "żółty") << "Wlazł kotek na płotek" << endl
Oczywiście manipulatorem jest obiekt funkcyjny "formatowanie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może pomóc w realizacji tych programów? Z góry wielkie dzięki

1.Napisz program, który sprawdza, czy podana z klawiatury data jest porawna. Data mieści się w XX-wieku i jest podana z klawiatury w postaci dd/mm/rr.
2.Zmodyfikuj pierwszy program tak, aby sprawdzał poprawność dat w zakresie lat od 0 do 9999. Pamiętaj, że ze względu na zmianę kalendarza z juliańskiego na gregoriański wypadły dni od 3 do 13 września 1752 (włącznie). Lata podzielne bez reszty przez 4 i 400 są przestępne, zaś podzielne przez 100, ale nie przez 400 nie są. Dlatego rok 1900 nie był przestępny.
3.Napisz program, który odczytuje w pętli znak i sprawdza, czy jest to cyfra z przedziału 1-7. Działanie programu kończy się wyświetleniem dnia tygodnia odpowiadającego wprowadzonej liczbie.
4.Napisz program, który określa dzień tygodnia dla dat z przedziału od roku 1900 do 9999. Program ma rozpoznawać daty wprowadzone w dwóch formatach dd,mm,rr lub dd,mm,rrrr.
5.Napisz program, który będzie kopiował jeden łańcuch do drugiego i wyświetlał jego wynik.
6.Napisz program, który wczytuje łańcuch znaków. Zawartość łańcucha ma się składać ze znaków od ‘0’ do ‘9’. Nie może ich być więcej niż sześć. Program ma sprawdzić, czy wprowadzony łańcuch odpowiada liczbie z przedziału od 0 do 999999. Następnie ma go przekształcić na postać liczbową i wyświetlić na ekranie.
7.Napisz program wczytujący łańcuch znaków, a następnie wypisujący je w odwrotnej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak w MFC pod Visual Studio zrobić przyciski w takim zwykłym okienku, które by wywoływały programy windowsowskie, takie jak Paint, Kalkulator, WordPad? Będę wdzięczny za szybką pomoc. Prosiłbym o kod, przykładowy program lub linka do stronki, na której jest to jasno łopatologicznie przedstawione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następujący problem:

Jak w tablicę znakową char a[c];
wpisać wszystkie mozliwe kombinacje liczb dla przykładu 1,2,3
czyli zeby kazdy wiersz tablicy zawieral jedna kombinacjie.
np. dla 1,2,3

1,2,3
1,3,2
2,1,3
2,3,1
3,1,2
3,2,1

zakladam ze wiem ile takich kombinacji bedzie ( n! ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 20:14, Bartuc napisał:

Czy ktoś wie jak w MFC pod Visual Studio zrobić przyciski w takim zwykłym okienku, które by
wywoływały programy windowsowskie, takie jak Paint, Kalkulator, WordPad? Będę wdzięczny za
szybką pomoc. Prosiłbym o kod, przykładowy program lub linka do stronki, na której jest to
jasno łopatologicznie przedstawione :)


Niestety rad do Visual Studio nie udzielam... - NIE LUBIE;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 14:08, Don Lizak napisał:

Następujący problem:

Jak w tablicę znakową char a[c];
wpisać wszystkie mozliwe kombinacje liczb dla przykładu 1,2,3
czyli zeby kazdy wiersz tablicy zawieral jedna kombinacjie.
np. dla 1,2,3

1,2,3
1,3,2
2,1,3
2,3,1
3,1,2
3,2,1

zakladam ze wiem ile takich kombinacji bedzie ( n! ).


odpowiem ci;D
ale jutro bo dzisiaj już idę spać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 22:23, rokefeler15 napisał:

odpowiem ci;D
ale jutro bo dzisiaj już idę spać:P


Będę bardzo wdzięczny. Jeżeli się da, to fajnie by było jakby działało też na literkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 20:14, Bartuc napisał:

Czy ktoś wie jak w MFC pod Visual Studio zrobić przyciski w takim zwykłym okienku, które by
wywoływały programy windowsowskie, takie jak Paint, Kalkulator, WordPad? Będę wdzięczny za

Najprościej mówiąc w Visualu robisz projekt okna dialogowego, rysujesz go, nazywasz przyciski i wyświetlacz oraz dostajesz się do nich z kodu jako do zasobów. Wystarczy przeczytać quick start reference, która zawiera najprostsze przykłady. Oczywiście pod warunkiem, że używasz oryginalnego pakietu. Zresztą w ogóle książki dołączane do kompilatorów są tak wyczerpujące, że prawie nie potrzeba czytać nic innego.
To, że w naszym kraju książki w księgarniach zastępują instrukcje kompilatorów, to wynik piractwa również w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 11:47, Olamagato napisał:

/.../


Heh ;) Bo ja w sumie źle pytanie sformułowałem :P Wiem jak stworzyć przycisk, wiem co zrobić, żeby przypisana do niego funkcja uruchamiała się np. po wciśnięciu tego przycisku... Chciałem się po prostu dowiedzieć, coż tam trzeba wklepać, żeby się uruchomił np. paint.

A co do oryginalności pakietu Visual Studio - moja uczelnia udostępnia wszystkim studentom informatyki większość produktów Microsoftu, e tym np. Visual Studio, Win XP Pro... w ramach MSDNAA. Także licencje mam na swoje nazwisko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 13:56, Bartuc napisał:

Chciałemsię po prostu dowiedzieć, coż tam trzeba wklepać, żeby się uruchomił np. paint.


Chodzi Ci o adres programu?

c:\windows\system32\mspaint.exe
lub
%SystemRoot%\system32\mspaint.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie... Jest sobie taki kod przypisany do przycisku, wszystko jest w nim ładnie ustawione tak, że jak na niego kliknę to wyskakuje mi nowe okienko, w którym mam zrobiony organizer adresów; kod ten wygląda tak:

void COrganizerDlg::OnAdresy()
{
// okno modalne przejmuje kontrolę
CAdresyDlg Dlg;
Dlg.DoModal();

}

A mnie chodzi o to, co wpisać pomiędzy " { " a " } ", żeby po kliknięciu na ten przycisk otwierał mi się windowsowski Paint...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2007 o 22:23, rokefeler15 napisał:

odpowiem ci;D
ale jutro bo dzisiaj już idę spać:P


Mam nadzieję, że o mnie pamiętasz.

@Bartuc
Nie wiem jak Ci pomóc, sry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2007 o 15:33, Don Lizak napisał:

Mam nadzieję, że o mnie pamiętasz.


OFF KORS...

na początek spróbuję ci udzielić wskazówek...
może sam wpadniesz na rozwiązanie...

więc:

niech "n" będzie liczbą znaków\liczb(dalej będę mówił znak)
1) każdy znak występuje na każdym z n miejsc n-1 razy
2) wszystkie wyniki uzyskujesz w następujący sposób
(na przykładzie n=4)
A B C D
1
1
1

2
2
2

3
3
3

4
4
4
najpierw wypisujesz kolumnę od 1 do n każdą liczbę wyświetlając n-1 razy
A B C D
1 2
1 3
1 4

2 1
2 3
2 4

3 1
3 2
3 4

4 1
4 2
4 3
Następnie w kolumne B dla każdego znaku w kolumnie A dopisujemy wszystkie pozostałe znaki po kolei (pomijając ten który jest w kolumnie A)

A B C D
1 2 3
1 3 4
1 4 2

2 1 3
2 3 4
2 4 1

3 1 2
3 2 4
3 4 1

4 1 2
4 2 3
4 3 1

Następnie w kolumnie C dla każdego znaku w kolumnie A "przesuwamy" znaki z kolumny B o jeden w górę np:
4 1 ^
4 2 ^
4 3 ^
zmieniamy na
4 1 2
4 2 3
4 3 1
bo 3 wędruje z wiersza 3 do wiersza 2, 2 wędruje z wiersza 2 do wiersza 1, a 1 wędruje z wiersza 1 do wiersza 3 (przeskakuje na dół)

Tą operację powtarzamy n-2 razy...

Na koniec uzyskując (w naszym przykładzie)

A B C D
1 2 3 4
1 3 4 2
1 4 2 3

2 1 3 4
2 3 4 1
2 4 1 3

3 1 2 4
3 2 4 1
3 4 1 2

4 1 2 3
4 2 3 1
4 3 1 2


spróbuj zrobić sam, a jak nie to ci dam rozwiązanie;D

pozdrawiam...

PS. To najprostsze rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:16, rokefeler15 napisał:

sry zrobiłem mały błąd rozumowania....

za chwilę poprawię...


No ja myślę, że to nie są wszystkie rozwiązania.

Tobie wyszło 16 rozwiązań dla 4 znaków a jest ich 4! czyli 24.
Nie ma na przykład 1243

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować