Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2012 o 23:37, Blutok napisał:

Najlepiej potulnie jak baranek albo inna krówka iść pod nóż rzeźnicki. Niech inni myślą
za nas i mówią nam, co mamy robić! Umysł to niepotrzebny śmieć, a protest nie ma sensu,
bo w końcu po co się jednoczyć?


Sam napisałeś, że i tak nasi posłowie zrobią co USA chce, więc mi tu nie wmawiaj, że to popieram, jasne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 23:38, Smileyer napisał:

Ale nie rozumiem jak ludzie, którzy tak bardzo byli przeciwni piractwu teraz tak bardzo
chcą ominąć program, który mógłby te piractwo jednak zniwelować.


Ponieważ, nie tyka tylko piractwa. A tyka wszystko co się zalicza do własnosci intelektualnych i łamie podstawowe prawa obywatela. Chocby prawo do prywatnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 23:38, Smileyer napisał:

Osobiście brakuje mi
czasów, kiedy to internet nie był tak rozpowszechniony a dostęp do niego był trudny.
Ludzie potrafili wtedy docenić dobra jakie za sobą niósł.


Miałeś wtedy kilka lat (o ile wiek który podałeś na gramsajcie jest prawidłowy) i nie znasz początków internetu, więc ciekawi mnie, jak może ci brakować tych czasów :)

Też nie jestem zwolennikiem piractwa, ale można to zwalczać innymi metodami niż masową eksterminacją wolności jednostek.

I widzę, że powoli się gubisz w temacie. Nie czytasz nawet dokładnie moich postów. Szkoda mi na ciebie literek.


@NeroNarmeril - tak, napisałem POLITYCY, nie mówiłem o szarych ludziach jak my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 23:38, Smileyer napisał:

Ale nie rozumiem jak ludzie, którzy tak bardzo byli przeciwni piractwu teraz tak bardzo
chcą ominąć program, który mógłby te piractwo jednak zniwelować.


Gdyby ta ustawa miała na celu eliminację tylko piractwa było by wszystko ok, ale tu nie chodzi tylko o piractwo i ludzie to wiedzą.

Dnia 20.01.2012 o 23:38, Smileyer napisał:

Spójrzmy teraz na to z innej strony. Nawet jeśli negatywne skutki są silniejsze od pozytywnych
jak chcecie się temu przeciwstawić? Kolejne listy do posłów, protest przed sejmem , bannery
anty ACTA na każdej stronie?


Tak, dokładnie tak, a co innego możemy zrobić? Możemy tylko tak walczyć o swoje prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2012 o 23:41, Zgreed66 napisał:

Ponieważ, nie tyka tylko piractwa. A tyka wszystko co się zalicza do własnosci intelektualnych
i łamie podstawowe prawa obywatela. Chocby prawo do prywatnosci.


Dodając wpis na blogu, zdjęcie, film sam akceptujesz to , że plik będzie obejrzany, odsłuchany przez wielu ludzi. W przypadku ACTA przez moderatora, który sprawdzi go pod względem własności intelektualnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak, dokładnie tak, a co innego możemy zrobić? Możemy tylko tak walczyć o swoje prawa.

Dnia 20.01.2012 o 23:42, Kraju napisał:



Są jeszcze karabiny, granaty... :D

UP: pod względem własności intelektualnych albo dobra wizerunku państwa, względnie politycznej poprawności? Ja dziękuję za taki świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 23:43, Smileyer napisał:

Dodając wpis na blogu, zdjęcie, film sam akceptujesz to , że plik będzie obejrzany, odsłuchany
przez wielu ludzi. W przypadku ACTA przez moderatora, który sprawdzi go pod względem
własności intelektualnych.


No własnie, nie. Kupa serwisow, pozwala na umieszanie plikow prywatnie - tylko dla znajomych/linkiem. np YT. A tak i tak sobie ktos go obejzy i bam. Powodow jest wiecej. Przeczytaj caly pierwszy post. Bez sadu. NIc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podsumuję to wszystko tylko obrazkiem w załączniku i kończę się udzielać w temacie, w końcu kogoś kto jest ślepy od urodzenia nie nauczymy rozróżniać kolorów.

20120120234828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiek jest prawdziwy jeżeli Cię to interesuje. A to ile miałem lat w żaden sposób nie gryzie się z tym co wcześniej pisałem. Za dużo bezpodstawnych wniosków wyciągasz drogi Kolego a Ja nie mam zamiaru wstrzynać żadnych kłótni :) .
I oczywiście czytam Twoje posty, nie twierdzę, że nie ma w nich racji. Ale nawet nie próbujesz się skupić na innych aspektach prócz "niewolnictwa'' Jeśli jesteś taki pełen pomysłów na inne działania antypirackie to zachęcam Cię do podzielenia się nimi z odpowiednimi ludźmi. Najlepiej tymi odpowiedzialnymi za wprowadzenie ACTA.

Po prostu wyraziłem swoje poglądy na temat ACTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to przez późną porę czy co jest nie tak, ale naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy tysiącami ludzi którzy nie mają żadnego wpływu na treści które opublikowałeś, nie mogą ich zdjąć, zablokować, usunąć, a jedynie skomentować, a ludźmi którzy nie dość że Cię szpiegują, to do tego usunął Twoje niewygodne treści ze stronki, a idąc dalej mogą Cię pozwać za naruszenie praw autorskich i do tego zamknąć stronę na której opublikowałeś dane treści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2012 o 23:46, Zgreed66 napisał:

No własnie, nie. Kupa serwisow, pozwala na umieszanie plikow prywatnie - tylko dla znajomych/linkiem.
np YT. A tak i tak sobie ktos go obejzy i bam. Powodow jest wiecej. Przeczytaj caly pierwszy
post. Bez sadu. NIc.


Dobrze , tu masz oczywistą rację. Ale zważ na to, że wielu administratorów serwisów ma dostęp do Twoich dodanych na ich serwer prywatnych plików. Ma również możliwość usunięcia ich. Wydaje mi się, że ACTA działało by na tym samym zasadzie i to właśnie osoby odpowiedzialne za swój serwis zajmowały się moderacją. Na tej podstawie opieram swoje poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 23:49, Smileyer napisał:

Oczywiście wiek jest prawdziwy jeżeli Cię to interesuje. A to ile miałem lat w żaden
sposób nie gryzie się z tym co wcześniej pisałem. Za dużo bezpodstawnych wniosków wyciągasz
drogi Kolego a Ja nie mam zamiaru wstrzynać żadnych kłótni :) .
I oczywiście czytam Twoje posty, nie twierdzę, że nie ma w nich racji. Ale nawet nie
próbujesz się skupić na innych aspektach prócz "niewolnictwa'' Jeśli jesteś taki pełen
pomysłów na inne działania antypirackie to zachęcam Cię do podzielenia się nimi z odpowiednimi
ludźmi. Najlepiej tymi odpowiedzialnymi za wprowadzenie ACTA.

Po prostu wyraziłem swoje poglądy na temat ACTA.


Też nie zamierzam się kłócić ani wbijać komuś do głowy ''moich racji'' :) mam nadzieję, że nie odebrałeś tego jako ataku, bo ja tak nie działam :) make PiS not war... am tzn. peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że nie. Cieszę się, że mogliśmy się wymienić poglądami na ten temat. Co prawda przez czas trwania tej dyskusji zaczynam sobie uświadamiać kilka rzeczy. Chciałbym tylko znać zmiany , które u nas w Polsce na pewno mogły by być wprowadzone. Może zrezygnują z niektórych bardziej kontrowersyjnych i ocierających się o Prawo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 23:55, Smileyer napisał:

No jasne, że nie. Cieszę się, że mogliśmy się wymienić poglądami na ten temat. Co prawda
przez czas trwania tej dyskusji zaczynam sobie uświadamiać kilka rzeczy. Chciałbym tylko
znać zmiany , które u nas w Polsce na pewno mogły by być wprowadzone. Może zrezygnują
z niektórych bardziej kontrowersyjnych i ocierających się o Prawo ?


Tak podpiszą coś, co ma być MIĘDZYNARODOWE i zrezygnują z kilku punktów zawartych w pakcie/umowie/ustawie/jaktocholerstwosienazywa? ;] spac ide, pierdziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[zapuszcza sobie torrenta]-> Notka od dostawcy internetowego: Wykryliśmy oprogramowanie p2p, Dostaje pan perma bana na internet. trolololo
Krążycie, tylko wokół prywatności, a są jeszcze inne aspekty ACTY ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2012 o 23:56, Blutok napisał:

Tak podpiszą coś, co ma być MIĘDZYNARODOWE i zrezygnują z kilku punktów zawartych w pakcie/umowie/ustawie/jaktocholerstwosienazywa?
;] spac ide, pierdziele.


No i pewnie to "pierdziele" już w chwili rządów ACTA zostało by ocenzurowane :P
Zacząłem czytać teraz artykuły o tym i już mam taki mętlik w głowie, że nie ogarniam.
Kończę z bronieniem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie swoje poglądy na temat ACTA opierasz jedynie na domysłach. Czy to nie zamało? Jeżeli okaże się że jednak nie jest tak jak przypuszczałeś? Nie lepiej zapobiegać niż przeciwdziałać? Co prawda ta zasada nie zbyt pasuje do wszystkiego, ale w tej sprawie jak najbardziej.

Edit./ Na chłodno jutro rano przemyśl sobie jeszcze raz to wszystko. Może jednak zmienisz poglądy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 23:58, Smileyer napisał:


> Tak podpiszą coś, co ma być MIĘDZYNARODOWE i zrezygnują z kilku punktów zawartych
w pakcie/umowie/ustawie/jaktocholerstwosienazywa?
> ;] spac ide, pierdziele.

No i pewnie to "pierdziele" już w chwili rządów ACTA zostało by ocenzurowane :P
Zacząłem czytać teraz artykuły o tym i już mam taki mętlik w głowie, że nie ogarniam.

Kończę z bronieniem tego.


Prześpij się z tym. :D

@nightfaler

torrenty to też prywatność. Pomijam ile jest legalnych torrentów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóźmy, że prowadzisz blog. Po wprowadzeniu ustawy okazuje się, że danego serwisu nie stać na to, aby wszystko było monitorowane przez 24h, bo bloggerów są tysiące. Serwis mimo iż jest legalny, to przestaje działać. Załóżmy, że wreszcie znalazłeś inny serwis, gdzie możesz pisać. Piszesz np. pół roku i nagle wszystko, co napisałeś znika, dostajesz zarzut o naruszanie czyjejś własności blablabla. Odcinają Cię od internetu (ponoć ma być taka możliwość), a Ty sam jesteś oskarżony i sam musisz udowodnić swoją niewinność.

BTW. przeczytaj książki Orwella, a także "Proces" Kafki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować